Sestřelen

Sestřelen https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88302/bmid_sestrelen-nEl-88302.jpg 5 290 48

Tato kniha je první z mnoha proslulých děl generála Františka Fajtla, předního československého válečného stíhače, známého autora literatury faktu a leteckých memoárů. Líčí v ní svůj vlastní dramatický příběh, kdy se mu při bojích nad Francií podařilo s těžce poškozeným spitfirem přistát a za velkých strastí projít okupovanou zemí. Byl zatčen až ve Španělsku, internován v koncentračním táboru, ale ani tam se nevzdal. Kniha obsahuje 16 stran dobových fotografií.... celý text

dagmar5477
28.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem, skvěle a poutavě popsán útěk před němci zpět do Anglie.

pavel80
18.10.2015 5 z 5

Tahle knížka není (byť psaná rukou našeho legendárního stíhacího pilota) o leteckých soubojích, ale velmi napínavým autentickým líčením autorových vlastních zážitků po sestřelu v okupované Francii a jeho následné trnité cesty (resp. útěku před Němci) až do španělského zajateckého tábora a odtud konečně zpět do Anglie. Já jsem knihu četl jedním dechem.

deiwi
03.05.2015 2 z 5

Možná jsem měl příliš vysoká očekávání, ale kniha mne vcelku zklamala. O leteckých soubojích se generál Fajtl zmiňuje pouze okrajově a celé je to psané letem světem. Škoda.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Spomienky generála F. Fajtla na útek, po zostrelení nad Francúzskym územím. Musel sa schovávať pred nemeckou armádou a putovať Francúzskom až na Španielske územie, kde bol nejaký čas v zajatí. Pozoruhodný príbeh, v ktorom Fajtl poukazuje aj na to, že mal veľké šťastie na dobrých ľudí, ochotných pomáhať aj za cenu, že riskujú vlastný život. Pekne napísaná kniha, ktorá ponúka zaujímavý príbeh.

Donatello
02.01.2013 5 z 5

Obdivuji generála Fajtla za to, co dokázal i za to co přežil, ale nejvíce za to, že to NIKDY nevzdal a rval se jako Lev za jehož vlast bojoval.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Nebýt to podle skutečnosti, byl by to výborný dobrodružný román...

Mezclar
12.11.2011 4 z 5

Dobrého odpoledne přeji ,
já osobně si myslím a můj názor na tuto knihu je takový . Skvěle se čte a je zajímavá jelikož je to o letectvu kterou mělo , má a bude mít vždy prestiž , je to Královském letectvu nebo-li RAF. Ale to podstatné co mě rozesmutnilo je to, že kniha má málo stran kdyby alespoň autor přidal o takových 40 či 50 stran více hned bych byl spokojenějších ale to je jen můj osobní názor.
Každý na to má jiný názor a to jsem rád.

dick winters
24.08.2011 5 z 5

moje mejoblíbenější kniha fajtl popisuje výborně svůj útěk přes francii,do španělských věznic až po odlet do anglie hodně detailně a to se mi na knize nejvíc líbí hlavně proto že knihy tohoto žánru mám nejradši,prostě parádní kniha.