Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

Adriana21
10.08.2017 4 z 5

Knížka nebyla vůbec špatná, jako taková oddychovka se mi líbila :) a navíc jsem si tak trochu taky vlastně přečetla Alenku v říši divů, kterou jsem nikdy nečetla, je mi jasné, že je to v knize opravdu jinak než v pravé Alence, ale super.

Kuki007
03.08.2017 3 z 5

Spíš by to bylo na 3,5 hvězdičky.
Na jednu stranu to bylo hodně zajímavé převyprávění / pokračování Alenky v Říši divů. Na stranu druhou si ale nemůžu pomoct, hlavní hrdinka mi někdy přišla neskutečně naivní a abych byla upřímná, nevěřím ani jednomu z jejích nápadníků. Morfeovi se zatím prostě věřit nedá (ale ona o něm stejně dál uvažuje a plká), Zach mi zase přijde moc prvoplánově dokonalý.
Každopádně jsem zvědavá, jak se to bude ubírat dál, takže dávám autorce šanci v Divotání.
A skoro bych zapomněla - musím ocenit zajímavé grafické zpracování. Tím bych mohla vysvětlit té půlhvězdičky navíc.

11alice22
03.08.2017 3 z 5

Kniha mě ze začátku strašně bavila. Byla čtivá a celkové měla všechno co by dobra kniha mít měla. Také mě okouzlilo zelené písmo.
Tahle kniha má bohuzel jedno velké aaale. Od te doby, kdy se dostala do Říše divů se nic nestalo. Po přečtení kapitoly, která byla na 20 stránek, by se dej dal popsat ve 2 větách. A milostný trojúhelník. Prosím? Vždyť už to je obrané. Pořad jenom:"Já ho miluju, ale on mě ne. Teď mě miluje i on, ale jiný mi v tom bráni, protože mě miluje taky. Já vlastně miluju toho 2. protože ten voní po lékořici."
Knihu jsem dočetla a i když ma jen 3/5 ,přečtu si i dalsi díly, protože mě zajímá, co se tam muže dít, když ten 'otevřený' konec byl spíše přivřený.

Schullerka
30.07.2017 1 z 5

Autorka dobrý nápad zadupala absolutně nesmyslným milostným trojúhelníkem. Nedalo se to pomalu číst. Alyssa, která si stěžuje, že všichni chtějí rozhodovat o tom, co bude a nebude dělat, celou knihu jen skákala jak Zach nebo Morfeus pískali. Nedokázala jednat podle sebe.

V průběhu knihy padala na střídačku jednomu nebo druhému do náruče a já absolutně nechápala proč. Oba dva s ní manipulovali a chovali se úplně hrozně. I k ní, i k sobě navzájem. Samozřejmě o Alyssu bojovali tím, že si navzájem neustále nadávali a Alyssa byla na straně toho u kterého zrovna v tu chvíli stála blíž. Ve zkratce byla 'hrdinka' úplně vypatlaná. 'Hlavní' dějová linka nebyla skoro vidět, protože na jednu stránku příběhu bylo 10 stránek fňukání a řešení vztahů. Kniha měla snad všechny klišé z knih pro dívky (aneb kamarád z dětství, kterého hrdinka miluje od první chvíle, ale ten chodí s největší krávou z okolí, ale samozřejmě miluje i hrdinku, bleh). Klišé mi normálně nevadí, ale musí to být alespoň napsané dobře. A tohle nebylo.

Kdybych neměla problém s odkládáním nedočtených knih, tak Šepotání odložím a už se ho nedotknu ani klackem. Určitě bych se dokázala víc rozepsat a lépe vyjádřit, kdybych komentář nepsala hned po dočtení, ale už s touhle knihou nechci mít nic společného.

Jedna hvězda je za nápad dědičného 'Alenkovství' a za zelený tisk knihy. Poznámka k překladu nebo spíše korektuře: "Jenařiny výlohy" no snad Jeniny ne?

medvídě
25.07.2017 5 z 5

Páni!
Ze začátku knihy jsem si říkala, co na ní všichni mají, protože mě to moc nechytá, i když jsem se na ni těšila, protože Alenku v říši divů mám ráda. Pak se příběh rozjel na plné obrátky a vy jste objevovaly trochu jinou Říši divů, než jakou ji všichni známe. Barvitě vylíčený děj plný akce a překvapení neměl chybu. Postupem děje zjišťujete, že ne vše, co bylo k začátku vyřčeno je pravda, a že některé věci mohou být ještě více zamotané. A teď jsem ji dočetla s úsměvem na rtech a touhou po dalším dobrodružství.
Jistě se brzy pustím do pokračování samotného příběhu a přidružených povídek a příběhů.

