Příběh draků

Příběh draků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170187/mid_pribeh-draku-UjX-170187.jpg 4 504 132

Serafína (R. Hartmanová) série

V království Gored žijí lidé s draky v míru už čtyřicet let, vzájemná nedůvěra však přetrvává. Draci jsou schopni brát na sebe lidskou podobu, ale přestože mají neobyčejně pronikavý rozum, lidské emoce jim zůstávají záhadou. Dívka Serafína, nadaná hudebnice, nechová důvěru ani k jedné z obou stran. Když je zavražděn příslušník královské rodiny a podezření padá na draky, v ohrožení se ocitá i její vlastní tajemství, které by ji mohlo stát život… Existuje hodně knih o dracích. Debut spisovatelky Rachel Hartmanové nad nimi ale vyniká. Trnitá cesta Serafíny za poznáním a přijetím sebe sama se vám vryje pod kůži.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Seraphina , 2012

Elliecz
16.02.2017 2 z 5

Když jsem dostala Serafínu, byla jsem opravdu nadšená. Ta knížka vypadala prostě skvělě. Bohužel jsem ji musela začít na několikrát, protože začátek byl opravdu nudný a nezáživný. Asi od 1/3 knihy jsem se však začetla a šlo to o něco lépe. Ke konci jsem si už knihu opravdu oblíbila a napjatě čekala na druhý díl.

+Kniha je velmi originálně psaná, což platí i o postavách.
+Oproti většině fantasy je hodně realistická, co se života postav týče.
+Jedinečný příběh, který se odehrává v hlavě hlavní hrdinky
-Místy nudný a táhlý děj.
-S takovým úžasným nápadem by se určitě dalo pracovat více. Autorka z toho podle mého názoru nedostala všechno, snad překvapí v druhém díle.
-Místy zmatené.

Percabethka
06.01.2017 4 z 5

Serafínu jsem začala číst asi osmkrát, ale nikdy jsem se nedostala dál než za 50. stranu. Když jsem ale teď k Vánocům dostala druhý díl, rozhodla jsem se, že jí prostě dočtu. Ze začátku mě zase nebavila, ale když se tam konečně začalo něco dít, celkem mě to chytlo. Moc se mi líbil svět, myšlenková zahrada i nápad se sáry bez emocí, ale celkem mě rozčilovala Serafína - líbilo se mi, že byla inteligentní a navíc napůl drak, ale někdy se chovala vážně trapně... Hlavně co se Luciena týče :D
K překladu: Zajímalo by mě, proč se ze svaté Kláry v půlce knihy stala zničehonic svatá Clare... :D Tak buď to přeložím, nebo ne, ale překládat jméno jen do poloviny knihy je vážně divné...

Syny007
12.12.2016 1 z 5

Knihu jsem ani nedočetl velice pomalý rozjezd nudný až nezajímavý .

Afro
21.11.2016 5 z 5

Tuhle knížku miluju. Serafína je úžasná hrdinka, mám ji ráda také díky hudbě, sama hraji na několik nástrojů. Mám také moc ráda draky a tady jsou pojati velice zajímavě. Zamilovala jsem si všechny postavy. K téhle knize se budu vždycky vracet.

pink_unicorn
05.11.2016 3 z 5

Musím hodnotit spíše průměrně. Dala bych 3,5 *, ale to nejde, tak jen 3 *.
Nemůžu si pomoct, ale mám z knížky tak nějak rozporuplné pocity. Hlavní myšlenka určitě není špatná, ba naopak je poměrně originální - pojetí draků vzala autorka opravdu po svém. Ale to je možná také hlavní kámen úrazu... Mám zkrátka ráda draky v klasickém pojetí. Ale přes to jsem se nějak dokázala přenést a knihu dále číst. Jen jsem se někdy prostě ztrácela. Někdy je děj trochu chaotický a potenciál tohoto nového fantasy světa proto pro mne trochu nevyužitý. Pokračování dám šanci, uvidíme jak se to bude vyvíjet.
Za mě 60 %. Na zabití času cestou ve vlaku je určitě dobrá (vlastní zkušenost). Dejte knize šanci, třeba Vás chytne za srdce. U mě se to povedlo tak na půl.

AnetAndBooks
13.10.2016 4 z 5

Na první pokus jsem asi po 50 stránkách přestala, knihu číst, nudila mě. Asi po půl roce jsem se k ní vrátila znovu a velice mě zaujala. Samozřejmě znám i lepší knihy. Ale je zajímavě psaná a nápad je velmi zajímavý.

BarkaS
03.09.2016 2 z 5

Za týden jsem zapomněla, že jsem to četla. Žádná hitparáda.

parvitas
18.08.2016 5 z 5

Veľké plus za premyslený svet. Odporúčanie Paoliniho ma teda neohúrilo (jeho knihy sa mi až tak nepáčili a za oveľa lepšiu sériu považujem Drakenov z Pernu od McCaffreyovej). Serafínu som si obľúbila - je to výnimočná a silná postava.
Pripravte sa na to, že daný svet budete objavovať postupne. Je tam trochu politiky, nie veľa lásky, ale oveľa viac je skrytých vecí. Bavilo ma, ako sa postupne odhaľovali informácie z minulosti. Prelínanie Serafíniných spomienok, jej záhrady príšeriek v hlave a súčasnosť môže nepozorného čitateľa zmiasť. Niektoré dôležité informácie sa zopakovali viackrát, ale myslím, že to bolo hlavne kvôli orientácii na mladšieho čitateľa. Páčilo sa mi, ako sa postupne odhaľoval svet a miesto Serafíny v ňom. Celé to na mňa posobilo logicky a veľmi živo.
Serafína sa o svojej matke dozvedela len málo, ale jej dračím dedičstvom je viac ako len dva pásy šupín. Úžasné hudobné nadanie a ešte jedna schopnosť, ktorá sa ukáže časom, že je užitočná. :) Inak, táto statočná a úprimná hrdinka mi prirástla k srdcu - veľmi som jej držala palce.

