Popel popelu

Popel popelu https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9833/bmid_serie-kovac-liskova-popel-popelu-F8C-9833.jpg 4 113 36

Kovac a Lisková série

V Minneapolisu řádí sériový vrah mladých žen. Svou oběť před smrtí brutálně týrá a zohavené tělo pak na veřejném místě zapálí. Pátrání po Spalovači se rozbíhá, když je nalezena třetí, neidentifikovatelná oběť. V tu dobu miliardář Peter Bondurant pohřešuje svou dceru Jillian, ale není ochoten odpovídat na žádné otázky. Pátrací skupina vedená seržantem Kovacem má k dispozici mladou svědkyni, která zahlédla vraha v parku u rituálního ohně. Tu dostává na starost Kate Conlanová, k vyšetřování je povolán i slavný agent FBI John Quinn, s nímž Kate před lety prožila milostný vztah s nedobrým koncem. Svědkyně se bojí vypovídat a navíc záhadně zmizí... Láska mezi Kate a Johnem se navzdory vypjaté situaci znovu rozhoří; Kate jako první poznává vrahovu tvář - má se stát jeho poslední obětí...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Ashes to Ashes , 1999

Babo
04.11.2023 4 z 5

Kniha se dobře četla,měla spád a ten konec byl tak zašmodrchaný, že bych chtěla znát někoho, kdo uhodl pachatele. Já tedy ne.
Jednu hvězdičku ubírám kvůli, podle mě, zbytečných osobních problémů vyšetřovatele . Pátrala jsem po zrůdě a rozervaná srdce Kate a Johna Quinna mě spíš zdržovala. Tak se jim omlouvám. :-)))

mol378
11.05.2023 3 z 5

A co se, do prčic plechových, stalo s Thorem? Dozvím se to možná v dalším díle, ale to bude až za dlouho. Zavinila jsem si to sama - u knih zařazených do Chystám se číst už si znova neprojdu anotaci. A tak jsem narazila v krátkém čase na dalšího sériového vraha a předvídatelný příběh jeho řádění i s předvídatelným závěrem. Ale nebylo to špatné - bylo tam napětí a dlužno přiznat, že vraha jsem neuhodla. Ovšem neskutečné množství policajtů všech druhů, velikostí, barev, s neskutečným množstvím jejich jmen, a aby toho nebylo málo, měl téměř každý ještě přezdívku, tuny právníků, spleť bezpečnostních orgánů a sociálně právních institucí poněkud vyčerpávaly a místy nudily. Jakož i nenadálý nový rozpuk dávno pohřbené lásky...oba protagonisté již tak dlouho žili oddělené odlišné životy po šeredném rozchodu a najednou během tří dnů naprosto dokonalý soulad! Hm. Ale na mě nehleďte, jsem skeptik, co se náhlých vzplanutí mezi pragmatiky týče. A co se stalo s Thorem???

hana1039
08.08.2022 4 z 5

Má první knížka od této autorky, fakt by stačilo o 100 stránek míň... ale jinak dobrý... podle anotací zbylých knih v této sérii se prý už tihle dva Cate a John,nebudou objevovat, což mě mrzí ( možná se objeví, nevím to jistě ) , jinak konec je plný překvapení ...

bigben
20.07.2021 4 z 5

Napínavé, dlouho jsem nevěděla, kdo je vrahem, odhalen až skoro ke konci, určitě si přečtu další knihu od stejného autorky

judith141
15.01.2021 5 z 5

Čtení mě nejdříve moc nebralo, zbytečně dlouhé pasáže o úvahách Kate. Ale pokračování pak stálo za to! Ten zvrat jsem naprosto nečekala, super!

ivoiro
29.08.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoct, mě se tato série líbí, i když ji čtu nepřeskáčku.

Ava365
11.12.2019 4 z 5

Velmi solidní detektivka. Také ostatní autorčiny knihy patří k tomu lepšímu v daném žánru. Sympatická dvojice detektivů Lisková a Kovacs.

Kerberos
30.09.2019 3 z 5

Na tuhle autorku jsem se chystala už dlouho,ale moc mě nenadchla.Podobných knih je hodně,nijak nevyniká.

Lotka
08.08.2019 3 z 5

Lepší průměr, ale chyběl mi tam nějaký pořádný hlavní hrdina. Na to, že to je první díl série, tak se mi do dalšího dílu vlastně ani nechce.

Peršanka
20.07.2019 2 z 5

Dám dvě hvězdy, páč jsem četla i horší věci. Zase jedna nadějná detektivka, avšak křížená s telenovelou. Těch slz a pocitů...

Ivulka432
03.07.2019 3 z 5

Dočetla jsem jenom s velkým přemlouváním. Kniha odbíhá od merita věci tisíci drobnými myšlenkami a odbočkami až se v tom čtenář ztrácí a přestává ho děj bavit. Autorka zraje jako víno a s každou knihou je lepší a lepší. Souhlasím s níže s jprst. Pokud bych začala touto knihou, tak bych s autorkou skončila. Ještě, že moje první kniha byla Hořká sezona a pak Devátá dívka - ty byly mnohem čtivěji napsány. S odřenýma ušima za 3*.

malen
18.12.2018 5 z 5

Sama bych si ji podle obalu nevybrala, ale kamarádka mi ji doporučila a super.

Petule.k93
02.09.2018 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Pecka... ten zvrat v příběhu mě dostal. Nečekala jsem takový překvapení.

jprst
23.05.2018 4 z 5

Originální námět, ale nepříliš dobře využitý, příběh chvílemi ztrácí tempo a tím se řadí spíše mezi průměrné detektivní příběhy. Navíc závěr mi připadal až příliš překombinovaný. Pokud bych začal tímto autorčiným románem, asi bych další nehledal, ale nenechte se odradit, umí i daleko lepší.

Lusa
19.04.2018 5 z 5

Sérii Kovac/LIsková jsem začala číst dá se říci od konce, kdybych však s popel popelu začala jako prvním, možná by mi trochu vadilo, že hlavními aktéry jsou zde Kate a John, zatímco Kojak a Tinks hrají celou dobu druhé housle, zatímco v dalších dílech je tomu naopak. Jako zatím u všech knih z této série mě kniha dokonale strhla, zamotaný a dech beroucí děj se pomalu rozuzlovával a nakonec vyvrchlolil ke strhujícímu konci. Na tuhle sérii nedám dopustit opravdu skvělé a úžasné čtení.

Braenn
16.04.2018 4 z 5

Musím říct, že mě kniha strhla. Byla jsem trochu skeptická po úvodu, v němž hlavní hrdinka jak Bruce Lee a Jackie Chan dokupy složila náhodného zloducha, na kterém už od dveří poznala, co plánuje. Ale naštěstí se to pak uklidnilo do dobré thrillerové detektivky. Drobet, pravda, překombinované, a opět narážíme na starý známý problém autorů-žen, při kterém se kalhotky hlavní hrdinky třepotají ve větru, jen co pohlédne do očí panu pravému... nemluvě o třístránkovém popisu sexu. Ale co. Ta kniha za to stojí. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. Sice to ke konci vypadalo, že to nevěděla snad ani autorka, a vybírala víceméně namátkou, ale co už.

Co opravdu oceňuji je ironický a kousavý humor vedlejších postav, který knize dodává šťávu a probarvuje děj. A jestli je to tak, jak to vypadá, a hlavní hrdinka vlastně není hrdinkou celého cyklu, jen aktérkou tohoto dílu, pak tím větší plus! Srovnám-li to s posledními detektivkami ala Mráz, které jsem měla tu pochybnou čest číst, je tohle zlatá perla.

Nebo minimálně pozlacená. Lepší čtyři hvězdičky. A teď nerušit, jdu číst další díly.

P.S. Dobře, z hlavního hrdiny občas padaly kalhotky i mně. Ale to ten nešvar harlekýnkových vedlejších linek v ději neomlouvá!

Lukana82
23.01.2018 3 z 5

Dávám tři hvězdy za ten konec, který teda byl nečekaný. Klidně mohla být o půlku kratší.

sramkovamichala
10.11.2017 4 z 5

Moc pěkná knížka. Děj je od začátku napínavý a neustále se objevují nové zápletky. Konec byl pro mě nečekaný, ale výborně napsaný a nebyl unáhlený. Vřele doporučuji :-)

zatylka
02.11.2017 3 z 5

První polovina knihy se hrozně táhla ,zbytečně hodně postav a způsob psaní mi taky moc nevyhovoval.Od druhé poloviny kniha nabrala spád a nakonec se mi celkem líbila.

Siege03
26.09.2017 3 z 5

Kniha se tak do 150 stránky vlekla,bylo to takové nijaké a pak to konečně dostalo spád.Mohla by mít o polovinu méně stran.

sérioví vrazi

Tami Hoag