Děkuji, sestřičko...

Děkuji, sestřičko... https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388055/bmid_dekuji-sestricko-guU-388055.jpg 4 460 134

Prosím vás, sestřičko série

< 2. díl

Jde o pokračování knihy Prosím vás, sestřičko... Pokračování křehkého osudu mladé sestřičky, který se odehrává v sedmdesátých letech minulého století v prostředí, které křehkým citům právě nepřálo. Příběh o tom jak si poradit se životem bez cizí pomoci, cestou vlastnoručně ohmataného poznání, vykoupeného občas trpkostí, občas zakopnutím. A někde na té cestě se najde přátelství, láska i schopnost vypořádat se s malichernostmi, které by jinak dokázaly otrávit život.... celý text

Anavi8912
15.04.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila, přestože jsem nečetla 1.díl, ale určitě si ho ráda přečtu. Knížka popisuje nelehký životni příběh mladé, ale silné ženy Sylvie Fišerové. Paní spisovatelka dobře vystihla hlavní postavy, ale i dobu sedmdesátých let. Velice čtivá knížka, určitě doporučuji přečíst.

KK22
05.01.2024 5 z 5

Pokračování se mi líbilo stejně jako první díl. Přečteno během pár dní. Mám ráda knihy z lékařského prostředí. A i když tato se odehrává v době, kdy jsem ještě nebyla ani na světě, vůbec mi to nevadilo. Je to zajímavá sonda do doby, kdy byla mladá moje babička. O tom, jak to tehdy fungovalo, jsem od babičky mnoho slyšela...včetně hekárny v porodnici a ukazování miminek přes sklo, přidělování bytů atd.
Dál tato kniha poputuje k mojí tetě a babičce, které si tuto autorku již také oblibily.

ArwenAragorn
04.01.2024 5 z 5

81%

Pokračování vyprávění o mladé sestřičce Silvii v 70. letech, o tom pěkném i smutném, co jí život nachystal, o jejích trápeních a radostech. Ale všechno se dá přežít s nadějí, láskou, s tím, že se může člověk o někoho opřít a ten ho nezklame.
Postavy jsou zde, stejně jako v prvním díle, dobře vykresleny.
Autorka si ráda vybírá za své hrdinky silné ženy a to Silvie bezesporu je. Určitě bych v jejím věku nezvládla to, co ona.
Doporučuji!

Mateo67
01.01.2024 5 z 5

Na vánoční období správně zvolená kniha. Od začátku až do konce je navzdory době (kdo nezažil, nepochopí) a i přes kopu obtíží a komplikací a až odpudivých vedlejších postav cítit naděje, oddanost a láska. Pozitivních a šťastných osudů není dostatek ani v knihách, ani v životě, takže sentimentální, ale moc milé (až pohádkové) zakončení mého čtenářského roku 2023.

Aghatte
09.11.2023 2 z 5

Na autorku se chystám už roky, ale vždy bylo, co číst jiného.
Včerejší probdělá noc mi vtiskla do ruky tuto knihu.
Musela jsem se podívat, zda nedržím Jiráskovo Temno...
Překvapila mě ta hustá deka nad celou knihou. Byla jako ten smog nad městem.
( Přiznám se, že ta města mi dávala zabrat, kromě zmíněné Prahy jsem nechápala, ve kterém se zrovna děj odehrává ).
Stát řídila strana, nemocnici lékaři a vrchní sestry, rodinu rodiče, a město drbny a kadeřnice.
Sylvie mohla jen stát v pozoru a s hlavou sklopenou poslouchat rozkazy.
její jediná revolta byla, že "klofla doktora", což ji nebylo nikdy a nikým odpuštěno.
Postava Oldřicha byla vyloženě odpudivá, kromě toho, že se na ni sápal překypujíc touhou, kdykoli se dostal do jejího rádiusu, se na nic jiného nezmohl.
Klofnout takového doktora považuji za vítězství Pyrhy.
Popis komunistické svatby a porodu byl jako noční můra. Korunu tomu nasadil prvomájový průvod.
A to, že všichni všude hulí a pijou kávu považuji za nemocniční klišé té doby.
I já pamatuji doby, kdy se normálně kouřilo na sesterně, člověk psal papíry a vedle přetékal popelník...
Takže, nebyla jsem četbou potěšena a myslím, že dnešní ženy neosloví vůbec. Oboje rodiče vyzněli jako banda ze 17. století, ač stále zaznívalo, není přece středověk. A podezřívám novopečeného dědečka, že by slzu rozhodně neuronil, kdyby prvorozený vnuk byl holka....
Nedivím se, že jediné, čím se lidé bavili, byl sex a chlast, celých 40.let. Z celé knihy jsem nepocítila ani střípek naděje, něco pěkného. Jediná kladná postava - mateřsky starostlivé sousedky, začala brzy lézt na nervy nejen mně, ale i Sylvii.