Aredhelka
02.08.2016 5 z 5

Serafína je velmi chytlavá a zajímavá kniha, která si žije svým vlastním světem. Hrdinka je sympatická a celý svět, který v knize existuje je zajímavou myšlenkou. Serafína by určitě mohla nabídnout více, kdyby se lépe propracovala, můj dojem na ni to však vůbec nezměnilo.

LiliputQueen89
01.08.2016 odpad!

Po tom, co mi jí kamarádka vychválila až do nebes, jsem čekala, že to bude příběh, který mě vtáhne do děje a už nepustí, ale bohužel. Do teď mi kniha leží na poličce. Nedokážu zdolat ani půlku. Asi máme každá jiný vkus. :D

DagmarM.
23.07.2016 2 z 5

Z celé knížky mám jediné to, že se to táhlo a táhlo a táhlo a... táhlo. :D
Nápad docela dobrý - trochu odlišené, což je dobré, ale děj samotný nic moc.

1259
31.05.2016 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda si mám knížku koupit a nebo půjčit v knihovně a jsem ráda, že jsem si jí půjčila, protože mi to absolutně nebavilo. U některých postav sem nevěděla jestli jde o ženu či muže, vypadalo to, že se to odehrává v dávných dobách a přitom tam byli věci ze součastnosti. Pro mě to bylo naprosto nesrozumitelný a rozhodně největší propadák, jaký sem četla.

Jůšo
28.05.2016 1 z 5

Kniha mě přilákala hodnocením Christophera Paoliniho. Je to jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů a proto jsem si byla jistá, že se mi bude líbit. Opak byl ale pravdou. Nemohla jsem se do příběhu začíst a hlavní hrdinka se někdy chovala opravdu nepochopitelně. Navíc první polovinu knihy se nedělo nic moc zajímavého a všechna akce byla nehrnutá až na konec.

PajusenkaB
10.04.2016 3 z 5

Jelikož jsem četla pouze tetralogii od CHP, mohu srovnávat pouze s těmito knihami.
Serafína mě z počátku chytla - kapitoly vždy končili velice zajímavým dějem, který mě strkal dopředu, abych četla a četla. Když se ale v polovině objevily náznaky romantiky, strašně jsem doufala, že se nijak nebude rozvíjet. Bum, byl tu konec a co s ním? Samozřejmě že romantika. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že ve všech fantasy pro mládež je romantika vždy na stejné brdo - chlapec či děvče se zamiluje do někoho, kdo není pro něho.
Co se mi nelíbilo byla retrospektiva - prakticky mě stálo poměrně dost orientovat se v tom, co se stalo už předtím a má to důležité místo pro vývoj děje, a co se děje teď - možná, že tento pocit jsem měla pouze já.
A jako poslední, co bych vytkla, bylo řešení toho, co Serafína. Bystrému čtenáři či zkušenému hned od začátku dojde, že když to tají, stejně to praskne. Jenomže, když se Serafína, otec a Orma tak strašně obávali, proč se tato věc vyřešila tak 'skvěle'? Na mě to působilo dojmem, že autorce dochází nápad, tak proč tam toto nestrčit.
Chválím přiložený slovníček slov vyskytujících se v knize a přehled postav, které k čemu patří. Kniha se mi jinak líbila, hodně mi vadila romantika. Do druhého dílu se určitě pustím, neboť jsem poměrně zvědavá na to, jak to vlastně dopadne jednak skrz Serafínu a jednak přes jejího milého (i přesto, že jsem doufala, že toto se nestane).

Miraculous
05.04.2016

Ta knížka je více přemýšlivá než akční a jde tam víceméně o politiku, byla na začátku trochu nudná, na tom se shodli téměř všichni v předchozích komentářích. Pro příště bych napsala poutavější začátek, ale jinak super :-)

Claryáš
05.04.2016

Nějak jsem se nedokázala do knihy začíst...

KacenkaS
04.04.2016 odpad!

Já opravdu nechápu, co se vám na tom líbí. Mě kniha vůbec, ale vůbec nezaujala, začátek nudnej, konec nudnej a prostředek taky nudnej. Přečetla jsem si to jenom proto, že sestřenka nejlepší kamarádky říkala, že je to skvělá knížka. Mě to ale absolutně nebavilo !!!

Eleanor-ka
03.03.2016 2 z 5

Kniha sama o sobě je velmi zajímavá a pěkně napsaná, ale nedokázala jsem ji dočíst, protože mě opravdu nudila. Je to škoda.

Dym
10.02.2016 5 z 5

Hrozně zajímavá, když jsem si ji četla ze začátku mi připadala zvláštní a popravdě trochu nudná. Ale jak se příběh rozvíjel a Serafína odhalovala střípky své osobnosti mě kniha opravdu nadchla a byla jsem ráda za pozdější reakci jistých postav na Serafínin původ a schopnosti. Opravdu hezká knížka.

pichova.veru
05.02.2016 4 z 5

Myslím si že by mohlo být v příběhu více akce. Kniha se mi ale moc líbila a hezky četla.

draci

Rachel Hartman