Prohnilé město

od:

Prohnilé město

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367759/prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.962
Série:

Šest vran (2.)

Originální název:

Crooked Kingdom (2016)

Žánr:
Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
Alex.Barunka
22. května

Neskutečný jak jsou vlastně oba díly rozdílné, a přece dávají perfektní celek.

Bardugo má sice pomalejší rozjezdy, ale pak to dokáže vypálit tak neskutečným způsobem, že si člověk ani neuvědomí, že je konec. A u této série, a tohoto světa mi to bylo neskutečně líto. Už dlouho se mi žádná kniha nedostala tak pod kůži. Má vlastně všechno - akci, napětí, vývoj, dynamiku, smysl, nosnou zápletku a šest postav, které všechny do jednoho dokážou zaujmout.

Díky za tyto knihy a díky za tyto příběhy, které ve mě vyvolávají celou škálu emocí od smíchu po slzy. Neskutečně se těším na další knihu z tohoto univerza. Zatím každá stála za to.

Díky

RemiBlack
22. května

Prohnilé město byla jedna z těch knih, na které se nezapomíná. První díl mě sice bavil o malinko víc, ale druhý rozhodně dostál očekáváním. Velké plus je podle mě určitě styl psaní autorky, protože mě jednoduše baví. Ať je to nereálné, fyzicky nemožné, cokoliv… Leigh Bardugo si umí udržet pozornost čtenáře.

anishta
20. května

Geniální, napínavé, dokonalé... Jedna u nejlepších sérii, které jsem četla... Kaze budu už navždy milovat a Ninu chci domů taky... Vlastně bych rada potkala celou partičku...

vladka7410
20. května

Na Prohnilé město jsem se neskutečně těšila a nelituju :) Je to neuvěřitelné a napínavé pokračování, kdy jsou intriky ještě vypočítavější, vztahy více rozporuplnější a boje vrcholí :) Setkání se staronovými postavami i novými přináší skvělý požitek, který vás rychle vtáhne do veškerého koloběhu a nepustí, dokud se nedostanete na poslední stránku. Pak jen chcete víc a víc stránek, aby příběh ještě neskončil :)

RemiBlack
20. května

2018/20

šneki
14. května

Prohnilé město bylo rozhodně napínavější než Šest vran. Zvraty jsem nečekala a při vypjatých scénách jsem zadržovala dech spolu s hrdiny. Ty jsem si zde velmi zamilovala a zdá se mi, že je nemohu přirovnat k jakýmkoli jiným postavám, protože každá je tak osobitá. Velká škoda, že není další díl.

Edlik
14. května

Od přečtení Šesti vran jsem čekal, kdy vyjde a zároveň jsem se trochu bál, že už to nebude takové... Pak jsem začal číst a měl vnitřní boj. Číst pořád protože mě zajímá jak to dopadne a nebo si aspoň trochu knihu šetřit? Příběh je zamotaný stejně jako v předešlém díle . Moc se mi to líbilo. I zakončení je dobré, pokud by nebyl další díl tak to nevadí, ale pokud by další díl měl být jako dva předešlé... tak sem s ním hned :-)

Tofinka
10. května

Parádní pokračování! Knihu jsem si po přečtení musela nechat trochu uležet v hlavě, protože jsem se nemohla smířit se skutečností, že jsem ji dočetla. (A pořád jsem se s tím tak úplně nesmířila...)
Už první díl byl naprosto úžasný, oblíbila jsem si Kazovo plánování, Jesperovu zálibu v hazardních hrách... a všechno ostatní ❤. A v tomto díle, kde Jesper metal jednu vtipnou hlášku za druhou a vždy když se něco totálně pokazilo se nakonec ukázalo, že to šlo přesně Kazova plánu... Vyrazilo mi to dech a připomnělo, proč jsem si Šest vran tak oblíbila.

Mimochodem... Když už jsem se zmínila o těch hláškách:

Kuwej: "Proč se na mě tak kouká?"
Jesper: "Přemýšlí, jestli tě nechá naživu. Je to nervy drásající. Doporučuju zhluboka dýchat..."

Kaz: "Víte co je Van Eckův problém?"
Matthias: "Že nemá žádnou čest?"
Nina: "Že je mizerný otec?"
Jesper: "Že začíná plešatět?"

Nina: "Jsi lepší než vafle, Matthiasi Helvare."

Jan Van Eck: "Jednoho dne budeš své drzosti litovat."
Kaz: "Až ten den přijde, označte si ho v kalendáři. Protože hodně lidí to bude chtít oslavit."

...

POZOR SPOILER!

1) V této sérii jsou dvě postavy, které sice mám ráda, ale ne nějak hodně a to jsou Nina a Matthias... Proto mi ani tolik nevadila Matthiasova smrt, jen by mě velmi zajímalo, jestli Nina zvládne změnit pohled drüskellů na griši.
2) Wylan a Jesper... Jsem NADŠENÁ. (I když Jesper to napoprvé trošku pokazil... Ale za to může hlavně Kuwej viďte :P.)

KONEC SPOILERU

Teď bych se chtěla velmi zdlouhavě rozplývat nad nádhernou, božskou, okouzlující... obálkou a červeným zbarvením stránek. Ale místo toho prostě řeknu, že obálka prvního dílu se mi líbila o trošku více a vyjádřím svoje nadšení záplavou srdíček :D - ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤...

Tato kniha by si zasloužila víc než pět hvězdiček...

Arianne
08. května

Konec a já jsem spokojená. Žádné příšerné natahování na další díl, ale pěkně všechno poslat do horoucích pekel a pěkně pomalu, elegantně se z toho zase vyhrabat. Kaz přece jen nezná všechny plány všech bohů, co jich je. I jemu se občas něco nepodaří a stane se, s čím nepočítal. Důležité ale je umět se z průšvihu zase vyhrabat a být tím, kdo zasadí poslední ránu.
Bavila mě politika, intriky byly jaksi elegantnější, jemnější, preciznější. Nešlo jen o jednu extrémně šílenou vloupačku, ale o elementární spravedlnost i pro ty nejposlednější.
Také jsem ocenila návrat některých postav z Ravky, zajímavě se tím oba příběhy propojují.
PS:Kdo čtete zároveň i Grišu nebo to máte v plánu, nepouštějte se do Prohnilého města před přečtením Zkázy a naděje ;-)

OndřejMergl
06. května

Po Griše jsem se strašně bál, že autorka pokračování Šesti vran zkazí milostným příběhem, ale to se naštěstí nestalo! Milostné linky máme sice hned tři, ale pouze v náznacích, drobném jiskření mezi postavami, přesně tak akorát do akční knihy!

Oproti Šesti vranám nám ubylo kouzlení, ale na druhé straně přibylo blafování. Dannyho, respektive Kazovi, parťáci se znaží přechytračit neméně lstivé soupeře a do poslední chvíle není jasno, kdo koho nakonec doběhne.

Utrží přitom řadu ran, ale neméně tolik jich rozdají. Fanoušky série Griša navíc potěší drobný crossover postav. Přes 400 stran na hustě popsaném papíru velkého formátu sice znamená nějakých 600 normostran ve skutečnosti, ale i tak se čte kniha rychle a nedá vám vydechnout.

Skoro až nevěřím, že sérii Šest vran psala stejná autorka, protože takhle dobře napsanou akční knížku jsem po katastrofě v podobě série Griša rozhodně nečekal. Doporučuji všem fanouškům napínavého fantasy.

Kira128
06. května

Lidé se mě snad tisíckrát ptali: „Jakou knižní sérii máš vlastně nejradši?“
A já jim vždy odpovídala: „Nevím, nemám žádnou nejoblíbenější.“ Tak to dřív bylo, vážně.
Teď by ale má odpověď zněla úplně jinak. Netradičně, nepochopitelně, vůbec bych nic nespecifikovala, ale... ono by to stačilo. „Patřím ke Gaunerům.“
Všem se omlouvám za to, že svůj názor po několika letech měním. Šest vran je knižní série, která mi z plic vysála veškerý kyslík.
Když jsem se zabaleným Prohnilým městem odcházela z pošty, poskakovala jsem po chodníku jako naprostý blázen a usmívala se od ucha k ucha. Co víc říct, myslím, že se mě obyvatelé našeho sídliště budou ještě nějakou dobu bát.
Ten pocit, jakmile jsem knihu otevřela a dala se do čtení, byl naprosto neuvěřitelný. Jako kdyby mě pohltilo úplně všechno. Není tajemstvím, že jsem se před několika měsíci zamilovala do prvního dílu. Proto ani není tak překvapivé, že mě opětovné setkání se stylem Leigh Bardugo tak šíleně vyvedlo z míry.
Začínala jsem s úsměvem na rtech, pokračovala s úšklebky a pokřiky, dále se mi na tváři objevovaly výrazy strachování, ke konci jsem obličej měla zmáčený slzami… Každý, kdo mě viděl, by dokázal odhadnout, jakou emoci jsem právě prožívala.
Prohnilé město. Skvělý název, dokonalá obálka, příběh plný intrik a zvratů a já se ptám na jediné: Jak tato autorka dokázala napsat něco tak úžasného? Je to nějaká nadpřirozená bytost? Griša ze řádu Spisovatelů?
Z knihy jsem naprosto nadšená, což asi už z mého krátkého shrnutí vyplynulo. Po Šesti vranách jsem se bála, že mě Prohnilé město zklame a že nebude tak dobré, ale spletla jsem se. Mimořádně a extrémně.
Šest vran je po dnešku má nejoblíbenější série a dost pochybuji, že v nejbližší době najdu něco, co ji překoná. Tyto dvě knihy jsou mistrovská díla, můj záchranný člun, když nebudu vědět, co dělat – věřte mi, že po těchto dvou úžasných příbězích sáhnu jako po prvních.