Alča003
24.07.2017 5 z 5

Kniha mně zaujala už na první pohled a nezklamala mně už jenom proto, že jsem velkou fanynkou Alenky v říši divů. Většinou mi vadí když se přepisuje nebo upravuje již napsaný příběh ale tady s tím nemám problém. Tahle kniha mě po dlouhé době zase donutila číst. přečetla jsem hodně knih ale tahle, spolu z dalšími třemi v této sérii se řadí mezi ty nejlepší.

Lorej
23.07.2017 5 z 5

Naprosto úžasně popsaný děj a skvěle vymyšlená zápletka. Detailně vylíčený příběh o trochu temnější a morbidnější Říši divů, jehož kouzlo vás chytí a drží vás do posledních stránek knihy. Zelené písmo tomu všemu dodává šmrnc. Tato knížka nemůže chybět v mé knihovně už jen kvůli krásnému obalu.

Saskia103
17.07.2017 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četla!!Úplná šílenost.Děj mě pohltil,že jsem se od knihy nedokázala odtrhnout.

Ewilka
15.07.2017 3 z 5

Knížku mi doporučila kamarádka, a tak jsem se na ni hodně těšila. Pak ale přišlo zklamání, jelikož mi přišla úplně průměrná. Četlo se to dobře, ale dobrodružství v Říši divů mi přišlo jako procházka pohádkou. Když do děje vstoupil Morfeus, všechno se změnilo. Říše divů začala být mnohem temnější a příběh mě začal opravdu bavit.

Bettybook
14.07.2017 5 z 5

Já nemám slov.Bylo to strašně čtivé a fakt se mi to líbilo.Pořád se tam něco dělo.Pecka.

Vlasta99
11.07.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale prostě mě neskutečně štvaly vztahy mezi postavami.

Romžiry
10.07.2017 2 z 5

Mám ráda fantasy, ale tato kniha byla zklamáním. Ani jsem ji nedočetla. 2* za nápad.

PotterBara
09.07.2017 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se do toho pořádně dostala,ale pak se to úžasně rozjelo. Děj se pořád a pořád vyvíjí a skoro pořád se tam něco děje. Často mi vadil Morfeus v tom, jak Alysse pletl hlavu,ale jinak jsou postavy vážně skvělé. Moc se těším až si přečtu další díly.

Dakarianna
07.07.2017 5 z 5

Musím říct, že kniha mne zaujala už v knihkupectví svým obalem. Za zmínku taktéž stojí, že je napsána zeleným inkoustem (písmo je zelené). Kniha sice nepatří k těm nejkratším, ale pokud máte rádi fantasy, mohla by vás bavit. Kniha je občas lehce zmatená a něco si musíte přečíst dvakrát. Je to zkrátka příjemný útěk od reality.

IvankaM
06.07.2017 4 z 5

Přišlo mi, že tam bylo toho trochu moc, ale jinak se mi kniha moc líbila.

HáTa94
03.07.2017 5 z 5

Miluji fantasy. Tahle kniha byla skvělá. Hororová říše za zrcadlem. Hlavní postavy mi sedly, i když Morfeus byl hodně často na zabití :D

patricie7
27.06.2017 5 z 5

5 hvězdiček mluví za všechno.
Nevím co říct prostě skvělý.

NikolP.
27.06.2017 4 z 5

Kniha krásná, na můj vkus moc romantická, přesto dávám 4* za originalitu a styl psaní. Pěkně propracované postavy! Je to velmi čtivá kniha, na léto optimální oddechovka :). Doporučuji!

surynas
23.06.2017

Miluju Alenku v říši divů a tahle knížka byla prostě skvělá!!! Prostředí, postavy všechno bylo dokonalý.

OxxyOyxxO
14.06.2017 5 z 5

Kniha mně nadchla! Rozhodovala jsem se jestli si ji mám koupit, nebo to bude nějaká fantasmagorie, ale nakonec jsem si ji koupila a jsem za to jen ráda!

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970