Sestup

Sestup https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350279/bmid_sestup-DQA-350279.jpg 4 175 42

KDYŽ VÁM UNESOU DCERU, NENÍ TO ŽÁDNÝ THRILLER! Pobyt ve Skalistých horách má být pro Courtlandovy poslední rodinnou dovolenou, než jejich dcera nastoupí na sportovní vysokou školu. Zatímco osmnáctiletá Caitlin si chce především otestovat běžeckou kondici v náročném terénu, její rodiče doufají, že mimořádně krásné horské prostředí pomůže zažehnat dlouhotrvající manželskou krizi. Ale když si jde Caitlin se svým mladším bratrem časně ráno zaběhat a později je za dramatických okolností v kopcích nalezen pouze Sean, ukáže horská krajina svou mnohem děsivější tvář. Dívčino zmizení, záhadné a o to trýznivější, rozděluje cesty jednotlivých členů rodiny, z nichž každý určitým způsobem přebírá odpovědnost za to, co se stalo. Neutuchající naději ztělesňuje otec Grant, který své pátrání nevzdává a věří, že jeho dcera je stále naživu. Kdy ale přestane hledat i on?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Descent , 2015

iška
24.01.2024 3 z 5

Bylo to jiné. Vlastně jakoby hlavní role přebírali ti, co jsou v knihách tohoto žánru v rolích vedlejších. Ta první část na mě byla docela chaotická a dokonce jsem v jedné slabší chvilce zvažovala, že to vzdám. Naštěstí se tak nestalo a mně se to začalo líbit.

Ála41
21.10.2022 4 z 5

I když kniha nemá moc vysoké a dobré ohodnocení (kvůli tomu jsem jí moc šancí na úspěch nedávala),tak mě se FAKT LÍBILA. A ten ,, nudný,, prostředek,kde se opravdu nic nedělo,byl vlastně příjemný. Je to divné,ale za mě to je dobrá kniha.

veronika4001
26.08.2022 1 z 5

Bohužel se svým hodnocením se budu tentokrát držet při zemi. V prvé řadě kniha musí zaujmout tak, aby čtenář nepřemýšlel nad předělem knihu číst nebo odložit a nechtěl dělit svůj čas mezi knihu a jinou zálibu. Kniha nepřináší nic, čím by mě obohatila. Začátek na první nádech výborný, už přemýšlím, kam se s knihou na volné okamžiky uvrtám, ale pak to jde postupně dolů a já se začínám nudit. Jiné zálibě přednost nedám, budu číst zase, ale tentokrát něco jiného.

Čmeláček
21.06.2022 3 z 5

Tohle má být jako thriller? No není, spíš je to taková utahaná psychologická kniha. Ale číst se to dá.

a.k
29.06.2021 3 z 5

Caitlin má nastoupit na sportovní vysokou školu. Z jednoho ranního běžeckého tréninku v horách se však už nevrátí. Rodinná tragédie zmizelého děvčete poznamená rodiče i mladšího bratra, kteří se každý různým způsobem vyrovnávají se situací.
Zápletka knihy byla velmi slibná. Bohužel však tempo o dopadu neštěstí na charaktery členů rodiny bylo natolik pomalé, že už jsem ani nedoufala, že se doberu konce. Závěr je sice působivý a napínavý, ale tak nějak nevím, jestli to trápení za to stálo.
V audioverzi také nešťastně chybí alespoň nepatrné předěly mezi některými dějovými obrazy.

capricorn__
16.02.2021 1 z 5

Já si cením toho, že tahle detektivka není tolik o případu, jakožto spíš o psychologii poznamenané rodiny, za to má autor plus. Bylo by fajn, kdyby něco takového stálo v anotaci, ta se samozřejmě pyšní tím, jak je knížka napínavá a jak vám nedá spát a tak podobně (na co jsme už všichni asi zvyklí). Protože tohle není typický thriller, není tolik strašidelný. Smutný a psychologický ano, ale nemůžete "Sestup" dát do té samé kategorie jako třeba "Muži, kteří nenávidí ženy", tohle není ono. Pokud zapomenu, že tahle knížka má být thriller, ale thriller to vlastně není, je i tak velice nudná a táhlá a nezáživná. Ta psychologie postav, která by mohla být zajímavá, je velice... plytká. Postavy jsou jako bez života a povahy, nevěřil jsme jim nic. Autor popisuje až příliš, kdyby knihu o sto stran zkrátil, bylo by to možná o něčem jiném. Knihu jsem četl asi před třemi lety a vůbec si nepamatuju, jak skončila. Byla mi nějak ukradená a byl jsem rád, když jsem ji dočetl.

E_Lan
10.07.2020 3 z 5

Tak nějak rozporuplný pocit z této knihy. Skvělý námět, hledání unesené dcery, hory, někdy zajímavé postavy. Bohužel v první části jsem se trochu ztratil i já, uprostřed kniha krásně gradovala, konec vypadal slibně až do úplného (a zbytečně prodlužovaného) závěru. Takže vlastně průměrná záležitost, která neurazí, pobaví, ale “neunese”.

Vesmich
26.06.2020 2 z 5

Jejda, tato četba asi nebyla pro mě. Poslouchala jsem jako audioknihu, takže to v autě dostalo šanci na "dočtení", což by se v papírové podobě nemohlo stát. Byla to pro mě taková hluboce prožívaná nuda, až mi bylo úplně jedno, jak celá ta rodina dopadne, nehledě na to, že se v tom nedalo orientovat. Samotné téma, jak ona je tam, kde je a děje se s ní, co se děje, je snad nějaká mánie...totéž v La Loba..je to asi nějaké aktuální schéma, zřejmě se to děje hromadně nebo co...

Annelies
17.06.2020 2 z 5

Plytké, nudné, rozvláčné, o ničem. Opět jedna z novodobých detektivek, kdy si říkám, že dnes už může psát opravdu každý. Škoda. Teda, škoda mého času.

lapagerie
19.05.2020 3 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a chválím interpreta, opravdu pěkně načteno. Příběh samotný mi místy přišel zbytečně rozvleklý a "vycpaný" úseky, které nijak nesouvisí s hlavním motivem (zmizení Caitlin). Ale asi mělo jít i o to, popsat každodenní život členů rodiny, kterou postihla taková ztráta. Závěr měl spád a napětí, líbil se mi. Jen ty kapitoly po "závěru" bych vypustila, přišly mi zbytečné.

Leena
06.04.2020 1 z 5

Něco tak strašně nudného a chaotického jsem už dlouho nečetla! Postavy bez života, autor monotónně popisuje situace, přeskakuje z přítomnosti do minulosti chaoticky, špatně se v tom orientuje, musela jsem přeskakovat stránky, prostě to nešlo!! Jedna hvězda za autorovu odvahu.

Metla
28.01.2020 3 z 5

"Sestup" jsem zkusila víceméně naslepo - ani jsem nečetla anotaci, prostě ve mně pohled na obálku spustil Pavlovův reflex. Prolog mě bleskově vtáhl; bylo to jako rozběhnout se s oběma špičkujícími sourozenci, potom skočit... a místo do osvěžující vody sebou fláknout do bláta. Připouštím, nebylo snadné brodit se skrze pochmurnou tříšť rozdrcených životů kdysi obyčejné rodiny. Autorův styl byl chvílemi až matoucí, ale nakonec jsem si na jednotlivé charaktery a útržkovitost jejich osudů zvykla, přizpůsobila jsem se pomalejšímu tempu i zvláštní atmosféře.
Ve druhé polovině příběh zrychlil do poklusu, ve třech čtvrtinách už sprintoval. Když mi při práci v napínavé chvíli chcípla baterie v přehrávači, vypustila jsem z úst vskutku ošklivé slovo. Oceňuji, že Tim Johnston nenásledoval nalajnovanou trasu většiny ostatních žánrových spisovatelů, tedy: vše musí zvládnout hlavní hrdina. Tady řešení zápletky působilo opravdově, ne jako scénář k filmu.
Bohužel autor prošvihl správný okamžik, kdy měl "Sestup" ukončit, sklouznul k desítkám stran mlácení prázdné slámy. Nezaznělo prakticky nic, co by se nedalo zestručnit, případně vysvětlit dříve. Tím pádem můj palec zvednutý ke čtyřem hvězdám sešplhal na hranu 70%, kdy se obtížně rozhoduji: kolik? Chtěla bych být laskavá, vždyť ten román ve mně cosi zanechal, je tady však jeden důvod (možná se nad ním budete ušklíbat), proč nakloním digitus primus dolů. Téměř celou dobu jsem si kladla otázku, jestli tvorbu Tima Johnstona nesponzoruje tabáková lobby. Nikdy dříve jsem se nesetkala s tolika zmínkami na téma: zatoužil po cigaretě, požádal o cigaretu, nabídl cigaretu, vzal si cigaretu, zapálil si, vyfoukl kouř, odklepl popel, típnul cigaretu. Vynechání tohoto zlozvyku by knihu výrazně zkrátilo.

pavla.ba
22.12.2019 1 z 5

Snad jediná kniha, kterou jsem nedočetla, bohužel plytký příběh, nudné, o ničem.

Karborund
14.09.2019 1 z 5

Nezáživné, nudné, bez chuti.

denib
07.09.2019 3 z 5

I když většina čtenářů knihu hodnotí jinak, podle mě to není thriller a není to moc napínavé. Ano, je tu unesená dívka a otec, který jí pořád chce najít. Ale děj je roztažen do celkem dlouhého časového období a autor si poměrně zvláštně vybírá, co z toho období prozradí. V podstatě zase tak moc nevíme, co se s dívkou vlastně děje. Zajímavější na knize je, jak dál funguje nebo nefunguje zbytek rodiny, co cítí a dělá otec, matka a bratr. Jenže i tam si autor vybírá jen určité úseky. Kdyby se kniha na tohle víc zaměřila a ten únos zůstal víc v pozadí, mohla to být dobrá psychologická kniha. Možná mě ale zmátla propagace knihy a nastolila tak nesprávné očekávání.

PetraBery
08.06.2019 3 z 5

Thrillerem bych tuto knihu asi nenazvala, spíše psychologickým románem střihlým detektivkou. Sourozenci Caitlin a Sean se v horách vydávají na trénink, ze kterého se však Caitlin nevrátí a Sean je zraněný. Co se na odlehlém místě odehrálo a přežila Caitlin? Pocity a myšlenky rodičů i bratra a jejich následný život po této události je hlavní linkou této knihy. Pro mě byla kniha rozvláčná a zdlouhavá, proto hodnotím průměrně.

Danago
01.04.2019 2 z 5

Musím přiznat , že jsem knihu poslouchala jako audioknihu, přesto jsem se chvílemi docela nutila do poslechu. Konec a začátek byl zajímavý a napínavý. Ale některé části mě nudily.

Skripi
23.03.2019 odpad!

O ničom. Nechápem to hodnotenie...

Komaeda
11.02.2019 3 z 5

Knížka se dobře čte, je napínavá. Nezvykle se skládá z 78 kapitol, které jsou velmi krátké a nenavazují na předchozí kapitolu. Musíte se tedy sami zorientovat na začátku každé kapitoly, o kterou postavu jde, což je originální a napínavé. Jakoby jste se dívali na film.
Ovšem něco mi tu chybělo a nevím co. Přijde mi, že autor pouze popisovat, co se děje a ne co kdo cítí. Jakoby neutrálně a s nezájmem vypravoval něco, co je velmi zajímavé.

micha-ella
11.01.2019 3 z 5

Asi je to moje malost, že mám ráda při čtení knížky obyčejnou posloupnost v ději a času. Nevadí mi promíchání těchto rovin, pokud je smysluplné, ale tady se mi zdálo všechno rozdrobené a matoucí, načaté a nedokončené. Silný román, vzhledem i obsahem, to ano, ovšem pro mne jen za tři hvězdy.