Seržant

Realita světa obyvatelného lidmi je křehká, síly chaosu, magií živené nestability, nadány vlastní inteligencí číhají na sebemenší příležitost, jak zvrhnout rovnováhu ve svůj prospěch. Zákony lidí jsou neúprosné a ne vždy spravedlivé, vše je podřízeno jedinému: Zachovat svět. Hranice střeží vojáci a ti i přes nejmodernější techniku a nejsofistikovanější válečnou magii umírají často a rychle. Navíc, ne vždy nebezpečí přichází zevnějšku. Nezapomeňte, musíte dobře vědět, co použít – zda meč, zákopnickou lopatku, velkorážnou karabinu nebo svůj mozek. Zmýlit se nesmíte ani jednou, protože v tom případě jste mrtví. Krátký úryvek: Mluvíš jako svalnatí hrdinové ze špatných příběhů, kteří na konci vždy vítězně odcházejí s krásnou dívkou v náručí. Ale já jsem svalnatý hrdina a moc bych si přál, abych odešel se svou dívkou v náručí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8182/serzant-55T-8182.jpg 4.2223

Kniha Seržant

Elkiss

Velke plus patri konci. Nechci uvadet spoilery, ale ten me mile prekvapil. Jinak cela knizka je takova ta "klasika" na dane tema. Neprebyvalo ani nechybelo v podstate nic a dobre se to cetlo, jen jsem v tomto smeru uz asi sectelejsi a presycena, ze me nic moc nevyvede z miry, abych si rekla "wow, to je uplne jiny, nez jsem doted cetla".
Toto je vylozene muj nazor a rozhodne nechci dojem z knizky nekomu kazit. Bude se libit, Zamboch tady neni nejak zdlouhavy v popisech scen, takze dej odsypa, fanouskovi nebo novackovi v teto scene knizka rozhodne prijde k duhu a oceni ji asi lepe nez ja.

PetrCepek
11.12.2019

Moje úplně první "žambochovka" a zároveň jedna z nejlepších s vymazleným překvapivým závěrem, dávajícím nekromancii úplně nový rozměr.

ludek.n
18.09.2019

Miroslav Žamboch stvořil v Seržantovi podivuhodný svět chaosu, magie, moderních zbraní, vojenských strategií a tajemných sil, usilujících o přetvoření všeho a všech k obrazu svému. Přestože tempo nikde neztrácí na své údernosti a dechberoucími sekvencemi se kniha jen hemží, po celou dobu četby jsem měl problém přijít Žambochovu pojetí militantní fantasy na chuť. Nemohu si pomoct, ale ve světech, ovládaných magií, vidím meče, dýky, krvežíznivá monstra, naduté bohy a neohrožené svalnaté bojovníky mnohem raději než parní tanky, rychlopalné gatlingy, ochranné štíty a armádní důstojníky, ať už jsou takoví nebo makoví. Jistě, i seržant Lancelot Giewitz sem tam použije proti svým protivníkům meče či holé pěsti, jenže v Joudzou to působí jako zpitvořený klon, násilím naroubovaný na základní matrici. Srovnával jsem se s tím opravdu těžko a klidně bych si ony šavlovačky odpustil, ale jinak musím přiznat, že jsem si Žambochovu jízdu užíval.

jockel
26.06.2019

Taková svižná, jednoduchá rychločetba.

OldaB
01.01.2019

Po létech čtu znovu celého Žambocha, a tak nevynechávám ani oceňovaného Seržanta. Knihu čtu už potřetí, je pravda, že je občas trochu neučesaná, ale parádní je především její atmosféra. Problémem může být překvapivě množství nápadů, které často nejsou úplně dotažené a potřebovaly by více prostoru. Na druhé straně pak zase děj příjemně ubíhá. Také jsem celkem překavepen negativními recenzemi.

markyticka
22.10.2018

Knihu jsem přečetla během víkendového pobytu v lázních mezi procedurami. Je příjemně čtivá, plná vojáků, zbraní, magie a vztahů. Na konci "dobro" porazilo zlo, ale happyend se nekonal :)

HNEDOOCKA
12.09.2018

Jedna z prvních, co jsem od něj četla a hned láska :) Výborná záležitost, asi nejsem náročný čtenář nebo nemám přehnaná očekávání, ale komentáře níže nechápu. Za mě 1 *

Senua
08.01.2018

Po dlouhé době opět Žamboch a tentokrát přišlo malé rozčarování. Nedovedla jsem se v ní totiž orientovat. Je to scifi? Je to fantasy? Který je vlastně rok...? A kde to kruci jsem..? Proč mají hrdinové moderní zbraně a zároveň magii? Pro mne je to jen zmatek bez opěrného bodu. A protože mne začátek příliš neoslovil, knihu jsem odložila asi po 30/ 40 stránkách (proto nehodnotím).
Od Žambocha u mne dosud nejvíce vedou Drsný spasitel a Ve službách klanu. V závěsu s Dlouhý sprint s Ozvěnou. Věřím, že to byl jen přehmat a snad si od autora brzy zase něco přečtu a neskončím jen dosud přečtenými díly.