Sestra

Sestra https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113488/bmid_sestra-lop-113488.jpg 4 538 166

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Sister , 2010

Zlatinka.Emilly
10.07.2020 5 z 5

Zpočátku se mě nelíbilo, že byla kniha napsaná formou vyprávění, kdy Beatrice "sděluje" své mrtvé sestře Tess vzpomínky a myšlenkové pochody. Na konci knihy jsem se docela zamotala a to tak, že jsem hned nepochopila neexistenci psychiatra. Byla jsem zděšena z toho, kdo se mě začal odkrývat jako vrah, ale nakonec se mi rozuzlení zprůhlednilo. Kniha byla pěkné a i na styl psaní jsem si za chvíli zvykla.

jindriskasut
19.02.2020 4 z 5

Čtivá knižka s překvapujícím koncem

Jana92
13.02.2020 2 z 5

Ze byla kniha psana formou dopisu druhe sestre mi nevadilo,prvnich asi 100 stran me pribeh uplne pohltil a nemohla jsem se odtrhnout,ale potom uz to bylo horsi,dej pro me nejak ztratil jiskru a prislo mi to cele zdlouhave,zamotane,obcas jsem se v pribehu ztracela a u konce uz sem si rekla ze seberu vsechny sily a doctu to,jen abych se dozvedela co se vlastne stalo.Ale i tak po precteni nemam v sobe takovy ten pocit WOW jako u nekterych jinych krimi..Tezko rict jestli se k tehle spisovatelce jeste vratim,i kdyz dalsi knihy muzou byt "lepsi".. :) :)

ivzu77
18.01.2020 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsme si zvykla na styl vyprávění příběhu formou dopisu jedné sestry druhé, té mrtvé. Zápletka dobrá, příběh originální, napínavé to bylo, vraha jsem ke konci tušila, závěr měl spád. Další kniha autorky Dokonalé ticho ale byla psána stejným stylem.

beefeather
03.09.2019 2 z 5

Mně styl psaní příliš nesedl, bohužel. Dlouho mi trvalo se začíst. Každopádně závěr naprosto super nečekaný a napínavý.

belina1
30.08.2019 3 z 5

Dobrá kniha

maryska09
01.08.2019 4 z 5

Dobře napsaná kniha, napínavá až do konce. Forma vyprávění která není tím čím se zdá mě mile překvapila a závěr byl super. Oslovil mě sesterský vztah i to, co je člověk schopen udělat pro své dítě. Svátost přítomného okamžiku je úžasná myšlenka knihy. Doporučuji

kuky921
15.07.2019 3 z 5

Nevšední styl psaní, místy trochu zdlouhavé, ale až do konce jsem nevěděla, kdo je pachatel, což mě těšilo.

allyce
02.06.2019 3 z 5

Psychologický vhled do krásného vztahu dvou sester, odlišných jako den a noc a přesto tvořících jeden celek. Škoda jen, že to bylo velmi táhlé a mírně únavné.

pingu1
28.02.2019 5 z 5

Psychologický román velmi poutavě napsaný. Zajímavá zápletka, originálně pojaté. Za mě pět hvězd :-)

Lennji
28.01.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, i když se mi moc nelíbil styl psaní, formou dopisu a vzpomínek a výpovědi vymyšlené osobě..závěr překvapivý a napínavý..

Kekik
17.01.2019 4 z 5

Velký plus má kniha u mě za to, jakou formou je napsána- formou dopisu, který Beatrice "píše" své sestře Tess. Zpočátku se mi moc líbilo, že Beatrice líčí svůj příběh Wrightovi. Později mě již ale unavovalo zdržování děje (Pro dnešek končíme, budeme pokračovat zítra atd.) Na konci jsem ale pochopila, proč to tak muselo být. Budiž odpuštěno. Z komentářů zde jsem se dosti obávala konce, ale i ten nakonec nebyl tak hrozný. V mých představách se ty dveře skutečně otevřely...
V knize mě zaujalo pár odstavců. Líbí se mi, jak autorka využívá slova a slovní spojení. Nalákala mě na její další knihu s názvem V plamenech.

wiana82
18.10.2018 4 z 5

Knihu psanou formou dopisu jsem ještě nečetla a musím přiznat, že mi to sedlo moc. Komentáře zde jsou rozporuplné, ale mě se četlo velmi lehce a od půlky knihy jsem ji už nerada odkládala...Zápletka zajímavá, ihned jsem na to nepřišla..určitě si přečtu od R.Lupton něco dalšího!

Danago
04.08.2018 3 z 5

Knížka je napsaná formou dopisu , který píše Beatrice své sestře Tess. Tess je pohřešovaná a později se najde , ale mrtvá. její smrt je uzavřena jako sebevražda, ale Bee tomu nechce uvěřit. Začne pátrat. Možných pachatelů je zde hodně. Je pravda, že někteří se nabízejí víc. Já jsem brzo odhadla co se asi stalo. Ale ne kdo to udělal. Knížka se mi velice špatně četla. Námět je velice dobrý zápletka je originální, na ale to jak je knížka napsaná jsem si musela dlouho zvykat. Přečetla jsem ji jen proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Je pravda, že celý děj působí hodně depresivně a smutně. Příběh není ani moc napínavý je hodně psychologický a trošku rozvláčný.

kareska94
11.07.2018 1 z 5

Tato kniha mně moc nenadchla, děj byl nudný a celkově na mě celý příběh působil depresivně.

Devil-Ivet
08.07.2018 3 z 5

Tato kniha mi moc nesedla. Děj byl táhlý a nudný a po čase mě to přestalo bavit. Možná to bylo díky způsobu vyprávění. Nedočkala jsem se očekávaného napětí. Možná po psychologické stránce to nebylo špatné, ale četla jsem lepší…

Babo
07.05.2018 5 z 5

Když jsem četla komentáře , byla jsem překvapená jak moc se někomu kniha líbila a někdo dal jen 1* a kdyby to bylo možné , tak by třeba nedal žádnou.
Já se přidávám k těm,kterým se příběh Tess líbil.
Příběh byl zajímavý sám o sobě,ale já jsem byla nadmíru spokojená stylem psaní .Jistě to bylo i překladem ,ale základ je základ.
Nejsem milovník akčních thrillerů ,ale takové bloudění v lidské mysli,to je přesně pro mě.
Za mě spokojenost.

kveta1410
10.04.2018

Kniha mě vůbec nenadchla. Zdlouhavé několikrát opakované vyprávění dojmů a pocitů..... Dočetla jsem silou vůle, konec taky nic moc.

zpevSusannah
07.03.2018 2 z 5

Nic moc teda... Knížka byla celkem nudná, do čtení jsem se více méně nutila. Přesto jsem zatla zuby a vydržela v domnění, že mě na konci bude čekat třeba nějaká ta sladká odměna.
Hmmm, odměna tam byla, ale spíše kyselejšího rázu, protože jsem to všechno naprosto odhadla dříve, než jsem se k danému řádku s "velkolepým rozuzlením" dostala :-D.
Za mě teda pokulhávájící dostatečná, tedy za 2 hvězdy.

micha-ella
06.03.2018 4 z 5

Postavy a vztahy mezi nimi výborně psychologicky vykreslené, smutný vleklý děj, který se čím dál víc natahuje, konec mě naštval.