Prohnilé město

od:

Prohnilé město

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367759/prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.8210
Série:

Šest vran (2.)

Originální název:

Crooked Kingdom (2016)

Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (60)

Přidat komentář
baryblueberry
12. srpna

Takhle série je prostě úžasná počínaje celým Griša universem a osobnostmi konče. Nemám co napsat, jen že takhle dobře napsané fantasy jsem dlouho nečetla. Rozhodně tahle duologie stojí za přečtení!

Lorej
12. srpna

Páni, páni, páni!
Po prvním dílu jsem si nemyslela, že by bylo možné, aby ho něco překonalo. Ale stalo se a jsem neskutečně nadšená.
Potom, co se naše parta vrátila z Ledového paláce, stává se z ní lovná zvěř. Ale Kaz a jeho parta vždy něco vymyslí, až se vám z toho zatočí hlava. A po přečtení jen sedíte s otevřenými ústy a přemítáte, co se to vlastně stalo a jak. Prostě bomba!
Takže si tenhle příběh plný intrik, zrad, zvratů a emocí nesmíte nechat ujít!

Zebra01
08. srpna

Neskutečně super.

Etule
08. srpna

Nemyslela jsem si, že je to možné, ale druhý díl byl rozhodně ještě lepší než ten první! Tahle parta si mě prostě získala. A navíc se tady objevil i můj milovaný Sturmhond, to jsem opravdu nečekala. :) Zasmála jsem se, ale bohužel i zaplakala. Odmítala jsem tomu uvěřit, ale nakonec jsem musela.
Byla jsem ráda, že se objevily i kapitoly Wylana, trošku mě mrzelo, že v jedničce nebyly. A že se konečně opět stal Wylanem. :) Mám pro toho kupčíka prostě slabost. Stejně jako Jesper. ;)
A závěrem snad už jen "Žádný slzy, žádnej funus!"

Er.es
07. srpna

První díl jsem po dvaceti stránkách odložila…pak jsem mu dala ještě šanci, když už jsem si ho podle kladných recenzí koupila…. No, dobře jsem udělala!!! Páni…
Ketterdam- krutý, špinavý, beznadějný Ketterdam, moje oblíbenkyně Inej to přesně vystihla. Kniha mě vtáhla do děje a najednou jsem stála ve smradu a čučela na krysami ohlodanou mrtvolu. A byla přímo u toho, jak ten zpropadený Krkavec spřádá své plány/sny.
Ještě jednou, páni… Série má v sobě něco nového, nevyzkoušeného, temného. Díky bohu, po dlouhé době fantasy, která není protkaná skvělým sexem a mnohačetnými orgasmy, jen těm postavám mohlo být malinko více let. Nejsem zastánce detektivek, proto možný výskyt nelogičnosti mi odplul z přístavu a nechal mě v tom, že je to prostě pecka série.

Chci víc! Chci další dávku paremu. Chci válku hnusnou jako samotnej Ketterdam! Chci Kaze a jeho bandu.

Strach je jako fénix. Může tisíckrát shořet a stejně vždycky znovu vstane z popela (Zoja).

Majesty_V
05. srpna

Druhý díl série? Naprostá pecka!
Pro mě, jako fanouška milostných příběhů, kapitola 26 ....
Autorka dokonale popisuje tíživé a napjaté momenty, že když je čtete, cítíte se jako v jejich kůži. Tolik zvratů, intrik, humoru, odhalení, geniálně promyšlených plánů a akce... Děkuji Leigh Bardugo. K této sérii se budu ráda vracet...... a vůbec by mi nevadilo pokračování... :D

Hell_Rihova
04. srpna

Prohnilým městem jsme navázali tam, kde Šest vran skončilo. Opět kniha plná intrik, násilí, lstí, plánů, ale i odhodlání přežít a pomstít se.. V knize mi ani tentokrát nechybělo napětí, kdy jsem četla se zatajeným dechem, ani dobrodružství, opravdu jsem se nenudila. Zajímavá kniha, na kterou budu dlouho vzpomínat. Na konci příběhu jsem uronila i slzy, důkaz, že ne vždy je všechno úplně růžové.

hurikan123
04. srpna

napínavý a strhující příběh plný zvratů a překvapení - prostě nikdy nevíš, co se stane nebo zvrtne. opravdu skvěle napsaná kniha!

