Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

anna1200
28.05.2017 5 z 5

tato kniha se mi moc líbí. Na první pohled mě zaujala. Zaujalo mě na ní jak se realita, míchá s fantazií. Všem ji vřele doporučuji. Mám rozečtený i druhý díl. A mám v plánu přečíst všechny.

jana5962
12.05.2017 4 z 5

Zajímavá kniha od spisovatelky s budjou představivostí.

CrazyTyna
23.04.2017

Knížka je jedna z mých nej. Úplně v prvním díle mi dělalo problém se v tom šílenství vyznat tak jsem se hodně vracela ale i tak jsem jí přečetla za chvíli.

malinkamajinka
15.04.2017 3 z 5

Čekala jsem víc. Toto mě vůbec nebavilo

venacava
13.04.2017 1 z 5

Bohužel mě tato kniha vůbec nechytila a proto jsem ji nedočetla. Nadchla mě anotace a řekla jsem si to bude bezva! Ale ne, nedokázala jsem se do příběhu začíst a vůbec mě na příběhu nic nebavilo.
Jednu hvězdičku dávám za snahu autorky přivést svět Alenky do dnešní doby...ale žádné nadšení se z mé strany nekonalo.

fvalek
12.04.2017 5 z 5

Probuzení moc krásného a bohužel už pomalu opomíjeného tématu Říše Divů oceňuji. Původně jsem s tím měl maličko problém, přišlo mi to jako zneužívání, kradení, ale vlastně to bylo ve výsledku super. Každý motiv byl upravený, převedený do "temného protějšku", což je teď moderní. Četl jsem jen dva díly, další už číst nebudu, přijde mi to už moc nastavované. Ale první kniha opravdu super :)

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

Na začátku to na mě bylo moc fantasy, ale postupně jsem se do toho začetla a musím říct, že rozhodně není nudná.

notsohappyanny
01.04.2017 5 z 5

Upřímně kniha byla super, akorát jsem ji četla hrozně dlouho!! :D Těším se na další díly a doufám, že nejsem jediná team Morfeus! :D

kaca3606
15.03.2017 4 z 5

tak jo, ze začátku můj komentář nebyl vůbec kladný, ale později jsem se do knížky začetla a musím říct že Morfeus mě úplně dostal , a děj vůbec nebyl nudný jako ze začátku :) mám přečtené všechny

izfnp
26.02.2017 3 z 5

Námet s Krajinou zázrakov je super, postavy sú viac-menej zaujímavé a stále sa niečo deje. Ako prvá knižka série tak vlastne vcelku podarené, samozrejme treba ku knižke pristúpiť s rezervami, ale ak tak človek učiní, príbeh plný nápadov si užije.

Knihomolka225
25.02.2017 4 z 5

Knížka byla úžasná a podivná! Na zelené písmo jsem si po pár stránkách zvykla. Opravdu mě mrzí, že se obal i při sebeopatrnějším zacházení oloupe (já knížku měla dva dny doma a už bylo Š skoro celé sedřené) Líbilo se mi, jak byl příběh šílený a momentálněmám rozečtený druhý díl, který je taky úžasný. Šíleně mě ale štval Morfeus, jednu chvíli jsem ho chtěla zabít a druhou jsem ho milovala.

hellena1523
21.01.2017 1 z 5

Krásná obálka, ale zelené písmo mi poněkud vadilo...Hodně mi vadil styl psaní...Námět mi přijde dobrý, ale zpracování mě neoslovilo. Ani si nevzpomínám, jestli jsem ji vůbec dočetla...

BetyN.
20.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Bavila mě a přečetla jsem jí jedním dechem. Krásně vymyšlené. Celá kniha je velmi zvláštní. Zelené písmo mi vůbec nevadilo.

