Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4925/sestra-4925.jpg 4 263 48

Prvotina Jáchyma Topola patří k nejpřekládanějším polistopadovým českým románům. Jde o osobitou výpověď o životě v bývalém Československu na konci 80. a počátku 90. let 20. století. Mnohovrstevné vyprávění začíná útěky Němců přes Československo na západ, pokračuje listopadovou revolucí, dotýká se rasismu, kriminality, narkomanie a dalších společenských jevů, které přinesla překotná doba a které zasáhly především mládež. Vyprávění nemá souvislou linii, často jde o kupení dojmů a působivých obrazů se spoustu literárních citací.... celý text

Warana
07.10.2013 1 z 5

Ona by to byla vlastně moc dobrá knížka, kdyby Topůlek nebyl tak trochu grafoman, a nechal ty krásný věci vyniknout. Někdy je dobré škrtat.

Ronin Roujin
03.07.2013 5 z 5

velký román z "přelomu" věků

Klamm
12.06.2013 3 z 5

,,A Akéla nechápal, nevěl nic..."

Knihu jsem dočetl, i když jsem v tom pěkně lítal. Vždycky jsem se ale zase chytil a tak jsem vydržel až do konce a i mě to bavilo. Jako celek jsem si ji pak vyložil po svém. Zda v souladu s autorovým plánem či ne, to nevím. Film jsem ještě neviděl, ale album Sestra od kapely Psí vojáci určitě není od věci.

,, My šedí vlci z Karpat..." :-)

60%

Skip
12.07.2012 4 z 5

Zcela nepřipraven na Topolův styl jsem se před časem pustil do této knihy a musel jsem ji po první části odložit, protože mi to hlava moc nebrala. Teď jsem se k ní s odstupem času vrátil a právě jsem ji dočetl. Nedokážu vám v krátkosti říct, o čem kniha je. Ono se to snad ani nedá. Ta smršť slov vyžaduje neustálou čtenářovu pozornost, protože jinak se ztratí a možná knihu odloží navždy, což by byla škoda, protože je obsahem velmi zajímavá a formou hodně netradiční, snad by se dalo říct originální. Kdo ji zkusí a vydrží, nebude zklamán. A pro ostatní asi nebude, rozhodně ale nikdo nemůže říct, že měl v ruce špatnou knihu, ať už ji dočetl nebo ne.

Nico
05.01.2012 5 z 5

Cetla jsem ji nekolikrat a vzdycky s nadsenim. Ac je to par let, zustaly mi v hlave obrazy a u maloktere knihy si pamatuju dej jako u tehle.
Je krasna. Ale je jen pro cloveka, ktery ji potrebuje. Ne pro kazdeho.

BUBINA1971
03.01.2012 3 z 5

I já jsem se ji pokoušela před lety přečíst,ale bylo to pro mě vysilující

undodendron
27.10.2011 5 z 5

Četl a přečetl, ale měl jsem u hranice 1. třetiny krizi... pak mě to ale smetlo a sedřelo z kůže.
Sestra je nabitá energií a ovlivnila mě na celý život.
Škoda jen, že film byl úplně mimo...

WEIL
20.08.2011 3 z 5

Kdo ji četl, ten ji nedočetl.

Pokoušelo se ji dočíst i řada kolegů J. Topola, ale přiznali, že nedočetli.

Nejdříve ležák, pak se najednou zvedl o tuhle knihu zájem.

Autor ji psal stranou, o samotě, na jeden zátah. Byl z toho psaní tak vysílený, že už nikdy prý tolik energie do žádné knihy nevloží.