Zrcadlení

Zrcadlení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286422/bmid_zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4 432 92

Šepotání série

< 3. díl

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

Ensnared , 2015

sangreseth
19.04.2024 4 z 5

Asi bych nedoporučovala číst celou sérii v kuse. Ačkoli je tento díl asi nejakčnější a měl pár skvělých, napínavých scén, byla jsem už unavena neustálou debatou Zach/Morfeus. Je to fajn milostný trojúhelník, ale trvalo to moc dlouho na to, aby mě to vůbec zajímalo. I konec příběhu bych řekla, že je spíš kostrbatý, možná až moc dobrý. Na téhle knize se mi moc líbila morbidnost Kdekolijinde a vývoj Zacharyho, ale asi jsem si přála být po tom všem, co se za tři díly dělo, překvapena, šokována, a to se prostě nestalo. 4* za dobrou knihu, ale jsem ráda, že už je to za mnou.

Charloteen
16.02.2023 5 z 5

Tahle kniha byla opravdu napěchovaná dějem a napětím od úplného začátku až do konce! Občas bych řekla možná až moc:D musela jsem si dát občas při čtení odpočinek, protože kniha mi ho nedopřála.
Pokud chcete ve čtení série pokračovat, určitě neváhejte.

Radějka
04.05.2022 4 z 5

Velmi povedený závěr série :) Rozhodně čtivější než Divotání, které se místy dost táhlo a bylo náročnější na uchopení. Postava Morfea mi ale celou sérii pěkně pila krev a v Zrcadlení to podle mě bylo ještě horší :D

Kristenbooks
16.02.2022 5 z 5

Krásné vyvrcholení série. Vše dopadlo dobře a celý příběh od šepotání až po zrcadlení se mi neskutečně líbil. A postavy mi byly sympatické, hlavně Morfeus a Alyssa. Doporučuji.

Lokina
05.09.2021 3 z 5

Jsem docela ráda, že to mám za sebou. Kdybych byla mladší určitě by se mi to líbilo. Neříkám, že to bylo špatné, ale místy to bylo zdlouhavé, nebavily mě pasáže, kde Alyssa myslí na jednoho, pak si to rozmyslí a je zase s jiným. Jak jsem psala u druhého dílu, že kdyby Zach v příběhu chyběl, vůbec by mi to nevadilo. A v tomto díle to platí také. Jeho postava mi nesedla, přišel mi protivný a nesympatický. Morfeus jako typický bad boy s dobrým srdcem, byl pro mě jednou z nejzajímavějších postav. Šklíba byl fajnový a roztomilý :-)
I když se jedná o milé, poblázněné a tajemné čtení a dočetla jsem to, v mé knihovně si tato série místo nenajde.

Luigi1
18.08.2021 5 z 5

Když postavám začínám už rozumět tak je tu konec.Škoda doporučuji.

Mitculka
17.07.2021 3 z 5

Moc se mi líbily všechny podivnosti v autorčině světě, příběh byl akční a fajn a vlastně se mi to líbilo. Jen teda s tím koncem milostného trojúhelníku nejsem moc spokojená, i když sama jsem ve všem velmi nerozhodná. Taky mě trochu mrzelo, že svět Říše divů nezná žádné hranice toho, co je možné, takže si autorka může vymýšlet další a další odbočky a ze všeho může vyklouznout díky tomu, že prostě nic není nemožné (SPOILER: Jako například Alyssino srdce, které Červená poškodila a žádné kouzlo mu už nepomůže… a bum! Slonovinová prostě vymyslí nové kouzlo, které ji zachrání.)

Charmedka
26.06.2021 4 z 5

Svět Kdekolijinde je okouzlující, pokud se to vůbec o hororovém místě dá říct, ale za mě zas přišlo to kouzlo z prvního dílu, kdy série měla strašidelný nádech, což mě hodně bavilo a právě Kdekolijinde je opět takový. Děsivý, nečekaný, dechberoucí...

Čtenář se hodně dozvídá o minulosti rodičů Alyssy. Musím ale bohužel říct, že to bylo tolik zamotaných informací najednou, že jsem byla poměrně zmatená a vlastně jsem pak už vzdala větší snahu vše pochopit a zorientovat se v souvislostech a příbuzenských vztazích.

Zrovna tenhle díl, ač je velmi akční, strašidelný a dokonale propracovaný, tak chvílemmi mě bohužel i přesto nudil a některé pasáže mi přišly zdlouhavé.

Přesto se za mě jedná o skvělý retelling a velmi originální sérii, kterou jsem si oblíbila a čtení jsem si i přes drobné výtky užila.

roso.mak
12.05.2021 2 z 5

Myslím, že se autorka v pokračování nechala příliš unést absencí hranic Říše divů. Vymýšlí další a další blázniviny a kniha je čím dál tím nafouklejší a nafouklejší. Stojím si za tím, že mělo zůstat jenom u Šepotání.

