Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 853 246

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

Mozkovna
16.04.2015 4 z 5

Já nějak nevím, co napsat. Zezačátku to bylo hrozně fajn, zápletka byla dobře vymyšlená, ale zhruba od půlky to šlo z kopce. Spousta věcí mi tam přišla nereálná, chování a štěstí Jakea jakbysmet. Nakonec jsem se i trochu ztrácela v rozuzlení, měla jsem dojem, že už je toho tam prostě moc. Kdybych měla hodnotit samotnou knihu, dala bych 2*, ale jednu přičítám za nápad a jednu za styl psaní, který byl vážně moc příjemný. Jake se jevil jako sympaťák, ale ty ještěrčí/spidermanovské smysly jsem mu nějak nežrala.

kosilka
06.04.2015 3 z 5

Zpočátku celkem fajn a pak velké zklamání. Na to, jak byla kniha všude prezentována, se mi nezdálo, že by byla tak kvalitní. Neseděl mi takový ten nadhledový humor superhrdiny, který vše nakonec zvládne, má vždycky obrovské štěstí a hlavně ten svůj superrychlý mozek se superrychlým přemýšlením. Zajímalo by mě, kolik lidí touto vlastností oplývá. Na to, jaká dramata se tam odehrávala, to bylo vyprávěno z pohledu hlavního hrdiny příliš lehce, jako by se vlastně nic nedělo. Byl to jistě záměr, způsob vyprávění, ale mně to nesedlo. Je pravda, že se to četlo docela lehce, v podstatě příjemně, ale celkově to bylo průměrné, slabé, nijak působící.
Dokonce tuto knihu ve stejnou dobu jako já četla i moje mamka a měla kupodivu úplně stejný názor jako já (jinak se příliš neshodujeme). Obě jsme se na sebe vědoucně posměšně ušklíbly, když jsme hodnotily kýčovitý závěr. Vážně nic extra. Škoda.

Acinore
28.03.2015 3 z 5

První půlka dobrá, pak se z toho stala hrozná slatanina.. Tak aspoň že to dobře dopadlo..

Baru95
14.03.2015 5 z 5

Nejdříve jsem nevěděla co od této knihy mám nebo nemám čekat. Teď je jedna z nejlepších co jsem kdy četla :)

SelenaDemi428
11.03.2015 5 z 5

Slovo, co mě napadá? Páni! Kniha se mi doopravdy líbila, celou dobu jsem byla napnutá, jak to bude dál. Nejhorší bylo, když jsem musela knížku odložit zrovna v nejnapínavějších částech a pak čekat, až se mi zase uvolní čas na další čtení. Líbí se mi také, že tam není určité datum, například když je to psané v roce 2013/14, že to není typu jako "Stalo se to x.x.2007/8", ale že i když si to někdo přečte za pár let, tak se prostě do toho dokáže více vžít :).
Na konci některých kapitol mi doopravdy "spadla pusa", což se mi snad u knížky ještě nestalo. Jediným problémem byla pro mě podobná jména - Aaron, Archer atd. Ale to byla jen taková malá připomínka, jinak kniha doopravdy úžasná!

ChristineP
10.03.2015 3 z 5

Já jsem si původně tuhle knihu ani neplánovala číst, ale když jsem ji zahlédla v knihovně, řekla jsem si - proč ne?
Co na to říct ... Nemůžu říct, že mě kniha nebavila. Pravdou je, že jsem se u čtení nikdy nenudila, byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a kde vlastně Natalie je. Autor píše velmi čtivě a poutavě a děj vám bude utíkat rychle.
Ale bohužel mě kniha zas až tak neoslovila. Celkově mi to přišlo takové suché. Myslím, že epilog by tam vůbec nemusel být. Přišel mi takový až moc pohádkový.
Tuhle knihu určitě doporučím těm, kteří si libují v kriminálních případech.

Adel703
24.02.2015 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila
Musím přiznat, že jsem celou dobu nevěděla jak se věci mají. Čekala jsem, že příběh se bude vyvíjet jiným směrem , ale nevadí :) každopádně dobrá, napínavá kniha

dencuska
09.02.2015 5 z 5

K tejto knihe som sa dlho nevedela dostať, nakoniec sa mi podarilo na ňu natrafiť v knižnici a neľutujem. Až na pár miest, kde autor podľa mňa zbytočne opisoval situáciu, okolie a pod. sa mi dej veľmi páčil, udržiava čitateľa v napätí, nájdu sa tam aj nečakané zvraty. Možno koniec nemusel byť na tento žáner až taký presladený, ale inak hodnotím knihu veľmi pozitívne :)

Pedruska01
07.02.2015 5 z 5

Někde, v jednom komentáři jsem četla, že si to ten chlap zaslouží. Po celou dobu čtení jsem nad tím uvažovala. Až do samého konce jsem nevěděla, jak to skončí. A ten dotyčný měl pravdu, ten chlap si to opravdu zasloužil. :)
Kniha byla neskutečně napínavá, nebylo klidu ani pokoje. Četla se téměř sama. Neustále byla akce, žádná hluchá místa, žádná nuda. S každou další stránkou se člověk nepřestává divit. Je pravda, že kdyby se to mělo přirovnávat ke skutečnosti, tak je to kapku přitažené za vlasy, protože snad není na světě takového blázna, aby se po hlavě řítil od jednoho nebezpečí k druhému - navíc ke smrtelnému.
Ale byl to dobrý příběh. :)
Hrozně se mi líbilo, jak Jake jednal se "svou sekretářkou". Měli srandovní vztah. Je dobře, že kniha není jenom vážná detektivka plná zla, ale i odlehčených situací, kdy se čtenář může usmát - zasmát. :)
I to pojetí bylo... ne zvláštní, to je špatné vyjádření, bylo... odlehčené. Autor se obracel na své čtenáře, hlavního hrdinu líčil jako obyčejného člověka s různými neduhy a nedostatky. Bylo to lidské - bylo to příjemné. :)
Možná to byl jen můj vjem nebo jsem si něco vsugerovala, ale měla jsem dojem, že autor hrozně moc zdůrazňoval číslo 6. Ať už roky, metry, domy, počet stran, různá popisná čísla, apod. :D
Líbilo se mi to, proto nemám problém tuto knihu nedoporučit. :)

rodak
01.02.2015 1 z 5

Nejhorší kniha od Cobena .Začátek super pátrání pak nesmyslné Bondovské a Spidermanovské kousky V polovině a v závěru jsem se opravdu ztrácel a to přečtu detektivek a thrillerů dost ...

malazluta
29.01.2015 4 z 5

Tuto knížku nešlo přestat číst...doslova jsem ji hltala a nepřestala, dokud jsem neviděla poslední stránky. Už dlouho jsem u knížky nebyla tak napnutá, děj vás doslova nenechá vydechnout.

martina6478
27.01.2015 5 z 5

Prakticky nikdy nečtu Thrillery a knihy psané muži moc nemusím, ale tahle kniha se mi dostala do rukou a já z nudy začala číst. Už po prví stránce jsem si styl psaní autora zamilovala. A než jsem se nadála tak mě napínavý příběh kompletně pohltil. Byly chvíle, kdy jsem se pobaveně smála, překvapeně žasla nad novými informacemi, byla smutná pro osudy postav knihy a nakonec se štastně culila, když všechno dopadlo dá se říci dobře. Fascinovalo mě jakým vývojem prošla hlavní postava... z velkého zastánce spravedlnosti a tzv černé a bíle na člověka, který dokázal pochopit, že nic není jen černé nebo bílé. S čistým svědomím mohu tuhle knihu doporučit dál.

11lucie
26.01.2015 5 z 5

nejlepší kniha mojí knihovny

Rodaw
24.01.2015 5 z 5

Kniha, která mě naprosto dostala :) Rozhodně všem doporučuji :)

vineka
20.01.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Vůbec se nedivím, že bude zfilmována.

Petrasuvicka
17.01.2015 5 z 5

Po Podrazákovi jsem byla k jeho románům trošku rezervovanější, ale Šest let skutečně překvapilo. Opravdu dobře zamotaný a místy i mrazivý thriller, děj se rychle posouval dál a když jsem si myslela, že už chápu, o co tam jde, Jack s autorem mě přesvědčili, že jsem úplně vedle.

JudgeURBAN
04.01.2015 5 z 5

Krása, tahle kniha zaujme každého. Skrývá v sobě všechný žánry od Thrilleru až po komedii a po celou dobu přechází a kromě toho nenechá čtenáře ani na chvíli vydechnout a zásobuje ho novými a novými situacemi, fakty a vodí čtenáře za nos. ( 29.12.14 až 4.1.15 )

Hella
30.12.2014 3 z 5

Jsem zklamaná, protože jsem čekala mnohem víc. Do půlky dobrý, napínavý, čtivý, pořád si říkáte, jak to je s tou Natálií a od půlky jako když kniha ztratí dech.... ztrácela jsem se taky.... tolik gangsterů a různých jmen jsem zkrátka snadno nepobrala a každou chvíli listovat zpátky a říkat si, kdože to byl tenhle? Navíc tak stupidní, rozuměj zbytečně zdramatizované rozuzlení a ty prostředky k cestě do věčných lovišť... Ne, ne, děkuji.

Lablynt
28.12.2014 5 z 5

Věděla jsem od začátku, že je to skvělá kniha. Čtivě psaná, nedokázala jsem se odtrhnout. A takový konec mi vůbec nevadí, ten chlap si to... Zaslouží. :)

cace
16.12.2014 4 z 5

Začala jsem číst a téhož dne dočetla. Nedalo se odtrhnou. Superhrdina mi nevadí, fandím velké lásce - nad to se dokážu povznést. Jen po četbě z toho moc pocitů nezůstane. Dobré zabavit se do vlaku apod. Autor mistrně sebere čtenáře a vrátí ho až po přečtení poslední stránky.