Sedmá polnice ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Vítejte opět ve starém Irsku! Píše se právě rok 670 a nedaleko královského paláce v Cashelu je v potoce nalezeno tělo zavražděného urozeného mladíka. Král tedy povolá svou sestru Fidelmu, zkušenou znalkyni irského práva, a jejího věrného společníka Eadulfa, aby případ prošetřili. Jediným klíčem k totožnosti zemřelého je zvláštní spona na šatech, jejíž tvar naznačuje, že nositelem byl příslušník sousedního královského rodu Laiginů. Nemůže snad vražda neznámého mladíka nějak souviset s nepokoji, které v téže době propukají v západní části království? V jejich čele stojí fanatický člověk, jenž o sobě prohlašuje, že jej povolal „sedmý anděl“, aby ze země odstranil všechny, kteří nectí pravou víru, a Fidelma s Eadulfem jsou zakrátko vtaženi do spleti intrik a vražd. Existuje snad nějaká spojitost mezi mrtvým šlechticem, zavražděným mnichem – pijanem a hrůzu nahánějícím opatem, který svůj klášter přebudoval na vojenskou pevnost? Než Fidelma tuto záhadu rozřeší, sama se stává obětí únosu a pak už je na Eadulfovi, aby ji zachránil před smrtí. Snad se jim podaří spojenými silami spletitý případ nakonec vyřešit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218904/sedma-polnice-218904.jpg 4.443
Série:

Sestra Fidelma 23.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: (ekniha), Vyšehrad
Originální název:

The Seventh Trumpet, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Sedmá polnice

Eicherik
31. ledna

Peter Tremayne nám opět předkládá kvalitní příběh. Já mám ale přeci jen raději, když se zlo skrývá ve zdech kláštera, než na cestách zrady a spiknutí.

Vojslava
30.06.2018

Spiknutí asi musí být z principu složitá, jinak by to nebyla spiknutí... jen doufám, že jsem všechno dobře pochopila, kdybych informace v následujícím dílu potřebovala... Jinak jsem samozřejmě spokojena s obvyklou dávku napětí a dobových reálií a Fidelma byla tak příjemně málo nervózní...


wooloong
16.05.2018

Další pěkný příběh s Fidelmou a Eadulfem. Tentokrát se zlo neskrývá ve zdech kláštera, jak bývá dobrým zvykem, tentokrát nejde o nic menšího než o spiknutí proti Mumanu a králi Colgúovi, jak bývá rovněž dobrým zvykem (a výjimečně v tom nejedou Uí Fidgente). Kromě kukuřice (což považuji za nevhodnou invenci překladatelky, autor je historik, to by bylo obzvlášť smutné) mě trochu vytáčela podobná jména. Většinou to beru jako dobré cvičení pro paměť, ale se jmény Aillín x Aillil, Gormán x Gobán to autor i na můj vkus přehnal.

Selinute
13.01.2017

Kdo zná a oblíbil si detektivky se sestrou Fidelmou, bude opět potěšen. Já tyto příběhy prostě miluji...

MartinL
11.11.2016

Pro mě určitě nejslabší díl série. Děj nezajímavý, složitost postav a jejich rodů překročila únosnou mez. Překladatel nadužívá slovo "přítel", to je na každé straně snad 4x. Fidelma jako obvykle hysterická, nadutá a nepříjemná. Ta má snad permanentně krámy :-)

MAXA71
08.02.2016

Som závislá na knihách tohto autora. Trochu mi robia problémy tie írske nazvy a mená, ale dej knihy je vždy výborný.

elizabeth_ba
09.09.2015

Pro Alma-Nacida: Nevím, jestli ta kukuřice není spíše blbost překladatelky. Jestli tam bylo corn - což je obilí nebo zrno a ona to přeložila jako kukuřici (což to může být taky), aniž se nad tím zamyslela, se mi zdá daleko pravděpodobnější než, že by takovou chybu udělal autor, který píše o středověkém Irsku odborné studie a knihy.

Pro vincek1: Nemyslím si, že by to bylo vzděláním Fidelmy, spíše její povahou a také tím, že Eadulf byl v její zemi považován za cizince. A i když věděl do čeho jde, souhlasím s tím, že mě Fidelma občas taky pěkně točí... Jak píšu už v komentáři u autora, naštěstí se v této knize (a i v té zatím poslední následující) oproti ostatním dost umoudřila.

elizabeth_ba
09.09.2015

Bezprostředně navazující na Kalich krve, jehož rozuzlení mnou (stejně jako Eadulfem a Fidelmou) pěkně otřáslo. Dostalo se nám některých doplňujících vysvětlení, a setkáváme se v ní jak se starými tak i novými známými - král Colgú se chystá oženit s mladou dívkou z rodu Osraige a poznáváme také paní Gélgeis, která podle pana Tremayna (a myslím, že dokonce i Eadulfa, ale tím si nejsem zas až tak jista) vypadá jako pravá princezna (no, Fidelma je totiž spíše krásná čarodějka ;-)) a dále dalšího opata s mečem (jednoho jsme poznali už před léty v Eadulfově rodné zemi). Fidelmě jde o život (zachrání ji, hádejte, kdo, no vlastně nehádejte a běžte si to přečíst) a jak se dále ukáže jde o něj nejenom jí. V pozadí máme spiknutí několika osob, zasahující na mnoho území, které Fidelma s Eadulfem (jako vždy) úspěšně objasní...

1