Šerif Buck Lee

Šerif Buck Lee https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26967/bmid_serif-buck-lee-gwD-26967.jpg 4 12 4

Šerif Buck Lee série

Ač by se to mohlo zdát, nejde o kovbojku. Příběhy deputy sheriffa Williama Lee řečeného Buck a jeho mužů se odehrávají někdy kolem roku 1930 v městečku Compliment na 81. silnici v Oklahomě, mezi městy El Reno a Chickasha. Jsou to příběhy vesměs detektivní, ať jde o vraždu bývalého šerifa Haggertyho, o záhadnou sebevraždu na osamělé farmě, případ ukradených diamantů z klenotnictví v Kansas City, nebo pokus party výrostků o lynch nevinného mládence za znásilnění a vraždu číšnice z místního bistra. Jak mladý deputy sheriff, tak jeho první náměstek Charlie Blount, děvče pro všechno Nick Ralston a vysloužilý střelec Flack Sidley mají s hájením zákona ve zdánlivě klidném a ospalém městečku stále plné ruce práce…... celý text

Luigi1
Luigi1
05.03.2022 4 z 5

Vyřizování účtů mezi zlosyny je pozoruhodné.

Medunkavera
Medunkavera
17.02.2021

Tak to jsem netušila, že tohle pan Velinský napsal. Snad to seženu a budu si to moct přečíst.

babystar
babystar
17.06.2018 5 z 5

Pan Velinský (i když se už na nás dívá shůry) mne opět nezklamal. Jeho detektivně westernová série je pohledem do života obyčejných lidí s jejich zlými i dobrými vlastnostmi. V prvním příběhu byla oběť v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Ve druhém si zase tlupa zlodějů vyřizuje účty.

Oswald
Oswald
06.05.2013 5 z 5

Skvělá detektivně-westernová série z městečka Compliment.
Celkem vyšlo třináct příběhů a v rámci oddechové četby neexistuje nic lepšího.

Kniha Šerif Buck Lee je v