Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2105 427

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

Bookworm345
13.08.2023 5 z 5

(SPOILER) "I would come for you. And if I couldn't walk, I'd crawl to you, and no matter how broken we were, we'd fight our way out together- knives drawn, pistols blazing. Because that's what we do. We never stop fighting."

Tahle duologie je naprosto skvělá. Nádherně promyšlený svět a příběh. Postavy jsou stejně boží jako v prvním díle.
Objevili se tam dokonce Genya, Zoya a Nikolai (jako Sturmhond) a to jenom dokazuje, jak je celý Grishaverse dokonale propojený a vymyšlený. A Kaz a Inej jsou taky boží. Abych jenom nechválila, tak druhý díl se mi líbil o kousíček méně, než ten první. Mohlo to být kratší. Ale zrovna v tomhle případě, mi to tolik nevadí. Matthiasova smrt mě celkem dostala a to jak Kaz koupil Inej loď a našel její rodiče......

Thalin
23.07.2023 4 z 5

Na druhý díl jsem se těšila, protože jednička se mi vážně líbila. Dvojka pro mě ale měla o něco pomalejší tempo. Hlavně střední část se mi vcelku táhla. A celkově jsem knihu četla mnohem déle než první díl. Ale to pořád nic nemění na kvalitách, humoru i čtivém stylu psaní. Jen jsem čekala podobně svižné tempo, jako v prvním díle. Po trošku nudném středu to pro mě nabralo tempo zhruba v posledních sto stranách a ty jsem si zase docela užila, hlavně souboj Inej, kde jsem zase cítila tu mrazivou akci. Tahle parta mě baví, ale jednička mě prostě bavila víc.

Laféeverte
21.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tenhle díl jsem si moc užila... Už tam nebyla ta nejistota z nových zdánlivě podivných a nepříliš sympatických postav, která mě trochu brzdila na začátku prvního dílu. Jo teď jsem dostala od všeho trochu... Hlubší pohled do psychologie postav (tak neobvykle narušených), legrační momenty, napětí,nečekané zvraty... A do posledního ždibíčku jsem si vychutnala Kazovu pomstu, jako by to byla má vlastní.

april4
20.07.2023 5 z 5

Původně jsem chtěla dát jen 4*, ale nakonec dám plný počet - za tu promyšlenost, propracovanost, zvraty v ději a styl psaní. Problém byl trochu v tom, že těch zvratů bylo až moc. Dovolím si půjčit slova z jiné recenze... "První díl byla cesta, skvělá jízda s jasným cílem....", což mě bavilo o něco více.

rozaaalie_
08.07.2023 5 z 5

("Přečteno" jako audiokniha)

Prohnilé město v podání známých osobností jako Veroniky Kubařové, Viktora Dvořáka či Matouše Rumla (a dalších) dodalo příběhu tak neskutečně silnou atmosféru, až jsem po doposlechnutí chvíli nevěřila, že opravdu nejsem v prašivém Ketterdamu, ale u sebe doma na posteli, s pusou překvapením dokořán.

Sice jsem kvůli seriálu (a celkově spoilerům ze sociálních sítí) o pár důležitých zvratech věděla, ale i přesto mě nějakým záhadným způsobem dokázaly šokovat. V tomhle příběhu najdete všechno. Smutek, hněv, utrpení, ale i radost, lásku a veselí. Emocionální horská dráha jak vyšitá.

Autorčin styl psaní je o tisíc procent lepší, než v Griše, a za tím si prostě stojím. Série Šest vran je mnohem vyspělejší, surovější a i přes fakt, že se jedná o fantasy, reálnější. Drsný svět ve kterém se s vámi nikdo nemazlí, ve spojením s nedokonalými, morálně šedými postavami si prostě nejde nezamilovat. A hlasová kulisa? Ta dokázala už tak skvělý čtenářský zážitek dotáhnout k naprosté dokonalosti.

(bookstagram: @rozaaalie_)

Eli1990
07.07.2023 5 z 5

Od Leigh jsem četla Devátý spolek (nic moc), Šest vran (celkem to šlo), tak jsem si řekla, že bych měla přečíst i Prohnilé město - a ještě že tak!
První díl mě docela bavil, ale z kecek mě to tenkrát nevystřelilo, zato dvojku jsem zhltla za dva dny. Možná díky tomu, že už jsem chápala magický systém, možná díky vícero menším akcím oproti jedné velkolepé výpravě na Ledový palác, anebo, zahanbeně přiznávám, díky natěšenému očekávání, kdy si Kaz konečně sundá rukavice (love interest linky jsou mi v knihách většinou na obtíž, ale budování vztahu mezi Kazem a Inej je opravdu výjimečně dobře napsané).
Úplný závěr, kde Mora vykonává svoji pomstu ve stylu Lisbeth Salander, byla třešeň na dortu.
U téhle knížky se můžete smát a jestli jste jako já, budete u ní i brečet. Plnej počet, byla skvělá.

Martule44
28.06.2023 3 z 5

Omlouvám se autorce i cílovým čtenářům, ale asi to není úplně moje krevní skupina. Nicméně oběma dílům jsem dala šanci a dočetla je do konce ... V závěru to bylo trochu svižnější a proložené emocemi, ale asi bych se k tomu už vracet nemusela.

Karolin77
22.06.2023 5 z 5

Tento díl se mi líbil více než ten první.

knizninadsenec
08.06.2023 4 z 5

Mám ráda ten svět série Šest vran a Griša, ale musím se přiznat, že tento díl se mi četl o něco hůře, než ten první. Děj mě ze začátku moc nedokázal upoutat, abych vydržela číst déle. Možná i proto, že je to dlouho, co jsem četla první díl.
Chvilkami mě prostě zmátl tím, co se tam dělo a také postavy.

Každopádně mě později upoutal a byl zajímavý. Je hezké, že se o postavách v příběhu dozvídá čtenář více a více (i o jejich minulosti).
Dělo se tam toho mnoho, někdy mě příběh mátl, bála jsem se výsledku. Bylo to jako na houpačce. Jednou jsem si i pobrečla...

Celkově byl příběh zajímavý, tedy až na ten začátek. Dělo se tam toho mnoho, ať už šlo o boj, intriky, pomstu, manipulace, blafy, zachraňování, zraňování, překvapení... Jednou bylo šest vran dole a pak se to změnilo, dokola. Kaz je génius, co se týče vymýšlení plánů a intrik. Všechny jeho vrány jsou hodně dobré. Vývoj událostí zajímavý.

Je to zajímavý příběh, za sebe doporučuji a asi je lepší číst díly brzy po sobě. Myslím, že jsem si mezi nimi dala moc velkou pauzu. Seriál mě trochu popletl , ale miluji ho a líbí se mi. Celkově série Grishaverse jsou skvělé.

jjanca
06.06.2023 4 z 5

Prohnilé město som začala čítať rok po tom, čo som prečítala prvý diel, čo sa, bohužiaľ, odrazilo v mojom hodnotení. Prvých 100-200 strán som mala problém sa do príbehu dostať, pretože som skoro všetko medzitým zabudla. Našťastie autorka nešetrila retrospektívami, čo mi pomohlo spomenúť si na predchádzajúcu časť. Potom som sa od príbehu nevedela odtrhnúť.
Tento diel hodnotím lepšie, než ten prvý, prišiel mi viac uveriteľný, bolo v ňom viac napätia a nenútené romantické linky. Charaktery postáv boli skvelo vykreslené, každá bola iná a výnimočná. Zamilovala som si snáď všetky a to, čo sa s tou jednou stalo, ma nesmierne mrzelo. Koniec nebol vyslovene happyend, ale len náznak, že snáď už bude lepšie, čo oceňujem.

JessicaCorny
03.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Poslouchala jsem audiobook v originále a poslechla jsem si ho tak rychle, že jsem si z toho skoro vůbec nepamatovala. Tím chci říct, že to bylo strhující a nemohla jsem přestat. xD Za měsíc jsem si to tedy poslechla znovu, pomaleji a snažila se užít si všechny detaily.

Prohnilé město byla strhující jízda, stejně jako Šest vran. Ale přiznám, že o něco slabší. Nevím přesně v čem to je. Možná, že některé scény bitev mi připadaly nepřehledné a také že se dělo tolik věcí naráz, že bylo občas složité se zorientovat. Bylo tam opravdu hodně převratů. Dokonce tolik že ani Kaz Brekker mnohé nedokázal předpovědět. xD Ale to je na téhhle duologii asi to úžasné - nikdy nevíte, co se může stát v další kapitole.

