Prohnilé město

Prohnilé město https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367759/bmid_prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 5 2105 427

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Crooked Kingdom , 2016

alenkacermi
21.03.2020 5 z 5

Budu opakovat téměř všechny komentáře přede mnou. Skvěle napsaná kniha. Úžasně vykreslení hrdinové. Adrenalin, akce, dobrodružství. Přátelství a loajalita v jejich drsném světě. To byla jízda. Ani chvilka na vydechnutí. Super. Doporučím

DreamerX9
16.03.2020 3 z 5

První díl mě bavil víc a celkově v tom i byl víc zmatek ale i tak knihu hodnotím pozitivně za humorné hlášky a originalitu celkového děje. Inej za mě nejlepší postava a konec se mi taky líbil krásně to všechno do sebe zapadlo.
"Když nemůžeš vyhrát, zmen pravidla"

Jeninas
09.03.2020 3 z 5

"Čím je plán důmyslnější, tím víc lidí zahrnuje. Víc lidí víc mluví a víc věcí se může pokazit."
"Já myslím, že bys flirtovala i s datlovou palmou, kdyby ti věnovala pozornost."
Kniha nebyla napsaná hůř, ale nebavila mě tolik jako první díl a přiznávám: došla jsem jen do půlky a nechala toho. Po měsíci jsem se rozhodla, že už se navzájem nebudeme trápit. Asi mi chyběla jasně daná struktura: máme plán - jedeme do paláce - loupíme - jedeme zpátky - utřeli jsme. Takhle to bylo všemožné pobíhání z místa na místo a za různými účely, což tříštilo moji pozornost, a proto jsem se do příběhu nedokázala tak zažrat. Nevěřila jsem, že se Kaz pochlapí, takže hlavním tahákem byl vývoj vztahu mezi Jesperem a Wylanem. Líbilo se mi také, že Matthias nebyl na okatou krásu. A právě to, že jsem si vyspoilovala, jak to dopadne s Matthiasem, můj zájem úplně zabilo. I když chápu, proč to autorka udělala, mě tím od příběhu dokonale odstřihla.

Jana65
05.03.2020 5 z 5

Perfektní kniha, za mě je lepší než šest vran, moc jsem si čtení užila a mohu jen doporučit.

Patapuf
29.02.2020 5 z 5

Čtením této knihy jsem udělal chybu... začal sem s ní, protože sem nesehnal první díl, což je velká škoda... každopádně když sem se prokousal začátkem a zjistil kdo je kdo, začal sem se opravdu bavit.... byl sem jako na trní, aby to dobře dopadlo..... a jak to dopadlo? To zjistíte pokud si ji přečtete.... samozřejmě až po prvním díle.... neudělejte stejnou chybu jako já...

Zmitko.m
21.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha..Řekl bych i lepší, než 6 vran.... Podle mne víc propracovanější děj, vztahy jednotlivých postav i trochu víc odhalená jejich minulost. I díky tomu jsem si ještě více oblíbil Kaze a Inej ( ty jsem měl hodně rád již z 6sti vran ) a hodně se mi v tomto dílu líbila i Nina, ale nakonec mi hodně k srdci přirostli i ostatní postavy.
Děj se mi líbil opravdu hodně. Jak od začátku Kaz staví plán a vše se postupně vyvíjí a nakonec to dopadne, jak to dopadne. Závěrečnou část jsem přečetl prakticky jedním dechem..

Asi nejzajímavější pasáže pro mne byly souboj Inej na silech a pak na střeše obchodní katedrály, Nina jak ovládla těla mrtvých a pak všechny kapitoly věnované Inej a Kazovi..

Rozhodně bych knihu doporučil a rozhodně až po přečtení 6 vran.

Draimi
18.02.2020 5 z 5

Pro mě druhý díl byl neuvěřitelně napínaví. Od kanálových krys se nedá očekávat bůh ví jako charakter, ale já jsem si je zamilovala. Nebyli to přeslazení dobráci, co stojí vždy na straně dobra. Byli to padouši, zloději, podvodníci, hráči a právě to se mi na tom příběhu líbilo. L.Bargudo měla dobře promyšlený příběh a dávkovala. Jak odtajnila jejich minulost za mě bylo super. Jako asi v každé knize byli pasáže co mě zrovna nebavili, ale většinou proto, že se jinde dělo něco zajímavějšího a chtěla jsem vědět jak to dopadne.

