Prohnilé město

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek, za který měli přislíbenou tučnou odměnu. Jenže místo toho, aby se o ni rozdělili, čekala na ně zrada. Proto musí napnout všechny své síly, aby získali to, co jim patří. V temných ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná smrtící droga jurda parem se tu stává předmětem boje o moc. Obstojí Kazova prohnanost proti nepřátelům a zůstanou mu jeho lidé vůbec věrni?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367759/prohnile-mesto-q0O-367759.jpg 4.7470

Šest vran (2.)

Crooked Kingdom (2016)

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)

Kniha Prohnilé město

kedlis

Hned jak jsem dočetla Šest vran jsem věděla, že si budu muset přečíst pokračování a stálo to opravdu za to. Prohnilé město je dle mého ještě lepší - vtipnější, zamotanější a dojemnější.
Postavy se během dvou knih neustále vyvíjejí což je obrovské plus a ještě jsme měli další možnost nahlédnout do jejich minulostí a porozumět jim ještě víc.
"Žádný slzy. Žádnej funus."

ivedoo

Tento díl se mi líbil stejně jako 1. Promyšlený svět, postavy, akce, napětí, drama a konečně i špetka lásky :D Moc jsem si tuto sérii užila :)

CharlesWard

Když tak vidím všechny ty pochvalné komentáře, asi jsem musel číst jinou knihu. Tenká linie příběhové příčetnosti je nadobro pryč, autorka knihu uměle nastavuje nudnou vatou z minulosti a když připojila i homo sekvenci, chtělo se mi instantně začít zvracet!

EmiClare

Velmi dobře napsaná kniha odpovídající stylem i obsahem cílové kategorii čtenářů.

hetty64

Kdyby parta teenagerů nezachránila svět, bylo by to uvěřitelnější. Ovšem chápu, že kniha je určena především teenagerům, proto nehodnotím knihu nijak špatně.

Autorka dokáže čtenáře překvapit (a to hned několikrát za sebou), postavy jsou docela zajímavé a prostředí promyšlené.

Avšak první díl jsem si užila víc.

ap_zdar

Druhý díl Šesti vran byl lepší než první. Doufám, že bude i třetí.

Marushka27

Strhující závěr duologie, která je zábavná, napínavá a promyšlená. Nemluvě o tom, že postavy jsou skvělé a sympatické a každý si najde svého oblíbence.

Safira7

Úžasná, kniha mě okamžitě pohltila, přečetla jsem jedním dechem..... Doporučuji

Pedruska01

Leigh, Leigh, co jsi to jen udělala? Autorka mě opět donutila nasednout na smrtící horskou dráhu, jen jsme měli trochu jiný okruh. Četlo se to samozřejmě skvěle, byť občas proklatě, jelikož každý konec kapitoly byl napsán tak, aby člověk pokračoval, leckdy se zatajeným dechem, dál. Takže se nedalo takřka odtrhnout. Však, nemohu si odpustit - místy mi připadalo jako kdyby to bylo o chloupek slabší než první díl. A opět nemohu zapomenout zmínit vizuál knihy - úžasný.
Znovu jsem se setkala s netypickou různorodou partičkou, s tou špínou z Barrelu, kterou jsem si vlastně tak oblíbila. Ačkoliv měli na kontě tolik, řekněme nelichotivých skutků, musela jsem jim fandit. Jen jsem pozorovala tu brilantní hru šachů, kdy jednou padl výtečný tah a podruhé zmařený. Pokaždé to bylo nečekané. Rozhodně tenhle příběh, to úžasné myšlení nešlo nijak předvídat. Jak jsem již zmiňovala u prvního dílu, byla to hra velmistra s promyšlenými deseti tahy dopředu. Než ty vůbec vymyslíš, jak zapálit oheň bez jakékoliv pomůcky, protistrana už má vymyšleno i jak ho uhasit. Naprosto šílené a bravurní zároveň.
Co se týče postav, tak moji oblíbenci si udrželi své postavení - Kaz, Inej, Nina a Matthias. Jesper byl samozřejmě taky fajn, určitě vtipný a patřil jednoznačně do té party, občas i Wylan, ale holt... asi jsem na tu klasiku. :D I když tohle byl vlastně dost drsný příběh ve všech směrech, dočkala jsem se i romantických "okének". Byla jsem za to ráda, ale zároveň jsem asi rozladěná. Dostali ho všichni - i ti, kteří by ho fakt mít nemuseli - a celkem slušně vzhledem k situaci, ale co ta úplně hlavní dvojice? Kaz? Inej? Leigh, to jako vážně?! Cítím se trochu okradená. A co to krucinál mělo znamenat s Matthiasem?! Upřímně, byla jsem zaskočená - tohle by mě vůbec, ani ve snu nenapadlo. Proč? Na jeho místo bych obsadila úplně jiné adepty, z té sebranky. Bylo to kruté a bolelo to.
Vypadá to jako ukončený příběh, ale nejsem o tom dvakrát přesvědčená. Opět se objevilo tolik věcí, které by chtělo dovysvětlit. Vždyť by stačilo pár vět, bohužel. A klidně se vsadím, že si autorka nechala pootevřená vrátka k možnému pokračování, o kterém se tak trochu špitá. Určitě bych ho nevynechala. Bylo by mi potěšením se s nimi znovu setkat.
Je vážně obdivuhodné, co tahle autorka umí stvořit. Vlastní svět s hrdiny, kteří jsou tak moc špatní a přesto je máme rádi a všechno to hltáme. Dostala jsem knihu s laťkou stále tak pevně a zatraceně vysoko položenou, která nedrhla, byla plná zvratů a akcí, která mi ukázala to prohnilé město hned z několika pohledů. Dobrý nápad, dobrá realizace. Líbilo se mi to - Kaz, ten nemilosrdný parchant, který si mě dokonale získal.
Ačkoliv tentokrát to je "pouze" na 99%, vřele doporučuji. Tady není o čem diskutovat. :)

