Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

emilieselden
28.01.2020 3 z 5

Tahle knížka mi bohužel moc nesedla.

s1ombrehimawari
02.01.2020 3 z 5

Týhle knížce se zkrátka nedá věřit, možná proto mě tolik neoslovila. Docela drasticky mi vadil jazyk, kterým byl příběh psán, vůbec se k němu nehodil. Zach byl majetnický debílek, takže to, že tam neustále oxydoval, se mi moc nelíbilo. Upřímně v knížce moc akce ani poutavých zvratů není. Ovšem, kvůli tomu trojúhelníku to dočtu.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Alenku jsem nikdy nežrala a tady se to taky odrazilo. Nesedl mi svět, hrdinové ani styl psaní, přesto jsem přesvědčená o tom, že to v zásadě není špatný příběh. Bohužel nejsem ten správný čtenář.

*Pájuše*
26.10.2019 3 z 5

Nečetlo se to špatně, ale nějak mě příběh nezaujal. Postavy, příběh, vztahy... to vše bylo plytké. Libil se mi akorát Morpheus. To byla jediná zajímavá postava. Alenku mám všeobecně ráda, ale tohle moje očekávání bohužel nesplnilo.

Ponožáček
01.10.2019 3 z 5

Miluju a už se těším až si začnu číst další díl...

zinon
26.09.2019 3 z 5

Jsem úplně bezradná, jak knihu hodnotit. Na jednu stranu se čte dobře, je zajímavá, hlavně postava z můrysyna :) je záhadná.....ale na druhou stranu je kniha fakt divná, ujetá. Začátek mě málem odradil od čtení, pak jsem si na to divné zvykla a nakonec zjistila, že to není vůbec špatné. Kdybych měla ráda Alenku v říši divů, tak dám hvězdiček víc. Nikdy jsem ji moc ráda neměla, tak hodnotím jen jako nadšený čtenář fantasy literatury. Další díl si ale určitě přečtu, protože jsem zvědavá, co bude dál .)

mia.com
20.08.2019 5 z 5

První kapošku mi trvalo zvyknout si na styl psaní, ale pak mě knížka totálně pohltila! Zamilovala jsem se do propracovaného světa, postav a spojení mezi Carollovou Alenkou. Moc se těším na další díl.

Catwoman292
13.08.2019 4 z 5

Za mě neuvěřitelně promyšlené a šílené. Knížka mě vtáhla do děje a mnohokrát pobavila. Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila a zamilovala si jak Zacha, tak i Morfea. Milostný trojúhelník mi v této knížce nevadil, jelikož byl přirozený a ne vtíravý. Zcela upřímně, sama nevím, koho bych si nakonec vybrala.. A o krásném grafickém zpracování ani nemluvě.

Lil30
04.08.2019 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla a zpočátku jsem se v Říši Divů nudila, než se objevila nějaká pro mě zajímavější akce, ale jsem ráda, že jsem ji neodložila. Trochu mi vadila Alyssina naivita, ale pro příběh to bylo důležité. A Morpheus, to je kapitola sama o sobě, záhadný a nepředvídatelný. Autorka to moc hezky vymyslela.

Jejda
21.07.2019 3 z 5

Mě osobně hodně vadilo, kolik slov autorka věnuje popisům kostýmů, účesů a mejkapů. Možná ale jenom nejsem ta správná cílovka. Knihu jsem sice nedočetla až do konce, ale 3 hvězdy dávám za námět a fantazii.

A.K.A.R.
22.04.2019 5 z 5

Příběh odsýpal a knihu, jsem měla přečtenou za tři dny. Děj byl zajímavý a napínavý. Co bych mohla vytknout? Ani nevím. Snad, ten milostný trojúhelník nebo jistou předvídatelnost, ale některé věci dokáží překvapit. Téma je dost osobité, takže kniha sedne asi málo komu. Avšak mne se líbila, a pokud máte rádi Říši divů musím doporučit.

Turtleee
01.04.2019 1 z 5

Originální nápad, mou pozornost však neudržel...

werush
08.03.2019 5 z 5

Nádherné čtení. Kniha mě vtáhla do příběhu. Těším se na přečtení dalších dílů téhle série ????

Anie94
19.02.2019 5 z 5

Už vás někdy napadlo, jak to bylo s Alenkou když vyrostla? Tato autorka to dost bravurně vysvětluje na příběhu její vnučky. Je to doplněno krásným příběhem, který vás prostě chytne za srdce.

Veve721
19.02.2019 3 z 5

Ohodnotit tuto knížku pro mě nebylo snadné. Vážně dlouho jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nechápejte mě špatně - není to nijak zlá knížka, právě naopak, je moc dobrá a číst ji mě bavilo. Jen prostě není dokonalá, což jsem nejspíš tak trochu očekávala po všech těch nadšených recenzích. Autorka se zhostila svého úkolu skvěle, líbilo se mi, že přehnaně nekopírovala předlohu, naopak přišla s originálními nápady, kvůli kterým se oplatí si knížku přečíst. Příběh pěkně plyne a je v něm plno akce i zajímavých vedlejších postav. Oceňuji také hororový nádech a dokonalé grafické provedení, kvůli kterému se oplatí mít knížku doma.

Mínusem pro mě ale byla hlavní hrdinka, která mi přišla tak trochu plochá a charakterově nevýrazná. Nepomohl tomu ani její střelený styl oblékání. Nelíbila se mi Alyssina nerozhodnost a naivita. (Chápu, že to bylo pro děj vhodné, no i tak se mi to nelíbilo.) Nelíbilo se mi, jak jí pořád někdo musel pomáhat a navádět. Nelíbil se mi ani Zach, který mi přišel jako divný a nepříjemný žárlivec. Kdo mi ale k srdci přirostl okamžitě, to byl Morfeus. Skvěle napsaná postava! Jen kvůli němu si další díl určitě přečtu. :)

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Super fantasy. Příběh se mi moc líbil, i po vnější stránce je kniha nádherně zpracovaná.

Murasaki
04.02.2019 5 z 5

Moc ráda sahám po knihách inspirovaných jinými známými příběhy. Tahle knížka mě na první pohled zaujala svou nádhernou obálkou a po přečtení anotace si ji prostě nešlo nepřečíst. Nevadila mi ani jiná barva písma.
Kniha mě svým dějem do sebe vtáhla a bylo těžké ji, byť na chvíli, zavřít. Tato hororovější, drsnější představa Říše divů se mi nesmírně líbí. Jediné co mi na knize vadilo, byla tvrdohlavost a nerozhodnost hlavní hrdinky.
Co jsem si na knize zamilovala byl tajemný Morfeus (Tým Morfeus zde!). Příběh je protkán tajemstvím, která se postupně odhalují a nad vším zůstával rozum stát.

Charmedka
18.11.2018 4 z 5

Šepotání je ale něco úplně jiného a i když to není ta barevná, kouzelná Říše divů, tak musím uznat, že A. G. Howard stvořila něco naprosto jedinečného, originálního a geniálního, z čeho jsem fakt nadšená, i když jsem zrovna tohle nečekala.

Tahle Říše divů je opravdu hodně děsivá, tajemná a kolikrát až hororová, což mě překvapilo, protože jsem měla za to, že se jedná primárně o knihu pro mladší čtenáře, ale jsem překvapená moc příjemně.

Jsem fakt nadšená, mám ráda horory a spojení s pohádkou, kterou zná snad každý, mě bavilo. Říše divů si zachovává svůj základ i postavy, jen detaily jsou ponurejší.

Yuuki24
13.11.2018 5 z 5

Novodobá Alenka nebo spíš její pra pra předek? Naprosto skvělý a originální nápad, který opravdu u mě dopadl naprosto úžasně. Spousta dobrodružství, zvratů a zajímavých bytostí. Knihu jsem odložila až nad ránem. Opravdu doporučuji.

andrejci
20.10.2018 5 z 5

Dočteno. Slyšela jsem na to dobré recenze a že to zkusím. Alenka v říši divů se mi vždy líbila a tohle je skvělé převyprávění. Bylo to opravdu dobře napsané. Morfeus je mi sympatický, ale Zach zas moc ne. Proč si vždy nejlepší knížky přečtu až když to mají všichni přečtené?Opravdu se těším na další díl.

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970