Sestřenky

Sestřenky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25716/bmid_sestrenky-3Rw-25716.jpg 4 109 19

Sestřenky série

Krakov začátku XXI. Století. Shoda okolností způsobí setkání tří mladých dívek - Kateřiny, Stanislavy a Moniky. Společně musí přijmout výzvu a postavit se nepřízni osudu. Bojují proti nepřátelům, lidské zlobě a hlouposti... Neobvyklá kniha, na jejíchž stránkách sousedí alchymie s informatikou, dýka z bulatové oceli s kalašnikovem a šavle se používá stejně často jako laptop. Román o přátelství, odvaze, obětování a magii... Tato kniha neobsahuje Jakuba Vandrovce v žádné podobě!... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Kuzynki , 2003

mataj
25.12.2023 4 z 5

Docela příjemné překvapení. Tři dívky z různého období se rozhodnou společnými silami vzdorovat nebezpečí. Do toho trocha magie a zajímavá fantasy je na světě.

Leat
18.11.2022 5 z 5

Mě ten příběh tak neskutečně bavil. Já bych si přála další a další díly. Určitě příjemné překvapení a těším se, že si přečtu další autorovy knihy.

FlLys
04.06.2022 4 z 5

Pěkně vymyšleno a napsáno. Jen občas mi přišlo, že to drhne, takové nejasnosti či protiřečení si, je možné že to bylo překladem.
A jinak musím vyzdvihnout materiální stránku knihy. Ač se to možná nezdá, kniha je dobře udělaná z dobrého papíru i inkoustu. dítě mi knihu hodilo do potoka, já si toho hned nevšimla a dobrý, pořád je ke čtení.

Mickhesh
31.05.2020 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora nezklamala, spíše příjemně překvapila. Dobré nápady, avšak nic co by člověka nutilo sednout si na prdel. 70%.

icezero
01.03.2020 4 z 5

Kdysi dávno jsem četl povídky v časopise Ikarie a pak se mi dostala do rukou tahle knížka, něco mi připomínala a nevěděl jsem co. Nakonec jsem se dopátral toho, že začátek vyšel v Ikarii jako samostatná povídka.
Námět s hledáním věčného života je hodně často zpracovávaný, ale občas mi některé autorovi konstrukce přišly vážně přitažený za vlasy...
Až později jsem někde četl, že alchymista Michal Sendzivoj byl skutečně žijící osobnost a údajně působil na dvoře Rudolfa II

Stanas513
27.10.2018 3 z 5

Knížka se mi dostala do ruky díky Čtenářské výzvě 2018 a na doporučení opice1956, které tímto děkuji za tip. Styl psaní mi zpočátku připomínal styl bratří Strugackých. Ale proč ne, jedná se přece o fantasy příběh. I když příběh - v podstatě to nemá žádný pořádný děj. Setkají se tři dívky, každá z jiné doby a hledají alchymistu, který umí vyrobit "kámen mudrců", aby mohly opět prodloužit svůj život nebo žít v hojnosti. Spíš mi to přijde jako první díl k dalšímu pokračování (něco jako TV seriál). A tak to také je, podle ohlasů čtenářů níže. Možná zkusím vyhledat pokračování, možná ne. Nijak zvlášť mě kniha neuchvátila.

stefinam
26.10.2018 5 z 5

V rámci výzvy jsem hledala něco, kde by se vyskytovalo moje jméno a los padl na Sestřenky. Velice milé překvapení! Až si splním všechny čtenářské povinnosti, tak se s chutí pustím do dalších dílů.

Finn69
03.03.2018 4 z 5

Příjemné překvapení, vidím že Pilipiuk umí napsat i něco jiného než trhlou parodii s Jakubem Vandrovcem.
Moc pěkně se to četlo, je to takový klidnější, plynulý příběh. Hrdinky sympatické a celé je to vcelku uvěřitelné. Až snad na IT expertku Kateřinu, která je jakási Lisbeth Salanderová na čtvrtou - aby dvacetiletá holka sama samotinká vymyslela a řídila všemocný špehovací systém tajné služby je poněkud za vlasy přitažené. Ale konečně, vždyť je to fantasy :-)

opice1956
28.01.2018 4 z 5

K četbě této knihy jsem se rozhodla jen díky Čtenářské výzvě 2018. Nevěděla jsem o žádné knize, ve které by se jedna z postav jmenovala stejně jako já, když tedy pominu tzv. „červenou knihovnu“. Tato mi byla doporučena v diskusi k Čtenářské výzvě uživatelkou Sixao, za což jí opravdu musím poděkovat. Moc jsem si od knížky neslibovala a o to příjemněji jsem byla překvapená. Dopadlo to tak, že mám v plánu přečíst i zbývající dva díly této trilogie.

elenai
20.07.2017 5 z 5

Lehké a příjemné čtivo. Všechny tři ústřední hrdinky mi byly velmi sympatické. Ze Stanislavy a Moniky na čtenáře dýchají staré dobré časy, Kateřina je zase IT odbornice a kdejakého borce by strčila do kapsy. Líbí se mi jejich společné soužití a použitý humor, který je sice jen slabým odvarem z Kronik Jakuba Vandrovce, ale přesto břitký, jak to Pilipiuk umí.

Finskej
06.04.2017 4 z 5

Svižné, zábavné a především příjemně civilní čtení. Patrně ona lehkost bude Pilipiukovou největší výhodou, protože vyprávění se pak nedostává do křeče v místech, kde se to některým jiným podobným moderním středoevropským urban fantasy (v nichž také vystupují alchysmisté, upíři, lovci atd.) stává… a příčinou obvykle bývá až příliš přehnaná, bombastická a rádobykulervoucí epičnost a nesnesitelná mohutnost. Tak u Pilipiuka ne – autor okolnosti a dramata podává snesitelně uměřeně. Civilně. A to je um nikoliv samozřejmý.

alzbeta4340
04.02.2017 4 z 5

Zajímavá fantasy z prostředí současného Polska. Pomalu se rozjíždí, začátek je zdlouhavý, ale vytrvala jsem a dočkala jsem se pěkného příběhu. Jako bonus se dozvíte, jak se vaří středověké pivo nebo jak rozehřát samovar.

Erezka
18.02.2016 3 z 5

Příjemné čtení do autobusu, sympatiké postavy a napínavý děj. Velmi vhodný rozměr na přepravu mezi dopravními prostředky v kabelce :-) Jsem zvědavá na pokračování.

KatnissLavender
01.12.2014 3 z 5

Přišla jsem na chuť polským autorům. Sestřenky pro mne byly ze začátku dosti nepřehledné a nic neříkající, ale od chvíle kdy se konečně setkaly dostala kniha spád. Velmi dobře se čte, líbí se mi autorův styl. Jen od konce jsem čekala trochu víc...

bbara155
26.06.2013 4 z 5

Pěkná knížka, zábavné fantasy, celkem jednoduchý příběh, ale dobře se čte.

Eneo
01.04.2013 4 z 5

Styl psaní autora mě překvapil, nicméně bavil. Jeho postavy oplývají notnou dávkou inteligence, která dodává příběhu docela povedené vtípky, a tak jsem si ani nevšimla, a už jsem byla na konci knihy. No nevadí, ještě mám před sebou 2 díly. Trochu mi to připomíná sérii Vládcové obchodu (Charles Stross).

kolacky
05.03.2013 5 z 5

Lehké nadpřirozeno... Moc pěkné čtení. Není Pilipiuk náhodou holka... ?

dqenisa
13.08.2012 5 z 5

Ano tahle kniha je velice čtivá a napínavá. Opravdu doporučuju.

Hřibče
20.06.2012 5 z 5

Výborná kniha, která se v mnohém může částečně podobat stylu psaní Petry Neomillnerové, Jiřího Kulhánka a Lukjaněnka. Mezi českými čtenáři není až tak známá, ale přesto je výborná. Příběh se odehrává u našich polských sousedů v Krakově a právě i zasazení děje do evropského prostředí z knihy dělá uvěřitelnou a velmi příjemnou literární záležitost.