Zrcadlení

Zrcadlení https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286422/bmid_zrcadleni-Qeh-286422.jpg 4 432 91

Šepotání série

< 3. díl

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své divé šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje – za svět lidí i za Říši divů. I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli. V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země a chaosu, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

Ensnared , 2015

juni
20.05.2019 5 z 5

Poslední díl Šepotaní se mi moc líbil. Krásný návrat do mé oblíbené Říše divů.

werush
19.03.2019 5 z 5

Naprostá pecka.Krásně se četla.Doporučuji

Murasaki
04.02.2019 5 z 5

Jestli jsem o předchozích dvou dílech řekla, že je miluju a byly úžasné, tenhle tomu nasadil korunu. Celý příběh nabral nové obrátky a já jsem si čtení knihy opravdu užívala. Dokonce mě i ta Alyssa přestala štvát. :D
Na konci jsem i slzy uronila. Skončilo to tak, jak to skončit mělo. Je mi celkem líto, že mám celou sérii za sebou, protože byla opravdu skvělá.

andrejci
03.12.2018 5 z 5

Lepší finále jsem si nemohla představit. Opravdu se povedlo. Je pravda, že je lepší přečíst celou sérii vcelku než s odstupem. Bylo to skvěle promyšlené a jenom mě mrzí, že jsem na ni musela čekat tak dlouho. Jsem ráda, že Alyssa skončila s tím s kým chtěla. Moc jsme jí to přála. Určitě mám v plánu si ji někdy znovu přečíst a těm z vás, kteří ještě váhají doporučuji aby přestali a okamžitě si tuto sérii přečetli.

mStationka
24.03.2018 4 z 5

Dočteno, konec, šmytec. Na knize se mi nejvíc líbily zvraty a rozluštění všech záhad. Ukončení knihy bylo promyšleno dobře.. protože každý, kdo si zamiloval jednoho či druhého muže byl spokojen. Tomu, kdo neseděl ani jeden z nich...by možná přišlo už otravné neustálé rozhodování mezi oběma ..nicméně kniha je určena pro jistou věk.kategorii a na ni to také sedí. Jednou se k sérii určitě vrátím.

4laras
04.03.2018 5 z 5

Au. Já nechci konec.
Celou knihu jsem doslova zhltla za den. Celý příběh se odvíjel rychle a měl spád.
Pro Alyssu a Morfea jsem byla od začátku a prostě v zemi Kdekolijinde... Tam jsem byla spokojená. Morfeus měl opět svoje plány a Zach s ním začal spolupracovat.
Nejvíce měl ale bolel konec, který skončil úplně jinak než jsem čekala. V knize bylo stále dokola opakováno, jak to skončí, ale úmyslně jsem to ignorovala, protože jsem tajně doufala, že se to, jako v celé knize zvrátí.
Asi se ke knihám brzy vrátím, abych si mohla prožít celý příběh znovu... Za mě úžasná série.

dqenisa
15.01.2018 4 z 5

Celá tahle série byla skvělá možná na mě místy trochu děsivá ale přesto čtivá a plná lásky a napětí, zvratů a překvapení.

wildXchos
06.01.2018 4 z 5

Kniha byla opět výborná, ale ten konec... autorka si našla dost zvláštní způsob jak vyřešit zásadní problém celého příběhu.

AgnessN.R.
30.12.2017 4 z 5

Tuhle sérii zbožňuji. Strašně se mi líbí námět Alenky v říši divů, a co si budem, nádherné obálky.
Avšak- ten konec, to byla podpásovka!!! Jako, co to bylo?! Takový vykroucení z milostnýho trojúhelníku! Jako

Denisa153
19.12.2017 5 z 5

Geniální série plná napětí a zvratů. Můsím říct, že mě to vážně bavilo.

any333
30.11.2017 5 z 5

Oficiálně tuhle sérii zařazuji do mé top trojky. Autorka zase předvedla něco neskutečného a já byla po celou dobu přilepena ke knize a když mě od ní něco náhodou vyrušilo, hned se mi v hlavě rojila myšlenka, že musím zase začít číst. Momentů, když jsem se zasmála, bych teď už nedokázala spočítat, ale bylo jich opravdu hodně.
Zaujal mě osud Alyssina otce předtím, než byl odvlečen do Říše divů. A navíc, jak se proplétáme příběhem, každá maličkost má svůj smysl a tak by to mělo být. Prostě a jednoduše, hodně se tady budu opakovat, ale bylo to úžasné.
Zacha jsem si tady oproti minulým dílům i oblíbila, i když to bych asi přikládala za vinu tomu, že jsem chcípala z poznatků, jak spolu museli s Morfeem přežívat. A když už se dostávám ke svému oblíbenému můrákovi, napíšu jen, že si mě naprosto získal. Snad to bude stačit místo těch sálodlouhých pozitivních prohlášení.
A za konec má ode mě autorka velké plus. Vlastně vyhověla oběma táborům, i když, mezi námi, věčnost je delší než lidský život.
Tak a teď mě čekají povídky, na které se moc a moc těším. Téhle sérii se povedlo mi podívat až do srdce a to jsem zatím zažila s touhle jen u jedné další.