Šary19
04. srpna

Duologie Šest vran je naprosto úžasná. Prohnilé město bylo o něco temnější, mělo skvělý děj se spoustou zápletek,krásných scén a vět. Když jsem to dočetla tak jsem prostě nemohla uvěřit, že je konec.Musím nad tím pořád myslet a už se těším až to přečtu znovu

Ahmose
31. července

Po prvom diely som išiel do druhého s veľkým očakvánim (laťka bola nastavená vysoko) a teda môžem povedať, že som veľmi príjemne prekvapený. Druhý diel je ešte lepší ako prvý. Opäť nechýbalo napätie a dej ma neskutočne bavil. Postavy sa nedá nezamilovať. Skutočne sa nestáva, že by si človek obľúbil všetky postavy, ale tu to inak nejde.
Dnes je ťažké nájsť kvalitné fantasy, ale séria Vrania šestka k nim určite patrí ! Odporúčam !!!!!

krausmary
30. července

Naprosto skvělé pokračování! Po prvním díle jsem si říkala, že už mě nic nepřekvapí, OMYL! Tenhle díl je snad lepší než ten předchozí, začátek hned navazuje na události z konce první knihy, takže se člověk hned ocitá v ulicích Ketterdamu. Okamžitě jsem se začetla a hltala každou stránku. Děj je plný překvapivých zvratů a i když si čtenář říká, že určitě ví, co bude následovat, tak potom kouká s otevřenou pusou. Jediné čím si může být člověk jistý, je fakt, že si nikdy nemůže být jistý ničím. A to mě na téhle sérii tak moc fascinuje, tak jako šestice hlavních postav, které jsem si zamilovala už v předešlé knize. Moc mě bavilo být znovu součástí jejich životů, dívat se jak se pokouší opět provést další nesplnitelný úkol a pak ještě jeden a ještě jeden… Zamilovala jsem si tenhle svět plný intrik a podvodů, lhaní a okrádání, svět vran, Gaunerů a Kaze Brekkera. Tahle série je TOP, je vtipná, nepředvídatelná, srdcervoucí, děsivá i dojemná, ale sakra, potřebuji toho víc!

Dani3
30. července

Prohnilé město navazuje přesně tam, kde první díl skončil. Dvojce vévodí pomsta a zúčtování s minulostí, a i proto je temnější než první díl. Kaz má plán, jak získat to, co mu patří, ale nic se nedaří, tak jak má. Ale to byl nesměl být Kaz, který je vždy o několik kroků napřed.

Moc často se mi nestává, abych měla všechny postavy ráda stejnou měrou, ale tady se autorce povedlo každou postavu skvěle propracovat. Každou kapitolu opět vypráví vždy jeden z vraní šestky a celý příběh, tak dokresluje právě minulost daného vypravěče.

sebemi
29. července

Delší dobu mi trvalo se začíst a top je pro mě nadále první díl, ale těch 6 mi tak přirostlo k srdci, že nemůžu jinak než 5*

Anonymní
29. července

Naprosto skvělé pokračování a pred koncem jsem musela váhat a přemýšlet jak to vlastne dopadne.
Za mě kniha dostává na 100% pět hvězdiček.

Peťule159
28. července

Úžasný, boží a nejlepší.....já....jakože tohle je vážně konec?!? Nemůže být....já se s nimi ještě nemůžu rozloučit.....Úplně tuhle serii zbožňuji a jakože skončilo to celkem uzavřeně, ale i tak chci víc.
Příběh, prostředí a postavy byli úžasně propracované a všechno bylo naprosto boží.
Šest vran i tento díl jsou nádherně napsané a boží,...BOŽÍ....
Všechny postavy jsem si hned zamilovala....byli sympatické, měli patu a hlavu a byli úžasní :-)
Nechci aby tento příběh skončil :-)
Doporučuji všem:-)

AlKováčová
27. července

Fantasticky rozohratá pomsta s neuveriteľne sympatickými postavami, odohrávajúca sa v úžasnom svete grišov. Táto kniha je napínavá, zároveň však odpočinková. Vtipná, ale miestami vie pekne chytiť za srdce. Pri čítaní som mala pocit, že toto sa jednoducho nemôže rozmotať a skončiť dobre. Problémy sa stále kopili a ja už som si naozaj nevedela predstaviť, čo ešte Kaz môže vymyslieť, aby dosiahol svoje ciele. Vždy bol však o krok, alebo skôr o desať krokov, pred ostatnými a neustále prekvapoval svojou prezieravosťou a všímavosťou. Vrania šestka si ma získala od prvej stránky a túto sériu môžem s čistým svedomím odporučiť určite každému bez ohľadu na to, či má rád fantasy alebo nie.

adlenka
25. července

Druhý díl se mi líbil ještě o malinko víc, přemýšlím, zda nepřihodit hvězdičku. Stále mám ale stejný problém jako poprvé. Věk. V mé hlavě jim je pořád cca o 10 let víc. Jsou knihy, které přečtu, a říkám si, jaké by byly zfilmované, kdo by koho mohl hrát, jak by asi vypadalo které místo či město. A jsem přesvědčená, že ve zfilmované podobě by to jejich mládí nefungovalo.

Bee
25. července

Tak tohle byla naprostá bomba. Potom, jak skončilo Šest vran, jsem se nemohla dočkat Kazovy satisfakce. Trochu jsem se toho obávala, protože první díl byl úžasný hlavně co se atmosféry a postav týče. Tahle série prostě stojí na postavách a ty jsou naprosto, ale opravdu naprosto, úžasné. Skvěle spolu fungují, neustále se o nich dozvídáte nové věci a nejde si je nezamilovat. Autorka tu zároveň dokázala udržet tu bezvadnou atmosféru Ketterdamského podsvětí, která na mě zapůsobila už v prvním díle a to je prostě bomba. Dějově mě to neskutečně bavilo, hlavně tedy Kazovo plánování a to, jak se celá situace vyvíjela. Nezažila jsem ani chvíli nudy a nejlepší na tom je, že ačkoliv konec byl fakt luxusní, tak těch top momentů tam bylo mnohem víc. Autorka si to nešetří jen na úplný konec knihy, ale dostáváme to pěkně po dávkách. Za mě jedna z nejlepších knih letoška.

Denčaa
24. července

Panečku... Ještě teď jsem plná dojmů a stále nad příběhem přemýšlím. Rovnou říkám, že této knize jsem dala plné hodnocení, protože to nešlo jinak. Toto je dokonalost. Dovoluji si říct, že se mi líbila ještě víc než první díl. A to hlavně z toho důvodu, že člověk se vůbec v ději neztrácí (což se mi v jedničce na začátku stalo), ale jste rovnou hozeni do děje tam, kde Šest vran skončilo. Takže hned je tam akce, hned se tam něco děje a hned víte, na čem jste. Je to úžasný mix žánrů od fantasy, přes detektivku až po lehkou romantiku. V této knize je velice důležité dávat neustále pozor a být ve střehu. Ono vše má smysl, každá věta, nic tam není zbytečně a každý čin pak do sebe krásně zapadne. O postavách ani nemluvím, všichni jsou úžasní. O každém se v této knize dozvíte něco dalšího. Zkrátka je to geniálně napsané a smekám před autorkou. A na kolenou ji prosím, ať napíše ještě aspoň jeden díl. Pokud váháte, zda si tuto sérii přečíst, tak jděte do toho. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

karca5233
23. července

No kde začít... Tohle byla taková bomba, ta propracovanost Kozových myšlenkových pochodů a akcí co jak udělat nebo neudělat, opravdu hodně se mi líbilo jakou ránu zasadil Van Eckovi a vlastně i Pekkovi... Líbilo se mi jak se vyvinula dějová linka Wylana i Jespera, co mě ovšem zasáhlo bylo jak to dopadlo s Ninou to si podle mého nezasloužila :( .... nicméně kniha je skvělá a všem vřele doporučuji se světem Grišů se ale velmi nerada loučím...

Sabča92
19. července

Ani zdaleka jsem nečekala, jak si mohu svět grišů oblíbit! Druhý díl z této série byl skvělý a já jsem moc ráda, že jsem si knihu také přečetla. Naštěstí v knize bylo daleko míň chyb než v jedničce, takže se mi kniha četla daleko líp. Absolutně miluji ty postavy! Toto bylo tak skvělé fantasy, že ho všem moc a moc doporučuji. Skoro žádná romantika, hodně akce, napětí a neočekávané zvraty. Zamilovala jsem si skoro všechny postavy, naše vrány. Nejvíc pro mě byli Nina, Matthias a Kaz :-)

Klarsik3
19. července

Tohle dokud nedočtete tak prostě nevíte nic.. Jedinej kdo to ví je Kaz Brekker což je prostě můj oblíbenec největší záporák z "hrdinů"... Nejvíc mě naštvalo a prosím !!NEČTĚTE DÁL!! pokud ste knihu nečetli.. když jsem zjistila že někdo umře... Já nechci vědět co se v knize bude dít.. ani anotace si nečtu celé aby mě vůbec něco překvapilo... Ale prostě knihu DOPORUČUJI všem a věřim že si Kaze a ostatní zamilujete :)

MirijamFrankl
16. července

Úžasná, strhující kniha plná šílených zvratů, ďábelských piklí Kaze Brekera, bolestivé minulosti, tajemné romantiky a světlejších zítřků. Samotnou mne překvapilo, jak jsem si tyhle antihrdiny z Barrelu zamilovala. Leigh Bardugo vytvořila realistický svět a originální příběh, za který jsem jí moc vděčná a doufám, že se do světa grišů určitě ještě vrátí, byť do jiné části. Docela ráda bych si přečetla něco víc o Šuhanech nebo Fjerdě.

izfnp
14. července

Táto séria je jednoznačne autorkin najlepší počin, škoda, že skončila tak rýchlo. Príbeh bol opäť krásne prepracovaný, psychológia postáv tu už nebola tak silná, ale to nevadí, pretože svojich hrdinov poznáme na kosť vďaka dokonalému prvému dielu. Pletichy, tajomstvá, plány, prekvapenia i motivácie tu stále fungujú na výbornú; akcia, humor a charizma postáv tomu dodávajú šmrc. Od prvej po poslednú stranu nie je priestor na nudu ani na prešľapovanie na mieste. Extrémne zábavný príbeh dospel svojmu koncu, v ktorom sme zbytočne prišli o jedného hrdinu, ale snáď na jeho základe môžeme očakávať Ninu v novej grišovskej sérii o Nikolajovi? ;)

tessinaknihovna
12. července

Pokračování Šesti vran bylo o trošičku horší, ale pořád skvělé! Sice jsem se opět ztrácela v postavách a tentokrát i v politických a obchodních záležitostech (těch tam bylo na můj vkus skutečně dost), ale pořád si mě příběh hrdinů, tedy padouchů, dokázal získat. Charaktery dokonale vykreslené, děj poutavý a vtahující a zapletka a rozuzlení překvapivé!

rycccy
11. července

Musím to trochu vstřebat... waw ... osobně se mi druhá kniha líbila víc, v což jsem ani nedoufal. Obálka nádherná...Kniha sama o sobě je opět větší a může se zdát, že konec je v nedohlednu svým počtem stran, ale příběh od první stránky začíná akcí a opravdu to tou první stránkou nekončí, po celou dobu jak otáčíte stránky se nastačíte divit - jste obeznámeni s nějakou akcí ( v těch bezpočtu v této knize ) , myslíte si,že máte přehled jak má co kdo dělat, protože Kaz vám to naservíroval, ale ne ne, náš Kaz ten má všechno jinak vymyšleno a vám zbyde jen zírat na ty písmenka jak postupně ubíhají a u toho máte otevřenou pusu ... fakt ... kdo nečetl ještě, uvidíte...ti kdo četli mi musí dát za pravdu... oblíbil jsem si všechny postavy. Knize musím dát plný počet hvězd.

