Prohnilé město

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367759/prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.8313

Šest vran (2.)

Crooked Kingdom (2016)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

janca6129
dnes

Za tento rok rozhodně nejlépe čtivá kniha. Předčila mé očekávání a společně s prvním dílem se řadí mezi knihy, které si jednou za čas s chutí přečtu znovu.

Perry
předevčírem

Pokud je to vůbec možné, tak druhý díl zcela předčil laťku prvního dílu (a to byla opravdu vysoká). Tato duologie se určitě řadí mezi mé nejoblíbenější série.
Příběh mě naprosto vtáhl, každá stránka je plná akce a děj se ani na chviličku nezastaví.
Nikdy mě nepřestane udivovat Kazova předvídavost, ten člověk má prostě každého hned přečteného :D
Každopádně je opravdu velká škoda, že další díl už se nechystá. Ale jak se říká: "V nejlepším se má přestat". Avšak my máme jiné rčení........

"Žádný slzy. Žádnej funus."

ladaol
předevčírem

Čím dál lepší, díl od dílu.

Francesca14

"Prohnilé město" bylo možná o trochu méně strhující než první díl, ale na tom mělo nejspíš svůj podíl hlavně to, že jsem na čtení měla málo času a často jsem neměla příležitost pořádně se začíst. Jinak nemám knize co vytknout. Postavy skvělé, vtipné a skvěle napsané dialogy i bojové scény, dobře zvládnuté napětí. Neuvěřitelně obdivuju autorku nejen za to, jak dobře píše, ale i jak umí příběh dobře promyslet a vymyslet všechny zápletky. Líbilo se mi, že i na rozdíl od druhého dílu Kaz působil méně nedotknutelně a neomylně a užívala jsem si pohledy do minulosti postav. Tyhle dvě knihy si mě vážně získaly a určitě se k nim budu vracet. Rozhodně doporučuju.

Market116

Tak tohle bylo stejně úžasné jako první díl, ne-li ještě víc.
Celá kniha byla dost nepředvídatelná, překvapivá, napínavá, ohromující...zkrátka boží, moc mě bavila.
Kaz je stále tím nejgeniálnějším a nejsympatičtějším prevítem ze všech, bez kterého by to nešlo. Stále obdivuji, co vše se mu povedlo vymyslet a zorganizovat...také hlavně díky ostatním, kteří byli stejně skvělý. A to, že se tam objevily známé postavy...především Nikolaj ♥ bylo příjemným potěšením :)
Konec byl krásný, co se týče Kaze s Inej...ta loď co jí daroval a její rodiče...krása. Jen by jejich příběh ještě potřeboval dostatečně dokončit.
Ale neobešlo se to bez slz...vlastně se mi tomu nechtělo ani věřit...jakoby bylo nemožné, aby to všichni přežili. Tak trochu jsem doufala...ale věčné oživování už je také ohrané.
Rozhodně bych uvítala další díly, protože tyto dva byly fantastické a moc je doporučuji.

Lenuleh

Po sérii Dvůr trnu a růží, která se mi taky líbila, ne však tak moc jako tato série od Leigh Bardugo, jsem Šest vran a pokračování Prohnilé město přečetla jedním dechem hned za sebou. Zbožňuju všechny postavy, autorka se s nimi opravdu vyhrála, napínavou dějovou linii a všechny ty nečekané zvraty, které se v příběhu odehrály! Můžu jen doporučit a už se budu tešit na další. Sérii Grisha jsem nečetla a asi ani nebudu, ale tohle je vážně pecka!

MonciLegindi

Tahle knížka je nepopsatelná, kdo ji přečte tak pochopí...Knížkou jsem žila a když jsem ji četla, vždy jsem se ocitla v hlavním centru dění a moc jsem si to užívala. Je to to nejlepší, co jsem kdy četla... :O Pro mě zatím jediná knížka, kterou by bych si přečetla (a přečtu) znova ♥. DOPORUČUJI!

Lokina

Musím přiznat, že Prohnilé město mě úplně odrovnalo. Do čtení této knihy jsem vcházela se směsicí radosti, velkého očekávání, ale i strachu, že je to poslední díl.
Prohnilé město je parádní jízda, která vás sveze na vlně plné akce, horečného plánování a nečekaných zvratů, které doprovázely celý příběh a při nichž mi někdy spadla brada úžasem a nepochopením, jak to autorka mohla vymyslet a nezamotat se do příběhu.
Hlavní charaktery postav byly pěkně vykresleny, díky náhledům do jejich minulosti, jsme se mohli o nich dozvědět více a utvořit si k nim pouto, se kterým budete s hrdiny čelit dobrodružství, až do úplného konce knihy. Závěr knihy se mi moc líbí už jenom proto, že je odlišný od typických adultovek.
Moc oceňuji i mapy jak světa, tak hlavního města s popisky, takže jsem se v příběhu i lépe orientovala.
Prohnilé město patří spolu s prvním dílem k tomu nejlepšímu, co young adult fantasy nabízí. Pokud stále váháte, vůbec nečekejte a jděte do toho :-)

Belisima

Ten chytrý parchant Kaz. Já ho prostě žeru. Knížka byla neuvěřitelně napsaná. Druhý díl nebyl lepší než první, ale měl koule. Možná to bylo trochu neuvěřitelné, ale je to předsi fantasy.

maja11231

Vážně super kniha.
Doporučuji

andrejci

Nevím,který díl se mi líbil víc. Ta dvojka měla hodně převratů ,které mě dostaly.Zajímalo by mě jak to autorka psala protože pro mě to je neskutečně jak to na sebe všechno navazovalo. Postavu Kaze si prostě zamilujete.No všechny postavy si prostě zamilujete. Ten konec bych vůbec neměnila. Klidně bych dala i víc hvězdiček než 5.

nataalie7

První díl byl naprostá pecka, to se musí nechat... Ale druhý.. při čtení druhého dílu jsem byla jak na houpačce. První část byla zajímavá a celkem čtivá. Potom zdlouhavé nic a záchvěv menší akce a ucházející konec, na který už jsem se i těšila.. Prostě jsem celý druhý díl čekala na něco, z čeho se posadim na zadek.. bohužel.. ale pořád je to pro mě nadprůměrná série, kterou ráda doporučím :)

A.K.A.R.

Tento díl byl snad ještě lepší než ten první.Postava Kaze je prostě neuvěřitelná ,jeho genialita se snad nevyrovná ničemu co jsem doposud četla.Leigh Bardugo se v sérii Griša povedlo mne uchvátit a ikdyž někteří tvrdí ,že to není až tak úžasná kniha já ji prostě miluji.Hlavních šest postav je velmi dobrých a jediný kterého jsem z té party zločinců asi neměla moc ráda je Mathias.Konec konců v každé knížce je nějaká chybička.Rozhodně si zaslouží pět hvězd.

Karin_Kim55

Já nevím co napsat... Po dvouměsíčním utrpění a snášením nesnesitelného Kaze Brekkera, jsem to konečně dočetla. První polovinu, ne, první dvě třetiny jsem se do čtení opravdu nutila a nemohla se do příběhu pořádně vžít. (Především do Kazovo pasáží. Já ho vážně - nechci říkat nenávidím, ale já ho opravdu nemám moc moc ráda.) Až na konci, kdy se konečně něco dělo, byla akce a konečně se to rozjelo, jsem to dneska konečně dočetla.
Nevím, první díl se mi zdál lepší.

+ SPOILER +
Když na konci jedna z mých dvou nejoblíbenějších postav - vlastně jen kvůli nim jsem stále nacházela vůli to číst - umřela, tak část mě umřela s ní. Probrečela jsem pár hodin. Tohle jen tak neskousnu.

Nikoll2

Opět kniha plná napětí a neočekávaných zvratů, díky kterým je kniha stále čtivá. Člověk si myslí, že ho Kaz a jeho parta už nedokáže ničím překvapit, ale oni to vážně stále dokážou. Tahle prapodivná parta lidí mi skrze první i druhý díl vážně přirostla k srdci a nerada se s nimi loučím. Proto vážně doufám, že se ještě někde objeví.
Doporučuji!

Arsi007

Na můj vkus je tento druhý a závěrečný díl až moc překombinovaný. Jako kdyby jste četli 3 různé knížky, které se nakonec sejdou ve stejném bodě. Na druhou stranu oceňuji, jakým způsobem si autorka dokázala poradit s takto spletitým dějem a nedivím se, že v poděkování píše o brainstormingu k určitým částem knihy, protože sama bych se do toho při psaní asi brzo taky zamotala :o) Postavy mi byly všechny velmi sympatické a MINI SPOILER: pokud to měl někdo schytat, jsem ráda, že to padlo zrovna na tuhle postavu. Ostatní bych asi obrečela mnohem víc. Takže za mě i tahle skutečnost získává palec nahoru.

kristynkal

Nevim jestli bylo lepší Šest vran nebo Prohnilé město :) autorka opět předčila mé očekávání a trochu jsem přehodnotila svůj názor na serii Griši.... oproti těmto knihám je Griša úplně mimo :)

wotana

Super série, stejně jako autorky předchozí Griša i tato mne neskutečně nadchla a každému vřele doporučuji. Už se těším na její další knihu :-)

verden

Tak ako prvá časť, aj Kráľovstvo podvodníkov si ma dokonale získalo. Nebudem sa tváriť, že je to strašne hodnotná literatúra, no bez mučenia priznávam, že som šestke zo Suda úplne prepadla.

Jemný spoiler!

Netypický príbeh o netypických hrdinoch, napínavý, prekvapivý, sem-tam aj vtipný a romantická línia tomu, minimálne v mojich očiach, pridávala na čare :) Oceňujem tiež spôsob zahrnutia gay tematiky, ktorá sa nerieši ako niečo neobvyklé, ale ako úplne normálna vec, ktorou, koniec koncov aj je, len to svet stále akosi nevie pochopiť.

Vydarené knihy, som fakt rada, že som sa rozhodla dať im šancu.

Martooni

Druhy díl je jeste lepší než první! Budete mi chybět přátele!

iveetka

Žádný výbuch to teda nebyl a do čtení jsem se ke konci musela dost nutit. Druhý díl mě bohužel na rozdíl od prvního nebavil a ani závěr knihy mě nenadchnul.

Sittovka

Boží!!! Naprostá dokonalost, ač budeš možná že začátku trošku zmaten množstvím postav, tak všechny jsou do detailu propracované. Baví mě že když už si myslíš že jde vše do háje, tak dojde ke zvratu který by nikdo ani ve snu nečekal.. Prohnilé Město je knížka která stojí za to, absolutní špička a prostě must have.

Saravana

Byla to super kniha na zacatku se to chvili sice rozjizdelo ale pak to bylo na plné pecky Škoda ze to je jen duologie ikdyz to byl úplný konec neslo by uz pokračovat

terka98

Skvělé pokračování. Lepší než první díl. Příběh je napěchovaný akcí, napětím, humorem, podlostí i trochou té romantiky. Autorka zkrátka nezklamala a těším se na její další tvorbu. Hlavní postavy mi přirostly k srdci a budou mi určitě chybět. A myšlenkové pochody Kaze, tím pádem vlastně i autorky, při plánování, to bylo něco neuvěřitelného.

Aurorita

Šest vran se mi líbilo, nicméně nebylo to pro mě nic tak skvělého a úžasného jako pro ostatní, prostě fajn fantasy. Na prohnilé město jsem se moc těšila (už jen kvůli těm kladným recenzím), bohužel ani zde se nekonalo nic extra. Jako ano, knihy jsou dobré, ale za mne trochu hůře napsané, občas jsem měla problém se začíst a přečíst třeba padesát stran vkuse jsem nezvládala. Za mne takový lepší průměr.

Bookgirl

Na pokračování jsem se vrhla při první příležitosti a nemohla jsem se dočkat. Občasné nezdaření nějaké akce bylo fajn a postavám jenom přidávalo na uvěřitelnosti. Měli jsme opět možnost lépe nahlédnout do minulosti hrdinů, které jsem si v průběhu knihy zamilovala ještě víc (pokud to vůbec bylo možné). Kniha byla opět neuvěřitelně návyková a vtáhla mě do děje. Konec byl absolutně epický a musím říct, že jsem se smála ale i brečela. Všechna romantika v obou knížkách byla naprosto boží a já zase nemám co vytknout.
Žádný slzy, žádnej funus♥

certik003

Na pokračování dobrodružství mé oblíbené šestice jsem se těšila a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Tentokrát měli jejich akce občas nějaký ten zádrhel, což nebylo na škodu, protože kdyby se jim pořád dařilo, byla by to asi nuda. Naštěstí Kaz umí skvěle plánovat a tak sypal z rukávu další a další odvážné akce, které mě nestačily udivovat. Škoda, že jeden z hrdinů musel umřít, ale protože šlo o závěrečný díl, tak to až tak nevadí. Kdyby následovaly další díly, moc by mi tam chyběl.

Neitiri

Tahle série se se svým výkonem posunula v mém žebříčku oblíbených knih na ty nejvyšší příčky. Nedokážu snad ani slovy vyjádřit své nadšení, tak moc mě ten příběh okouzlil. Velkou roli v tom hraje fakt, že hlavní hrdinové nejsou ani tak hrdinové, jako spíš antihrdinové, padouši, kriminálníci, kteří mají každý svou spletitou minulost, která se nám postupně odkrýváná jako vrstvy cibule. Tímhle se dějová linka vymyká většině stereotypů o hlavním hrdinovi, který je předurčem k velkým věcem, je nějakým způsobem výjimečný a má změnit svět. Obvzlášť jsem si užívala Kazovo plánování (autorka by klidně mohla být s takovými myšlenkovými pochody sama zlodějkou, kdyby se k tomu rozhodla), které jako kdyby nemělo konce. Ikdyž se zdálo, že se všechno hroutí, plán jde do kytek a jejich šestka skončila, tak jako kdyby Kaz stál a říkal: "Všechno jde podle plánu." Když končilo vyprávění jedné postavy, nechtělo se mi ji opouštět a skákat na druhou, ale ta druhá mě zase bavila a opět se mi ji nechtělo opouštět a tak pořád dokola, což jsem u většiny knih nezažila.
*SPOILER*

Konec mě rozesmutnil, smrt Matthiase pro mě byla celkem nečekaná, odhadovala jsem, že to všichni přežijou. Navíc to už nebude těch slavných Šest vran, ale jen Pět vran a to už nezní dobře. Jediné, co mi na téhle sérii vadí je, že má pouze dva díly, přitom by se to dalo ještě krásně roztáhnout do více částí. Každopádně ty knihy miluju a vřele je doporučuju všem.
Žádný slzy, žádnej funus.

roman9276

Pokračování Šesti vran je mega dobrý! Tahle partička je prostě boží. Hodně akce, násilí, smrti, intrik, lásky, nečekanejch zvratů a dost momentů, kde čumim s otevřenou pusou. A jako ten konec?! To se Burdago asi zbláznila ne? Druhej díl ještě lepší než první, a to nemůžu říct o moc knížkách.

baryblueberry

Takhle série je prostě úžasná počínaje celým Griša universem a osobnostmi konče. Nemám co napsat, jen že takhle dobře napsané fantasy jsem dlouho nečetla. Rozhodně tahle duologie stojí za přečtení!

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo