Sestra Luny

Sestra Luny obálka knihy
Mé hodnocení:

Na luxusní sídlo Atlantida na soukromém poloostrově ženevského jezera se sjíždí z různých koutů světa šest mladých žen, které přivedla domů smutná událost: smrt jejich adoptivního otce. Každá ze sester dostává jako dědictví i dopis s údaji, podle nichž může najít svou biologickou rodinu. Tiggy D´Apliese se po smrti otce rozhodne naslouchat svým instinktům a zamíří na skotskou Vysočinu. Naskytne se jí zde vysněná práce: starat se o volně žijící zvířata na odlehlém panství sympatického, šarmantního majitele Charlieho Kinnairda. Zdá se ale, že osud s ní má jiné plány. Stařičký cikán, který žije jako poustevník na panství, mladé ženě prozradí, že i ona má podobně jako on šestý smysl, jímž vnímá věci jinak než běžní lidé. Předpovídá jí, že se brzy vypraví do domoviny svých předků, španělské Grenady. Ve stínu majestátní Alhambry Tiggy poznává dávno minulý cikánský svět v jeskyních Sacromonte, odkud byl její lid vypuzen během dramatických událostí ve Španělsku za druhé světové války. Odvíjí se před ní fascinující příběh proslulé La Candely - nejlepší tanečnice flamenca své doby.... Osud ji nepřestává překvapovat, brzy se ocitá před zásadním životním rozhodnutím: má zůstat v zemi svých předků nebo se vrátit k Charliemu na Kinnaird... Sestra Luny je pátým dílem rodinné ságy Sedm sester. Ságu plnou romantiky, vášní, záhad, srdcervoucích milostných dramat a nádherných scenérií lze číst i jednotlivě. Příběh další sestry najdete v následujícím díle ságy Sestra Slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452935/sestra-luny-4jb-452935.jpg 4.754

Sedm sester / Sedem sestier 5.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Víkend

The Moon Sister, 2018

Kniha Sestra Luny

archivářka115

Sága byla zbytečně rozvleklá. Dala se číst, ale předchozí díly byly lepší.

Toňula

Další pozoruhodný díl ságy o sedmi sestrách, přečteno jedním dechem - poutavé, čtivé, hluboce lidské vyprávění odehrávajíci se v zajímavých prostředích, opět dokazuje autorčinu hlubokou znalost nejen lidské povahy, ale i historie a cizích zemí!

pip11

Pátý díl sester D’Apliese. Tentokrát je to příběh Tiggy, která nás zavede do Skotska a Granady. Bylo to opět krásné a velmi jsem si to užila, stejně jako příběhy ostatních sester. Báječně zpracovaná kniha, jako vždy. Určitě doporučuji.

hzd

Nádherná knížka. Hlavně ta část z minulosti. To Španělsko mě dostalo. Lucinda opět nezklamala.

astra3

Moc hezký příběh. Víc se mi líbí historický příběh, i když je vlastně dost smutný.

4xbabča

Všechny knihy od autorky Lucindy Riley byly úžasné. A výjimkou není ani poslední Sestra Luny, která byla opravdu nádherná, příběh se čte jedním dechem a nelze se od knihy odtrhnout, příběh páté sestry Tiggy je super.

ave55

Až na ten konec. To bylo jako četba pro děti prvního stupně základní školy.

ANDY28

Podmanivá, báječná! Děkuji nejlepší kamarádko!

Vévoda a já
Vévoda a já