Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

sangreseth
04.03.2024

Od téhle knížky jsem upřímně tolik nečekala. Moc nemusím převzaté příběhy - většinou se to od původního příběhu odklání natolik, že odkaz k původnímu příběhu působí spíš jako reklama (viz Dvůr trnů a růží), nebo kniha působí jako špatné amatérské dílo bez nápadu. Musím proto říct, že jsem byla opravdu příjemně překvapena - pohled autorky na Alenku z děsivějšího hlediska je tak akorát bizární, že to působí originálně, ale ne překombinovaně. Je tedy, na co se těšit, a přitom se setkáváte se známými charaktery, které vás potěší.
V příběhu je milostný trojúhelník, čehož nejsem velkým fanouškem, ale dává tu smysl a není hlavní hnací silou příběhu. Každý si asi najde toho svého.
Nakonec bych řekla, že ačkoliv mne Šepotání zaujalo a půjdu si přečíst další díl, není to knížka moc čtivá a většinou jsem se do ní musela přemlouvat. Jakmile ji otevřete, je to super, ale nutkání ke čtení jsem u ní neměla.

Carol1122
01.01.2023 3 z 5

Asi jsem čekala popravdě něco trochu více a příběh nebyl tak poutavý. Možná za to mohly hlavní postavy, možná celkové příběh. Přemýšlím, zda se pustit do druhého dílu, možná si ji přečtu později. Pro fanoušky Alenky určitě doporučuji:)

Radějka
04.05.2022 4 z 5

První díl byl moc hezky vymyšlený a dobře uvádí do příběhu. Já si Zacha zamilovala, ale to je asi na každém, mnohem horší postavou je za mě Morfeus :). Říše Divů originální, postavy se ale dost motají kvůli velkému množství jmen a i když autorka nezanedbává popisy, já jsem si to tak úplně představit nedokázala.
Každopádně musím vyzdvihnout autorčinu kreativitu a grafiku.

Luigi1
17.08.2021 5 z 5

Alyssa zjistí,že svět pohádek,které slýchala v dětsví není daleko od pravdy.Příběh Alissy "plynule"navazuje.Uvidíme jak budou obou aktérů pokračovat.

Lokina
13.08.2021 3 z 5

Musím se přiznat, že velká fanynka této série nebudu. Co se týče grafické stránky knihy, tam nemám, co vytknout. Krásná, bláznivá a tajemná obálka a k tomu v barvě ladící text.
S tím abych se do knihy začetla, jsem neměla problém. Kniha je čtivá, napínavá se zajímavým a pestrobarevným prostředím.
Alyssa mi k srdci nepřirostla, někdy mě její dětinské chování až odrazovalo od čtení. Co se týká milostného trojúhelníku, tak z toho jsem asi vyrostla, protože mě nijak nezaujal. Morfeus byl asi nejzajímavější postavou v příběhu, ale k tomu abych si knihu oblíbila, to nestačí. Konec byl kupodivu velmi dobře vymyšlen a nemusela bych ani pokračovat v dalších dílech.
Nemám ráda ale nerozečtené série, takže ji dočtu a poté ji pošlu dál.

Nikkey
25.07.2021 3 z 5

Kniha mě zaujala už jen svým vzhledem. Každý díl této série je "barevně sladěný", což je dost originální a hodně se mi to líbí (tehle měl např. zelenou obálku a uvnitř zelený text). Příběh navazuje na Carollovu Alenku, ale vyvrací tak nějak vše, co Caroll ve svém původním díle napsal. Zajímavé byly části o psychických poruchách všech žen z rodiny Lidellových a Alyssin koníček ve tvoření morbidních obrazů z brouků. Autorka hezky popsala akční scény i vzhled podsvětníků. Dávám 3.5*

Zumaan
16.07.2021 2 z 5

Co říct a neurazit?
-Pointa příběhu by byla dobrá, jenže není. Ale i tak to počítám do plusu, protože to bylo minimálně dobře vymyšlený.

- Postava Alys. matky je úžasné napsaná
-Naprostá nenávist k Zachovi, tak trošku jsem jsem počítala s tím, že autorka snad chtěla, aby ho lidé neměli rádi, jinak by ho nemohla napsat tak dokonale nesympaticky

- Knížku jsem četla tak v době, kdy mi bylo asi tak 11? Tehdy jsem ještě měla ráda Alyssu. Želbohu, když jsem se ke knize v rámci Výzvy vrátila, zjistila jsem, že už ani tu Allysu nemusím. Nevím. Zpětně se mi zdá, že se chová až moc dětsky :/

-Možná bych si i přečetla další díly, kdyby mi tehdy inteligentní lidé kolem mě neprozradili konečný děj série. Nevím proč, ale to vědomí, že to skončí tak, jak to skončí, mě naplnilo takovou neochotou to dál číst- takže ofic. prohlašuji:::

Toto je první (a doufám že poslední) série, kterou nedočtu.
Konec.
Kapituluji.
Prostě nemám chuť.

Ale i přes to všechno si pamatuji, že se mi 1. díl v dětství líbil.
Takže NEzasLoUŽeNÉ 2 a 1/2 *.

roso.mak
11.05.2021 3 z 5

Tato kniha netrpí nemocí jiných převyprávěných příběhů díky tomu, že předloha sama je dost dlouhá. Převyprávění pohádky o pár stránkách na knihu jsou jinak dost peklo. Také napomáhá, že původní kniha je dost šílená, takže dát tomu nějaký řád vlastně není na škodu. Akorát Alyssa měla být postava trochu víc sama za sebe, takto je (pravda jako původní Alenka) jen vláčena okolnostmi a iniciativu převezme až na konci.

Kniha funguje absolutně samostatně, příběhu tady měl být viditelně původně tady konec. Takže komu se do ní nechce pouštět, protože se jedná o trilogii, o nic nepřijde.

MikasaKubickov
06.05.2021 4 z 5

Už od prvních stran jsem věděla, že se jedná o fantasy, které není jako to, se kterým jsem se v posledních měsících setkávala. Konečně něco originálního.
Poprvé jsem se setkala s Alenkou v jiném pojetí. Celý příběh byl děsivě krásný. Při čtení v noci mi mrazilo, a to je, myslím, dostatečným znakem, jak je kniha dobrá. Barevné písmo mi nijak nevadilo, přišlo mi, že k podivnosti knihy sedí a líbilo se mi, jsem zvědavá jestli bude i v dalších dílech.
Dávám 4/5 prakticky jenom z důvodu, že si chci nechat nějakou rezervu na další díly, do kterých se snad pustím co nejdříve.

DreamerX9
04.05.2021 3 z 5

Tak to je fantazie když někdo klasickou pohádku povýší ještě výš. Autorka ma úžasnou představivost a jsem ráda že se s námi o ní podělila. Za mě pro mladší čtenáře ale krásné a milostný trojúhelník tomu dodal zábavu tak uvidíme jak vše dopadne

baji42
01.05.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, která se ovšem nemusí líbit všem.

Knihomollla
23.03.2021 4 z 5

Kniha byla skvělá, ale přesto musím jednu hvězdičku strhnout za barevné písmena. Při čtení mě rozptylovala a nějak jsem nepochopila jejich význam. Myslím, že kdyby je nechaly černé udělali by lépe. Příběhu ale nemám co vytknout a všem doporučuji.

Hedvika959
03.03.2021 4 z 5

Sice na začátku to bylo mírně komplikované a hůře se to četlo, ale jakmile se prekoušeme přes první kapitolu ukáže se v celé kráse. Tím že se to odehrává celé v říši divů má autorka dokonalou půdu pro všechno.... Úplně všechno. Alissa mi jako hrdinka vyhovovala, ale nepřišla mi tak propracovaná jako třeba Morfeus který byl neskutečně uvěřitelný a živý. Za nápad hvězdička na víc jinak je to dobrá YA kniha na odpočinek

Calwen89
04.02.2021 3 z 5

Ten nápad je skvělej. Asi bych ale milovala příběh Alenky v jakémkoliv provedení, takže jsem velkodušně přehlížela spoustu nedostatků. Charakteristika postav je celkem ucházející (u Morphea dokonce bravurní), ale pro mě dost zevrubný popis prostředí kazil celkový dojem. Děj byl chvilku přehnaně táhlý, ke konci zas příliš úspěchaný. Ale pokud vás první díl neodradil určitě doporučuji přečíst celou sérii, bude to jen lepší a lepší ;)

E.lisabeth
30.11.2020 4 z 5

Krasne prevypraveni, styl psani skvele podnecoval fantazii a postavy jsem si dokazala presne predstavit. Trochu mi tam hapruje to vraceni Zacha na zacatek, bez nej by asi nektere veci nezvladla, ale odpusteno:)

pollyn
21.09.2020

Nápad dobrý. Dokonce výborný. Ale Morfeus je bohužel jediná postava, která má hloubku.
Nevím, jestli jsem správná cílová skupina, protože mi po popisu různé divotvorné krajiny fantazie prostě nenaskočila a já se do toho nedokázala vžít. Některé pasáže mi přišly jako z nějaké staré videohry, kdy akční hrdina běží a na pozadí je kouzelný svět.
První část knihy jsem byla napnutá, ale na konci jsem si řekla: "Málo. Málo propracovaný, achjo."
Lehce to klouzalo po povrchu a nezanechalo hlubší dojem.
Při přečtení anotace druhého dílu nemám ani chuť se do něj pouštět...

Pulp_catastroph
10.08.2020 4 z 5

Příjemná a záhadná obálka. Červené písmo. Sequel Carollova příběhu zabalený scénářem z telenovely.

vysokaa
21.05.2020 3 z 5

Tohle je prostě klasická teenage romance a vzhledem k tomu, že momentálně do této kategorie spadám tak musím říct, že to nebylo špatné první díl byl pecka, ale potom mě to přestalo bavit..

Karolin77
17.05.2020 3 z 5

Moc mě to bohužel nenadchlo ...:-(
Za mě bohužel zklamání...
I přesto že se v knize pořád něco dělo jsem se nudila:-(
3*/5*

StayWalker
20.04.2020 4 z 5

Být tak o 2-3 roky mladší, zamilovala bych se. Takhle mohu jen ocenit nápad a nad chováním a myšlenkovými pochody některých postav se jen zasmát a jít dál.
Pokud hledáte odpočinkovou fantasy, doporučuji.

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970