Sestřičky a zuřící válka

Sestřičky a zuřící válka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489720/bmid_sestricky-a-zurici-valka-TRv-489720.jpeg 5 150 53

Nemocnice Nightingale série

VÁLKA SI VYBÍRÁ SVOU DAŇ A SESTRY Z NEMOCNICE NIGHTINGALE NEÚNAVNĚ SLOUŽÍ SVÉ VLASTI...Dora je oddanou matkou dvojčat, ale odhodlaná pomoci válečnému úsilí se vrací do práce v nemocnici Nightingale.Jennifer a Cissy, pravidelné návštěvnice podniků ve West Endu, se přihlásí jako dobrovolnice v naději, že budou pečovat o pohledné vojáky. Brzy však zjistí, že ošetřovatelství není úplně to, co čekaly.Pro plachou a ustaranou Evu je nemocnice únikem z domácího prostředí, ale časem pochopí, že život zdravotní sestry není jednoduchý, obzvlášť v době války.Dokážou se sestry semknout, zatímco kolem nich zuří válka? A přežije nemocnice Nightingale bombardování?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Nightingales at War , 2015

Evaho73
13.04.2024 5 z 5

Sestřičky a zuřící válka od Donny Douglas je historický román odohrávajúci sa v 30. rokoch 20. storočia v Londýne. Príbeh sleduje osudy troch mladých žien - Dory, Jennifer a Evy - ktoré sa stanú sestrami v nemocnici Nightingale počas druhej svetovej vojny.
Kniha pútavo vykresľuje realitu vojnového Londýna, s jeho bombardovaním, nedostatkom a strachom. Autorka nezabúda ani na krutosti vojny a ukazuje, ako vojnový konflikt ovplyvnil životy obyčajných ľudí.
Hlavné hrdinky sú vykreslené sympaticky a realisticky. Každá z nich má svoje vlastné sny, túžby a trápenia. Čitateľ tak má možnosť spoznať ich zblízka a prežívať s nimi radosti i strasti.
Dej knihy je napínavý a plný nečakaných zvratov. Autorka šikovne strieda scény z nemocnice s opismi života v Londýne, čím vytvára komplexný obraz vtedajšej doby.
Celkovo hodnotím knihu Sestřičky a zuřící válka ako dojímavý román, ktorý osloví najmä milovníkov histórie a príbehov o silných ženách. Kniha je plná emócií a prinúti vás zamyslieť sa nad dôležitými témami ako je život, smrť, láska a priateľstvo.

kamka1103
21.02.2024 5 z 5

I tento díl je krásné čtivý, poutavý, laskavý , úsměvný, tragický, smutný, ale krásný svým lidstvím. Až už Kathleen, Helen, Dora nebo trojice tři dobrovolníci prožívají klidné milé dny a hned na to tragédie války, lásku i zklamání. Zatím můžu doporučit celou přečtenou sérii a už teď se těším na poslední dil Sestřičky pod jmelím.

martiline
06.01.2024 5 z 5

Sestřičky opět skvělé ... každý další díl mne baví číst. Doporučuji přečíst všechny díly.

Zuzulinka
17.10.2023 5 z 5

S radostí a napětím jsem si přečetla další díl z celé série!

rilajaan
31.07.2023 5 z 5

Moje oblíbená série. Velmi čtivá. Tento díl byl velmi smutný.

Zelený.úval
18.07.2023 5 z 5

Smutný díl, ale dobře napsaný. Nutí člověka číst pořád dál, aby se dozvěděl, co se stalo v další kapitole.

Aranel15
15.06.2023 5 z 5

Místy hodně smutné čtení, ale ve válce se to dá čekat. Trochu mě překvapilo, že Dora je na pomocné sestry stejně přísná jako bývaly kdysi na ni.

Kiwisska
10.06.2023 4 z 5

Velmi smutné, ale zároveň inspirující, jak mohou lidé držet při sobě, jak se mohou obětovat a jak je okolnosti a události formují.

Verika
11.05.2023 5 z 5

Tento díl je smutný, plný náletů, bombardování, zraněných i mrtvých. Nicméně četl se moc pěkně. Oblíbila jsem si novou postavu, dobrovolnici Eve Ainsleyovou.

Booky84
17.04.2023 5 z 5

Krásné čtení, při kterém se opět nejde odtrhnout a stránky letí rychlým tempem. Až se mi tajil dech z obavy o postavy vzhledem k tomu, že se děj přesunul do období 2. světové války. Za těch pět předchozích knih jsem si přeci jen našla oblíbené postavy, ale i v tomto díle se objevily nové, které jsem si také hned oblíbila. Tahle série je prostě velmi povedená a stojí za přečtení.

kaja77
24.03.2023 4 z 5

Příjemné čtení pro dámy, splněny úkol čtenářské výzvy - kniha, která je součástí série. Teta byla přímo pohádkově zlá, chudinka Eve ukázková Popelka...no limonáda jak se patří

Szilvia1
05.03.2023 5 z 5

Další díl o sestřičkách,které zastihne válka,ale i přesto se učí zachranovat nemocné ale i zraněné vojáky.Ale i když zuří válka láska se ani jim nevyhne.Je to pěkný díl,těším se na další díl.

Noisette73
01.03.2023 5 z 5

Smutné, ale dát druhou šanci se vyplatilo. Sice to co mě nejvíce zajímalo ohledně Helen tam, moc nebylo, aké i tak to bylo fajn už se těším na další díl.

Vlak7
28.02.2023 5 z 5

Smutný to díl, ale pořád super čtení. Těším se na závěrečný díl.

prochajda
07.01.2023 5 z 5

Sestřičkám v nemocnici Nightingale nastaly kruté časy. Zkáza války, nálety a ošetření zraněných, ale nezabrání láskám a krásným mezilidským vztahům. S touto sérií budu určitě pokračovat.

zimolka
03.01.2023 5 z 5

Stejně nádherný díl, tak jako předchozí, těším se na další.

4xbabča
24.11.2022 5 z 5

I tentokrát je příběh sestřiček z Nightingalské nemocnice moc hezké čtení, i když se odehrává v době války. Setkáme se s těmi, které už známe, ale i s novými dobrovolnicemi, které pečují o válečné pacienty. Odehrávají se hodně smutné okamžiky, ale i ty hezké láskou.

Han-nah
04.11.2022 4 z 5

Opět má nemocnice s milými sestřičkami, tentokrát v období kruté války, bombardování. Do péče o raněné se starají i dobrovolníci, je dobře popsáno, jak k tomu která mladá dívka přistupuje. I v tak těžké době se děvčata chtějí bavit, flirtovat a prožívat vedle bolesti i záchvěvy flirtu a lásky. I nová postava Eva se dostane s pomocí bližních ze spárů své tety, která ji od dětství využívala a citově vydírala. Eva snad najde své štěstí, když začne v nemocnici pracovat. Cítí se užitečná a začíná žít svobodný život.

archivářka115
02.11.2022 4 z 5

Přestože sestřičky prožívají nelehký život ve válce, tak se do knížky vešla i láska. Mám stále problémy se jmény některých sestřiček.

mira399
17.10.2022 5 z 5

U sestřiček se mi ještě nestalo, že by zklamaly. Moc hezké pokračování osudů známých postav a další nám do příběhu přišly.Moc se těším na další pokračování.