Šest vran

Šest vran https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345027/bmid_sest-vran-2dL-345027.jpg 5 3190 716

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Six of Crows , 2015

Aya81
22.07.2019 5 z 5

Jsem nadšená. Ideální odpočinkové čtení. Dočteno a okamžitě se vrhám na Prohnilé město, více zhodnotím až dočtu celou sérii.

Ferry9
21.07.2019 4 z 5

Nějakou dobu mi trvalo než jsem se do knihy začetl. Pak jsem se sice začetl, ale nepřišlo mi to až tak dobré, jak jsem tady četl komentáře. Čteno kvůli výzvě. Za mě slabší 4 hvězdy.

Havraspárka
16.07.2019 5 z 5

Autorka oplývá až neskutečným talentem vtáhnout čtenáře do děje, I když jde o sebenudnější scénu. Opravdu jedna z nejlepších fantasy, co jsem kdy četla.

ivič
08.07.2019 5 z 5

Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale velmi mě překvapila. Postavy mi byly většinou sympatické a jsem ráda, že žádná postava nebyla čistě kladná. Kniha vždy uměla něčím překvapit, takže jsem se nemohla odtrhnout. Celkově asi jedna z nejlepších fantasy co jsem kdy četla.

ŠarlotaK
01.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Poslední dobou jsem měla smůlu na knihy, protože jsem si je nemohla vychutnat dositosti, nýbrž pro mě byly předvídatelné. Šest vran mě ale nepřestalo každou chvílí udivovat a překvapovat. Hned se jdu pustit do druhého dílu.

Tenebien
24.06.2019 4 z 5

4.5 hvězdičky
Ze začátku jsem se nemohla začíst. Trošku jsem se ztrácela, ale to bude tím, že jsem trilogii Griša četla už asi před dvěma roky a k Šesti vranám jsem se dostala až teď. Každopádně po asi 100 stránkách jsem se začetla, že jsem se nemohla odtrhnout. Takoví fantasy Dannyho parťáci. :-) (čteno v originále)

Aki12
21.06.2019 4 z 5

Šest vran je knihou, do které se chcete začíst, i když jinak žánru fantasy neholdujete - je totiž skvělou směsicí napětí, zajímavých odhalení, neskutečně promyšlených dějových linek, mezilidských vztahů a dobrodružství. Kaz a kumpáni vás prostě okouzlí natolik, že budete lačnit po finálním rozuzlení. Nad autorčinou schopností si promyslet všechny možné varianty a strategie, dosud nepřestávám žasnout.

Barik05
16.06.2019 5 z 5

Rozhodně ji řadím mezi nejlepší knihy jaké jsem kdy četla. Pověst tuto knihu předchází a musím říct, že ta pověst rozhodně není přehnaná. Zamilovala jsem se do ní hned u prvních řádků a bez dechu četla až do konce. Byla to vážně jízda. Masakr, ale jen v tom nejlepším slova smyslu. I když jsem si některé věty musela přečíst dvakrát, než jsem jim porozuměla. Už se těším na další díl, snad bude taky tak úžasný.

petra5588
06.06.2019 5 z 5

Od téhle knihy jsem neměla žádná závratná očekávání, přiznávám, že mě zaujala hlavně obálka. Ale to, jak umí autorka pracovat s postavami a stupňovat napětí, to mě vážně dostalo. Překvapila mě každá další kapitola, a to se mi moc často nestává. Určitě jdu do dalšího dílu :)

Kat9
04.06.2019 5 z 5

Přestože tato kniha pro mě nebyla úplně stoprocentně dokonalá, musím dát vyšší hodnocení, už jen kvůli některým super postavám (Kaz a Inej) a také tomu, že jsem teď vážně docela "navnazená" na další díl ;-).

Saryinka
02.06.2019 5 z 5

Po přečtení Griši je tohle pro mě malý zázrak.

Opravdu skvělá kniha, kde vás autorka nutí být pořád ve střehu a vy jen napjatě čtete, co ten Kaz má dalšího za lubem. Všechny postavy jsem si oblíbila stejně, což se mi často nestává.
Jde vidět, že oproti knih Griša, je kniha Šest vran na úplně jiném levelu, co se týče stylu psaní a celkového dojmu.

Skvělý, skvělý, skvělý!

