Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3191 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Ditye
02.05.2023 5 z 5

Za mě neprosto nejlepší kniha. Má skvělé postavy, akci, příběh a odehrává se v úžasném světě Grishaverse. Četla se v podstatě sama a nedokázala jsem myslet na nic jiného. Všechny postavy jsem si naprosto zamilovala.

VA_Krtek
29.04.2023 5 z 5

Celou grišovskou sérii hodnotím maximálním počtem. Opravdu od prvních tří Griš, přes knihy o Kazovi až po závěr o Nikolajovi z paměti už nikdy nevymažu. Excelentní

katerina1237
29.04.2023 5 z 5

Tak do téhle knížky jsem se zamilovala hned. Sice mi ji trvalo hrozně dlouho přečíst, ale jsem za to vlastně rada, ze jsem si ji takzvané šetřila. Postavy byly dobře propracované, líbilo se mi, jak každá kapitola byla z pohledu někoho jiného a přitom ve třetí osobě. Nepředvídatelné zvraty, to mě mile překvapilo, protože většinou něco vím dříve než hlavní hrdina a hrozně mě štve jeho naivní chování. Dala jsem této knížce 5 hvězdiček a těším se na další díl.

KnihomoLucy196
28.04.2023 5 z 5

Miluju celou Grishaverse, ale k tomuhle příběhu bych se vrátila nejraději. Miluju to a vždycky milovat budu.
A přečtu si to nesčetněkrát znovu, až nebudu mít co číst :D

MíšaS.
27.04.2023 2 z 5

Ze začátku kniha vypadala zajímavě, ale bohužel minimálně v půlce jsem zjistila, že mě to nebaví a čtu jen proto, abych dočetla. Začala jsem přeskakovat řádky, nakonec odstavce a konečně došla na konec, který byl, jak jsem předpokládala, ... , ale nebudu prozrazovat.
Kdybych neměla z knihovny rovnou půjčený i druhý díl, vůbec bych ho nečetla. Už teď je mi jasné, jak to bude pokračovat a bohužel i to, jak to skončí...
Také si nemohu pomoci, ale strašně mi v ději vadilo užívání moderních zbraní. Nevím proč, prostě to tam působila nějak nepatřičně.
Asi dokážu pochopit, co se ostatním na knize líbí, ale buď už jsem z YA fantasy vyrostla, nebo nemá kniha tak dobrý příběh, aby zaujala i někoho v jiném věku.
Malým plusem je, že se mi kniha hodí do ČV 2023.

Pog
23.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Miluju příběhy, kde se hrdinům nedaří vše podle jejich plánů a musejí improvizovat. A miluju, když situaci nezachrání hloupá náhoda, ale postavy samotné! Bylo to perfektně promyšlené, nepředvídatelné a naprosto boží. Všechny postavy měly svou vlastní minulost, která nám byla po částech servírovaná, měly motivaci pro své činy, žádná nebyla černobílá. Milovala jsem je všechny, i když některé z nich nedostaly tolik prostoru jako jiné (doufám, že to autorka v příštím díle napraví).
Jediná věc, která mě trochu naštvala, byl ten otevřený konec lákající k přečtení pokračování.

Satan-démon
18.04.2023 5 z 5

Kniha mě velice bavila. Postavy jsem si oblíbila a žádná mi nevadila. Líbilo se mi jak se střídaly kapitoly a že nebyly i extra dlouhé. Doporučuji přečíst
Pro mě lepší než série Griša od této autorky.

zelenoockaa
13.04.2023 5 z 5

Nemohla jsem se zpočátku začíst ale příběh mě nakonec upoutal a bavil. Určitě přečtu celou sérii.

LuckaDea
09.04.2023 4 z 5

Zezačátku mi trochu trvalo než jsem se do knihy začetla. Po asi čtvrtině knihy mě ale příběh úplně pohltil. Děj byl napínavý a akční. I přesto, že se v knize vyskytuje více postav, nijak jsem se v nich neztrácela. Skvělé jsou i mapy na začátku knihy, které hezky přiblíží místa tohoto zajímavého fantasy světa (celkově kniha vypadá dobře a je hezky zpracovaná). Jediná moje výtka je k věku postav. Vzhledem k ději mi přijde až neuvěřitelné, že je postavám jen kolem 18 let. Od toho jsem se musela trochu odpoutat a spíš jsem si postavy v průběhu děje představovala jako o něco starší. Když ale opomenu tuto "nesrovnalost", kniha byla opravdu skvěle napsaná, dobře se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Určitě se co nejdříve pustím do druhého dílu.

lost.in.books
08.04.2023 5 z 5

Byla to jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem kdy četla a moc se těším na pokračování. Ihned jsem si oblíbila hlavně Kaze díky své tajemné a nečitelné osobnosti. Ostatní postavy byly taky skvělé a sedly mi skoro všechny. Prostředí, které každý fantasy milovník prostě chce, v této knize můžete naplno používat svou fantazii.
__
Krásná obálka a ořízka je kapitola sama o sobě. Nejen že se od knihy nedá odlepit, ale taky byste si ji nejraději nechali i když ji máte půjčenou z knihovny :D.
__
Plno zvratů, napětí na každé stránce, skvělé postavy a romantická linka k tomu. Romantika je tam zároveň použitá úplně přirozeně a skvěle příběh doplňuje.To prostě v jedné knize chcete . Pokud jste milovníky fantasy a romantiky k tomu, tak mohu vřele doporučit, nudit se určitě nebudete.

Erinien
07.04.2023 5 z 5

Wau, poslední dva dny jsem v každé volné chvíli četla. A teď se třesu na druhý díl. Ke knize mě dostal seriál z Netflixu, který mám rozkoukany, takže postavy pro mě měly tvář herců. A i přesto že jsem o nich něco věděla, tak mě čtení nenudilo. Výborné charaktery.

lištička123
06.04.2023 5 z 5

Jsem ráda, že kniha splnila moje očekávání. Griša byla super a Šest vran ještě o kousek lepší.

Monisek.B
26.03.2023 5 z 5

Napůl poslechnuto v Audiotece, napůl přečteno ve čtečce... ach ty technologie... :-) Prostě jsem se od toho nemohla odtrhnout. Kniha je prostě super a jdu na druhý díl :-)

Foxie89
24.03.2023 4 z 5

Velmi zajímavá jízda, kdy člověk nikdy neví, co si na něj Kaz Brekker nachystá.
Přestože je hlavním hrdinům 17, moc se tak nechovají, což se mi na tom líbilo... ale zároveň jsem během čtení zapomínala, že to jsou pouhé děti. Je to pro mě první kniha, kde hlavní hrdinové nejsou úplný klaďasové a přiznám se, že mi chvíli trvalo se začíst a objevit ty jejich kladné kouty. Ale jsou tam a o to jsou postavy zajímavější.
Děj je nadupaný a překvápek je v knize spousta, stále ale dávají smysl. Oblíbila jsem si hodně Inej a Wylana a fakt doufám, že mě druhý díl, kdy se všechno rozplete a Kaz snad dosáhne své pomsty, nezklame.

Thalin
17.03.2023 5 z 5

Styl autorky mě jednoduše baví. Už Griša se mi moc líbila, ale Šest vran to ještě o stupínek předčilo. Sympatické postavy, svižný a akční děj, žádná přehnaná romantika ani klišé. Bála jsem se, že v tom budu mít trošku zmatek, protože jsem prvně viděla seriálovou adaptaci Griši, kde se postavy vyskytují taky, ale naopak mi to jen víc pomohlo si je aspoň vizuálně představit. Ze začátku se mi to sice trošku táhlo, ale jak skupina pronikla do paláce, tak už to jelo svižně a vážně mě pohltilo. Bavil mě humor i přemýšlení postav a celá ta hierarchie kolem Gaunerů. Už začínám druhý díl.

Predator3313
17.03.2023 5 z 5

Knihu mi vnutila manželka se slovy "to se ti bude určitě líbit".... a překvapivě měla pravdu.
Byl jsem trochu skeptický, protože jsem se obával, že hlavní linie příběhu bude nějaká romantika, což se naštěstí nepotvrdilo.
Nakonec s toho bylo opravdu dobré čtení.
Výběr postav s jejich povahovými vlastnostmi je hodně dobrý.... tedy asi tak dobrý jako sud střelného prachu u táboráku....člověk jenom čeká, kdy to bouchne :D
Jen teda ten konec mi přišel trochu laciný. Mora bojovala dle mých očekávání, ale že by Kaz vlezl tak snadno to takové situace mi moc nesedělo.
Tak či onak, jasných 5* a jdu na další díl

mazlak
15.03.2023 4 z 5

I u této knihy mi dlouho trvalo než jsem se do děje pronikl a než jsem si zapamatoval všechny postavy a jejich příběhy. Jednu chvíli jsem už dokonce zvažoval, že knihu odložím, ale nakonec jsem vytrval a nelituji. U konce jsem už stránky skoro hltal a tak mě najednou překvapil nepoměr. Tak málo stran do konce, ale tak daleko k dokončení příběhu. A ejhle, ono to má druhý díl. Tak že drahý Kazi s Inej, nebudu vám lhát, že další váš příběh toužím znát. Tedy nebudem se loučit dlouze.
"Žádný slzy. Žádný funus."

Etule
15.03.2023 4 z 5

I po letech je to prostě skvělý! :) Mám tu bandu prostě ráda. Audiokniha pěkně namluvená, jen tedy ten co mluví Jespera, by se mi hodil o něco víc spíš na Kaze, ale i tak super.

LadyHip
13.03.2023 5 z 5

Mám ráda příběhy, kdy mě autor/ka dokáže překvapit a otáčet situace o 180°. Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, ale během pár kapitol začalo být jasno a mohla jsem se nechat unášet.
Dobře napsané, dobře přeložené. Jen mě mrzí, že jsem předem neměla přečtenou Grišu.

april4
08.03.2023 5 z 5

Dobrý, hodně dobrý. Něco mezi fantasy, dobrodrůžem a akcí, tak akurátně nakombinované. Vždycky, když čtu knížku, kde je někdo chytrý a mazaný, tak si říkám, jaký je to frajer, jak si s tím či oním dokázal poradit. Ale ono to zas až tak není, chytrá a mazaná je především autorka, kterou tímto veřejně a nahlas chválím :-)