vandalindakova
01.11.2017 3 z 5

Já jsem zklamaná. Tak skvěle rozjetá série. Pro mě nejhorší díl, bohužel. Za 300 stránek zjistíte jenom to, jak Alyssa neví, koho miluje víc. Brečí, že chce Zacha získat zpátky a vzápětí se lepí na Morfea. Jako wtf? :,D Do toho jí ještě do všeho kecá její táta. Potom, jakoby i autorce došlo, že se vlastně nic neděje. V tu chvíli jsem se do toho zamotala. Najednou se stane tolik věcí najednou. Nevyřeší se ani jeden problém a dalších několik se jich stane. Už jsem ani nestihla vnímat, co je pravdivé a co nahrané. Příliš komplikované, příliš překombinované. Zachránil to až konec. Díky němu nakonec dávám 3-3,5/5.

Nathanielka
24.10.2017 4 z 5

Tahle série byla dobrá, zajimavé téma, ale osobně nadšená nejsem. Postavy mi k srdci nepřirostly, příběh je na mě asi moc kouzelný a šílený. Možná nepřidává ani to, že Alenku v říši divů moc nemusím. Abych nebyla jen negativní, autorka zvládla skvěle vykreslit Řiši divů a další místa. Design knih je nádherný a to také přidává. Celkově celou trilogii hodnotím 3,5*

sd1992
22.09.2017 5 z 5

Úúúžasný! Fakt nejlepší z celé trilogie, hodnocení tady opravdu nekecá... :D Ze začátku jsem trochu pochybovala, protože stejně jako u prvního dílu jsem se prvních cca 100 stran nemohla moc začíst, ale pak super.. :-) Celý děj je napínavý, plný zvratů, milostný trojúhelník přetrvává až do samého konce! Konec je taky povedený!!! Vlastně lepší ani být nemohl.. :-) Jen mě malilinko zamrzelo, že "epilog o prožitém prvním životě" (nebudu jmenovat, nechci spoilerovat, kdo četl - pochopí) nebyl víc rozvedený... :( ráda bych věděla více.. přesto za mě 6*/5* :D :)

Adriana21
19.09.2017 4 z 5

Závěr knihy mně naprosto dostal. Super, můžu jedině doporučit.

MIA-chan
10.09.2017 5 z 5

Ta to kniha mi vytřela zrak. Moc se mi líbil milostný trojúhelník. V prvním díle mi Morfeus připadal jako hajzl ale, tady jsem ho začala obdivovat a strašně moc mi přirostl k srdci. Moc mě bavilo to jak uměl Alyssu naštvat a zároveň ji vykolejit. A taky jak sní Morfeus mluvil. Moc bych si přála být na Alyssině místě ale, já bych si bez váhání vybrala Morfea. Musím uznat že, autorka má úžasný talent. Určitě jsi od ni ještě něco přečtu. Moc mě baví tematika Alenky v říši divů.
Jedna z nejlepších sérii které, jsem kdy četla. I když mi bude ještě dlouho trvat než vypustím Morfea z hlavy. ( doufám že, se to nestane nikdy)

HankaL
22.08.2017 5 z 5

Opravdu skvělé zakončení série. Poslední díl nezklamal stejně jako ty předchozí. Jsem upřímně zvědavá na další autorčinu sérii.

Kuki007
21.08.2017 3 z 5

A je to znova za 3,5 hvězdiček a to bohužel za konec ... Celá ta knížka byla jízda a ohodnotila bych ji nejlépe z celé série. Celou dobu jsem chtěla udělit 4 hvězdy, a pak prostě ... přišel konec. Jak jsem říkala u prvního dílu, nepodlehla jsem ani jednomu z kluků.
Asi jsem příliš stará a chápu, že bez toho trojúhelníku by nebyl žádný příběh, ale nemám to ráda ...
Série celkově byla hodně čtivá a zajímavá, nápad taky skvělý, ale nevím, jestli se ještě vrátím k dalším knihám autorky ...

Sova19
11.08.2017

Můžu se zeptat nevíte náhodou jak to jde po sobě?
1.šepotání
2.Divotání
3.Zrcadlení
4.Běsnění
??????????????

Bettybook
24.07.2017 5 z 5

Skvělé zakončení!!! Já nevím jak vy,ale já miluju Morfea,i když je to takovej intrikán.

romantika pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970