Přísně tajná

Přísně tajná https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396560/mid_prisne-tajna-ppv-396560.jpg 4 79 28

Stephanie Plumová série

< 21. díl

Oblíbeného prodejce ojetých automobilů z Trentonu v New Jersey Jimmy Poletti přistihli, jak ve svém autobazaru prodává mnohem víc než jen auta z druhé ruky. Byl však propuštěn na kauci a v den, kdy se měl dostavit k slyšení, se neobjevil. A právě proto nastupuje na scénu lovkyně odměn Stephanie Plum, aby ho vypátrala a přivedla zpět. Ukáže se, že prakticky všechny stopy vedou do slepé uličky, která je vydlážděná mrtvými těly obětí. Dokonce ani Joe Morelli, nejlepší polda ve městě, není schopen přijít na kloub tomu, kde se podezřelý vrah skrývá. Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Stephanie tedy musí udělat něco, do čeho se jí ale vůbec nechce: ochránit bývalého člena nemocniční ochranky Randyho Briggse. Ten si totiž namastil kapsu coby Polettiho účetní a zná tak všechna špinavá tajemství svého bývalého šéfa. Nyní se však Briggs ocitá na Polettiho seznamu lidí, kterých je třeba se zbavit.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Omega

Top Secret Twenty-One , 2014

Luigi1
01.07.2023 4 z 5

Zajímavá zápletka a vyborná babička

Wladimirski
20.01.2023 2 z 5

Vcelku prostý detektivně-thrillerový příběh, bez náboje, který by mne vtáhl do děje či vzbudil nějaké emoce. Občas humorné.

Erlif
06.12.2021 5 z 5

Trošku jsem váhala, jestli mám kupovat 21. díl v pořadí, když tu u nás vyšel jako poslední díl díl číslo 6. Nakonec mě ukecala sleva ve výprodeji a nelituji, protože vůbec nevadilo, že knihy 7 až 20 jsem nečetla. Stále ti samí lidé, příběh se možná ani nikam extra neposunul... :) Ze začátku jsem se ale nemohla začíst... pak se děj rozeběhl a super :) Autorka má poněkud zvrácený smysl pro humor (viz scéna se psem), takhle dobře jsem se dlouho opravdu nezasmála!! :-)

renefer
19.09.2021 3 z 5

Tak to není detektivka ani náhodou. Jde o humoristický román, komedii, něco ve stylu Saturnina. Tentokrát anotace neklame, kniha je opravdu plná jízlivých dialogů, mimoňů maskovaných za čivavy a jednoho nahluchlého metrového účetního s prořízlou pusou.

pip11
23.08.2021 4 z 5

Má první Stephanie Plum, očekávala jsem zde hlavně humor a toho se mi opravdu bohatě dostalo. Kriminálně detektivní zápletka je zde v odlehčeném tónu. Zábavné a lehounké čtení.

pavlusa025
13.11.2020 3 z 5

Četla se sama.

jprst
29.09.2020 4 z 5

Moje první přečtená kniha od této autorky a hned dobrá trefa. Nenáročné čtení plné akčního děje proloženého humornými pasážemi, vtipnými dialogy a hláškami. Prostě parádní oddychovka podle mých představ a lákadlo k přečtení nějaké další autorčiny knihy.

M.Bo.
20.05.2020 4 z 5

Jediná kniha ze série, kterou jsem zatím přečetla. A proč ne. Je to čtivé. Nemá to žádnou velkou hloubku, je to celé trošku naivní a málo uvěřitelné, ale jakmile se člověk chytne v množství postav, tak jako oddechovka poslouží skvěle.

Bad-wolf
23.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha, velmi čtivá. Ačkoliv tento žánr nečtu, tak jsem byla příjemně překvapena. Kniha se opravdu dobře čte, napětí mi vydrželo až do posledních stránek a vtipné pasáže byly příjemným zpestřením. Knihu mohu jedině doporučit.

kap66
20.03.2020 5 z 5

Nezestárla ani o den! Krásná, štíhlá, svůdná i sváděná, ládující se kalorickými bombami (a přitahující bomby opravdové), tentokrát s charitativním cítěním (pečující o jednoho lúzra), ale hlavně neskutečně vtipná. Postavy kolem ní, staré známé i nové, se ocitají ve výbušných (někdy doslova) situacích a mezi sebou si nahrávají na to, co tu žíznivě piju: dialogy! Zkrátka - nejlepší. Byla, je - a s nadějí a toužebným přáním šeptám – snad ještě bude.

