Serafína a starcova palica

Serafína a starcova palica https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313434/bmid_serafina-a-starcova-palica-Jwc-313434.jpg 5 94 23

Serafina (R. Beatty) série

Serafína každú noc v lese navštevuje mamu a dychtivo sa učí spôsobom divošeliem. Uviazla však medzi dvoma svetmi: je pridivoká na dom plný dám v nádherných róbach a spoločenských zvykov, no priveľmi ľudská, aby sa naplno pripojila k svojmu druhu. Zlo siaha oveľa ďalej, než si predstavovala. Aby mohla Serafína odvrátiť novú hrozbu, musí sa zahĺbiť do svojho vnútra a prijať osud, ktorý ju očakáva.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Serafina and the Twisted Staff , 2016

haki34
27.04.2023 4 z 5

Serafina je zpět ! a už víme, co je zač...objevují se nové nástrahy, plášť byl jen slabý odvar..teď je tady hlavní padouch...opět napínavé, opět dobré !!!
akorát - fakt si myslela, že když hůl bude někam odnesena, bude to konec ??? Dcera čte, zatím spokojená...a na rozdíl ode mne, kniha jí vůbec nepřijde strašidelná , maximálně naínavá :D

kačuleee29
30.10.2021 5 z 5

Opravdu super kniha! Za mě nejlepší ze série. Ke konci jsem ani nemohla dýchat jak jsem napjatě četla :D. Nevím co dodat.. možná že je mi líto, že nepřeloží čtvrtý díl.

zazvorka
29.08.2021 5 z 5

Příběh Serafiny a spol. nabírá na obrátkách, nebezpečí nebylo zažehnáno. Kniha mne opět nezklamala, opět je plná dramatických událostí i nových informací o Serafině a nejen o ní. První díl ve mně vzbudil větší pocit tajemna a líbil se mi o chlup více. V druhém jsem zřetelněji vnímala, že jde o knihu pro mladší čtenáře, než jsem já. Což pochopitelně není vada knihy, ale mého věku :-) Nicméně opět jsem si krásně početla a ocenila i krátkou poznámku autora na konci - "Pozvání na Biltmore" - ráda bych využila, škoda, že usedlost není blíže. S potěšením jsem držela knížku v rukou. Všechny tři díly jsou totiž moc hezky provedené - krásná obálka, všitá záložka, příjemné písmo a kvalitní vazba. Prima čtení!

Adrim
09.04.2021 5 z 5

Po prvním úžasném díle jsem se trochu bál, jaký bude tento druhý. A musím konstatovat, že je to fascinující a ohromné počtení. Baví mě, jak je to psané.
osobně tvrdím, že je to jedna z top knih, které vřele doporučuji k přečtení :-).

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil. Kniha je napínavá a rychle se čte.

sadlo
21.09.2020

Druhý díl, mne nezklamal. Výborně se kniha čte, četba pro mládež i pro dospělé.

Hoshi
09.05.2020 5 z 5

Mnohdy se stává, že druhý díl nedosahuje kvalit toho prvního. Tady to neplatí. Pokračování příběhu je znovu zajímavé, místy strašidelné, napínavé, odpočinkové čtení, při kterém vám stránky ubíhají před očima. A teď se s velkým očekáváním pouštím do třetího dílu.

MarMarMar007
23.10.2019 4 z 5

Krásná knížka. Hezká atmosféra. Líbí se mi, že ji autor napsal svým třem dcerám. Opravdu nezklamala.

anibeni
06.09.2019 5 z 5

Druhý díl nezklamal... Čím dál tím častěji se mi stává, že když se mi líbí první díl, tak druhý už ani nedočtu.. ale tady se mi to nestalo. Kniha je napínavá, originální..

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Tak teď trochu lituju, že jsem dala prvnímu dílu plný počet hvězdiček, protože tenhle si zaslouží ještě o chloupek víc. Hlavní zápletka s čarodějem se mi moc líbila, ačkoliv je to dětská kniha, je místy až strašidelná, zvlášť když ji čtete večer venku na terase. Vztah Serafiny a její maminky a sourozenců se mi tak moc líbil, a ačkoliv jsem některé věci předvídala, moc mě to bavilo. Těším se na závěrečný díl, věřím, že mě nezklame.

SknihouVrukách
03.02.2018 5 z 5

Kniha je lepšia ako jednotka. Je veľmi napínavá a má neočakávané rozlúštenie.

Barik05
23.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, byla snad ještě lepší než první díl, knihu jsem měla půjčenou od kamarádky a zhltla jsem ji za pár dní.

Serafina_
27.11.2017

Druhý díl mě rozhodně nezklamal! V den kdy jsem se dozvěděla ,že má vyjít 2 díl nemohla jsem se dočkat až vyjde! Serafinu mám jako postavu strašně ráda! Knihu jsem stějně jako 1 díl zhlhtala za pár dní! Jakmile si přečtete jednu jedinou kapitolu neodtrhnete se dokud knihu nedočtete!

BooksLucyKing
21.09.2017 5 z 5

Tak jak moc mě první díl nebavil, tak moc mě teď dostal ten druhý. Naprosto jsem ho zhltala za dva dny, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Bylo to velice napínavé celou dobu. Serafína je jasným důkazem, že není dobrý nápad zavrhnout celou sérii jen proto, že se mi nelíbil první díl. Jsem moc ráda, že jsem ji dala druhou šanci. A teď jsem moc zvědavá na třetí závěrečný díl

RemiBlack
23.08.2017 5 z 5

Druhý díl po skvělém začátku nezklamal. :) V jisté části (kdo četl, zřejmě pochopí) jsem měla chuť postavy pořádně profackovat (tedy hlavně Rowenu), knihu zavřít a nechat ji zavřenou, ale vydržte! Druhý díl rozhodně stojí zato, čtivostí a napínavostí se prvnímu krásně vyrovná.

ZmrzlinaZuz
22.07.2017 5 z 5

Úplně bombastický příběh. Ještě lepší, než předchozí kniha. Velmi zajímavé, napínavé....

klarinka9974
20.04.2017 5 z 5

Ještě napínavější, ještě nebezpečnější a ještě větší záhada vás čeká v tomto díle. Nebudete mít pro strach uděláno ale budete fandit od začátku dokonce Serafině, která se rozhodně jen tak nevzdá! Není těžké si představit, že stojíte po jejím boku a jste součástí knihy :)

Andina123
13.04.2017 5 z 5

Super kniha jako první díl! Taky bych byla ráda kdyby R Beatty napsal ještě další díly! Knihu jsem přečetla za dva dny, což u mě vážně není možné takže vřele doporučuji!

Princezna22
31.03.2017 5 z 5

Tak tohle bylo stejně jako první díl naprosto dokonale. Serafina je prostě úžasná,takovou kámošku bych chtěla mít. Knihu jsem se bála číst v noci i když mi je tolik kolik mi je. Příběh mě nedal spát a dělat něco jiného. Prostě jen číst,číst a číst až dokonce. Doufám, že autor napíše pokračování ráda bych se shledala zase s Serafinou a její rodinou. Doporučuju.

SeverusSnape
28.03.2017 5 z 5

První díl jsem nečetla,ale vůbec mi to nevadilo.Skvělý námět,úžasně popsaný dům a přilehlé lesy.Knihu jsem četla jedním dechem.,struhující děj,rozhodně jsem se nenudila

kouzla nebezpečí

Robert Beatty
americká, 1963
2016  85%Serafina a černý plášť
2018  91%Serafina a rozštěpené srdce
2016  91%Serafína a starcova palica

Kniha Serafína a starcova palica je v