PineApple014

Tohle je jedna z mála knih, kde opravdu nemůžete počítat s tím, že hlavní postavy všechno zvládnou - nicméně Kaz Brekker má zřejmě pokaždé aspoň deset záložních plánů. Kniha je skvělá a napínavá (a místy se objeví i romantická scéna, která zahřeje u srdce). Myslím, že se mi líbila ještě více, než Šest vran, prostě proto, že jsem neměla nejmenší tušení, co čekat.

alekis

Ketterdam 2. část

Já žila (nejen) v Ketterdamu po několik dní
se Šesti vranami... S Kazem a s Inej, s Ninou,
a byli tam i ostatní...
Někdo to nepřežil a někdo stále žije.
Daleko na severu jeden vlk teskně vyje...

Na závěr vtírá se otázka:
Kdo to ví, zda příběhy, co (prý) se líhnou autorům v hlavě
na jiném místě, v jiném čase, nedějí se právě?

Některé příběhy jsou totiž napsané tak, jako by je autor sám prožil, nebo že by mu z místa děje přiletěly telepaticky do hlavy (?). Poprvé jsem tento pocit měla u Pána prstenů. Podobně to cítím tady. Příběh je to velmi složitý, jak 1., tak 2. díl, spousta docela spletitých událostí a dějů. Přesto je všechno dokonale srozumitelné, jasné, napínavé, čtivé, má to fakt grády! A to, že autorkou je mladá žena, a že tam podstrčila i špetku lásky a citů? Přidávám další bod navíc! Život je barevný, naštěstí :-).

Libušš

Pokračování většinou nemám ráda, jelikož bývají odfláknutá. Tady je opak pravdou.
Zdařené, neodfláknuté, pořád se stejným kouzlem jako první díl.

zinon

Oba díly série určitě doporučuji, i když u mě nevyvolali takové nadšení jako u jiných. Více se mi líbil první díl. Bylo to čtivé a charaktery postav byly rozhodně zajímavé. Na pět hvězdiček jsou ale u mě jiné knížky :) Tady mi přeci jenom něco chybělo.

markulka

Ach jooo, proč jsem to jenom musela dočíst? Úžasné postavy, úžasný příběh, úžasná zápletka. Pří čtení jsem se jednou smála, podruhé byla nervózní z nečekaného zvratu událostí, no a nebudu vám lhát...i slzička mi na konci ukápla. Tolik emocí! A opravdu nevím, jak dlouho zvládnu čekat na pokračování.