Moc se mi líbilo, jak se rozvinuly všechny osobní příběhy hlavních postav. V téhle knize se dostalo opravdu na všechny a jen to podtrhlo charaktery postav. Naprosto mistrné bylo zapracování Jesperova otce do knihy - jediný použitelný dospělý, vedle kterého vypadali (aspoň na moment), jako děti. To byl opravdu super moment.

A strašně jsem si užila všechny momenty mezi Inej a Kazem - opravdu mistrně napsané. Hlavně jejich poslední kapitola.

Tuhle duologi si zařadím mezi své oblíbené. Opravdu mi tyhle postavy budou moc chybět.

Awča
26.05.2023 4 z 5

První díl byla cesta, skvělá jízda s jasným cílem.
Druhý díl je o pomstě, není to hladká cesta, trochu klopýtá a někdy se ztácí v kombinacích, které jsou brilantní, jen je jich možná až moc.
Početla jsem si, ale bavila jsem se o hvězdičku méně.
Opět krásná obálka.
Svět grišů mi učaroval, zkusím autorčiny další knihy.

LuckaDea
22.05.2023 4 z 5

Druhý díl Šesti vran je opět skvěle napsaný. Tentokrát se nejedná o dobrodružnou výpravu, ale příběh se odehrává přímo v "temném" městě. Tato kniha se o trochu víc zabývá vztahy mezi jednotlivými postavami, přesto ale opět nechybí překvapivé zvraty a napětí. I když musím říct, že v prvním díle mně nečekané situace a jejich následné řešení přišly uvěřitelnější, logičtější a promyšlenější. Tady mi někdy přišly tak nějak z ničeho nic. Další drobné mínus je za věk postav, což už jsem zmiňovala u prvního dílu. Tady se ale věk nezmiňuje tak často, takže se dá lépe představovat, že jsou postavy o něco starší. I tento díl mě ale moc bavil. Dávám teda opět 4 hvězdičky, jako u prvního dílu (i když jsou možná o malinko slabší než u toho předchozího dílu, ale pořád 4).

Derishi
16.05.2023 3 z 5

Autorka v tomto díle dělá vše na silu, všechno se sere na sílu a na konci, všechno ok bez nejmenšího zaškobrtnutí. Postavy na silu tlačí kam potřebuje, aniž by to plynulo, jako knihu bych to vzdala velice rychle.
Slyšela sem jako audio.

iskovsky
14.05.2023 3 z 5

Myslím, že ak by autorka ukončila tento príbeh už po prvej časti, tak by sa z toho stala kultová kniha tohto žánru... druhý diel totiž celú sériu dosť sťahuje kvalitatívne dole...
zdá sa mi že jednotku nosila autorka dlho v hlave a preto to tam všetko perfektne šlape, zatiaľ čo dvojka je napísaná z nutnosti...
zbytočne rozťahané dialógy , priveľa retrospektívnych odbočiek, udička na LGBT...
celkovo to bola jazda v super aute, ale príliš často mi niekto dupal na brzdu...

munka
08.05.2023 5 z 5

Dobrodružstvo mladej šestky pokračuje. Prvý diel bol super, ale ani tento za ním nezaostáva. Doporučujem.

MíšaS.
03.05.2023 1 z 5

Jak jsem psala už u prvního dílu, kdybych neměla oba půjčené naráz, do druhého bych nešla. A po jeho přečtení, musím říct, že bych ani o nic nepřišla. Ukecané, neuvěřitelné, překombinované. A ten konec, to byla sr...a.
By mě zajímalo, kde byly ty napínavé akce, jak všichni píšou...

Ditye
02.05.2023 5 z 5

Stejně jako první díl mě tato kniha naprosto uchvátila. Příběh byl sice trochu nejasný, ale vynahradili to skvělé vztahy mezi postavami. Konec byl hrozně dojemný. Celý svět Grishaverse je naprosto úžasný.

Foxie89
01.05.2023 4 z 5

Tohle bylo taky moc bezva! Zběsilá jízda plná zvratů, napětí a i humoru. První díl se mi líbil asi o něco více, tady mi to občas přišlo překombinované, ale i tak skvělý. Konec byl taky hezký!

VA_Krtek
29.04.2023 5 z 5

Celou grišovskou sérii hodnotím maximálním počtem. Opravdu od prvních tří Griš, přes knihy o Kazovi až po závěr o Nikolajovi z paměti už nikdy nevymažu. Excelentní

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo