Šest vran

Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Neštítí se žádné špinavé práce a dokáže vybruslit z každé situace. Jednoho dne dostane nabídku, na kterou by kývl jen šílenec. Pohádková odměna však několikanásobně převyšuje všechna nebezpečí, která ze sebevražedné zakázky plynou. Sám to ale nezvládne. Bude potřebovat další pomocníky… Trestance prahnoucího po pomstě. Zázračného střelce se slabostí pro hazardní hry. Černou ovci z prominentní rodiny na útěku z domova. Špiónku pohybující se neslyšně jako stín. Dívku využívající svoji krásu jako smrtící zbraň. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa. Kdo z nich přežije? Jaká tajemství vyplavou na povrch? Odvrátí nebezpečí, které hrozí světu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345027/sest-vran-2dL-345027.jpg 4.6503

Šest vran (1.)

Six of Crows (2015)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Maky132

Na tuhle knížku jsem narazila úplnou náhodou v knihkupectví. Váhala jsem jestli si jí mám koupit, ale po pár kapitolách jsem byla nadšená. Tahle kniha byla jiná než všechny co jsem doposud přečetla. Nebylo to o obětavých a statečných hrdinech, ale o drzých, krutých a smělých kriminálnících. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo tam úplně všechno. Akce, napětí, nebezpečí, trocha romantiky a dokonce i příkop ;)

Lily-fairy

Od této knihy jsem očekávala hodně a začátek mě zklamal. Ale pak se to rozjelo a bylo to skvělý!

Alee

Skvělá kniha pro milovníky příběhů o troufalých partičkách mladých kriminálníků, kteří mají před sebou zdánlivě nesplnitelný úkol. Troufám si říct, že tato kniha má vše, co má dobrý příběh mít a každý si tu najde to své. Čte se velmi dobře, plynule, až bych řekla, že je to čtení návykové. Všech šest vran mi přirostlo k srdci a nesmírně se těším na další díl.

Pitbullka

To je návykové prostě! Člověk pořád musí číst dál a je to neuvěřitelně čtivé. Celý příběh mě bavil, ten konec byl skvělý. Už se těším na druhý díl.

slaska77

Na tuto knihu jsem se dlouho těšila, četla si všechny ty krásné komentáře a říkala si, že možná budu zklamaná. Ale NEBYLA! Ze začátku tak něžně běží, čtenář se ani nenadá a zná všechny hlavní postavy, zažije pár dobrodužství a už je v polovině knihy. Stejně jako mnoho "komentátorů" přede mnou, jsem si postupně oblíbila všechny hrdiny, děj se úžasně prolíná s jejich vzpomínkami z většinou velmi pohnutého dětství. Z hlediska počtu hvězdiček by to bylo tak na 4,5, ale dávám 5 i kvůli graficky nádherně provedené knížce. A částečně proto, že už mám doma rozečtené Prohnilé město.

