Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/bmid_sestra-lop-113488.jpg 4 538 166

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister , 2010

Jahoda197
14.03.2016 4 z 5

Ten konec jsem nečekala. Jinak nejsem velký znalec detektivek, takže nedokážu posoudit, jestli se podle stop dalo poznat, kdo vrah je, ale celkově jsem spokojená.

asam
08.03.2016 5 z 5

Souhlasím - Napínavé až do konce. A konec? Tak to jsem nečekala

lalaserka
28.02.2016 4 z 5

Ze začátku, jsem se nemohla začíst a myslela jsem, že jí odložím, ale jsem ráda, že jsem
to neudělala. Napínavé až do konce. Takže dobrá kniha

Viky007
21.02.2016 4 z 5

Dost povedená detektivka se zajímavým příběhem. Hrozně se mi líbilo, jak se Beatrice postupně měnila z ustrašené myšky v odvážnou ženu, která chce nalézt vraha své sestry. Ty psychologické pochody byly dost drsné.
Konec mě zas tak moc nepřekvapil, spíš naopak. Vraha jsem poznala celkem brzy, ale to nevadí. I tak to bylo super čtení :-).

petra3242
14.02.2016 3 z 5

Nebylo to úplně nejhorší čtení. Ačkoli se mi příběh těžko četl a nešlo se mi začíst, tak konec byl hezky napsaný a celkové rozuzlení velmi zajímavé.

Mikako
29.12.2015 3 z 5

Kniha je napsaná velmi originálně. Nicméně mi vůbec nešlo se začíst. První polovinu knihy jsem četla snad čtrnáct dní a pořádně jsem se do ní pustila jen proto, že jsem ji už musela vrátit. Druhá polovina byla pro mě již mnohem čtivější. Těším se, až jednou narazím na knihu, u které mě překvapí pachatel, vrah a škůdce a né že ho odhalím 150 stran před koncem :-)

Klára90
10.12.2015 3 z 5

Hrozně zajímavě napsaná knížka. Pomůže vcítit se do pocitů Beatrice a zažít ty myšlenky a pocity, co se vám honí hlavou, když nevíte, kde je váš blízky, případně ho ztratíte. Zezačátku mě kniha hodně chytla, ke konci se to už docela opakovalo, tak nadšení trochu opadlo. Konec překvapivý, ale nijak extra mě neohromil. Každopádně, jak už jsem psala na začátku, zaujal mě způsob, jakým byla kniha psaná a děj vyprávěn a jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou a mohla jsem si ji přečíst.

nika98
08.11.2015 5 z 5

Neskutečně čtivá a krásná kniha, kterou jsem přečetla asi za jeden den.

deedulka
05.10.2015 4 z 5

Hlavní hrdinka Beatrice celou knihu rozmlouvá k mrtvé sestře a detektivovi vypráví den po dni, jak začala pátrat po vrahovi své sestry. Ze začátku bylo přeskakování v ději a čase trochu matoucí, ale pak jsem si postupně zvykla. Místy bych pasáže o emocích trochu zkrátila, ale jinak se mi kniha četla příjemně a byla jsem napnutá a překvapená ze závěru. Líbil se mi na posledních stranách rozhovor s autorkou, kde v posledních 2 otázkách nastíní své vysvětlení závěru. Nebyla jsem si totiž jistá, zda jsem konec pochopila správně a v otázkách jsem se jen ujistila.Jinak by mi to nedalo spát. :)

kanitsuj
01.09.2015 1 z 5

Knížku nejsem vůbec schopna přečíst, ani po 70 stránkách mne nezaujala a nevzbudila ve mně zájem dozvědět se, jak to dopadne. Je to dáno především neobvyklým způsobem vyprávění - sestra rozmlouvá s mrtvou sestrou a čtenář předem ví, co se stalo. Toto nešťastné řešení působí odtažitě a čtenář je zcela mimo děj. Někdy jsem měla až nepříjemný pocit, jako bych poslouchala cizí hovor, který není určen mně.

monys
21.08.2015

No na knihu jsem se velice těšila. Celá kniha mě velice bavila, avšak ke konci už to bylo zdlouhavé a konec? Musela jsem ho číst třikrát, protože jsem si myslela, že jsem to špatně pochopila ale nespletla jsem se. Celý děj vás připravuje na překvapivý konec a nakonec je to nejhorší část knihy, aspoň teda pro mě.

Scharks
24.07.2015 4 z 5

Kniha se mi velice líbila, bylo to nápadité, čtivé a napínavé. Skvělý byl i styl psaní, kde se prolínalo více dějových linií a forma psaní dopisu a sezení u lékaře bylo velice zajímavé. Vřele doporučuji :)

Misa25
23.07.2015 4 z 5

Kniha se mi velice libila...koncept je opravdu zajimavy a neotrely...az do posledni chvile jsem nevedela, kdo je zaporna postava...a rozuzleni me prekvapilo...jsem zvedava na dalsi knihu od autorky..;-)

LolaSta
29.06.2015 3 z 5

Zvláštním stylem napsaná knížka, hlavní hrdinka mluví ke své mrtvé sestře a vypráví jí celý příběh o tom, jak ji hledala, spolupracovala s policií, jaký spolu měly sestry vztah atd. Nemůžu říct, že mě chytila od první stránky, ale podle mě je to právě tím zvláštním způsobem vyprávění. Každopádně se člověk postupně dozvídá, co stálo v pozadí zmizení sestry a nedá mu to a musí číst dál a dál. Knížka pro mě nebyla žádná velká bomba, ale ani propadák.

BBaarča
24.06.2015 2 z 5

Konečně dočteno! Za mě velké zklamání. Rozhodně jsem čekala od knížky víc. Děj se neuvěřitelně vlekl, nemělo to žádný spád, pořád jsem čekala, jestli mě knížka nakonec nepřekvapí, ale bohužel. Psáno formou dopisu sestře, nacož se dá zvyknout a dělá to knihu zajímavější. Asi byla chyba, že jsem román považovala za thriller... jedná se spíše o psychologickou detektviku. Pocity jsou popsány opravdu do detailu, ale já osbně jsem se do nich nedokázala vžít. Navíc mi to přišlo pořád dokola. Knihu jsem nakonec četla snad dva měsíce a přestože jsem měla v plánu pustit se hned do knihy V plamenech, určitě si dám chvilku od této autorky pauzu. A uvidíme...

Aneleh
03.06.2015 5 z 5

Poutavá kniha, která je vlastně dopisem mladší sestře a v níž se hlavně vyzdvihuje sesterské pouto a láska. Právě tato forma psaní ukazuje pevný sourozenecký vztah, dělá příběh z psychologického hlediska velmi zajímavý a zároveň napínavý svojí strhující zápletkou. Kdo lépe může znát člověka než jeho vlastní sestra, která se odmítá smířit s ortelem policie a pouští se do pátrání na vlastní pěst. Dojímavá kniha s překvapivým rozuzlením.

Chloe12
28.05.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která vykresluje psychický stav člověka, který přijde o blízkou osobu. Autorka nás nechává nahlédnou do stavu mysli jedné pozůstalé. Krásná kniha pro ty, kdo mají rádi psychologii.

trudoš
30.04.2015 4 z 5

Povedený text a po stylistické stránce poměrně uhrančivý, i když se nemohu zbavit dojmu, že pro thriller je něco podobného zbytečné. Rosamund Luptonové se sice daří odlišit od ostatních, jenže samotnou zápletkou žádný dechberoucí spektákl nepředvede. Spíše naopak, zvraty jsou čekatelné a průběh v běžné normě. A přestože oceňuji závěrečné vypointování, myslím, že by v důsledku slušelo víc povídce, než takřka čtyř set stránkovému románu. Na druhou stranu, každá nečekaná pointa je pro mě plus.
Ačkoliv je příběh atmosférou velmi sugestivní, zůstává v rovině ženského čtení. Hodně dobře je tu rozehraná ženská psychologie (ta mužská je výrazně slabší a prvoplánová), nechybí vyhrocené emoce, a ke slovu přijde i nějaká ta podlá zrada. Prostě klasika. Hledá-li tak čtenář nápaditou dávku napětí, asi jej autorka nijak neohromí. Ovšem, je-li libo trošku nestandardního thrilleru, potom Sestra nezklame.

pavlinka0250
03.04.2015 5 z 5

Jo,tak tohle bylo pro mě moc zajímavé čtení. Kniha se mi moc líbila. Každému nemusí sednout styl autorčina vyprávění, ale já byla mile překvapena.

Miška.Miška
06.01.2015 3 z 5

Příběh byl zajímavý ale nemůžu říct že jsem z toho byla vyloženě nadšená.