PavlaA
25.10.2023 5 z 5

Druhý díl se mi líbil snad ještě víc než první. Bylo tu méně z nemocnice, zato více ze života. Na konci mě jen mrzelo, že příběh nebyl tak nějak dotažený/uzavřený. Hodil by se i třetí díl

Radka1911
25.09.2023 4 z 5

Pěkné pokračování osudů zdravotní sestřičky Sylvie ze sedmdesátých let minulého století.

Kekik
22.09.2023 5 z 5

Nádherná kniha ve všech směrech. Knihy paní Hany Marie Körnerové mám velice ráda. Pohladí po duši. Jsou moji srdeční záležitostí.
Čtení doporučuji.

Zuzulinka
13.09.2023 5 z 5

Krásné pokračování..!!

saez
23.08.2023 4 z 5

Tenhle díl na mě působil snad ještě depresivněji než předchozí, navzdor světlým okamžikům naděje problikávajícím temnými událostmi. Asi bych potřebovala třetí díl a nějaký happyend pro Sylvii, která je sice holka do nepohody, ale někdy už je té nepohody na jednoho prostě moc.

Kaja1
28.07.2023 4 z 5

Bylo to příjemné čtení, i když ne veselé. Dýchala z toho láska dvou lidí, s kterými se život rozhodně nemazlil a tehdejší režim jim nic neusnadnil.

mekkejla
19.06.2023 4 z 5

Pokračování příběhu Sylvie se mi líbil, ale první díl nepřekonal. Hodně mě ale zaujalo vyprávění o těhotenství a porodu (právě mám třetí tříměsíční miminko) - ještě, že v tomhle ohledu už se zdravotnictví posunulo o míle daleko. Našemu zamilovanému páru jsem samozřejmě fandila, ale musím se přiznat, že tentokrát mě dobrota a čistota obou chvílemi trochu drásala. Obzvlášť Sylvie by mohla mít svatozář, byla v podstatě bezchybná, což přece jen nepůsobí úplně uvěřitelně. Ale přijde mi, že takové prostě hrdinky paní Körnerová jsou.

misssicccka
13.03.2023 4 z 5

Nezklamala, stejne jako prvni dil, svizne cteni tak akorat na vikend ;)

cucik14
30.01.2023 5 z 5

Moc hezká, stejně jako první díl (ten se mi ale na rozdíl od většiny zde komentujících líbil víc :) ). Zde už tolik, vzhledem k těhotenství Sylvie, nezasahuje do zdravotnictví a líčí hlavně osobní příběhy. Přečteno za dva dny.

Emma27
26.12.2022 5 z 5

Druhý díl byl lepší než první.Kniha se mi hodně líbila.

Hakl54
14.12.2022 5 z 5

Oddychové čtení, které mě vrátilo do mých mladých let, která autorka popsala velice věrohodně. Ostatně je můj ročník.

juliesze
07.10.2022 3 z 5

Druhý díl mi připadal o chlup lepší, než první. Autorka se více věnovala podstatě jednotlivého jednání. Ubylo trochu balastu.

WaN635
30.09.2022 5 z 5

Druhý díl snad ještě lepší než první. Těžký, velmi těžký začátek vztahu, kdy oba hlavní hrdinové si udržují morální čistotu z dílu předcházejícího.
Opět ukázána syrovost doby, naši mladí manželé bez příkras a s klacky pod nohami postupují životem.
I přesto, že jim většina nepřeje, jsou spolu silnější a dál si jdou vyšlapávají svou cestičku, která je naplněna láskou a vzájemnou podporou.
Vlastně mě mrzí, že není díl třetí...

LucieT
18.09.2022 5 z 5

Super kniha, co se čte sama, jen se obrací stránky a najednou je konec… a smutek, že se musíte s příběhem rozloučit. Paní Körnerová dokáže mistrovsky popsat situace i myšlení jednotlivých postav, v mnoha situacích jsem se viděla a se Silvií se plně ztotožnila. Škoda, že s ní nemůžu zajít na kafe, určitě bychom si dobře pokecaly:-)

Krisařka
29.07.2022 4 z 5

Pokračování se mi líbilo o kapku víc než díl první . Klasická oddychovka .