Šepoty a lži

Šepoty a lži https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1893/bmid_sepoty-a-lzi-7P2-1893.jpg 4 364 76

Ošetřovatelka Terry je hezká, ale osamělá. Stýká se jen s pacienty v léčebně. Její stereotypy změní nová podnájemnice. S temperamentní Alison objevuje nové radosti - večeře, nákupy, přátele. Na obzoru se objeví i jistý zajímavý muž. Jenomže pak Terry začnou pronásledovat anonymní telefonáty. Alison se změní, jako by po něčem pátrala. Události vrhnou Terry do nejistoty a strachu…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Whispers and Lies , 2002

Adriena838772
Adriena838772
26.09.2023 5 z 5

Strašně moc dobrá knížka a hodně napínavá a moc se mi to líbilo

m_martina
m_martina
21.09.2023 4 z 5

Knihy od Joy se čtou dobře snad vždycky. Stránky jen letí a já se od čtení nemůžu odtrhnout. Jenomže u této knihy jsem trochu na vážkách. Konec mne sice opravdu překvapil, ale nebyla jsem s ním úplně spokojená. Možná jsem si ho představovala nějak jinak. Za to tedy o hvězdu méně.

85098211
85098211
28.12.2022 4 z 5

Tato autorčina kniha byla opravdu dlouho hodně dobrá ;-). Čtenář se seznámí s ošetřovatelkou Terry a její mladou nájemnicí Alison. Nejdříve se všechno zdá být zalité sluncem, obě ženy si rozumí, ale postupně do jejich životů začnou zasahovat další lidé - hlavně ze strany Alison. Terry se také seznámí s jedním sympatickým mužem a doufá, že by se na ni možná mohlo usmát štěstí? Jenomže po určité době se věci pomalu mění a Terry se domnívá, že ji někdo pronásleduje. V té době (mimo jiné) umírá i jedna z jejích oblíbených pacientek a nic už nikdy nebude takové, jaké to bylo doposud...
Kniha je opravdu neskutečně čtivá, jen těžko jsem ji odkládala. Ale na závěr dojde k velkému překvapení a ke zvratu o celých 180 stupňů a všechno, čemu jsem do té doby věřila, bylo úplně jinak. A právě tohle a také poměrně tragický konec knihy mi nesednul. Za to tedy jednu hvězdičku ubírám, ale na autorku nezanevřu a časem si určitě další její knihu přečtu.

kadgam
kadgam
24.08.2022 4 z 5

Prekvapenie na konci som čakala, no aj tak to bolo nečakané. Mám viac otáznikov na ktoré som nenašla odpovede a viac vysvetlení ktoré urobili knihu napinavou.

Alienn
Alienn
11.04.2022 5 z 5

Autorku mám ráda, čtu všechny její knihy a tato rozhodně patří k těm povedenějším. Vždy obdivuji, jak nádherně umí vykreslit postavy, až máte pocit že je vlastně znáte. V této knize velmi překvapivý závěr, to autorka umí. Velmi doporučuji.

Aleh
Aleh
19.02.2022 4 z 5

Zase úplně jíná Joy Fieldingová. Spisovatelka umí překvapit. Poměrně pomalý rozjezd, ale na konci to graduje překvapivým a nepředvídatelným rozuzlením. Napínavá, zajímavá, čtivá, místy dojemná a překvapující.

Rania
Rania
22.06.2021 5 z 5

Tak tohle jsem fakt nečekala od spisovatelky spolu s Jane utíká nejlepší. Spisovatelka mně dostala

sonkovaj
sonkovaj
30.04.2021 5 z 5

Moc hezká detektivka.
Ta se opravdu autorce povedla.
A příběh byl hodně uvěřitelný, protože vím z vlastní zkušenosti, že toto se lidem v pomáhajících profesích opravdu může stát.
A zase taková výjimka to nebývá....

edith79
edith79
29.04.2021 4 z 5

Pro mě jedna z nezapomenutelných knih od Joy. Mám strašně ráda ty její překvapivé konce a v této knize je rozuzlení opravdu nečekané a zaslouží si pochvalu.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
18.04.2021 5 z 5

Co se týká obsahu knihy, tak jsem čekala pravý opak, zarazil mě ten konec. Zase jsem si musela připustit, že nelze nikomu věřit. Není člověk takový, jakým se jeví a právě u profese zdravotnice mě velice zklamalo, že se strana obrátila. Taky mě zaráží, jak jsou čtenářky nadšeny z toho, že je příběh morbidní. Jako by se ze světa pomalu vytrácela důvěra a laskavost. Přesto dávám pět hězdiček, za styl psaní, protože se kniha četla moc hezky. Jen mě přesvědčila o tom, že si u druhých lidí dort (nejenom dort) nedám.

boeink
boeink
03.01.2021 4 z 5

Při čtení jsem dlouho měla pocit, jako by to snad ani nebyla Fieldingová. Zhruba v půlce to najednou bylo ono, začalo to mít spád, na jaký jsem u ní zvyklá. Jsem ráda, že jsem nečetla komentáře tady, takže jsem byla opravdu překvapená, jak to všechno dopadlo. Kniha se čte lehce, jednu hvězdu ubírám za přece jen rozvláčnější začátek.

AndulinaU
AndulinaU
21.08.2020 5 z 5

Ten konec mě teda překvapil. Čekala jsem úplně jiný konec a jiného záporáka. Tahle knížka od Fieldingový mě opravdu tím koncem dostala. Líbala se mi celá knížka, ale to rozuzlení prostě nemělo chybu

dulenka
dulenka
30.03.2020 4 z 5

šílená žena dělá šílené věci, bohužel i takové jsou na světě a je fajn se s nimi nesetkat

MalejTucnak
MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem sice četla už dávno, ale pamatuji si, že jsem z ní byla nadšená a určitě mám v plánu si ji přečíst znovu. Moje nejoblíbenější autorka.

sestricka1
sestricka1
21.10.2019 5 z 5

Výborná kniha, přečtena jedním dechem. Byla jsem velmi překvapená z vývinu děje, autorce se podařilo mě naprosto zmást a hodně dlouhou dobu vést mé myšlenky úplně jiným směrem. Doporučuji ke čtení.

cori
cori
17.10.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla. Dost se na ní podepsala necitlivá matčina výchova. Rozuzlení bylo dost šílené a zabijácké.

zimolka
zimolka
09.10.2019 5 z 5

Další z těch velmi dobrých knih.Opět jsem byla v závěru překvapená.

Živýčlověk
Živýčlověk
07.05.2019

SPOILER. Kniha o tom, jak lidi, kterým se v životě nedostalo dost lásky nikdy lásku nezažijou, protože nevěří, že by je někdo mohl mít rád. A i kdyby jim láska jednoho dne zaklepala na dveře a upřímně se jim nabídla, stejně ji zabijou, protže nikdy neuvěří, že by je někdo mohl mít rád. A tak vytrvale ničí to, co nejvíc potřebujou. Hlavní hrdinky mi bylo strašně líto. Od prvních stránek jsem tušila, že vrah je ona a nemá šanci na štěstí, přestože by si ho tak zasloužila. Proto se mi kniha špatně četla. Nemám ráda, když je hlavní hrdina padouch. Její situace byla zoufalá a bezútěšná. Stojí za přečtění.

Januli
Januli
22.04.2019 4 z 5

Takový závěr jsem opravdu nečekala. Knížka se mi Líbila.

pingu1
pingu1
05.03.2019 5 z 5

Terry pronajala chatku a teď se bojí o svůj život ... Napínavá knížka s naprosto nečekaným koncem :-)