Markett
13.01.2017 5 z 5

Tak tahle kniha neměla chybu. :) Napínavé, zajímavé čtení plné dost překvapivých zvratů. Můžu říct, že mě kniha skoro nenechala spát a že u některých momentů mi zůstával rozum stát. Ale hluboký obdiv, protože autorka je opravdu dost originální, to klobouk dolů. Je to dost překvapivá kniha, u některých pasáží jsem si řekla, "Jasně, teď to bude takhle...", a ejhle, ono se to úplně otočilo a děj pokračoval úplně jinak, než jsem předvídala, takže velikánské plus za to, že předvídatelnost rozhodně nehrozí. Je to pěkná fantasy knížka, lehká příměs horrorového koření, ale naprosto perfektní.
Co se postav týče, Alyssa je skvělá, žádná ubrečená slepička, ale statečná dívka, která se pustí do nelehkého úkolu kvůli zlomení kletby. Zach a Morfeus... já nevím proč, ale mě se spíš líbil Morfeus, když on byl tak neodhadnutelný, v některých momentech jsem mu chtěla zakroutit krkem, v dalších jsem chtěla být místo Alyssy a být od něj těch pár centimetrů... Zach taky dobrý, ale pro mě je víc zajímavější Morfeus.
Za mě plný počet hvězdiček, protože tohle bylo fakt super a jsem zvědavá na pokračování.
A ještě bych bývala zapomněla... při čtení bylo úplně normální, že se mi o dění v knize i zdálo, opravdu bezkonkurenční. :)

sona8058
09.01.2017 4 z 5

Asi jsem ovlivněna tím, že jsem se zamilovala do Pomsty a Rozbřesku a Dvoru trnů a růží, protože to je pro mě TOP! Tohle nebylo ale vůbec špatné čtení! Naopak! Jestli si myslíte, že znáte příběh o Alence, tak tahle kniha vás vyvede z omylu! Tahle knížka prostě baví, čte se dobře a myslím si, že dokáže čtenáře pěkně upoutat. :-) Ale musím se přiznat, že mi dost vadil Morfeus :-D Zach je Zach ;-)

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha!!!!
Zbožňuji!!
Jen Morfeus mi tam vadil (doufám, že nejsem jediná).
A Zacha toho nejde si nezamilovat

Lalina3
30.12.2016 5 z 5

To byla vážně čtenářská jízda!
Kniha byla naprosto božská. Je extrémně čtivá, zábavná, vtipná, napínavá,...
Jako tady asi každý jsem se rozhodovala mezi Zachem a Morfeem, a zvítězil Morfeus. Je to mrcha v mužském podání, ale je prostě...dokonalý. :D
Jakmile jsem knihu dočetla, začala honička za druhým dílem.
Extrémně doporučuji, tak ÚŽASNOU knížku jsem dlouho nečetla!

Brunnetka
29.12.2016 5 z 5

Knížka je moc hezká a čtivá! Vřele doporučuju! :-) Podklad je z Alenky v říši divů, ale děj se týká naprosto něčeho a někoho jiného.

SabrinaCZ
28.12.2016 5 z 5

Jedna z mála knížek, která mě donutila zůstat do rána vzhůru. Opravdu velmi povedený kousek, především pro fanoušky šíleností, takže i pro mne :) Kniha byla napínavá, pohlcující ale především krásně zpracována. Rozhodně se stala moji srdcovkou. ❤❤

angelbooks
15.12.2016 5 z 5

Páni... jedním slovem Páni :D a do třetice opravdu PÁNIII :D.
Líbilo se mi, že v sobě měla kniha některé z postav z Alenky v říši divů, píšu některé, protože občas jejich charakter neodpovídal těm postavám z Alenky v říši divů.

Kniha sama osobě vás chytne a nepustí. Sice jsem prvních 20-30 stránek pochybovala o ději, ale dokud nedočtu takovou třetinu knihy, nikdy děj neodsoudím. Mám totiž zkušenosti, že vás kniha ze začátku až MOC napíná :D.
Šepotání rozhodně doporučuji, nepustí vás to, dokud nedočtete aspoň půlku knihy :D.
ps: díky bohu, že jsme měli suplování, jinak bych četla i při hodině :D.

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970