Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/bmid_sestra-lop-113488.jpg 4 538 166

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister , 2010

dominika2585
23.02.2017 5 z 5

Krásný příběh o oddané lásce dvou sester. Styl psaní mi nevadil, naopak jsem si dokázala představit, že Bee píše dopis přímo mně. Kniha mě po celou dobu udržovala v mírném napětí a já se nedokázala odtrhnout, protože jsem musela vědět co se onoho 23. ledna vlastně stalo. Musím říct, že mě příběh pořádně rozesmutnil a závěr naprosto překvapil.

Calibra
13.02.2017 3 z 5

Chtěla jsem vyzkoušet autorku... Zajímavý příběh, zvláštní styl vyprávění, ale příběh měl hlavu a patu.

Ishir
17.01.2017 odpad!

nedoporučuji

Lenka.Vílka
15.01.2017 3 z 5

Podle anotace mi děj nepřišel nijak zvlášť zajímavý, ale chtěla jsem vyzkoušet autorku samotnou, protože podle obsahu mě víc zaujaly její další knihy. Sestra se mi četla špatně, ale potom jsem si zvykla a bylo to lepší. Ale ne dost. Sestra je kniha na jedno přečtení a hned určitě zapomenu, o co tam šlo. Ale průšvih to nebyl, to zase ne.

SimonaP
06.01.2017 3 z 5

Nesedl mi styl vyprávění, do tří čtvrtin mě kniha vůbec nebavila, pak dostala trochu spád a začala mě zajímat, motiv vraždy určitě zajímavý, ale kdyby byla kniha napsaná jiným stylem. Jako celek nic moc, spíše nedoporučuji.

Evišťátko
28.12.2016 5 z 5

Nelze než souhlasit s tím co je napsáno na obalu knihy:"Strhující od první stránky, fantasticky promyšlené, dojemné k slzám."A to i navzdory tomu,že pachatele jsem začala tušit od 2.třetiny děje.

SBH
28.12.2016 3 z 5

Začnu pochvalou za kvalitní překlad. Poetický a bohatý jazyk autorky by v případě typicky odbyté a nedostatečně erudované práce přišel vniveč, a to by bylo škoda. A taky výjimečně nelhala anotace. Kniha je opravdu domyšlená, extrémně čtivá a dojemná.
Dostávám se k záporům. Těch slz bylo přece jenom mnoho. Zápletka na mě dýchla módní kýčovitostí. Co kdyby padouši zase jednou zkusili vraždit ze žárlivosti nebo pro dědictví? Způsob stavby příběhu byl opravdu originální a nečekaný, ačkoliv od poloviny čtenář podléhal podezření, že je něco zatraceně špatně. Ale závěr, kdy hrdinka důvěřivě nalítne ústřednímu padouchovi, když předtím podezírala i patníky u silnice (takové klišé!), je kapku nepřesvědčivý.
Takže vyzdvihuji za sebe největší plus - popření obecné pravdy o tom, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Doporučuji v tom případě, že se cítíte příliš šťastní a potřebujete ochladit.

Nestorkea
09.12.2016 1 z 5

Přečíst tuto knihu bylo pro mne utrpení.. Do konce jsem se dohrabala jen díky vlastní zvědavosti, jak to dopadne. Od sté stránky jsem pro sledování děje četla vždy tak jednu větu z odstavce. Zápletka by asi byla zajímavá, ale styl mi vůbec nesedl. Hlavní hrdinka obviňovala z vraždy všechny okolo sebe a nakonec sedla na lep pravděpodobnému pachateli, kterého ale z pro mě neznámých důvodů nepodezřívala. Její sebelítost mi taky nepřidala. Navíc mě vyloženě rušily některé výrazy typu "mužskost", "bledničkovitý" či "šokujícně" a opakující se slovo "však". Za to ale asi může překlad. Spousta otázek v ději mi přišla neuzavřená a často jsem se ztrácela v časových osách. Popsat tuto knihu jako "strhující" mi přijde opravdu mimo.

JitkaHambi
18.11.2016 1 z 5

Tak toto nebyl můj šálek kávy.Vůbec!Nesedl mi styl vyprávění, přišlo mi vše hrozně zdlouhavé, chvilemi až nudné.Několikrát už jsem chtěla knihu odložit, ale kvůli pozitivním reakcím zde v komentářích jsem se na konec těšila, čekala jsem nějaké zajímavé rozuzlení, ale opět přišlo zklamání.Tato kniha opravdu ne, s radostí ji pošlu dál :-)

Dandy1
18.11.2016 odpad!

Styl promlouvání k mrtvé sestře je sice originální, ale pro mě rušivý. Jako bych četla zpověď blázna. Celou dobu jsem si říkala, jestli mám knihu dočíst. Nebyla nijak zajímavá ani napínavá, jak by člověk u tohoto žánru očekával. Po dočtení přišlo zklamání. Jsem toho názoru, že život je příliš krátký na čtení špatných knih.

petka-2007
01.10.2016 5 z 5

Za mne také pozitivum. Zajímavě podaná kniha, kdy vypráví žena příběh své mrtvé sestře.

Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Sto lidí, sto chutí. Mně se kniha "Sestra" autorky Rosamund Lupton hluboce dotkla a velmi se mi líbila. Byla to již druhá kniha této spisovatelky, kterou jsem přečetla. Přiznám se, že jsem se nechala prvotně zlákat nádhernou tajuplnou obálkou, na které je žena v červeném kabátě procházející se sněhem. Kniha zapadá do mého oblébeného žánru, tudíž thriller, psychologický román a najdeme zde i špetku krimi. Hlavní hrdinka, Beatrice, mi byla od začátku sympatická, měla svou sestru Tess opravdu upřímně ráda. Děj celé knihy se točí kolem toho, že se Beatrice snaží vlastními silami dopátrat, co a proč se Tess přihodilo. Co se mi však vůbec nelíbilo, byl konec, ve kterém nám autorka dala možnost si jej zvolit :) je to od ní milé, ale mám spíše ráda výraznou tečku, ve které nám autor přinese rozuzlení a my poté můžeme s klidným svědomím knihu odložit do knihovničky a nepřemýšlet o ní x nocí po sobě... Trvalo mi několik týdnů, než jsem začala číst další knihu a mohla jsem se na ní plně soustředit :) ★★★★★

adikpav
28.08.2016 2 z 5

Toto ne. Příběh možná ok, ale napsané to bylo zle. Špatně se mi to četlo a dlouho jsem se knížkou prokousávala.

anna7042
23.08.2016

Už jsem četla dříve, ale děj si pamatuji a to, že se mě to líbilo. Na čtení to bylo poutavé.

Tess.96
05.08.2016 2 z 5

Pro mě opravdu velké zklamání, čekala jsem od toho daleko více. Hlavní hrdinka celý příběh vypráví své sestře (jakoby čtenáři) a to mi opravdu vadilo. Necítila jsem se u čtení knihy příjemně, jelikož se postava na čtenáře často obracela se svými detailně vypsanými pocity a problémy, navíc jsem měla pocit jako když čtu něco, co není určené pro mě. Přesto jsem knihu dočetla a ke konci se u mě žádné pocity neobjevili. Takže za mě zklamání.

margoj
13.07.2016 4 z 5

Prostě wow!
první stránka byla trochu nechápavá ale potom jsem se začetla. A musím říct, že to stálo za to!
Kniha měla krásný děj, který na sebe krásně navazoval. Všechno tam bylo krásně popsáno. U knížek mi vadí hodně dlouhá souvětí, ale u této jsem to skoro ani nepostřehla. Byla i emociálně výborná - chvílemi jsem se smála a chvílemi lapala po dechu. Doslova jsem se nemohla od této knížky dotrhnout - musela jsem za každou cenu vědět jak to dopadne. Mohla by to pro mě být ta nejlepší knížka, co jsem kdy četla. Kdyby... Strašně mě zklamal konec. Mám ráda velké obraty, ale v této knize se to ,podle mě, nehodilo. Prostě jsem z něho byla opravdu zklamaná. Taky mám ráda otevřené konce, ale u této knihy jsem zuřila - doslova - , že je konec otevřený.
Jinak tuto knihu určitě doporučuji! Nebudete litovat!

Agatha84
07.07.2016 5 z 5

Pět hvězdiček především za to pojetí. Super!

emve
15.06.2016 4 z 5

Objektivně bych dala tři hvězdy, subjektivně dávám čtyři, protože se mi spisovatelka,řekla bych, strefila do vkusu, povahy, nálady. :) určitě zajímavý námět,hezky napsáno..chvílemi se může zdát zdlouhavější, ale to z toho důvodu, že to prostě bylo velmi napínavé. Konec jsem nečekala, ale co se detektivek týká, nejsem moc přeborník v odhalování vrahů..oceňuji spletitost,propojení a originalitu. :)

Nicol13
18.05.2016 3 z 5

Dávám 3 a půl hvězdy za celkem zajímavý námět a především za styl, kterým psala spisovatelka. Je poznat, že studovala svůj rodný jazyk. Není tam časté opakování slov a vět a podobné chyby, jak to u dnešních knih bývá.
Na prvotinu dobré. Ale nic převratného.
Každopádně na další knihu od této spisovatelky se teším.

zuzca.h
25.04.2016 4 z 5

Začátek dobrý prostředek se celekem táhl, ale ten konec jsem teda rozhodně nečekala. Proto dávám knížce s výborně propracovaným psychologickým konce 4 a ne 3 hvězdičky a všem co jí čtou radu: pokud budete mít touhu knihu zaklapnout a už dál nečíst nedělejte to. Rozuzlení celého příběhu stojí za to.