Sestra Luny

Sestra Luny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452935/bmid_sestra-luny-4jb-452935.jpg 5 231 69

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Tiggy D´Apliese se po smrti otce rozhodne naslouchat svým instinktům a zamíří na skotskou Vysočinu. Naskytne se jí zde vysněná práce: starat se o volně žijící zvířata na odlehlém panství sympatického, šarmantního majitele Charlieho Kinnairda. Zdá se ale, že osud s ní má jiné plány. Stařičký cikán, který žije jako poustevník na panství, mladé ženě prozradí, že i ona má podobně jako on šestý smysl, jímž vnímá věci jinak než běžní lidé. Předpovídá jí, že se brzy vypraví do domoviny svých předků, španělské Grenady. Ve stínu majestátní Alhambry Tiggy poznává dávno minulý cikánský svět v jeskyních Sacromonte, odkud byl její lid vypuzen během dramatických událostí ve Španělsku za druhé světové války. Odvíjí se před ní fascinující příběh proslulé La Candely - nejlepší tanečnice flamenca své doby.... Osud ji nepřestává překvapovat, brzy se ocitá před zásadním životním rozhodnutím: má zůstat v zemi svých předků nebo se vrátit k Charliemu na Kinnaird... Sestra Luny je pátým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Sestra Slunce.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Víkend

The Moon Sister , 2018

Zdenas5
12.10.2022 5 z 5

I když mi přijde, že jsou všechny díly psány podle stejného scénáře a od začátku se dá tušit, kdo bude osudovým partnerem, nesnižuje se to čtivost. Moc se mi líbila historická linie. Jsem spokojená.

petrulkaa
02.08.2022 5 z 5

I tento, další životní příběh jedné ze sedmi sester byl nádherný, zajímavý, napínavý a velmi čtivý od začátku až do konce. Díky hledání předků jsou zde opět dvě časové linie, současná a historická, které se příběhem prolínají a jsou velice skvěle napsány. Moc se mi líbil popis života cikánů ve Španělské Grenadě ve fascinující Alhambře. Autorka také velmi citlivě popisuje struhující a dramatický kočovný život velmi populární tanečnice flamenga. Ani současný život Tiggy s její láskou k zvířarům nebyl žádná nuda. V příběhu nechybělo dobrodružství, romantika, ale ani chudoba a smutek. Bylo to prostě kouzelné počteníčko.

tittanie
11.07.2022

Říkala jsem si, že když jsem začala číst tuto sérii, tak ji dočtu, i když mi někdy něco v knížkách nesedí.
Tentokrát to bylo to, že autorka, rozjela děj, jenom že potom už jela v jedné linii a děj se nikam neposunoval. Přirovnala bych to ke křivce, která vystřelí do nějaké hodnoty a pak v této hodnotě jede až do konce měření. Na konci mohla mít nějakou gradaci, ale bohužel vše vyřešila asi na pěti stránkách bez napětí. Na konci doják. No nevím nic moc.
A ještě dodám, že postava Lucíe mi byla nesympatická.

Teraesa
06.07.2022 5 z 5

Myslím, že každou ďalšou knihou séria graduje. Aj táto časť ma veľmi milo prekvapila a užila som si ju plnými dúškami...

kyssling
17.06.2022 4 z 5

Dojemná kniha, historický příběh má podle mého opět vyšší kvalitu, nežli současný. Ale autorka má krásnou vyjadřovací schopnost, čtenáře pohltit příběhy, rozhovory, krásně popisuje postavy. Snad bych vytknul v závěru tu detektivní zápletku "ala Poirot", současný příběh je také už víceméně pohádka, nežli uvěřitelné příhody ...
Ale někdo v pohádce jistě žije, přejme to v životě, i v knihách ...

milena9798
21.05.2022 3 z 5

Hodnotím jako nejslabší ze série Sedm sester. Ale ještě mě čekají dva díly, tak uvidím.

Fazulina
06.03.2022

Pěkná kniha, ale Lucia byla děsně nesympatická.

katerina.l.
22.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Já nevím, ale ten závěr...? Mi to přišlo až moc. Jakoby autorka nevěděla, jak ty postavy přesvědčit, aby se ke kýženému konci, který si přála, dovedla. Do té doby to bylo celkem pěkné čtení, ačkoli mi upřímně prostředí španělských cikánů nesedělo - resp. spíš oni jakožto hrdinové a La Candela zejména. Taky mě mrzí nedotažená zápletka se zbraní, naprosto jsem nepochopila roli této scény v celém příběhu? A nakonec bych ráda věděla trochu víc o osudu Chillyho za války, přijde mi, že by si to zasloužil - alespoň, jak se dostal na Kinnaird a kde celou dobu byl? A samozřejmě - nechyběla neustálá únava hlavní hrdinky.. Také ji pořád posílali odpočívat a spát (zejména na konci).. Toto byl pro mě nejslabší díl.. Nebo jsem už možná jen přehlcená..

neli
04.02.2022 5 z 5

Další krásná knížka ze série Lucinda Riley

lenkaabooks
17.01.2022 4 z 5

Tiggy - pátá ze šesti adoptovaných sester,vášnivá ochránkyně zvířat s nadáním smyslového vnímání. Vodítko při hledání biologické rodiny ji zavede ke španělským cikánům, historická linka nás seznámí s tehdy proslulou tanečnicí flamenca La Candelou. Obě dějové linky se mi líbily, o něco více ta historická. V příběhu se opět maličko poodhalují tajemství zemřelého otce, jsem čím dál napnutější :-)

PepkazDepka
01.01.2022 5 z 5

Velmi pekne pribehy, oba, Tiggy sympaticka, Lucia az tak nie. :) Ako vzdy putavo napisane, krasne opisy miest. Spolu s jednotkou za mna zatial najlepsia cast.

raty
14.12.2021 5 z 5

Nádherný příběh, nebo spíš příběhy dva. Linie ze současnoti se mi v této knize líbila stejně jako ta historická. Pěkný protiklad studeného horského prostředí skotské vysočiny a horkého Španělska. Pátá sestra Tiggy mi byla moc sympatická. Opravdu pěkné počteníčko.

Ahmose
08.12.2021 5 z 5

Lucinda Riley je pre mňa synonymom kvality. Všetky knihy, ktoré som od nej doteraz prečítal sa mi vždy páčili a žiadnej som nedal horšie hodnotenie ako štyri hviezdičky. Mesačná sestra nie je výnimkou, ba čo viac, podľa mňa je to zatiaľ najlepšia kniha, ktorú som od autorky prečítal. Postava Tiggy mi neskutočne sadla a myslím, že sadne každému kto má blízko k zvieratám, lekárstvu a prírode. Mesačná sestra ma z celej série zatiaľ najakčnejší dej (dokonca sa aj strieľalo). Pochmúrne prostredie Škótskej vysočiny pred Vianocami, striedalo slnečné Španielsko. Autorka mala neskutočný talent. Bez rozsiahlych opisov dokáže čitateľa preniesť na miesto, kde sa dej odohráva. Po prečítaní jej knihy mám vždy chuť zbaliť si veci a odcestovať, aby som tie miesta pozrel na vlastné oči. Jednoznačne odporúčam všetkým milovníkom rodinných ság, ale ľudom, ktorí si chcú oddýchnuť a vydať sa na kúzelné dobrodružstvo.

gigi77
15.11.2021 5 z 5

Krásný román pro ženy, jehož celkový dojem podtrhoval i fakt, že autorka osobně bilancuje nad otázkou života a smrti, jíž je podstatná část příběhu nasycena. Opravdu mě to dojalo a velice mě mrzí, že touto sérií její tvorba skončila. Vzdávám jí tímto svůj hold a veliký obdiv.
Sestru Luny jsem si skutečně užívala a obzvlášť vzácné okamžiky, kdy mi při čtení naskakuje husí kůže ať již z dojetí nebo z naprosto neočekávané situace.
Román volně navazuje na předchozí díly, ale není jej třeba číst v daném pořadí.

gossipavlina
27.10.2021 4 z 5

V případě pátého dílu se nemohu srovnat s částí, která se týká současnosti. Tiggy a její život v roce 2008, především ten soukromý, mně prostě vůbec nevzal za srdce. Zde autorka tu hranici klišé, na které balancuje, jak už jsem zmínila v komentáři u 4.dílu Sestra s perlou, překročila hodně. Proto dávám o hvězdičku méně.
Za to ta historická část, ta byla fakt povedená. Plná života, tance a emocí. Až jsem občas i slzu upustila.
Njn, tak už se pomalu blížím ke konci série, zbývají mi poslední dva díly. 6.díl mám zamluvený v knihovně, ale jsem asi 5.v pořadí. Před sebou roční období, které tak úplně ráda nemám, ale to čekání, vlastně těšení se, na další díl mi ten čas zpříjemní. :)

Jirinamac
29.09.2021 5 z 5

U každého dalšího dílu si říkám, že tento byl nejlepší, tak nevím, jestli mám všechny ty díly srovnávat, ale Tiggy, milovnici zvířat jsem si asi oblíbila nejvíc. Úžasné, jak krásně se propojila minulost se současností. Zase jsem pátrala na internetu, jak se vlastně žilo španělským cikánům v jeskyních a jestli vůbec žila tanečnice flamenca Lucia Albaicín.

Prateri
29.09.2021 5 z 5

Ach, to byl tanec - to byla ta krásnější část života předků páté sestry Tiggy. Tanec, který nechal zapomínat na těžký život cikánské společnosti. A zde Tiggy nachází své kořeny - v jeskyních Sacromonte, domově cikánů. Krutý život, navíc poznamenaný občanskou i světovou válkou, přesto život plný lásky a vášně i špatných rozhodnutí. Historie mě opět zasáhla více než současný život milé Tiggy.
Na internetu jsem si vyhledala jeskyně v Sacromonte, protože mi nebylo příliš jasné, jak tam mohli lidé žít. Existují do dnes a pár lidí tam ještě žije, i když to je muzeum. Prostředí zachycují fotografie a na jedné je i Lucinda Riley. Věděla o čem píše - prostředí je skutečnost.

Deia
27.09.2021 4 z 5

Autorkina šablóna opäť funguje a kniha sa mi čítala skvelo. Ale bohužiaľ, samotný dej sa mi páčil o trošku menej. Tiggy na mňa v predchádzajúcich knihách pôsobila veľmi sympaticky – je vegánka, má rada zvieratá, snaží sa aktívne prispieť k ich ochrane... samé dobré a zaujímavé veci. Ale samotný jej príbeh ma až tak nenadchol, prišlo mi, že je až príliš dramatický, rozťahaný, sú tam zbytočné situácie a tiež bol na mňa občas až príliš duchovný. Ani príbeh jej starej mamy Lucie ma až tak nezaujal, viac sa mi páčila jej prastará mama. Lucia bola na môj vkus až príliš sebecká, divoká (viem, že taká bola jej kultúra, ale vážne mi to prišlo až príliš) a neporiadna. Obdivovala som ale jej cieľavedomosť a vášeň k tanci, tiež sa mi veľmi páčilo jej putovanie a snaha preraziť všade. Na oboch linkách som najviac ocenila prostredie – či už zima v krásnej a odľahlej Škótskej vysočine či spaľujúce teplo Španielska a opisy jaskýň. Na príbeh Electry sa teším, dúfam, že zaujme trošku viac.

knihomolka_eli
22.08.2021 5 z 5

Aj piata knižka u mňa zožala úspech, rovnako ako predchádzajúce. Tiggy miluje prírodu a najmä zvieratá, čo mi bolo veľmi sympatické. Tiggy stretne svojho príbuzného vo chvíli, kedy by to snáď najmenej čakala, čo ju potom privedie k hlbšiemu pátraniu po svojich predkoch, k poznaniu svojej kultúry, pôvodu a k svojim skrytým schopnostiam. Z jej predkov som si obľúbila najmä Mariu, ktorá bola rozumnou, starostlivou a silnou ženou. Čoraz viac sa ale stupňujú záhady okolo Tatka Slaného. A som veľmi zvedavá na konečné rozuzlenia. Škoda, že Tiggy nestihla preskúmať všetko, čo chcela...ale taký bol zámer a vyšiel...hoci by som už prijala aspoň ake také pomalé rozuzľovanie všetkých záhad. Už teraz sa teším na príbeh šiestej sestry a sériu určite odporúčam.

kolacky
22.08.2021 5 z 5

Pavlina50 - přesně, táta Sůl, záhada největší, určitě ještě zasáhne do příběhů! Ty záblesky vidění, co děvčata mají, to nebude samo sebou.