Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3187 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Skippka
19.05.2020 5 z 5

Líbí se mi svět do kterého jsem díky Inej a Kajovi vypadla. Líbí se mi i pohledy jiných postav. Knížku jsem zhltla za dva dny :-)

Cress
18.05.2020 5 z 5

Tahle kniha je prostě dokonalá. Jako čekala jsem pecku, ale ne až takovou. Všechny postavy (hlavně Ninu a Matthiase) miluju a chci víc. Všichni povinně přečíst.

daryna
16.05.2020 1 z 5

Hodně jsem se na tuhle knihu těšila. 2x jsem ji začala číst a pak jsem přestala. Všichni říkali, že se musím tím začátkem prokousat a pak to bude skvělý.
Mno, prokousala jsem se a neříkám že to bylo úplně špatný, ale... od Leigh jsem čekala trochu (hodně) víc. Navíc; miluju knihy s otevřeným koncem, které mě hned navnadí na další díl. Tady jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla.
Mír s vámi

kristie
15.05.2020 3 z 5

Na Šest vran jsem se vážně těšila, protože to vypadalo na naprostou bombu... Ale nejspíš nejsem cílová skupina a YA holt už není pro mě. Běžně přečtu knihu o 400 stranách za 2-3 dny. Ale Šest vran jsem, hlavně prvních 150 stran, četla po pár stránkách a ne a ne se začíst. Příběh sám o sobě se mi líbil, druhá polovina knihy měla celkem spád, ale nějak se u mě nedostavil ten pocit, kdy se nemůžu dočkat až se do knížky zase začtu. Zpětně to hodnotím jako fajn počtení, druhý díl nejspíš někdy přečtu, abych věděla co má Kaz v plánu a jak to dopadne se všemi vránami, ale určitě ne hned.

KarolStarkcz
15.05.2020 5 z 5

Tato knížka mě vážně nadchla a řadím ji mezi mých top 5 knížek. Autorka vypracovala úchvatný svět a ojedinělé hlavní hrdiny. Ale musím vás varovat - tohle není žádná oddechovka. Paní Bardugo na vás vychrlí spousty jmen, ve kterých se ze začátku hůře vyznává, ale postupem času si na ně zvyknete a doufám, že vás to vtáhne do děje, stejně jako mě. Samozřejmě doporučuju i druhý díl Prohnilé město a první sérii z tohoto světa, kterou však není nutno číst - Griša.

Luc.i
14.05.2020 5 z 5

Tahle knížka je naprosto boží! ! Jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Od autorky jsem nic jiného nečetla a neznala jsem ten svět, proto jsem byla skoro do poloviny trochu ztracená. Asi i proto že je tam hodně názvů a zvláštních slov. Knížka měla skvělou atmosféru, gangy, zbraně, spodina společnosti. Nejlepší na knížce jsou ty postavy . Myslím že Kaze si nešlo nezamilovat (teda alespoň mě ) protože on je jedna z nejlepších postav vůbec, je dokonalej. Ostatní jsem si taky oblíbila a kupodivu mě nikdo nerozčiloval a přišlo mi ,ze všichni jednají logicky. Celý děj byl dobře promyšlený a knížce hodně pomohlo střídání pohledů. Na konci bylo pár nedořešených otázek ale myslím že na ně v druhém díle dostaneme odpovědi .
DOKONALÁ KNÍŽKA 5/5*
PS: určitě nečtu naposledy...

blackoutzuzi
11.05.2020 3 z 5

První polovina příběhu pro mě byla utrpením. Absolutně jsem se nedokázala začíst a ta velká spousta jmen a divných názvů mi to vůbec neusnadňovala. Je pravda, že druhá polovina byla o moc lepší, zejména část odehrávající se v Ledovém paláci. Nakonec jsem s příběhem spokojená, ale ve výsledném hodnocení musím strhnout body za tu první polovinu příběhu, která mi vůbec nesedla.

ElenaM
30.04.2020 4 z 5

Perfektní kniha plná zvratů. Postavy si oblíbíte, zamilujete a budete jim fandit. Autorka vytvořila úžasný příběh plný nečekaných momentů a překvapení. Bavilo mě to. I když musíte počítat s pomalejším rozjezdem. Nečetla jsem sérii Griša a proto mi trochu trvalo se zorientovat. Musím dát za pravdu některým čtenářům, že mi neseděl věk postav. To je jediné, co mi trochu vadilo.
Šest vran jsem poslouchala jako audio a musím říct, že je fantasticky načtená. Doma ji mám i jako knihu, která je nádherně graficky zpracovaná.
Na konci knihy budete mít v hlavě velký zmatek a proto honem na druhý díl. Těším se na něj!

StarPopcorn
25.04.2020 5 z 5

Geniálně napsané, chytne a nepustí - Až do konce

fincik
08.04.2020 3 z 5

Přestože děj relativně rychle odbíhal, tak jsem se nemohl pořádně začíst. Něco mi tomu zkrátka chybělo. Vadil mi věk postav, jejichž chování vůbec neodpovídalo věku sedmnácti let. Kdyby postavy byly starší, vůbec ničemu by to neuškodilo, naopak by to působilo reálněji a mohlo by to být ještě temnější. To je nicméně můj problém. Možná už nejsem materiál na knížky pro mladistvé.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Tato knížka se mi moc líbila. Má originální fantasy svět a super hlavní postavy. Autorka píše čtivě a napínavě. Knížku jsem pochopila hned ze začátku, ale musela jsem se hodně soustředit, protože to určitě není žádná oddechovka. Co ale musím říct, je to, že kniha měla i své nudnější a tahnoucí se pasáže a četla se poměrně pomaleji (malá písmenka a velký formát knihy). A taky nejsem extra oblíbenec fantasy žánru... Konec je navíc dost otevřený a tím pádem mě to nalákalo na druhý díl, takže si ho snad co nejdříve pořídím. Celkově vám jí ale musím doporučit, jak dospívajícím tak i dospělým...

nikiss76
27.03.2020 5 z 5

Po sérii knih od S. J. Maas jsem dlouho hledala něco z fantasy žánru, co by mě bavilo stejně jako knihy zmiňované autorky a konečně jsem to našla. Kniha Šest vran byla to vážně jízda a hned jsem si oblíbila všechny členy Kazovi bandy. Doufám, že další díl bude plný triků, intrik a nebezpečí stejně jako tomu bylo v tomto díle.

Knihomol2006
27.03.2020 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Leigh Bardugo obdivuju a je mým velkým vzorem.

Dada_cte
24.03.2020 5 z 5

Jak jsem slíbila, knihu jsem si přečetla znovu a nelituju! Můj předchozí nazor, že kniha mě nebavila? Skoro se teď za to stydím! Kniha je dokonalá. Musím přiznat, že pořádně mě to začalo bavit až asi po 250 stránce, ale celkový dojem - dokonalost sama. Je to tak propracovaný stejně jako Prohnilé město. Griša je oproti téhle knize skoro "nic" (idpustťe mi ten výraz) No, prostě doporučuji všem. A prosím, překousejte se přes ten začátek a já přísahám, že vás to chytne!

kikizubik
20.03.2020 3 z 5

Měla jsem problém se ze začátku začít, ale jak to začalo být akčnější, tak jsem měla problém se od knihy odtrhnoout. Oblíbila jsem si všechny hlavní postavy, každá je úplně jiná, takže si nejde jednu z nich vybrat. Díky Nině, která je Gríša mám nutkání si přečíst autorčinu předchozí sérii, kde bych se o tomto národu dozvěděla více. Jsem zvědavá na pokračování Šesti vran -jak to všechno dopadne...

Neminem
20.03.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako náhodný dárek, při čemž jsem neměla sebemenší tušení, o co jde. (Naprosto jsem netušila, že je tato kniha tak známá.) Prvních pár stránek mne nebavilo, takže trvalo trochu déle, než jsem se začetla, ale stálo to za to. Příběh jsem si velice užila a jsem ráda, že mám takto skvělý přírustek do mé knihovny. Hlavní postavy mne zaujaly a autorka je popsala naprosto skvěle. Zápletka s Wylanem (flétnový monarcha) se mi vylice líbila a rozhodně neztrácela originalitu, což se cení. Prostředí bylo popsáno také skvěle a celý příběh dokonale zapadal. Také se mi líbí, že hlavní postavy nejsou nepřemožitelné a každý má své chyby, coč se u YA knih moc často neděje. Vizuální část knihy je též krásná.
Jsem ráda, že jsem si toto dílo přečetla a naprosto doporučuji všem, kdo mají rádí fantasy.

0192
18.03.2020 5 z 5

Dobrý a chytlavý příběh.

DreamerX9
13.03.2020 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala! Originální, chytlavé a neustále plné překvapení. U téhle knihy se vážně nevyplatí předvídat protože to ani nejde. Doposud jsem nevěděla že existuje nemoc osteonekróza podle které autorka vytvořila hlavní postavu neumím si představit jak bolestivé to musí být když vás bolí krok ale věřím, že autorka je stejně silná jako Kaz. Jsem zvědavá na další díl! Žádný slzy! Žádnej funus!

parvitas
08.03.2020 5 z 5

A čo sa týka príbehu, bavil ma viac, ako by som bola čakala (je tam mágia, drogy, zlodeji...). Šestica vyvrheľov musí prekonať neskutočne stráženú pevnosť, aby získali z neho človeka, čo dokáže zmeniť rovnováhu sveta (vymyslel drogu, čo posilňuje magické schopnosti, no za cenu brutálnej a smrteľnej závislosti). V tomto svete existujú tzv. Griše, ľudia so schopnosťami, pre ktoré sú prenasledovaní, braní do otroctva i zabíjaní. Liečenie, ohýbanie hmoty, lámanie kostí, psychické ovládanie emócií...čo len chcete. Navyše si niektorí z tejto šestice z najrôznejších dôvodov lezú na nervy už len samotnou prítomnosťou...
Kniha ma bavila a určite si prečítam aj pokračovanie. :)

ElissBooks
08.03.2020 5 z 5

Před dvěma lety jsem tuhle knížku rozečetla a zamilovala jsem se do ní, jenže jsem jí po 100 stránkách odložila a kvůli jejímu velkému formátu, jsem jí nedočetla. O rok později jsem to zkusila znovu, ale tentokrát v podobě eknihy. Dostala jsem se asi o 50 stránek dál a i když jsem to stále milovala, nějak jsem to znovu odložila a nevrátila se k tomu. Tento rok jsem od Humbooku dostala Šest vran jako audioknihu a konečně jsem to dočetla. A bylo to boží! Vůbec nechápu, jak jsem to mohla dokonce dvakrát odložit, protože od poslouchání jsem se nemohla odtrhnout. Miluju ty postavy, miluju ten příběh, ty zvraty a hlavně Kaze! Je to originální fantasy, ve které konečně nemáme statečné prince, ale pořádné zločince. Občas to sice bylo trochu drsnější a autorka celkem často zabíhala do lehce nechutných detailů, ale alespoň to pak mělo realistickou atmosféru. Jsem hrozně ráda, že se mi to podařilo dočíst a už se moc těším na druhý díl. Těm, co se do toho plánujete pouštět, tak vám doporučuji, abyste to přečetli co nejrychleji naráz, abyste neskončili jako já. Ale jinak za mě velký dobrý!

5⭐️/5⭐️ - Bez váhání plný počet! Tohle musíte číst!

Za knihu děkuji Albatros Media