BeyondHorizon

Perfektní fantasy kniha. Prostě mě nenapadá, co vytknout. Ze začátku musím říct, že obálka je naprosto úchvatná a už jen pro ni bych si knihu koupila (jako výtvarně zaměřený člověk mi na obálkách záleží :').
Knihu jsem četla v originále. Takže nevím, jestli se to zachovalo v překladu, ale Leigh Bardugo má neskutečně čtivý styl psaní. Vždycky mě nadchne, když je příběh pojat z pohledu několika různých postav, což je tento případ. Na druhou stranu když si oblíbím jen některé postavy, tak si musím počkat, než na ně zase dojde řada. V tomto případě jsem si ale zamilovala všechny, což snad ani není možné.
Postavy jsou asi ta nejlepší věc na téhle knize. Všechny jsou úplně jiné, mají zajímavou minulost a hrozně mě baví jejich interakce.
Je tu velmi dobře vyvážená akce, drama a komedie. Do přítomnosti zasahují retrospektivní části, kdy se dozvídáme o postavách víc a dostávají větší hloubku. Nevím, jak to autorka dělá, ale do flashbacku zabruslí vždy tak ladně, že si nejdřív ani neuvědomím, že začal.
Postavy nejsou perfektní a každá má své nedostatky. Možná až na Inej, protože jestli ona není ten nejperfektnější a stále ještě uvěřitelný člověk (dobře, až na její neporazitelné bojové schopnosti, přece jen se to všechno naučila na ulici..), tak už opravdu nevím. Nejvíc mě ale překvapil jejich věk. Vůbec se nechovají jako teenageři, což mě (vzhledem k tomu, že jde o YA žánr) potěšilo, ale jejich věku to prostě neodpovídá (dělám, jako že jim je přes 20)..
A když už mluvíme o YA, co se romance týče, ta mě také dost potěšila. Je tu, ale není to hlavní aspekt knihy, což by ani neměla být. Ale stejně mě zajímala skoro nejvíc, co si budeme předstírat.. Nenutí se vám, nikam nespěchá, není to přehnané. Je to jako bonus, něco, na co se těšíte, protože to jsou takové malé momenty.. Bez diskuzí, Kaz a Inej je nejlepší a nejzajímavější dvojice. FYZICKY POTŘEBUJI VÍC KANEJ MOMENTŮ.
I když teda.. autorka je fakt mazaná, schválně je postav sudé číslo, aby měl každý někoho do páru. Já si nestěžuji, ale pro dobro příběhu to možná měla přenechat čtenářově představě.
Co se příběhu týče, naprosto geniální byly Kazovy plány a úskoky, netušila jsem, co přijde dál. Jen to, že se z toho nakonec stejně všichni dostanou :)
Doporučuji všem, co rádi trochu temnější fantasy a záleží jim na dobrých postavách (a párech, co si budeme..).

Janiss_89

U této knihy mě hnedka zaujala obálka, takže jsem nepotřebovala ani číst její obsah. Musím říct, že už dlouho mě žádná kniha tak nechytla, že bych se od ní nemohla odtrhnout. Celá šestice vran mě bavila a to je docela co říct, většinou v knize je pár postav, které mi pijou krev, ale tady to tak není. Bavily mě linky jednotlivých postav, jejich charaktery, minulost i přítomnost. Bylo fajn, že v knize jsou flashbacky, které vám objasní jak se z nich stali ti kdo jsou teď. Kniha má překvapivý děj, zvraty a hlavně ten poslední co se týče jedné vrány mě naprosto dostal. Takže za mě jednoznačně plný počet a už se těším až si pořídím druhý díl.

Bess.h

Tuhle knížku jsem vzala do ruky, protože jsem po dlouhé době neměla co číst a hledala jsem od někoho inspiraci. Tu jsem nakonec získala od Marillee, booktuberky s příjemným hlasem.
Ze začátku jsem se jen pomalu prokousávala jednotlivými kapitolami z pohledu šesti “hrdinů“ a pak se to stalo, nevím kdy, nevím kde nebo v jaký pasáži, ale já jsem najednou nedokázala knihu odložit. A po přečtení... jednoduché vau, musím mít další díl. Taky jsem si ho šla hnedka koupit :-D.

nase_zuzu

Na začátek - nejsem fantasy fanoušek. Věřím, že pro takového člověka je kniha velice čtivá. Pro mě taková nebyla. Příběh je plochý, dá se dost věcí očekávat. Nevyhovovalo mi ani skákání z aktuálního děje do minulosti jednotlivých postav. Psané je to sice čtivě, ale pro mě bez větší zápletky.

hurikan123

snad nejlepší kniha jakou jsem kdy četl moc se mi líbí, jak je každá kapitola z pohledu myšlení jiné postavy. líbí se mi Kaz protože je strašně tajemný. nemohl jsem se dočkat až bude kapitola podle něho - abych věděl, co si myslí. příjde mi, že první a poslední kapitola je podle vedlejších postav. konec byl dcela zajímavej :)

Lucifer.CK

Šest vran už jsem četla před nějakou chvíli. A upřímně řečeno byla vážně dobrá, postavy solidně vymyšlené a vše do sebe zapadalo. Jsem ráda, že je i druhý díl. Jen některé okamžiky byly dost předvídatelné, ale to knížce neubíralo na kvalitě

anid

Tak tohle bylo ÚŽASNÉ!
O knize jsem slyšela samou chválu, a tak jsem měla docela velká očekávání. Když se mi konečně dostala kniha do ruky (a že to bylo za fakt dlouhou dobu) tak jsem se docela bála, abych díky hypu nebyla nakonec zklamaná. A OPRAVDU JSEM NEBYLA.
Kniha udržuje napětí, překvapuje ale nejsilnější stránkou jsou rozhdoně postavy (narozdíl od Griši, kde bych řekla, že silnou stránkou je právě vytvořený komplexní svět). Autorka se opravdu zlepšila
Kniha donutila, abych si oblíbila všech 6 hlavních postav (znovu na rozdíl od Griši, kde byli postavy ploché a bylo to spíš koho nenávidím nejmíň aka Temnyje cuz já ráda edgelordy...). Strašně se mi líbilo, jak Kaz měl vždy všechno vymyšlené dopředu a vždy měl plán B. Nakonec jste si nato docela zvykli (MINI SPOILER a pak v tu chvíly kdy pán B nebyl..... no jsem dostala fakt strach)
Jediné co musím vytknout je věk postav (který je tedy vytýkán nejdenou). Prostě teen věk postavám neodpovídá (snad teda až an Wylana a možná ještě Inej bych mladší zkousla) Jinak Ninu, Jesper, Mathiesse a hlavně Kaze udělala tak 2-3 rok min starší.
Btw kniha byla tak dobrá, že mě donutila zahodit všechyn spoje WIP kresby a namalovat Kaze XD

vladka7410

Jedna z mých top knih, kterou mohu jen doporučit. Ze začátku jsem měla problémy si zapamatovat všechny postavy, ale díky zajímavému příběhu a vzrušujícím událostem jsem brzo tuhle překážku překonala :) Každý ze čtenářů si najde své oblíbené postavy, které dostávají rovnoměrnou dávku prostoru. Miluju jejich uvažování a občas podlé geniální kroky :) Navíc se mi líbí, že dílo je spjaté s Grišou. Lépe se člověk poté orientuje :) Za mě určitě doporučuju, jelikož je v příběhu uvedené vše potřebné... napětí, humor, boje, intriky, romantika a děj, který ve vás zůstane :)

Miyunka

Líbila se mi neskutečně moc. Bylo to temné, akční, něco jiného. Oficiálně můžu říct, že Kaz a jeho parta se zařadili mezi mé oblíbené série. Trošku mi vadila ta romantika, kdy byl 'každý s každým' a fakt, jak kniha skončila, resp. jak snadno byl Kaz převezen, ale těším se na Prohnilé město =)

Atlantis

U Šesti vran jsem měl při čtení téměř stejný pocit jako u Tetovaného. Fantasy svět s jednoduchými pravidly, zajímavé hlavní postavy a pořád nějaké tajemství, které vás táhne dál.
Normálně nenávidím zápletky typu "čekal jsem tvůj tajný plán, a proto mám ještě tajnější plán", ale tady to působilo poměrně uvěřitelně.
Hodnotím 4,5 hvězdy, protože ten nijaký konec knihu dost shazuje. Beru, že očividně autorka od počátku plánovala pokračování, ale takhle se prostě kniha nezakončuje.

Martooni

Přesně jak píše níže Ree, jsem knihu po první třetině odložila a nemohla se donutit pokračovat. Ale pak to byla jedna velká smršť!

Trochu mne překvapil věk postav, představovala jsem si je starší, napr. Mathiase alespoň na pětadvacet.. Jesper, Wylan teenageři ok, Kaz, Nina a Inej tak někde mezi.

Kdo by si nezamiloval Kaze a Inej?! Moc jim fandím a jdu si koupit druhy díl!!

Mirime13

Naprosto boží knížka. Dlouhou dobu jsem nemohla najít knížku u které bych vydržela a dočetla ji do konce pěkně stránku po stránce. Ale tahle mi nedovolila přeskočit ani řádek, ani podívat se o stránku či dvě dopředu, jen abych věděla. A jsem za to ráda. Nevadilo mi, že převní třetinu se vlastně nic "nedělo", ani to, že pořádná akce byla až ke konci, protože to bylo něco. Pokaždé, když jsem si říkala, že tohle už prostě nemůže vyjít, že všechny vrány zůstanou navždy v Ledovém paláci, jsem zjistila, že to všechno byl záměr! A co víc napsat, než že je to úžasná knížka.
Žásný slzy, žádný funus!

anishta

Joooo, tak tomuto světu jsem naprosto propadla. Dokonalé. Všechny hlavni postavy jsem si zamilovala, hlavně Kaze a Ninu. Těším se na další díl. A ještě jednou musím říct, že je to dokonalost.

SarahRoyalAss

Doporučuji. Celá knížka je prostě jedno velké WOW!
Vykreslení postav a jejich propracované charaktery, zlodějské triky, Ketterdam, nové země,... všechno je tam prostě boží. Jediné co jsem trochu postrádala, byly pasáže Wylana. Snad se mu dostane více prostoru v dalším díle.
Btw, jsem jediná, kdo si Mathiasse představoval jako Johna z Pocahontas???

E.lisabeth

Ze zacatku jsem mela trochu problem se zacist, ale postupne se to zlepsovalo. Skvely napad a urcite si prectu i dalsi dil, jen jsem cekala trochu vic, po vsech tech ohlasech.

TerryDee

Dočteno! A musím říct, že jsem sama překvapená, jak mě ta kniha totálně chytla. Jsem z ní hotová. Rozhodně jsem se do příběhu zamilovala. Z postav jsem si oblíbila Kaze, Inej a Ninu. Ale v podstatě mi tam nikdo nevadil, protože se jednotlivé postavy doplňovaly. Už se nemůžu dočkat druhého dílu. Ještě, že je to teď v dubnu.

krausmary

Můj bože! Tuhle knihu hned řadím mezi mou top pětku. Úžasně vymyšlený příběh, který mi nedal ani chvilku vydechnout a skvělé postavy, které si prostě musíte zamilovat. A ten design! Nemám vůbec co vytknout, má to skvělou zápletku, má to smysl, má to Kaze, má to všechno.

Denčaa

Je to neuvěřitelné! Naprosto úžasný příběh, s ještě lepší zápletkou. Ačkoliv je v knize šest hlavních postav a každá kapitola je psána z jiného pohledu, tak je nemožné, abyste si tam nenašli oblíbence. Musím říct, že náhled do mysli každého z účastníků výpravy se mi velice zamlouval a skvěle to okořenilo celkové vyprávění. A jejich schopnosti jsou dechberoucí. I mezi akcí se nejde čas na vztahy mezi postavami, které jsou jako na houpačce, ale plynou pozvolna a jsou na pozadí hlavního dění. Takže jde o velmi vyváženou vsuvku. Asi mnoho neprozradím, když řeknu, že půjde právě o vztahy mezi ústředními charaktery. No a jestli chcete vědět, zda partička renegátů vědce najde a odvede, tak si knihu určitě přečtěte. Co u této knihy velice baví je, že když už vypadá, že bude vše ztraceno, tak se ukáže, že jde vlastně vše podle plánu. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

roman9276

Šest vran je kniha, která vás zaujme hned po vizuální stránce, jak obálkou, tak i černýma stránkama. Děj se vůbec nestáhne ba právě naopak. Šmejda Kaze Brekkera si zamilujete a celkově jsou tady hodně sympatický postavy. Po dlouhý době jsem narazil na dost skvělý fantasy a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Fenris

Jsem velice spokojená, kniha se nijak netáhla, postavy byly velice zajímavé a rozmanité. Příběh mě velice bavil, byl plný akce, napětí, ale i humoru a překvapení, která pocházela nejvíce od Kaze a jeho spletitým plánům.
Asi, bez nějakého velkého překvapení, určitě se připojím k majoritě čtenářům, kteří si oblíbili Kaze Brekkera, jeho postava byla plná překvapení a to nemyslím jen jeho myšlenkové pochody a některé jeho vyjadřování (hlavně to, ohledně Inej).
Negativa téhle knihy, hmm, nechtě mě chvíli přemýšlet...... stále nic....... stále nic.... Ou ou, jo jasně, asi nebude překvapením, že jsem si úplně neoblíbila postavu Mathiase, chápu, proč ho tam autorka dala, ale kapitoly s ním mě moc nebavily. Obecně nesnáším fanatiky, kteří snad i trpí, když nemohou do světa hlásat svoji víru, či přesvědčení a přesně takový Mathias byl. Nevypěstovala jsem si k němu úplně nenávist, zažila jsem už i horší postavy, ale nadšená jsem z něj nebyla.

Co se týče knihy jako takové, je nádherná! Přebal, černé stránky po stranách, v knize jsou i mapy (miluju mapy v knihách) Nádhera.
Navíc bylo na tomto díle vidět, že už se autorka trochu vypsala a napravila své nedostatky, kterým jsme byli všichni svědci prvním díle Griši.

Těším se na druhý díl, který má za chvilku vycházet.

Za mě 5/5* :)

domcalo

Kdo by si nezamiloval tajemného Kaze s koženými rukavičkami? Mě se asi nejvíce líbilo to, že i tato fantasy knížka dokáže všechny věci vysvětlit naprosto pochopitelně a neobjevuje se tam nic, co by nedávalo smysl a taky žádné nepochopitelné kouzla. Taky jsem si zamilovala celkové balení knížky a pár Kaz+Inej, kteří působí tak nesměle a přirozeně. Nečekejte žádné typické přeslazené románky! Tahle knížka je prostě povinná knížka v knihovničce každého milovníka fantasy. A mně už nezbývá, než čekat na druhý díl...

Ree

Věděla jsem, že Šest vran je o hodně lepší než Griša, ale i tak mě překvapilo o kolik. Začátek byl takový pomalý rozjezd a říkala jsem si, že je příběh sice dobrý, ale ne až tak skvělý. A pak byl čas zavřít knížku a já se musela hodně přemlouvat, abych to udělala.
Naprosto miluju Kaze. Jak jinak... Ale jeho temná osobnost, jeho kouzla, jeho nápady... Samozřejmě kdyby to byl skutečný člověk, kterého bych znala, nejspíš bych měla chuť jej zabít. Ale takhle - pěkně v knížce - si jej opravdu vychutnávám. Ale nejen Kaz. Všechny postavy mě něčím oslovily. A to se třeba u Griši nestalo.
Po bitce v docích kniha nabrala ještě větší spád a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Jen mě trochu děsí, že přežili všichni, protože Leigh nevěřím, že přežijí všichni i Prokleté město a zamilovala jsem si postavy natolik, že by mě naštvala smrt jakékoliv postavy.
Hodnotím pěti hvězdičkami a rozhodně doporučuju :)

MirijamFrankl

Do četby této knihy jsem šla s mírnou skepsí. Nevěděla jsem, jestli se nebude jednat jen o nějaký trapný, rádoby temný teenage román. Vrány mě však příjemně překvapily. Mělo to spád. Kniha mě udržovala napjatou od začátku do konce. Ocenila bych i postavy. Žádná není povrchní, plytká nebo bez minulosti.
Jedině bych někdy uvítala důkladnější vysvětlení děje a Kazových důmyslných plánů, ve kterých jsem se sem tam ztratila. Nicméně mě autorka zaujala ( a nejen tím, že se narodila v Izraeli) a navnadila mne nejen k přečtení dalšího pokračování, nýbrž i k sérii Griša.

Vedma

Príjemné prekvapenie. Vlastne záporných hrdinov si obľúbite a asi každý si medzi nimi (vďaka ich odlišnosti) nájde toho "svojho". Nie som cieľová skupina, tak ma kniha úplne nenadchla a nie som v stave, že by som nad ňou ešte dlho premýšľala, ale čítala sa mi dobre a som istým spôsobom zvedavá, aký bude druhý diel. Skláňam sa pred vizuálnym pojatím obalu a čiernej oriezky, vyzerá to neskutočne dobre.

stejsi

Kniha, která se liší snad vším. Obalem, obsahem, hrdiny...

Kniha si mě získala asi po prvních 20 stránkách. Rozdílnost postav i jejich charaktery se neuvěřitelně prolínali a ukazovali jednotlivou jedinečnost všech šesti. Odpočítávám dny do zveřejnění 2. dílu a pevně doufám, že bude tak skvělí jak byl 1. díl.