TheMelorry
30.05.2019 5 z 5

Z počátku jsem měla strach, jestli se mi kniha bude líbit a musím říct, že líbit je slabé slovo. S knihou jsem byla opravdu velmi spokojená. Je to zase něco trochu jiného a hlavně originálního. Nemohla jsem se od knihy odtrhnou a napjatě očekávala, co se stane dál (což se mi už dlouho nestalo), fandila hlavním hrdinům, byla často překvapená vývojem událostí... To, že se ve vyprávění střídá po kapitolách hned několik postav dává knize větší spád, ale stále je vše velmi dobře pochopitelné. Pro mě je to po dlouhé době opravdu kniha, u které jsem se nenudila a nemohla ji odložit.

marianna7090
28.05.2019 5 z 5

To bola teda nezabudnuteľná jazda. Táto kniha/séria sa stala práve mojou najobľúbenejšou.
Nevkladala som veľké nadeje do tejto série ale tak ma to pohltilo, úplne požulo a vyplulo na pláži vedľa Kaza kde sa to zvrhlo. ⭐⭐⭐⭐⭐

katka-kacav3318
26.05.2019 5 z 5

Miluju tuhle knížku. Všechno A všichni tam jsou dokonali. Ihned musím pro druhej díl. Ten konec doufám, že Nina bude ok. Není tam zase tolik romantiky, ale zato je to pecka. Každej pár miluju. Kaz je úplně boží postava a jak spojuje vnitřně se svými pocity. Zbožňuju ty zvraty a promyslenost.

TerkaBohacova
25.05.2019 5 z 5

Momentálně (i když to tak asi bude ještě delší dobu) moje nejoblíbenější série (společně s druhým dílem). Obě knížky byly naprosto skvěle, úžasně popsaný svět, šest hlavních postav, které jsou všechny úplně jiné, ale všechny stejně skvělé, napínavý promyšlený děj. Tisíckrát doporučuju!

nicest
24.05.2019 5 z 5

Vůbec netuším proč jsem té knížce tak dlouho odolávala. Když jsem ji viděla v knihkupectví odradila mě velikost obálky a říkala jsem si, že je to knížka pro děti, že mě nebude bavit. Knížka pro děti a mládež to sice je, ale bavila mě ohromně. Všechny postavy mají něco do sebe, společně tvoří partu, která je odhodlaná jít do každé špatnosti. Příběh je promyšlený, není tam nic navíc, co by jen zbytečně knihu natahovalo. Příbel měl spád, nečekáné zvraty, milostné chvilky. Možná moje čtenářská touha nebyla ukojena právě v té lásce, ale beru v potaz, že jsou to složité postavy s těžkým životem, které se jen tak neotevřou. Věřím, že v druhém díle nás nebude vzrušovat jen akce, ale i ta láska.

Tamten
23.05.2019 5 z 5

Čtivá a napínavá fantasy kombinující magii i střelné zbraně. Kromě zajímavého děje přináší i propracované charaktery postav, které rozhodně nejsou černobílé a i když máme chuť fandit hlavním postavám, je z knížky znát, že to zdaleka nejsou kladní hrdinové.

Sahir
16.05.2019

dobrá čtivá napínavá

Malýmedvěd
14.05.2019 2 z 5

Prostě dnešní YA literatura. Rozumím proč se to mládeži líbí. Knížka má určitě soustu pozitiv, je to dobře vymyšlené a propletené, je to pěkně napínavé, má to spád, jsou tam vztahy a pocity postav, snadno a rychle se to čte, jsou tam prvky fantasy. ALE!!! Toho násilí, ach proč je tam tolik násilí!!! Mě se prostě nelíbí, když jsou hlavní hrdinové vrazi, zloději a podvodníci a celé je to podané, že to jsou vlastně dobří lidé. Tito "dobří" hrdinové v jednu chvíli neváhají ubližovat a zabíjet své protivníky "malé pěšáky" a za pár stránek se naopak zase pozastavují nad nespravedlností a šlechetně nechávají na živu "úhlavní nepřítele". Takže jsem si to se zájmem přečetl, svým dětem to nebudu doporučovat a jestli s tím přejdou sami, tak jim rád řeknu, že si myslím, že takto se mi to nelíbí a takto svět, vztahy a spravedlnost nemá vypadat.

Mysias
14.05.2019 5 z 5

Přečteno pod nátlakem mé dcery, která byla z knihy nadšená. Takže za mne upřímně fakt dobrý :-) Napínavé, čtivé, hned jsem se s postavami zžila, nechtěla jsem, aby je potkalo cokoliv zlého, fandila jim, i když nejsou úplně hodní. No prostě fakt dobrý :-) Četlo se to rychle, takový ten pocit ještě kousek. Líbilo se mi, že kniha byla psaná z různých pohledů hlavních hrdinů, hodně to pomáhalo při pochopení minulosti i současnosti. (oproti jiným knihám, kde mi to vyloženě vadilo, zde to bylo přirozené)