Spoiler
Opravdu se mi libili ty romantické chvilky v příběhu - Inej a Kaz, moc jsem přál Kazovi, aby se od minulosti odprostil, i když to pro něj není lehké - možná ve čtvrtý díle už bude úplně bez rukavic :-) - Matthias a Nina... u nich jsem opravdu zasmál, bylo to krásné hašteření - Jesper a Wylan... u nic jsem si opravdu přál, aby byli spolu. Bylo krásný pozorovat jak se Wylan červená nad Jesperovími lichotivými naražkami. V knize už byl i příběh o Wylanovi, který v prvním dílu z pochopitelných důvodů nebyl úplný. Celkově mi přišlo, že v knize bylo víc prostoru všem pěti Krkavcům než Kazovi... neříkám že to bylo špatně, prostě mi to jen přišlo... trochu mě mrzí, že těch pět, když počítám i Matthiase( mohli to mít vymyšleno dřív ) ... neudělali něco pro Kaze- nějaké hezké gesto, těžko říct jak by to přijal nebo nepřijal...všichni - kdo četl - víme jaký je... Prostě mi přišlo líto, že se takhle o všechny postaral-zvlášť o Inej a Wylana - a pro něj nikdo nic neudělal...Ano on si všechno zařídí sám, to bezpochyby, ale i tak ... je to takovej Taťka Kaz :-)
Matthiase a obzvlášť Niny mi byli opravdu moc líto, že to takhle dopadlo... Žádný slzy, žádnej funus... tím to bych tu svojí recenzi ukončil, už tak jsem to přehnal, než jsem vůbec chtěl ... Peace :-*

huong-giang7511
06. července

Knížka ně bavila od začátku až do konce! Skvěle napsaná, autorka mě vtáhla do děje já si to užila :)

Luciluc
04. července

Vizuálně druhý díl opět nezklamal, červená ořízka zaujme, stejně tak jako obálka, a nechyběly ani mé oblíbené hvězdičky na koncích vět :) Prohnilé město jsem si užívala ještě více než Šest vran. Připadalo mi, že v tomto díle dostalo větší prostor budování vztahů a odkrývání minulosti jednotlivých postav, než akce a dobrodružství, ale ani o Kazovy intriky a promyšlené plány, které do sebe zapadly jako ozubená kolečka, nebyla nouze.
V hodnocení Šesti vran jsem psala, že jsem si oblíbila dvojici Nina-Mathiass, takže kdo knihu již přečetl, pochopí mé naštvání, zklamání a smutek. (Vzal její tvář do dlaní. „Ne“, řekl a políbil ji. „Mathiassi!“ „Udělal jsem to špatně?“ „Ne, udělal jsi to skvěle. Jenže vždycky jsem to já, kdo tě políbí první.“ „Měli bysme to změnit“, str. 391)
Líbilo se mi budování vztahu Jesper-Wylan, hlavně Jesperovy hlášky jsem si oblíbila (Wylan pokrčil rameny. „Možná. Jsou ale jedy, na které protijed neexistuje.“ Jesper si odfrkl. „A proto mu říkáme Wylan van Optimista.“, str.47)
Oceňuji, že se v příběhu objevili nové postavy: Colm Fahey, Marja Hendriksová, Sturmhond, Zoja Nazjalenská, Žeňa Safinová.
Těžko se mi tenhle svět opouští! Tahle partička mi vážně přirostla k srdci, a pokud někdy bude možnost dozvědět se, jak to s nimi bylo dál, rozhodně si ji nenechám ujít!
„Jak si mohla myslet, že se svět nezměnil? Byla blázen. Svět se skládá ze zázraků, nečekaných zemětřesení, bouří, jež se zničehonic objeví a změní tvar kontinentů. Ten kluk vedle ní. Ta budoucnost před ní. Všechno je možné.“, str. 418.

AnetAndBooks
03. července

Jsem naprosto zrujnovaná :’( všechny postavy jsem si zamilovala ❤️ Jako svoje děti ( i když žádný nemám :D )
Fuuu momentálně nemám víc slov, jdu se vybrečet ( každopádně 100% doporučuji )
Žádný slzy, žádnej funus.

JanaT.
22. června

Obě knihy - vrány i město jsou skvělé už na pohled: obálka,mapa,úvody kapitol... nádhera. Dál barvité charaktery,vtip v dialozích, překvapivé pointy, napětí,fantasy prostředí, prolínání souvislostí,za vše dávám max. bodů. Knihy už mají slušný Fanart,ale podívala jsem se na něj až po přečtení a kupodivu jsou postavy ve fantazii ostatních velmi podobné těm mým. Žádná s hlavních postav mi není víc nebo míň sympatická, všechny jsou zajímavé a své. Nedivila bych se,kdyby vznikl brzy i film...