Příběh draků

Příběh draků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170187/mid_pribeh-draku-UjX-170187.jpg 4 504 132

Serafína (R. Hartmanová) série

V království Gored žijí lidé s draky v míru už čtyřicet let, vzájemná nedůvěra však přetrvává. Draci jsou schopni brát na sebe lidskou podobu, ale přestože mají neobyčejně pronikavý rozum, lidské emoce jim zůstávají záhadou. Dívka Serafína, nadaná hudebnice, nechová důvěru ani k jedné z obou stran. Když je zavražděn příslušník královské rodiny a podezření padá na draky, v ohrožení se ocitá i její vlastní tajemství, které by ji mohlo stát život… Existuje hodně knih o dracích. Debut spisovatelky Rachel Hartmanové nad nimi ale vyniká. Trnitá cesta Serafíny za poznáním a přijetím sebe sama se vám vryje pod kůži.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Seraphina , 2012

Sabii14
28.04.2015 1 z 5

Bohužel jsem příběh na začátku moc nechápala a občas se mi stalo že jsem jeden řádek četla dvakrát :) ke konci to začalo být už trochu zajímavé, ale musela jsem se trochu donutit abych knížku přečetla...

aalexiis
10.04.2015 3 z 5

Byla jsem bohužel zklamaná, čekala jsem od toho příliš.

Norea
29.03.2015 3 z 5

Narovinu sa priznávam, že kniha ma upútala obalom (koho by neoslnila tajomná dievčina a drak?) a potom obsahom. Knihu som čítala vždy pred odchodom do práce, väčšinou po kapitole, občas dvoch, čo mi vyhovovalo neboli vždy dlhé. Uznávam jeden faktor, ktorý som si uvedomila ž pri čítaní komentárov a tam bolo písané, že toto dielko, nie je úplné Fantasy, ale politický thriler. Ono ak sa zameriam na každé ráno čo som strávila nad touto knižkou, mávala som dosť podobný pocit akoby som bola u babky, kde slovo televízia a wifi či internet a nebodaj názov nejakej konzoly nebolo dosť archaické a tak sa žilo len pri zvuku starého rádia. No mala som tam polodračicu, nejakú tú zápletku, jemnú romantiku, takže moja duša bola prebúdzaná milou Fantasy knihou, ale tiež mám pocit, že v mojich rukách som držala lepšie fantasy o dračích tématách nemôžem zatiaľ nič tvrdiť pretože to bola moja prvá kniha o drakoch a myslím, že knihu o drakoch nemôžem brať do úvahy HP :D

Žanda1002
07.03.2015 5 z 5

Moc se mi tenhle nový pohled na draky líbil. Je pravda, že mě to vtáhlo do děje, tak po čtvrt knížce, ale pak to rozhodně stálo za to.

Vé-Vé
21.02.2015 3 z 5

Tak teda nevím, kde se skrývá to nejlepší fantasy o dracích, ale tady rozhodně ne.

Nápad dobry, propracování vesmíru ucházející, postavy pokulhávající. Zatím nic moc, uvidíme, jak se to vyvine dále.

Damonka18
27.01.2015 5 z 5

Jak je napsáno na obalu nejlepší fantasy o dracích jakou jsem četla. Stašně mám ráda Ormu, chci aby ho znovu potkala Fína. A nebo princ Kinggs a Serafína = FOREVER !!!!!

Arya26
25.01.2015 5 z 5

Na úvod začnu tím s jakými pocity jsem tuto knihu začala číst. Tuto knihu předemnou začala číst moje kamarádka a ani ji nedočetla a tvrdila mi že je nějaká celá ,,divná´´ a že čtení nechala asi po 30 stranách. Já jsem ji z počátku poslouchala a zkrátka jsem tuto knihu jaksi ,,ignorovala´´ ,ale pak nastal čas mých narozenin a moje kamarádka se mě ptala co chci za knihu (jiná kamarádka). Ve mě to hlodalo a tak jsem tedy od ní dostala ,,Fínu´´. Ignorovat tuto knihu byla velká, VELKÁ ,VELIKÁ!!!! chyba!!!!! Zpočátku jsem byla zmatená ,protože jsme byli jaksi autorkou ,,vhozeni´´ do proudu již rozběhnutého děje ,ale pak nám hodila na pomoc jakousi ,,větev´´ (záchytný bod) jimž byla část ,kdy nám Fína líčila svou minulost. Po přečtení této části jsem byla ohromena říkal jsem si ,,co bude dál´´ a už jsem nastoupila do kolotoče světa draků z něž se již nedalo vystoupit. Tato kniha nám ukazuje úplně nové draky které neznáme a moc se mi to líbí (i tito nezvyklí draci s jejich vrtochy v chování) Tuto knihu všem velice doporučuji a už moc těším na pokračování a na to až mě zase Serafína vtáhne do děje.

Elda99
16.01.2015 5 z 5

Fakt krásná knížka o dracích!! Prostě jsem si jí zamilovala. Doporučuji :)

Byxy123
11.01.2015 4 z 5

Ze začátku jsem byla trochu ztracená, jak ve jménech, tak co se vlastně děje, ale zhruba ve čtvrtině knížky se příběh rozjel a když mi čas dovolil, tak jsem hltala kapitolu za kapitolou. :) Těším se na další díly. :D

Aléda
21.12.2014 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo trošku zmatený, ale potom jsem zorientovala a vyjasnilo se mi několik věcí. Je pravda, že začátek je důležité dobře vnímat a číst velice pozorně, protože tam na vás vybalí tolik informací a ještě ty Serafíniny vzpomínky...je toho až moc. :) Ale potom už se to rozjelo a příběh mě zaujal a ohromil. Tato kniha se mi velice líbila, moc hezky zpracovaný děj, ani na chvilku jsem se nenudila. Líbilo se mi jak Serafína milovala hudbu a její tajemství..wow skvělý. Ten konec byl tak moc moc moc hezký :D a strašně se těším na další díl!!!

Knihomolkacz
14.12.2014 4 z 5

Příběh Serafíny se mi moc líbil, ale do prvních sto stránek byl děj neurčitý. Vůbec jsem se v něm neorientovala. Zdálo se mi, že se pořád přeskakuje mezi minulostí a přítomností. V druhé polovině knihy se však děj, jak se říká pořádně rozjel. Nechybělo v něm napětí, najde se tam i špetka romantiky a nechybí ani zajímavé rozuzlení. Postavy jsou pestré, rozhodně ne jednotvárné a Serafínu se svým tajemstvím si určitě zamilujete. Její procházky po její zahradě jsem si užívala. Štve mě akorát, že autorka zakončila první díl tak, jak ho zakončila.Aspoň se mám na co těšit. A pro ty, co si Serafínu chtějí teprve přečíst, nebudu nic prozrazovat, můžu jen doporučit. Prvních sto stran ale čtěte raději pomaleji... :-)

Kocicka004
08.12.2014 3 z 5

Kniha mi přijde trochu zmatená. Ne moc rozepsaná. Kniha se mi líbila ale měla pro mě nedostatky. Nemám ale ve zvyku přečíst jeden díl a druhý ne. V knize jsem se vyznala až od druhé poloviny do té doby mi přišla zmatená. Nicméně druhý díl si přečtu ráda a doufám že bude srozumitelnější než ten první.

Attia
03.12.2014 4 z 5

Čtyři hvězdičky za zmatený úvod, kterému jsem úplně tak nerozuměla. Pak se to sice zlepšilo, ale přesto jsem si z knihy neodnesla příliš silné pocity. Jistě pěkné dílko, ale i přes svoje kouzlo, draky a všechny tyhle věci jsem z ní příliš nadšená nebyla. A ta malá písmenka...

Veromika
02.12.2014 2 z 5

Tuto knihu jsem si přála loňský Vánoce. A opravud, dostala jsem ji, ale kvůli mnoha povinnostem jsem se ke čtení dostala nedávno. Z knihy jsem měla skvělý pocit do té doby než jsem ji otevřela. Na tuto knihu nemohu napsat dobré hodnocení, protože mi nesedla. Každý člověk, co tuto knihu četl buďto našel nebo nenašel její kouzlo. a Já i když je mi to líto, jsem to nenašla. Každý člověk má jiný vkus, proto nebudu psát nic negativního. Ať si každý, kdo si knihu chce přečíst přečte a poté zjistí sám, jak mu tato kniha sedla.

zuzka1124
03.11.2014 5 z 5

Luxusní knížka,trochu nudná z počátku,ale stálo za to vydržet a číst. A teď už se těším na další díl,jsem zvědavá na průběh války,na další polodraky a jejich mimořádné schopnosti a na Serafínu a její lásku. Moc mi ten příběh učaroval.

Selfinka
25.10.2014 5 z 5

Krásná kniha o dracích a jejich životě! V první půlce knihy jsem ovšem měla sto chutí jí nedočíst, protože mi to přišlo zdlouhavé, bez děje, ale asi to bylo nezbytné k pochopení všech situací v knize. Jak se kniha přehoupla přes půl, vše se dalo do pohybu a nemohla jsem se odtrhnout od čtení.
Kniha má opravdu zajímavou obálku, hned jak jsme ji viděla, tak jsem věděla, že tuto knihu si chci přečíst.
Jestli se chystá další díl, s radostí si ho přečtu, velmi se mi líbí tento námět.

TerkaHor
08.10.2014 5 z 5

Začátek je trošku zmatený, ale potom už je to úplně úžasný!!!!!!!!!!!

Markett
01.10.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha. Ze začátku mě hrozně zaujala obálka a stručný děj, proto jsem si, řekla, že si knihu přečtu a udělala jsem dobře. Ze začátku mě knížka moc nebavila a nemohla jsem se začíst. Možná právě proto dávám jen 4 hvězdičky. Ale jak se děj začal rozjíždět, hned se mi knížka líbila víc a víc. Pojetí draků bylo dost netradiční, ale líbilo se mi to. Nejvíce se mi asi líbil Kiggs a Orma, a pochopitelně Serafína. Všichni tři měli něco do sebe a hlavně jsem se nemohla dočkat, jak Serafína vyřeší své city k Lucianovi. Těším se na druhý díl a ráda se k Serafíně někdy vrátím :)

cumulus
26.08.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, ikdyž nebyla moc akční. Spíš se jednalo o intriky mezi lidskými a dračími obyvateli. Ze začátku byla hodně rozvláčná, ale vzhledem k závěru knížky to bylo nutné. Pokud by se spisovatel rozhodl napsat pokračování, nic tomu nebrání.

Karoli282
18.07.2014 5 z 5

Sice jsem dala 5 hvězdiček, ale i tak mě to hlavně na začátku moc nezaujalo, ke konci se to naštěstí spravilo. Vážně jsem nevěděla, jak ohodnotit, ale když jsem nad tím popřemýšlela, uvědomila jsem si že je děj kvalitní a zajímavý.

draci

Rachel Hartman