Serafína a starcova palica

Serafína každú noc v lese navštevuje mamu a dychtivo sa učí spôsobom divošeliem. Uviazla však medzi dvoma svetmi: je pridivoká na dom plný dám v nádherných róbach a spoločenských zvykov, no priveľmi ľudská, aby sa naplno pripojila k svojmu druhu. Zlo siaha oveľa ďalej, než si predstavovala. Aby mohla Serafína odvrátiť novú hrozbu, musí sa zahĺbiť do svojho vnútra a prijať osud, ktorý ju očakáva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313434/big_serafina-a-starcova-palica-Jwc-313434.jpg 4.684

Serafina (R. Beatty) 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Serafina and the Twisted Staff, 2016

Kniha Serafína a starcova palica

zazvorka

Příběh Serafiny a spol. nabírá na obrátkách, nebezpečí nebylo zažehnáno. Kniha mne opět nezklamala, opět je plná dramatických událostí i nových informací o Serafině a nejen o ní. První díl ve mně vzbudil větší pocit tajemna a líbil se mi o chlup více. V druhém jsem zřetelněji vnímala, že jde o knihu pro mladší čtenáře, než jsem já. Což pochopitelně není vada knihy, ale mého věku :-) Nicméně opět jsem si krásně početla a ocenila i krátkou poznámku autora na konci - "Pozvání na Biltmore" - ráda bych využila, škoda, že usedlost není blíže. S potěšením jsem držela knížku v rukou. Všechny tři díly jsou totiž moc hezky provedené - krásná obálka, všitá záložka, příjemné písmo a kvalitní vazba. Prima čtení!

Adrim

Po prvním úžasném díle jsem se trochu bál, jaký bude tento druhý. A musím konstatovat, že je to fascinující a ohromné počtení. Baví mě, jak je to psané.
osobně tvrdím, že je to jedna z top knih, které vřele doporučuji k přečtení :-).

veru1367

Druhý díl se mi líbil. Kniha je napínavá a rychle se čte.

sadlo
21.09.2020

Druhý díl, mne nezklamal. Výborně se kniha čte, četba pro mládež i pro dospělé.

Hoshi
09.05.2020

Mnohdy se stává, že druhý díl nedosahuje kvalit toho prvního. Tady to neplatí. Pokračování příběhu je znovu zajímavé, místy strašidelné, napínavé, odpočinkové čtení, při kterém vám stránky ubíhají před očima. A teď se s velkým očekáváním pouštím do třetího dílu.

MarMarMar007
23.10.2019

Krásná knížka. Hezká atmosféra. Líbí se mi, že ji autor napsal svým třem dcerám. Opravdu nezklamala.

anibeni
06.09.2019

Druhý díl nezklamal... Čím dál tím častěji se mi stává, že když se mi líbí první díl, tak druhý už ani nedočtu.. ale tady se mi to nestalo. Kniha je napínavá, originální..

Cleo De Nile
06.06.2019

Tak teď trochu lituju, že jsem dala prvnímu dílu plný počet hvězdiček, protože tenhle si zaslouží ještě o chloupek víc. Hlavní zápletka s čarodějem se mi moc líbila, ačkoliv je to dětská kniha, je místy až strašidelná, zvlášť když ji čtete večer venku na terase. Vztah Serafiny a její maminky a sourozenců se mi tak moc líbil, a ačkoliv jsem některé věci předvídala, moc mě to bavilo. Těším se na závěrečný díl, věřím, že mě nezklame.