Konec mi vehnal slzy do očí. Je to sice trochu klišé, ale něco podobného jsem čekala už od první knihy, jen jsem nevěděla u koho z nich.

No čtu dál Zjizveného krále, a uvědomila jsem si, že mi v příběhu chybí ta prohnanost a zákeřnost Krkavce, humor Jespera výbušniny Wylana, hádky Niny, a morouství Matthiase a taky nenápadnost a lásku Inej k největšímu grázlovi v Barelu.

Tesset
12.02.2020 3 z 5

Hodně vsuvek z minulosti, z kterých jsem měla pocit, že jen mají nahnat stránky. Kaz pořád stejně nesympatický. A Mathias a Nina? Za to bych dala nejraději mínus pět hvězd.

Okoslav
30.01.2020 5 z 5

„Žádné slzy. Žádný funus.“

Jiné příběhy mají deus ex machina, tahle série má Kaze Brekkera.

Pokračování Šesti vran je rozmáchlejší a ambicióznější než jednička, přesto se Leigh Bardugo podařilo ukočírovat nejen postavy (které do jedné získávají ještě větší hloubku a čtenářské sympatie než v jedničce), tak celý příběh. Prohnilé město je jednoznačně jedna z nejlepších urban fantasy za hodně dlouhou dobu.

polaris
29.01.2020 5 z 5

Troufám si říct, že pokračování předčilo první knížku. Zdála se mi mnohem lepší a propracovanější. Postavy jsem měla jako čtenář ve větší oblibě, tudíž jsem s nimi více soucítila. Autorka dokáže skvěle pracovat s postavami a jejich dějovými linkami. Kaz, Inej a celý zbytek skupinky mi dost přirostl k srdci a opravdu obdivuji autorku, jak dokázala se všemi postavami pracovat. Vyprávět příběh z tolika dějových pohledů není jednoduchá věc.
Kniha byl k pochopení již od začátku, postavy jsem znala a příběh pokračoval tam, kde skončil. Nebylo to jako u první knihy, kde jsem se opravdu ze začátku motala v ději.
Přebal mají obě knížky přenádherný. V tomto případě, jsem zprvu soudila knihu podle obalu, ale jelikož příběh je naprosto skvělý; svým způsobem drsný a temný, hodnotím příběh a přebal na stejnou úroveň.
Závěrem si snad troufám říct, že druhý díl se mi líbil více, než první. Pokud autorka hodlá napsat pokračování, nezaváhám ani vteřinu a přečtu si ho.
Teď budu přemítat, zda nesáhnu ihned po Zjizveném králi.

Mozkovna
16.01.2020 5 z 5

Myslím, že ještě lepší než první díl.

CO TO SAKRA- taková horská dráha emocí. Byla jsem z toho jak na trní, v práci jsem nervozitou rozlévala kafe, protože mě zákazníci vždycky vyrušili v nějaké napínavé části a já se honem rychle chtěla vrátit zpátky do Ketterdamu.
Šílená poklona autorce za vymýšlení všech zvratů v knize. Jasně že nepůjde všechno jak po másle, o čem by to pak bylo, ale je těžký dostat svoje hlavní postavy do průseru a ještě těžší dostat je z něj. Bylo mi jasný, že Kaz beztak vždycky vytáhne nějaký eso z rukávu, přesto jsem měla panický záchvaty, když byla hlavní parta zahnaná do kouta. Ve finále už to pak ale nebylo o tom "Dostanou se z toho?", ale spíš "Tak jak se z toho zase vylížou?"

Měla jsem si nejdřív přečíst Grišu. Fakt že jo. Takových spoilerů! Mrzelo mě to snad ještě víc než co Kaz udělal v tý koupelně. Každopádně musím ale říct, že Kaz je borec. Frajer. Týpek. Boss. Každej tomu asi říká jinak, ale ta postava je skvělá, jeho genialita mě častokrát nechala sedět s otevřenou pusou. To, jak všechno do detailů vymyslel a promyslel, jak měl na každou situaci vymyšlená tři řešení, jak se ze všeho dokázal vylízat, to mě neskutečně bavilo. (Scénka z Bydla s Per Haskellem asi nejvíc.) A ještě jak se na konci choval přidrzle k Van Eckovi, no to už jsem šla fakt do kolen. Jasněěě, je to kruťas a zabiják a podvodník a kriminálník, ale sakra, fakt bych chtěla takovýho člověka znát, a ještě líp s ním kamarádit/mít ho na svý straně (jako kdybych se hrnula do toho být součástí gangu, haha, s mojí odvahou určitě).
Zároveň se mi na knize líbí, jak není zaměřená jen na jednu hlavní postavu, nýbrž na 6. Každý měl svou minulost, problémy, které se neustále ozývaly a dožadovaly se rozhřešení. Jesper mě baví. Wylan je zlatíčko. Inej frajerka. Nina bohyně, ve který jsem se viděla, a Matthias hora svalů, kterou si nejde neoblíbit (pozor SPOILER: Fakt mě ale nakrklo, jak to s nim nakonec dopadlo. Přišlo mi to uspěchaný a naprosto zbytečný.). Všichni mi přirostli k srdci až podivným způsobem, tak si říkám "Sakryš, zas nebudu čtvrt roku přemýšlet nad ničím jiným".

Jdu se mrknout na tu Grišu. Doufám, že si budu schopná i postavy v té sérii oblíbit, ale předem pochybuju, že se to Gaunerům vyrovná. Vrány si pamatují (-:

P.S.: "Možná nemůžu pořádně chodit, ale aspoň neutíkám z boje." Mohla bych Kazovy citáty číst od rána do večera a furt by mi z nich mrazilo.

Zuzaček22
10.01.2020 5 z 5

I druhy díl se četl jednim dechem.rekla bych že i o něco lepší než první díl. Jsem nadsena Kaz je proste borec.

JančaP.
10.01.2020 2 z 5

První díl se mi hodně líbil, byl čtivý a překvapivý. Bohužel druhý díl byl napínavý pouze ze začátku. Pak to byl jeden podfuk za druhým, že už jsem jen čekala, co to zase bude. Celkově mi ta kniha nepřišla, tak čtivá jako první díl. Co se musí uznat je opět nádherná obálka knihy a grafické zpracování.

mina_harker
09.01.2020 3 z 5

O trošku slabší než předchozí díl, hlavně totožná stavba děje - podfuk, souboj, "lízání si ran", plánování další akce a znovu dokola.

DeathHarmony
04.01.2020 5 z 5

Je to napínavý. Je to velmi dobře a příjemně napsaný. Je to sakra dost napínavý. Je to od mé oblíbené autorky. A hlavně je to pokračování mega super knížky. Takže prostě jděte a přečtěte si ji!
Nemohla jsem ji dát z ruky a četla jsem každou volnou chvíli, takže můžu říct, že pozornost čtenáře skutečně chytí a nepustí.

CatherineBarton
04.01.2020 5 z 5

Úžasný příběh!

Pasadenka
30.12.2019 3 z 5

To co mi na prvním díle vadilo se zde rozvine ještě do větších obr dimenzí. Dobře, přeháním, ale už mě to přestalo bavit. Každý každého přečúrá asi 10 000 krát a pořád má být čtenář v šoku, protože se pořád a pořád odkrývají skryté pravdy. Promiň Leigh, ale tohle jsi vážně přehnala a zcela jsi tím knížku znemožnila.

Nicméně zde opět platí vše, co pro předchozí díl. Dobře řemeslně napsané, dobrý styl psaní, dobrá narace i hloubka postav, zasazení do širšího kontextu, rozvíjejícího v jiných knížkách a ve své podstatě kvalitní materiál na film.

Nakonec alespoň u dvou postav začne dávat trochu smysl, že jsou děti, jinak mohou mít klidně 30+ to platí pořád. A stále platí, že je jedno co se stane, když se odnikud vynoří další skrytá linka, která problémy vyřeší.

Konec konců byl druhý díl zcela zbytečný a vše šlo ukončit již v jedničce. To, co Leigh nabalila už byla jenom taková vata. 3 hvězdičky. Škoda.

TheBookReaderM
26.12.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která oproti prvnímu dílu není tak zdlouhavá.
Postavy jsou mnohem více popsány a jsou mi mnohem sympatičtější.
Některé situace byly popsány tak uvěřitelně, že jsem si připadala, že se v knize nacházím.

LeahDanielle
26.12.2019 5 z 5

Perfektné pokračovanie Vranej šestky!

aktak1203
27.11.2019 4 z 5

Parádní oddechovka, sice asi ve svém věku nejsem úplně cílová skupina, ale občas si člověk chce u čtení odpočinout a utéct mimo realitu. To se při čtení této knihy povedlo.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo