Setkání po letech, s vraždou

Setkání po letech, s vraždou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188050/bmid_setkani-po-letech-s-vrazdou-IFs-188050.jpeg 4 26 6

Setkání série

Detektivní příběh z kanadského Toronta nás zavede do známého prostředí českých emigrantů. Od chvíle, kdy v bytě manželů Lomnických došlo k vraždě mladé dívky, uplynulo deset let. Anna a Tony stojí však znovu před vážným problémem. V okolí jejich přátel došlo ke zločinu a mezi podezřelými jsou i blízcí lidé Anny a Tonyho.

B18r
15.09.2022 3 z 5

Jsem z té knížky lehce v rozpacích. Vyprávění od různých postav bylo pro mě překvapení a první knížka ve které jsem se s tím setkala. Nicméně příběh mi tak silný nepřišel, ale určitě zkusím od tohoto autora ještě něco přečíst.

zdenaR
24.11.2021 2 z 5

Po první knize série jsem se pustila do druhé a byla jsem trochu zklamaná.
Nesedl mi způsob vyprávění z pohledu jednotlivých postav, celý příběh se mi tím zdál rozbitý.
Dějově nic moc, ještě zkusím další knihu ze série a uvidím.

rafan65
05.10.2019 4 z 5

Opět dobrá detektivka.

jprst
09.09.2019 4 z 5

Povedené pokračování série, opět příjemné čtení, které má vše, co jako čtenář od tohoto druhu knih očekávám.

MartinaF
26.10.2018 3 z 5

Asi budu jediná, kdo detektivce z pera dvou významných autorů nepřišel na chuť. Nesedly mi postavy (dobře, Anka a Harold mi sympatičtí byli), jakým jazykem mluvily, celý příběh byl zamotaný (aspoň pro mě).

Nedozvěděla jsem se nic o minulosti manželů Lomnických, proč byla Anka titulována hraběnkou a jejich dcera Lucka komteskou. Za to jsem se dozvěděla obrovský spoiler z prvního dílu, který teda už kvůli tomu číst nemusím.

Někomu se detektivka líbit může, ale za mě bohužel nenadchne, ale ani neurazí.

kap66
19.09.2018 4 z 5

"Šel jsem pěšky na stanici Bloor a láska a ta záhada se mnou lomcovaly, že jsem málem upad jako zlískanej."
Baví mě styl "Setkání" i všech knížek obou autorů. A spojení napětí, trochy romantiky, detektivní práce a především humoru, to mě neomrzí. Na rozdíl od prvního dílu se už tolik nevnoříte do života českých Kanaďanů, to mi malinko chybělo. Ale Harold Sinclair má i po letech kouzlo - jak pro Annu, tak pro mě.
"V životě se detektiv bez intuice podobá autorovi detektivních románů bez inspirace."
Oba díly mě inspirovaly k četbě dalších - a intuice mi napovídá, že si to zase budu užívat.

vraždy Kanada vystěhovalci, emigranti Češi české detektivky

Autoři knihy

Zdena Salivarová
česká, 1933
Josef Škvorecký
česká, 1924 - 2012

Kniha Setkání po letech, s vraždou je v