Setkání - povídky z Islandu

Knížka Setkání - s podtitulem povídky z Islandu - obsahuje 18 příběhů na rozhraní reality a fantazie, jejichž hrdinové se setkávají s všedními i nečekanými situacemi, ale také se svými představami, se svou minulostí a možná i budoucností. A v těchto setkáních mohou nacházet sami sebe, nebo naopak sami sobě se vzdalovat.

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400611/big_setkani-j7V-400611.jpg 4.613
Povídky, Literatura česká, Fantasy

Vydáno: , JaS (JaS nakladatelství)

Setkání, 2019

Kniha Setkání - povídky z Islandu

rikke
12.03.2021

Chtěla bych zažít Povídky z Islandu. Tajemné, jako Island sám. Ano, hned bych se tam vrátila.

pajaroh
05.06.2019

Velmi zajímavé zavzpomínání na magická, známá i neznámá místa Islandu.
Povídky jsou sice krátké, ale originální a výborně vystihují Island - jeho moderní, turistickou část i tu tajemnou, magickou, která snad nikdy nezmizí... Příběh přechází mezi realitou a fantazií, hranice je nejasná, což je pro Island tak charakteristické. Pěkné kapesní vydání je doplněno černobílými fotografiemi podtrhující náladu ostrova i povídek. Doporučuji číst pomalu a nejlépe po dlouhodobější návštěvě Islandu...

DK197
02.04.2019

V závěru knihy je povídání o tom, jak tyto povídky na čtenáře působí. Velice to vystihuje můj dojem z ní. Doporučuji přečíst předtím, než se do čtení dílka dáte. Například se zde píše, že u některých kousků máte pocit, že skutečný příběh teprve začne po konci povídky. Pro někoho lákavé, pro mě beze smyslu. Čtu povídky pro dojem z nich, nikoli proto, aby povídka sama o ničem moc nebyla a já potom trávila čas přemýšlením, co by asi mohlo být o pár stránek později, kdyby tam nějaké byly. To je pro mě moc abstraktní a fantaskní. Ráda přemýšlím o reálných informacích, které čtení přinese. Ale jiným pointa nechyběla a byly velice dobré. Proto moje hodnocení tvoří nadprůměrné tři hvězdičky, které by se lehce mohly zaměnit za podprůměrné čtyři. Je to někde na hraně - 70 %.

Navíc většina textu má naprosto skvělou atmosféru. Dozvíte se zároveň i něco o Islandu - tamního běžného života, zvyků i zeměpisu.