Janík511
28.02.2020 3 z 5

Vtipně napsaná kniha, ale až tak se mi nelíbila. Hodnotím jako průměrnou knihu, kterou už jistě číst znova nebudu.

crazyslunicko
13.02.2020 4 z 5

Malinko jsem se zamotávala na začátku v množství postav, ale nakonec jsem se chytla. Možná to bude i tím, že je kniha ze série, kterou jsem nečetla, ale na pochopení to nemá vliv. Lze číst i samostatně. A byla to neskutečná jízda humoru, akce a taky trochu sexu. Babička byla nejlepší postavou ze všech. Napsala si seznam přání, který si chce splnit než umře. Polovinu přání si v této knize splní. Stephanie je lovkyně odměn a chytá zločince, kteří se nedostaví ke soudu. Kolem sebe má skvělý tým lidí, kteří ji pomáhají a chrání. Lucy je její kolegyně, která má pořád chuť na jídlo, Morelli je její nápadník a Ranger ji ochotně půjčuje auta i ochranku. Kniha obsahuje vše - bomby, teroristické útoky, vzteklé a třesoucí se čivavy, plno nahých lidí a další. Pokud se chcete pořádně pobavit a zasmát, tak je takhle "detektivka" to pravé.

isobel2000
30.12.2019 4 z 5

Naposledy čtená 6. série a nyní 21. série. Začátek byl pro mne trochu zadrhávající, i když v tomto stylu ve 21. sérii není o co přijít a vše jaksi plyne samo, o nic jsem nepřišla. A až po polovině knihy jsem si začala začala opět zvykat a připomínat tu pro mne "starou" Stephanii (no, je pravda, že těch 6 sérií jsme přečetla hned po sobě). Ale pak už dobrý!!!

tatjana1737
17.10.2019 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Ježto jsem přesáhla povolený počet znaků, pokračuji zde:

„Nechci nic říkat, ale celá tvoje rodina je pěkně trhlá.“
„A já si říkám, že jsme prostě jen úplně normální dysfunkční rodina.“

„Pusť mu televizi. Kreslené filmy nebo něco takového. A nedávej mu do ruky ovladač, nebo začne sledovat placené porno.“
„Pornofilmy mají nejlepší názvy,“ řekla babička. „Pár bych jich klidně zkoukla. Jeden jsem si kdysi předplatila, ale byly tam jen samý nahý ženský, a já chtěla vidět nahý chlapy.“

„Musím do práce,“ oznámila jsem babičce. „Nedělej nic, kvůli čemu by tě mohli zavřít.“
„Neboj,“ odpověděla. „Půjdu na to vychytrale.“

„Takže tohle je tvoje verze?“
„Jo, řekla bych, že týhle verze se budu držet,“ odpověděla babička.

„Tu první věc rozhodně dělat nebudu.“
„Ani ve spánku?“
„Ne!“
„Ani opilá?“
„V žádném případě.“
„Já si to myslel,“ kapituloval Morelli, „ale aspoň jsem to zkusil.“

A samozřejmě SEZNAM BABIČKY MAZUROVÉ:

„Kdepak,“ ozvala se opět babička, „já se nenechám zaskočit. Taky si dávám dohromady seznam přání, co bych ještě chtěla stihnout, než natáhnu brka.“
(…) „A co na tom seznamu máš?“ zeptala jsem se.
„Zatím jen šest věcí. V první řadě nový prsa. Ty, co mám, už nestojí za nic. Jsou povislý a vytahaný. Za druhý bych chtěla vidět Rangera nahýho. Kdyby to nešlo, tak skoro nahýho. Ale včetně jeho orgánu, samozřejmě. Určitě stojí za vidění, a já v poslední době už moc orgánů nevídám. (…) Potom bych chtěla vyzrát na Joeovu babičku Bellu. (…) Za čtvrtý bych chtěla pochodovat v pořádným průvodu. Mé páté přání je sejmout nějakýho padoucha. A ta poslední věc je tajná.“ Babička se obrátila na Briggse: „A co ty? Máš nějaký seznam přání?“
„Nic oficiálního,“ zamumlal Briggs. „Hlavně bych teď chtěl chvíli zůstat na svobodě a naživu.“
„To pro začátek není špatný,“ uznala babička.