DreamerX9
04.05.2021 3 z 5

Nejlepší díl. Kouzelný, napínavý a ten konec trošku zvláštní ale jsem spokojená :) Celá série byla pro autorku sen který se splnil abychom v jejích světech mohli snít u my.

vera4097
15.04.2021 4 z 5

Příběh na motivy Alenky v Říši divů. Takový Spin-off řekla bych :D
Podle mě je celá série dobrá, pořád se tam něco děje. Člověk by řekl že někdy je toho až moc :D Říše i její obyvatelé dost dobře popsány, někdy je to i trochu...děsívé...
Zakončení se mi líbilo.. takový kompromis :D :)

Hedvika959
03.03.2021 5 z 5

Tak konec byl opravdu třešnička. Krásné jsem si všechno dokázala představit a hrozně jsem to prožívala. Napětí se drželo až do konce a suprove vygradovalo. Rozhodně koho první dvě knihy odrazovaly jen kvůli téhle třetí si to všechno přečtěte.
(přemýšlela jsem jestli autorka během psaní na něčem náhodou nejela,nebo není sama podsvětník protože to by člověk nevymyslel)

Adee.K
03.03.2021 5 z 5

Celá série mě ohromně bavila. Ale já bohužel nemám tak bujnou fantazii, takže příběh pro mě byl docela oříšek. Za to ale nemůže autorka, to je pouze můj nedostatek.

Calwen89
09.02.2021 5 z 5

Důstojné zakončení série. Autorka se také moc hezky poprala s milostným trojúhelníkem, ačkoliv nás mohla trochu více napínat a neupozorňovat nás na konec už z kraje knihy.

Doporučuji všem holčičkám, dívkám a ženám které vidí smysl v nesmyslu a jejichž fantazie nezná hranic. Lichotnický klobouk! :D

PheobeDomi
25.07.2020

Prosím poraďte !!!
Dostala jsem tuhle knihu od mé babičky za vysvědčení. Přečetla jsem asi tak dvě kapitoly, ale pořád ne a ne knihu pochopit, načež jsem zjistila, že jsou ještě dva předchozí díly. Tak bych se chtěla zeptat, jestli knihu pochopím i když jsem nečetla dva předchozí díly nebo knihu pochopím i tak. Vím, že některé knihy jsou psané tak, že na sebe díly postupně nenavazují a některé tak, že pokud si nepřečtete předchozí díly, knihu nepochopíte. Ptám se z důvodu, že jsem tu knihu dostala od babičky (nebyla nejlevnější) a taky je mi škoda, že by doma jenom ležela ve skříni. Tak se ptám, jestli je potřeba si předtím přečíst ty dva díly, nebo není. Předem děkuji za odpověď. :-)

Karolin77
17.05.2020 3 z 5

Za mě bohužel průměrná série ..
Od těchto knížek jsem čekala něco víc bohužel nic moc ...:-(
Ale nejvíc co mi vadilo byl milostný trojúhelník ( to bylo opravdu utrpení - nemám ráda Morfeea....)
3*/5*

StayWalker
20.04.2020 3 z 5

Autorka v tomto díle nepřináší nic nového. Poslední 1-3 kapitoly byly úplně zbytečné (epilog byl super!), ale jako konec série docela ujde.

OsolenéKnihy
03.01.2020 3 z 5

Obdivuji fantazii autorky, její svět se mi stále líbí, ale třetí díl byl rozhodně horší než ty dva předchozí. Většina akce se zvrtla v přemýšlení hrdinky nad tím, koho proč miluje. Prvních 350 stran se nic nedělo a celé to vedlo jen k poražení Červené, což ale naprosto neúměrně zabralo jen dvě strany. Postavy neprošly nijak zásadním vývojem, který by byl přínosný nebo poučný i pro čtenáře. Možná tomu ještě docela přidávám. Zakončení dobré, ale zvolila bych pro něj jinou cestu.

mia.com
21.09.2019 4 z 5

Super zakončení série, která byla celá opravdu povedená a jsem ráda, že jsem na ni narazila. V tomto díle mě nejvíc bavil dobrodružný cestovatelský začátek a konec byl krásně vymyšlený. Mohli by natočit film :D

Catwoman292
13.08.2019 4 z 5

Začátek byl trochu nudnější a pomalejší a porážka Červené poněkud svérázná a rychlá, ale jinak se mi knížka opravdu moc líbila..
Nemůžu si pomoct, ale musím ocenit originální vyřešení milostného trojúhelníku;)...
Závěrem: tato série je geniální a nutně si jí potřebujete přečíst..

romantika pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970