heliiinka
05. května

Oficiálně druhá nejlepší série, co jsem kdy četla. ♥ Šest vran bylo oproti tomuhle nepromyšlená kniha a zcela bez nečekaných zvratů. Uznávám, že často jsem byla zmatená, co se děje. Ale rozhodně jsem netušila, co se stane na další straně. Na konci mi možná ukápla slza a to je co říct, protože u knih zásadně nebrečím :D
A začala jsem mít ráda Wylana. Hodně.

Ree
03. května

Možná budu trochu spoilerovat...

Jsem ráda, že jsem podlehla Šesti vranám až těsně před vydáním Prohnilého města, protože i ten jeden týden byl nesnesitelně dlouhý. První díl byl skvělý, tenhle... ještě o něco lepší. Nějak nemůžu uvěřit, že to napsala stejná spisovatelka, která napsala Grišu, protože tohle je prostě na úplně jiné úrovni.

Bavila mě už krádež v Ledovém paláci, ale tentokrát všechny lsti, krádeže a falše byly v jejich vlastním městě. Ve městě, které všichni znají jako své boty (no dobře, možná až na Matthiase), a možná právě proto se to zvrtlo ještě více než první díl.

Dynamika mezi hlavními postavami byla skvělá, konečně se více projevil i Wylan a s Jesperem jsou skvělá dvojka. Jsem ráda, že alespoň někdo dostal svůj happy end.

Celkově se mi konec líbil, i když nedopadl úplně tak, jak jsem si přála (Jsem děsná! U Griši si stěžuju, že byl epilog přeslazený, tady zase že nebyl konec úplně šťastný). Hodně mě mrzí konec pro Ninu a Matthiase. O něco lépe beru konec pro Kaze a Inej, tady mi nejspíš nejvíce vadí ten poměrně otevřený konec.

Na konec jen dodám, že potěšilo cameo Zoji, Ženi a hlavně Nikolaje. A že knížka rozhodně stojí za ty peníze.

PS: Fragment se zlepšil a přestože nebyla kniha úplně bez chyb, rozhodně se jich tam objevilo podstatně méně než ve Vranách.

Veronicess
27. dubna

Po tom, čo som sa absolútne zamilovala do Šiestich vrán, som sa trošku bála aby ma Prohnilé mesto nesklamalo. A viete čo? Táto kniha bola dokonalá. Bol to taký pocit ako mať v jeden deň narodeniny, Vianoce, vyhrať lotériu a stretnúť lásku svojho žvota.

Kniha je plná akcie, humoru, vynaliezavosti, chytrých dialógov a neuveriteľného kutia pyklov ;) Nebol tu jediný nudný moment, len jeden zvrat deja za druhým. Až mi bolo ľúto že už je skoro ráno a ja už naozaj musím ísť spať a nemôžem ešte čítať.

Kvalita písania a character development (sorry, neviem ako to je po našom) boli v tejto celej sérii na úlne inom leveli, v porovnaní s Grišou alebo Wonder Woman od Leigh. Nieže by sa mi tie nepáčili, ale myslím že séria Šesť vrán je jej majstrovské dielo. A pre mňa jedna z mojich najobľúbenejších.

Teraz si to bežte prosím všetci prečítať, lebo naozaj to stojí za to.