Tak trochu babičce závidím ten pohled a divím se, že to Evanovich víc nerozvedla a nenechala i Lulu, aby udělala něco bláznivého. A souhlas, i kdyby se splnilo jen tohle jedno přání, stálo to za to :-).

„Zlato,“ zavolal Ranger z koupelny, „nechtěla by sis odvést babičku?“
Stál v otevřených skleněných dveřích sprchového koutu a hleděl na babičku. Byl celý mokrý a očividně nijak zvlášť znepokojený skutečností, že je nahý.
„Je jako ochrnutá,“ dodal.
(…) „Byla jsem jak zhypnotizovaná,“ řekla babička. „Jako když se díváš do očí kobře. Je mi fuk, jestli se mi nepodaří splnit žádné další přání ze seznamu. Tomuhle říkám přímo biblická zkušenost.“

Končím s psaním komentářů a jdu si koncipovat vlastní seznam přání. Spatřit Rangerův orgán bude hned za položkou "sex s kapitánem Amerikou". A pokud u toho bude i nahý Morelli... a žužu krém... asi ve snaze vyzkoušet kluzkého rumunského jednorožce skočím do Tescomy koupit kuchyňskou minutku, která nám doma chybí ;-).

tatjana1737
17.10.2019 3 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY !!!

Kniha opět zakoupena tvrdě pod cenou v knihkupectví, což mi napovídá, že dalších dílů této série se čeští čtenáři jen tak nedočkají :-/.

Za mne má Stephanie Plumová velkou nevýhodu, a tou je, že jsou si jednotlivé díly hodně podobné. Pasáže o tom, jak hrdinka vstane, dá hrozinku křečkovi, nalakuje si vlasy, oblékne si flanelku a džíny, zaváže vysoké šněrovací boty, sbalí si kabelu s pepřákem a zbraň nechá v plechovce od sušenek, ... se pořád opakují, stejně jako všechny ty výbuchy, střílení a srážení NP na chodník, čemuž přihlíží polovina Burgu včetně vysmáté policejní hlídky. Nikoho už ze židle nezvedne, když Stephanii bouchne třetí auto a z bytu jí už popáté šlehají plameny... Protože komentář píšu s časovým odstupem od přečtení, které jsem si navíc proložila nejen Nickem Foxem + Kate O'Hareovou, ale i dalšími autory, nemám se nyní moc oč opřít. Čtenářům, kteří s Evanovich začínají, bych proto doporučila dávat si mezi jednotlivými díly rozestupy, aby se nepřesytili těch obdobných momentů a scén, a aby dokázali jednotlivé knihy od sebe líp odlišit.

Na to, že je Přísně tajná číslována jako 21. kniha v pořadí, jsem toho z děje "mezi tím" asi moc nepropásla, neboť mi přijde, že jsem čtením navázala tam, kde Lovkyně zločinců skončila. Tady až na narážku na to, že STEPHANIE MĚLA SEX S RANGEREM. A zjevně ne jednou! V tomto ohledu jsem silně zklamaná, že jsem o tom nečetla. Na 2. stranu, Evanovich nepatří mezi "nažhavovací" autorky, takže její erotické scény většinou stojí na gradujícím dialogu, a pak děj skončí, jako když šmírákovi před očima stáhnou na okně roletu. Což mě ovšem rmoutí velmi, protože věřím, že ty popisy by stály za to :-).

Kromě toho, že je tento svazek opět plný výbuchů a atentátů, se v něm objeví i zdivočelé čivavy, minutový zázrak (celá scéna okolo, s Briggsem sledujícím o patro níž zápas, mě velmi pobavila) a jeden ruský agent. Člověk se dozví i něco víc z minulosti tajemného Rangera, třeba to, že opravdu neabsolvoval operaci slepého střeva...

Co se Vladka týče, v popisu jeho postavy vidím bohužel další klišé, kterých se Evanovich ve svých knihách dopouští. Jsem už bohužel pokřivená, takže nad čtením moc přemýšlím, a tak mi agent, který má na krku nápadné tetování a přes oko nosí černou pásku, jehož si díky tomu zapamatuje i obyčejná recepční na konzulátu, přišel svým zjevem natolik kompromitující a zapamatovatelný, že by se v tajných službách nechytil. Jednou jsem četla, že agenti vizáže Jamese Bonda jsou opravdu jen autorskou licencí, neboť by v reálu vyčnívali z davu a moc by toho napáchat nemohli. Skuteční agenti prý musí být totálně tuctoví, jejich tvář člověk hned zapomene... V tomto směru je tedy i Ranger trochu "out", ale jemu jsem ochotná to odpustit. Co mu autorka popustila otěže animální přitažlivosti, začal v mých čtenářských představách nebezpečně konkurovat Morellimu.

Zápletka byla opět hodně extrémní - kromě ruského agenta, který se utrhl ze řetězu a škádlil Rangera kradeným a do USA propašovaným poloniem, další zločinecké struktury v Trentonu a opakované atentáty na Briggse. U těch se mi ale líbilo odhalení motivu, který neměl nic společného s businessem Briggsových zaměstnavatelů, ale jen s tím, že účetní prostě všechny na pracovišti nevýslovně rozčiloval.

monci6485
19.09.2019 5 z 5

Srandovní detektivka.

Jaruš7
26.09.2018 5 z 5

No senzace, knížku jsem nebyla schopná odložit.
Tohle mi sedlo, esence všeho co má mít ta Nej.
Drama, svižnost, noblesu, nepolevující smršť akčnosti, něco ze Zoo, postavy sexy, svůdné, bizarní, nápady i neuvěřitelné, vztahy pestré a humor s trefným vtipem.
Citace: "Nemám ti dojít pro tlakoměr?" nabídla se babička. "Mám ho nahoře. Používám ho, když na Discovery sleduju Nazí a vystrašení."
Fakt skvělý, doporučuji.

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Janet Evanovich se rozhodně nesnaží o žádný vážný krimi román. Úsměvné pasáže proto celý příběh hezky odlehčují a dělají z knížky ideálního společníka pro nenáročné čtení, u kterého se chcete hlavně pobavit. I přesto, že se jedná o 21. díl série, neměla jsem ani jednou pocit, že se v příběhu nechytám, spíše mě to navnadilo k tomu, abych dala předchozím dílům také šanci.

alzbeta4340
08.03.2018 4 z 5

Bavila jsem se moc, je to prostě legrace. Chviličku to trvalo, než se příběh rozjel, ale pak už to nabralo tu správnou rychlost. Co všechno Stephanie zvládne, je prostě k neuvěření. A příbuzní, ti tomu dodávají tu správnou šťávu.

Honey0105
28.02.2018 5 z 5

Neuvěřitelné překvapení najít v knihkupectví právě slečnu Plumovou! Je pravda, že je to skok několika knih, ale už po pár stránkách jsem zjistila, že mi vlastně vůbec nic neuniklo (takže, co se sakra dělo v těch X knihách předtím?!?! :D).
U některých z knih ze série jsem se určitě bavila více, ale stejně je to stará známá Janet Evanovich. Zápletka sice je na začátku trochu jiná, než na konci, ale co.. Je to prostě naše Stephanie. Jsem velmi ráda, že jsem se znovu mohla začíst do téhle série (už jsem opravdu nedoufala). Doporučuji všem, kteří hledají humornou rádoby detektivku.
A jelikož jsem koukala, že mají vyjít i další knihy ze série, tak se jen modlím, aby tomu tak opravdu bylo. Chci další!