Šest dnů na Luně 1

Šest dnů na Luně 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121554/sest-dnu-na-lune-1-121554.jpg 3 8 5

Sci-fi pro děti. Skupina dětí je na exkurzi na měsíční základně, což vytváří prostor pro autorův obsáhlý výklad o historii i budoucnosti letectví a kosmonautiky.

sharik
06.07.2021

Nijak nehodnotím, to u podobných knih prostě férově dělat nejde...
Vesmírná utopie, kterak na celém světě nastal komunismus, Sověti jsou ve vesmíru jako doma a celá komunistická planeta (a vlastně vesmír s ní) je šťastná a spokojená. Dobová propaganda, kterou vezměme na milost tím, že autoři byli ovlivněni dobovými nezpochybnitelnými úspěchy sovětské kosmonautiky. Ovšem když s gustem popisují, jak Rusové první přistáli na Měsíci, a tím konecne naplno začalo slavné obsazování vesmíru... no, muselo je naštvat, když pět let po vydání Američani zrovna tuhle část vesmírného závodu vyhráli.

willis
03.03.2019 3 z 5

Kniha má hodnotu díky mnoha ilustracím T.Rotrekla a vůbec grafickému zpracování. Pro milovníky retro-future povinnost. Jinak text je rudá propaganda z doby Chruščova.

Bear Reader
26.02.2014 4 z 5

Knížku jsem četl jako kluk několikrát a myslím, že v bratrově knihovně bych ji ještě našel, u nás se knihy nelikvidují, Oprostíme-li se od vychvalování úspěchů socializmu, myslím, že ve své době byla dobrá. Navíc, ty příběhy. vzpomínám si na historku českého pilota vesmírných korábů Hřebačky, který vyřešil svůj problém s palivem typicky českou invencí. Smíchal pivo s lepidlem a zachránil nejen náklad, ale i svou kůži. Takovou ptákovinu už dneska nikdo nevymyslí.

maryzka
20.05.2012 2 z 5

Moje kniha to není,nebot kosmonautika mě nezajímala ale myslím že na tehdejší dobu to bylo na slušné urovni. Tahle kniha byla tátova oblíbená, fotky byli pěkné

jprst
22.04.2012 1 z 5

Mí potomci tuto knihu ohodnotili jako " poslední vlevo dole", což je označení police v naší knihovně, která se otevírá většinou jen při velkém úklidu. Na obranu autora je ale zapotřebí říci, že tehdejší úspěchy socialismu v oblasti kosmonautiky opěvoval kde kdo.

Autoři knihy

Ivo Štuka