ivousekk

Vyborne pokracovani. Napinave, plne zvratu a malo predvidatelne. To, jak Kaz, mel vse promyslene a byl vzdy nekolik kroku napred, bylo vynikajici. Jen se nemuzu, stejne jako u prvniho dilu, zbavit pocitu, ze takhle nepremysli teenageri, ale nekdo aspon o 10 let starsi. Jsem zvedava na pokracovani.

danyinsidebooks

Když jsem loni četla Šest vran, byla jsem malinko zklamaná, čekala jsem trochu něco víc.
No ovšem tohle, to bylo jiné kafe. Pořád se tam svým způsobem něco dělo a většinu věcí jsem nedokázala předvídat.
Opravdu, to jak to autorka vymyslela... klobouk dolů! Během knihy jsem párkrát malém brečela a hlavně jsem se neskutečně nasmála.
Chápu nadšení okolo této duologie, akorát ne to okolo Kaze (ano, není to jedna z mých nejoblíbenějších postav :D).
Tohle Šest vran opravdu předčilo a já jsem ráda, že to autorka zpracovala takhle.

Cartyra

Mistrovské dílo! Ze začátku jsem měla strach, jak si autorka s pokračováním poradí a ve finále to předčilo Šest vran i Griši. Klobouk dolů, v knize se pořád něco děje i v místech, kde to nečekáte. Druhou polovinu knihy jsem musela dát na jeden zátah, prostě to nešlo odložit.

Hania932

Tohle je tak skvělé pokračování! Lepší už to být snad nemůže. Je to napínavé od zaačátku až do konce a já si užívala každou stránku. Když už to vypadá, že se všechno vyřešilo nebo že jde všechno podle plánu najednou se něco objeví a všechno se změní. A já jenom žasnu, jak autorka skvěle píše. Dokázala jsem se do toho vžít a přišlo mi, jako kdybych to všechno prožívali s nimi. A upřímně Kaz a Inej je ten nejdokonalejší pár EVER! Úplně je miluju! A vůbec jsem nemohla uvěřit konci, protože to mě úplně dostalo a celý konec jsem probrečela. Bylo to plné emocí a já teď jistě vím, že nutně potřebuju pokračování!

sandra8786

Pro me lepsi, napaditejsi, zábavnější a zároveň hlubší, nez prvni dil. Moc se mi líbily osobni příběhy jednotlivých postav, které dokreslily jejich aktuální motivaci. Důstojný závěr, bez zbytečného sentimentu. Klidně mohly některé postavy i přitvrdit, takhle to bylo porad klišé hodneho zločince. K srdci mi přirostla Inej. Rada bych si o Gaunerech v budoucnu přečetla dalsi příběhy, třeba se dočkáme! Společně s Raven boys pro me nejelepsi YA série.

denniys
28.12.2018

Prohnilé město je možná lepší než Šest vran.. ohromně mě bavila dokonalá promyšlenost a finále, kdy zjistíte, že nic není tak, jak se zdá - stejně jako u předchozího dílu..více slov tahle kniha nepotřebuje, je prostě fakt dobrá...a teď si jdu posvítit na Grišu, kterou neznám a spojitosti mezi těmito knihami jsou zajímavé..

Galánečka
17.12.2018

Opět naprosto dokonalé a promyšlené do posledního detailu. Vůbec jsem nedokázala odhadnout prakticky nic z toho, co se dělo Kazovi v hlavě a jaký další plán z něho vyleze. Nejvíce mě však fascinuje Kazova schopnost s elegancí obelstít své nepřátele a ještě navíc z nich udělat úplné idioty, kteří zakopnou o svou vlastní nohu. Také se mi líbilo, jak je každá z postav úplně jiná a svým způsobem nepostradatelná. Autorka prostě vytvořila postavy, které žijí vlastním životem a čtenář o nich přemýšlí i ve chvíli, kdy zrovna nedrží knihu v ruce. Doufám, že se autorka této partě bude ještě někdy v budoucnu věnovat a že jsme o Kazovi a spol. neslyšeli naposledy - byla by to škoda.

Jupijow
08.12.2018

Tak nějak jiné YA fantazy a to je sakra dobře !

Eviik
06.12.2018

"Žádný slzy. Žádnej funus." - vezmu si to k srdci.

Hledač.N.M.LT
05.12.2018

Možná ještě lepší než 1. Díl!

Peta1607
02.12.2018

Super pokračování Šesti vran. Děj skvěle běžel a Kaz opět nezklamal. U konce ukápla i nějaká ta slzička, ale jinak to dopadlo tak jak jsem očekávala, takže jedna ze sérií která patří k těm must have.

Tyrkysová
02.12.2018

Parádní jízda, která je plná akce, nečekaných zvratů, plánování, podrazů, podrazů v podrazech, plánů ve zdánlivých neúspěších a Kazových brilantností. I přesto, že považuji Prohnilé město v některých ohledech za o něco slabší, než Šest vran (a v některých zase o chloupek lepší), plné hodnocení si rozhodně zaslouží. Nezbývá mi jen zopakovat - tuhle duologii si přečtěte!

DennyYukiko
24.11.2018

Skvělá! Ještě snad napínavější než první díl, i
slza mi ukápla ???? vše bylo skvělé vymyšlené a zapadlo do sebe.. Bardugo si mě zkrátka touto sérií získala.

Marcel7
19.11.2018

Neskutečně chytrá, napínavá, jemně temná young adult. Pokračování druhého dílu nabralo na obrátkách neskutečným způsobem a tato kniha na zvraty netrpí. Spíš naopak, měli byste si dávat pozor na závratě, protože Prohnilým městem se v obleku z Bláznovy komedie se doslova proženete. Další stránku budete chtít jako další dávku paremu a nebudete se moct odtrhnout. Kniha je naplněná zvraty, ale zároveň to není příběhu na škodu a netrpí překombinovaností a příběh krásně plyne. Tato young adult stojí za to a troufám si tvrdit, že věku se meze nekladou, pokud máte rádi statečné, chytré a schopné teenagery a jste fanouškem černých koní, tato kniha je určená pro vás. Tato dualogie rozhodně patří mezi mých top fantasy a young adult.

Kačkaknihomol
18.11.2018

"Víte co je Van Eckův problém?"
"Že nemá žádnou čest?"
"Že je mizerný otec?"
"Že začíná plešatět?"

Se stoprocentní jistotu nemůžu říct, jaký je Van Eckův problém, ale můj je rozhodně tahle kniha. Myslím to v tom nejlepším mínění, v jakém to můžu myslet. Protože tahle kniha má prostě všechno: lásku, akci, napětí, skvělé hlášky a propracované postavy! Jakkoli dokázal předešlý díl nastavit vysokou příčku, Prohnilé město s ním hrdě konkuruje- a dokonce i vyhrává.

Partička šesti parchantů (plus se synem geniálního vědce zdarma) opět boduje. V první polovině nám hrdinové spíše plánují, v té druhé je čas na intriky. Kazovy myšlenkové pochody by s klidem vystačily na jednu knihu, všechna čest. Ač už se zdá situace beznadějná, tenhle chlapeček ještě pořádně dokáže zamíchat kartami. Dále Inej, jejíž sny o ztracené rodině jsem četla stejně dychtivě, jako ona po nich toužila. Její vztah s Kazem naštěstí není nějaká přeslazená limonáda, nedá se to ovšem říct o mých pocitech při čtení (jsou něco jako moje jurda parem). Kupčík a pistolník. Ti byli taky zajímaví. Wylan se stává mnohem temperamentnější postavou, dozvídáme se i o jeho minulosti. To stejné by se prakticky dalo říct i o Jesperovi. Už prostě nejsou jen tak "do počtu". Naopak Nina a Matthias ustupují o pár centimetrů do pozadí. Jejich osudy už byly vyřčeny v díle minulém. Neznamená to však, že bych i u sebemenšího náznaku romantiky s nimi neskákala do vzduchu.

Za mě je tahle dvoudílná série prostě a jednoduše PECKA! Vůbec bych se nezlobila, kdyby se autorka rozhodla napsat díl další.

Bookworm11
14.11.2018

POZOR! OBROVSKÝ SPOILER!
Zprvu se mi nelíbilo, jak autorka pospojovala hlavní postavy do párečků, ale jakmile Matthias umřel... cítila jsem tu prázdnotu, kterou za sebou zanechal. Dětinsky jsem doufala, že přežije a měla jsem pocit, jako by příběh šesti vran končil.

napětí intriky tajemství

Leigh Bardugo