Sestry z Versailles

Sestry z Versailles https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357436/bmid_sestry-z-versailles-k79-357436.jpg 4 74 36

Milenky z Versailles série

Velkolepý zámek ve Versailles byl za svou dlouhou existenci svědkem mnoha milostných dobrodružství, jejichž aktéry byly často i korunované hlavy, zejména však Ludvík XV., který za svůj život proslul mimořádnou zálibou v hezkých ženách. Ve výčtu jeho milenek sice většinou figurují slavné osobnosti jako markýza de Pompadour či Jeanne du Barry, avšak ještě před jejich příchodem uchvátila královo srdce pětice sester ze zchudlé aristokratické rodiny de Mailly. Tento strhující román, v jehož vyprávění se střídá všech pět sester, nabízí nejen historická fakta, ale i mnohdy šokující vhled do nevázaného života na francouzském královském dvoře 18. století.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Sisters of Versailles , 2015

Paulika419
Paulika419
28.01.2024 5 z 5

Dobře napsaná dobová kniha.Rozhodně autorka věděla o čem píše.Našla jsem si i portréty malíře jednotlivých sester. Luisa byla velmi krásná a oduševnělá odlišná podobou od svých sester.Paulina mě překvapila, vůbec nebyla ošklivá jiná, spíše typ do dnešní doby.Ostatní sestry byly na sebe velmi podobné a rozhodně se Diana nepodobala Paulině.Za mne Diana pobrala krásy nejméně.Hortenzie a Marie Anna byly krásky asi té doby.

Dádulka67
Dádulka67
26.11.2023

Popravdě není to kniha, kterou bych chtěla číst podruhé....

werick
werick
30.12.2022 5 z 5

Krásný příběh z pěkného prostředí Versailles. Pro mne odpočinková knihy s trochou snění , bez přehnané romantiky.

evice26
evice26
23.06.2022 4 z 5

Příběh se mi líbil, ale co mě při čtení dost rušilo, bylo množství překlepů a chyb v textu.
Jedna za všechny: "Odpoledne bude pršet, madame," řekne, když mi přehodí a uváže pláž.
Jakou práci tu asi odvedla jazyková redakce?!

sebemi
sebemi
04.04.2022 4 z 5

Čekala jsem červenou knihovnu a byla jsem mile překvapena. Příběh všech sester je zajímavý a čtivý, vše se točí kolem Versailles a musím pochválit úžasné popisy paláce, zvyků, oblečení, kniha mě tam opravdu přenesla. Zajímavé počtení.

rampapa
rampapa
24.02.2022 5 z 5

Moc se mi knížka líbila. Moc krásný příběh. Úplně mě knížka nadchla a přečetla jsem jí ani ne za tři hodinky. Knížku velmi doporučuji. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

Jane333
Jane333
02.02.2021 5 z 5

Mně se to líbilo. Sice zpočátku mi to přišlo, jako nějaká young adult literatura z historie, podle toho, jak spolu holky mluvily, ale právě to tomu, myslím, dodalo čtivost, protože historické knihy, kde jsou nějaké dlouhé popisy věcí , mi přišly vždycky nudnél

malýčtenář
malýčtenář
10.11.2020 4 z 5

Kniha mě upoutala svým názvem, historii miluji a kdo by se nechtěl podívat do Wersailles? Jaký byl život v zámku? Za pozlátkem intriky, pomluvy, vraždy. Určitě nebyl lehký, ani pro milenky krále. Kniha nebyla špatná, ale čekala jsem asi trochu více.

Zelený.úval
Zelený.úval
21.08.2020 5 z 5

Tato kniha mě neskutečně nadchla. :-) Za mě opravdu moc povedená. To samé můžu říct i o dalším díle. Doporučuji :-)

Noisette73
Noisette73
21.08.2020 5 z 5

Toto bylo nádherné čtení, plné přesně toho co si pod pojmem Versailles jen lze představit, volánky, šaty, střevíčky, krajky, klevety, intriky, hry, zpěv, víno, milenky, cukrovinky, blahobyt, hostiny..... Fajn výlet, ale nežila bych tam ani za nic.

JanaO118
JanaO118
14.08.2020 4 z 5

Velmi dobře se čte. Pocítila jsem velkou vděčnost, že žiju v dnešní době a jako žena mám svobodu výběru. Bylo mi sester líto, ani jedna z nich nebyla doopravdy šťastná a závěr mě úplně rozesmutnil - konec vyprávění staré Hortenzie, která zůstala sama a čeká jen na smrt... Knížka je skvělá, ale člověku je líto, jak měli lidé dřív těžký život!

rozvera
rozvera
03.08.2020 3 z 5

Solidní oddechová literatura zasazená do historického rámce.

Ála1968
Ála1968
21.06.2020 3 z 5

Příběh nebyl špatný,jen mě nebavil.

Edera
Edera
23.01.2020 3 z 5

Líbivá obálka mě nalákala a vzbudila zájem. Pod ní se skrývá už jen spíše prostě psaný, historicky nepřesný a zjednodušený román o pěti sestrách, chudých šlechtičnách de Mailly, které okouzlily nenasytného francouzského krále Ludvíka XV. Ovšem, proč ne, přečíst se to dá, je to zábavné počteníčko pro ženy, ne literatura faktu.

Příběh začíná zpovědí nezištné a zamilované naivky Luisy, která se do paláce svým charakterem nehodila, neorientovala se v místních poměrech a tak jen marně hledala přátelství u někoho, komu by mohla doopravdy věřit. Bohužel si nešťastně vybrala svojí nehezkou, zato však ctižádostivou, chytrou a prý vtipnou sestru Paulinu. Společensky neobratná Luisa, které se v románu dostává snad největšího prostoru, pomohla chudé příbuzné nejdříve z kláštera do nejvyšší společnosti a nechtěně tak vychytralé sestře dopomohla i do královi náruče. A příběh pokračuje dále, dokud se v jeho posteli postupně nevystřídají čtyři z pěti sester!
Pak všechny příbuzné nahradila Pompadurka, ale to už je jiný příběh z této knižní trilogie. :)

Sidonka3
Sidonka3
11.01.2020 4 z 5

První román z trilogie knih, vyprávějících o životě, osobnostech a charakterech milenek francouzského krále Ludvíka XV. Tento první díl je nenáročná četba o pěti sestrách, které zaujaly vládce. Místy má četba dobrý spád a četla se celkem dobře, co mi však vadilo, byly zjednodušené zkratky, které užívají méně zdatné spisovatelky. Například místo, aby byla v knize ukázka vtipného dialogu jedné ze sester - Pauline, která zaujala krále svojí inteligencí a vtipem, je tam pouze heslovitě vypsáno: byl jí okouzlen, protože byla u stolu zábavná a chytrá. Jakými kouzelnými ostrovtipnými větami tato nehezká žena zhýčkaného a obletovaného krále zpočátku konkrétně očarovala, není jasné, prostě jí byl náhle unesen, přestože řekla jednu jedinou větu. Osobně tento odfláknutý přístup nemám ráda, ovšem historické vztahovky podle skutečných událostí mě berou a nebylo to soustavně jen naivní, tak přimhuřuji oko. Žánr - oddechovka pro čtenářky, co potřebují na chvíli vypnout a dokáží odpustit autorskou nedokonalost.

Terka1975
Terka1975
01.01.2020 3 z 5

Sestřičky měly asi stejný náboj, který přitahoval francouzského krále jako magnet. Jinak semi to zdá až neuvěřitelné, ale o to víc fascinující, že příběh je na základě historických skutečných postav. Nu ve Versailles se asi děly věci.... skvělý námět i na filmové zpracování, protože já jsem naprosto fascinována všemi těmi rokokovými šatičkami, botičkami a mašličkami, ta dortová přeslazenost se mi líbí - ovšem tak jen ve filmu nebo na jeden den v reálu. Nu a tam vás kniha přenese...

Klarulina
Klarulina
12.11.2019 2 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, jen mě už od začátku úplně nebavila a dá se říci, že se tam vše jen opakovalo...

JaKa1974
JaKa1974
11.06.2019 5 z 5

Kniha je krásná, člověk si uvědomí, jak zvracená byla ta doba. Jiná... Ženy si ve třiceti připadaly staré... Kolik dětí umíralo... Stejně, jako to píše autorka v závěru v poznámce, by mě zajímalo, co by na tento příběh řekly hlavní hrdinky, kdyby si ho přečetly...

Darami87
Darami87
28.04.2019 4 z 5

Jak se říká: "po přízni řízni!"

Zuzana08
Zuzana08
13.03.2019 3 z 5

Co mne moc bavilo, bylo popisování života na zámku, zvyky, hodování, hygieny aj. tehdejšího života. Škoda jen, že tam toho bylo tak málo.
Bylo to v podstatě pořád o jednom a tom samém. Žádny zvrat či překvapení se nekonalo.
Co se mi ale příčilo ze všeho nejvíce, byla přetvářka! Jak si ty sestry neustále dokola v dopisech psaly a ubezpečovaly se jedna druhou, jak se mají dobře, jaká mají skvělá manželství a jak si všechno navzájem přejí. Přitom by si jedna druhé vyškrábaly oči.....no.

18. století Francie romantika milenky panovníků Ludvík XV., 1710-1774

Sally Christie