Šest vran

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345027/sest-vran-2dL-345027.jpg 4.215

Šest vran (1.)

Six of Crows (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

kalinkacz

Oproti Griše budete jásat, autorka v této knize totiž konečně vymačkala ze světa, který stvořila, co to jen šlo... Hlavní postavy jsou skvělé, každá je jiná a každá je jedinečná... Bohužel je začátek neskutečně zmatený... Vůbec jsem nevěděla, která postava je důležitá a která ne, na co se soustředit a na co ne.... Pak vše do sebe zapadlo, ale ten začátek jsem málem obrečela... Nicméně série to bude skvělá a já se těším na další várku napětí a akce...

OndřejMergl

Složení týmu šesti hlavních hrdinů mi přišlo zdařilé, byť jejich odolávání smrti zavánělo místy až se superschopnostmi. Kromě toho nechybí magie Grišů (s novým rozměrem násobení drogou), skryté manipulace a politikaření.

Zatímco Griše vévodila romantická linka, zde hraje prim akce - tuto změnu nesmírně kvituji.

Po dočtení prvního dílu už se nemůžu dočkat dalšího pokračování, byť se trochu obávám, aby příběh neztratil na dynamice a nesklouzl do láskyplné roviny.

kklepkaa

Hrozně jsem se bála, že tahle kniha nedostojí toho, co jsem o ní četla, ale oddechla jsem si. Můj první vpád do světa grišů dopadl na výbornou. Autorka má parádně napsané postavy a vůbec celý svět i děj jsou neotřelé a dobře popsané. A hrozně se těším na další díl. Ach to čekání.

DariDerek

Pro mě naprosto perfektní fantasy, plné napětí a akce. Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/sest-vran-leigh-bardugo.html

mmmisulka.r

Rozhodně originální fantasy, která je o několik levelů lépe propracovaná než Griša. Ale zase na druhou stranu mi tam chyběla ta milostná linka.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček