Sestra Slunce

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutna událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostava jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najit svou biologickou rodinu. Electra D´Apliése má na první pohled všechno, co si mlada žena může od života přát - je krásná, bohatá, jedna z nejslavnějších topmodelek na světě. Její od dětství křehkou duševní rovnováhu poznamenala smrt adoptivního otce, jehož hluboce milovala, i bolestný rozchod s přítelem. Smutek se snaží zahnat alkoholem a drogami. Její život se změní ve chvíli, když se z dopisu od cizinky dozvídá, že je její babičkou… Při hledaní svých kořenů se dostava až do roku 1939, kdy se v Keni Cecily Huntley-Morganová snaží zapomenout na zrušené zásnuby. Zde se seznámí se starým mládencem Billem Forsythem, chovatelem dobytka, udržujícím blízké styky s hrdými Masaji. Setkaní s Billem změní dívčin život, ale ještě víc se o to zaslouží jista masajská kráska s tíživým tajemstvím a slib, který ji Cecily da. Slib, jenž způsobí, že se svět divokých afrických planí a svět americké smetanky na Manhattanu náhle protnou v osudu jedné opuštěné černošské dívenky… Sestra Slunce je šestým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Zmizelá sestra....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472523/big_sestra-slunce-ZtZ-472523.jpg 4.6102

Sedm sester / Sedem sestier 6.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Víkend

The Sun Sister, 2019

Kniha Sestra Slunce

Jiparis

Moc pěkné čtení, rasová problematika, rodinné propletence, pátrání po vlastní minulosti na pozadí toho, co se děje v nedávné minulosti a to vše okořeněné trochou romantiky.
Ikdyž to možná zní jako love story, je tu spousta věcí, které nutí k zamyšlení.

Ahmose

Napriek tomu, že postava Elektry je zo všetkých sestier najkomplexnejšia a najuveriteľnejšia, v poradí už šiestu knihu série Sedem sestier hodnotím zatiaľ ako najslabšiu. Dôvodom je jej historická dejová linka. Bola totiž suchá ako vyprahnutá africká krajina, kde sa príbeh odohrával. Tempo knihy je dosť pomalé, postavy ploché, mimo toho, že sa to odohráva Afrike ten príbeh nebol ničím extra zaujímavý. Súčasná dejová linka s Elektrou je výrazne lepšia, čím zachraňuje knihe hodnotenie. Prinášala smršť emócií a spracúva pomerne náročnú tému závislosti. Autorka si samozrejme aj v tomto diely zachovala výborný štýl písania. Opäť nám ukázala aj iné formy lásky, než len tá partnerská. Škoda tej historickej časti.

Pavlina50

Můj poslední díl sester, ovšem samozřejmě ne poslední v pořadí, jak jsou napsány…jen jsem na něj v knihovně prostě pořád neměla štěstí.
Takže Elektra – modelka - očekávala jsem především přiblížení atraktivního prostředí celebrit a modelingu, ale to se zas až tak nekonalo. Elektra se potýkala s daleko většími problémy než by se u celebrity jejího formátu očekávalo, i když zřejmě svět drog a jiných závislostí není spoustě těchto lidí zas až tak vzdálený. Electra to na rozdíl od svých sester měla lehčí, svoji minulost hledat nemusela, minulost si ji našla sama…
Na tomto dílu se mi líbilo a uvítala jsem, že aspoň jedna ze sester není zas tak dokonalá, bezchybná a kladná, Elektra měla spoustu chyb, slabostí, a hlavně svou hlavu, na své okolí většinou nic nehrála a byla upřímná bez ohledu na dopady svého jednání. Tím mi možná připadala nejrealističtější z celé „sedmičky“. Ale na druhé straně mi současná dějová linka připadala ze všech dílů nejslabší, s nejmenším spádem, občas trochu zdlouhavá, a proto jsem tentokrát s ohledem na všechny ostatní díly (i když s těžkým srdcem) jednu hvězdičku ubrala.
Ale linka z minulosti byla opět moc fajn, Afrika, Keňa a předválečný a válečný život v nich byly opět vylíčeny s velkým citem a s atmosférou.
Tak teď už jen napjatě čekám, co (snad…doufám…) vytvoří syn Lucindy a jaké překvapení nám předloží. Moc se těším, protože tato série se zařadila mezi moje srdcovky.
Citace z modlitby AA: „Bože, dej mi sílu přijmout věci, které nemůžu změnit, odvahu změnit věci, které změnit můžu, a moudrost poznat rozdíl mezi nimi…“

Deia

Príbehy ostatných sestier ma väčšinou zaujali hneď od začiatku a hlavne príbehy ich predkov. Pri Elektre to ale tak nebolo. Jej príbeh sa mi až tak nepáčil, hlavne jej opisy pitia, brania drog a tak. A nezaujal ma ani príbeh Cecily. Pri ostatných knihách som mala pocit, že príbuzné sestier boli istým spôsobom inšpiratívne. To mi u Cecily chýbalo, prišlo mi, že v podstate nič nerobí. Opisy krásnej prírody a celkovo to africké prostredie sa mi páčilo, na to som sa naozaj tešila, ale jej príbeh ma veľmi nezaujal. Celá kniha mi prišla zbytočne dlhá, rozťahaná, menej strán by jej podľa mňa rozhodne prospelo. Cesta Elektry k lepšiemu životu ma bavila o trošičku viac, ale tiež nie nejak veľmi, takisto som z knihy mala pocit, že všetci sa tam správajú až príliš zdvorilo, čo mi prišlo také neprirodzené, ale tak to mi trošku vadilo aj u predchádzajúcich častí. Napriek tomu, že tentokrát ma tie príbehy až tak nebavili, sa mi kniha čítala dobre, spisovateľkin štýl písania je veľmi čtivý. Ale čo ma ešte zamrzelo je to, že sme sa nič nedozvedeli o Tatkovi Slanom, ten ma na celej sérii zaujíma najviac :D.

PepkazDepka

Ako všetky zo séria bola fajn, ale čítala sa mi zatiaľ najhoršie, nejak ma príbeh nezaujal.

gossipavlina

Tak mám za sebou 6. dil a jsem pořád stejně nadšená. To je opravdu nápaditá a neotřelá série. Každá ze sester úplně jiná, pocházející z jiného prostředí, z různých kultur. A musím paní Lucindu pochválit, jakou si dala práci se získáváním informací. A pak to vše posílá dál mezi své čtenářky v podobě skvělých příběhů.
Palec nahoru i za tento 6.dil, který nás blíže seznamuje s prchlivou a bouřlivou Electrou, životem v Africe v první polovině 20.století. Potkáme se blíže i se Stellou, bojující proti rasové segregaci. Kdo je Stella nebudu prozrazovat. V každém případě je pro Electru velmi důležitá.
Doporučuji k přečtení!

Šánka

Tak se nám sestřičky postupně rozutekly po celém světě. Tentokrát nejmladší, a také nejproblematičtější Electra, se po smrti svého adoptivního otce pouští do hledání svých předků, své minulosti i svého místa v životě. Dějově bohatý mnohovrstevnatý román nás zavede až do africké Keni mezi domorodé kmeny Masajů i tamní bílé obyvatele. Ale musím říci, že s Electrou jsem měla velký problém najít k ní nějaké sympatie, jenže to by nebyla paní Lucinda, abych nakonec knihu nezavírala s pocitem, že i tato sestra se nakonec vybarvila k mé naprosté spokojenosti a její příběh byl úchvatný.
Tato skvělá a velkolepá série je jen důkazem toho o jak mimořádnou vypravěčku bude náš čtenářský svět již navždy ochuzen...

pip11

Další díl sedmi sester jsem dlouho odkládala, ať se mám na co těšit. Tak jsem konečně sáhla po té sluneční a byl to opět skvělý příběh v obou časových rovinách. Nemám nic, co bych vytkla a rozhodně doporučuji.