Šepotání

Šepotání https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225977/bmid_splintered-sepotani-fs4-225977.jpg 4 968 239

Šepotání série

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Aleny Liddelové, lépe známé coby Alenky z Říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět. Když se matčin stav zhorší, nemůže už Alyssa své dědictví dál popírat a zjistí, že na těch fantastických pohádkách, které zná z dětství, je víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vydává se na útěk, který zavinila už kdysi dávno právě Alice. Trhlinou v zrcadle se dostane do Říše divů, jež je mnohem ponurejší, než jak ji zná z knížek a stáhne s sebou i svého nejlepšího kamaráda a tajnou lásku Zacha. Na druhé straně už na ně čeká podezřelý, ale svůdný Morpheus a provází je při jejich hledání. Ale dá se mu opravdu věřit?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Splintered , 2013

Knižní_kout
06.09.2015 4 z 5

Miluji tuto knihu. Moc krásná, hrozně se těším na druhý díl.
Doporučuji všem, kdo má rád jiné a praštěné světy.

Terdaa
24.08.2015 5 z 5

Na knížku jsem se hroooozně těšila a opravdu nezklamala. Celkově Říše divů ( i Allysa) mi ze začátku přišla hrozně ujetá, ale po pár dalších kapitolách jsem už čekala ledacos :D Morfeus byl okamžitě můj, teda až na ty jeho občasný vytáčky, to samé se ale dá říct i o Zachovi. Děj byl perfektní, na poslední stránky jsem se dostala za necelé dva dny a už se těším na Divotání :D Fakt super kniha, doporučuju :)

natalli26
14.08.2015 3 z 5

Strašně jsem se na knihu těšila, protože miluji cokoli co se týká Alenky. Ale byla jsem celkem zklamaná a mé nadšení velmi brzy opadlo. Nedokázala jsem se do děje pořádně začíst a neustále jsem knihu odkládala někam pryč (obrazně jelikož čtu elektronickou verzi). Vzhledem k tomu, že vyšel již druhý díl dám tomu ještě jednu šanci a zkusím se prolouskat i druhou polovinou. Zatím dvě hvězdičky, později ještě uvidíme zda změním konečný verdikt.

EDIT: Tak jak jsem slíbila, knihu jsem dočetla a měním tedy své finální hodnocení. Druhá polovina knihy byla o poznání lepší a bavila mě tak, že jsem se hned po přečtení zakousla do Divotání (pokračování knihy). Ovšem knihu hodnotím jako celek nikoliv jen podle toho co se mi líbilo a tak hodnocení zvyšuji ze dvou hvězdiček pouze na tři. Může zas to i fakt, že postavu "Jeb" překladatelé pro mne z neznámého důvodu změnili na Zacha.

m.sosinka.m
10.08.2015 5 z 5

Nádherný příběh, ohromující konec. Trocha napětí a nějaké ty trable s láskou.
Četlo se to samo, všem moc doporučuji!!
Těším se na druhý díl. :)

Martina

Nikolarka
07.08.2015 3 z 5

Tááák moc jsem se na tuhle knížku těšila, že jsem nemohla být více, ne zklamaná, ale otrávená.. Prvních 200 stran jsem četla s nadšením, které jakoby zlomově přešlo. Knížku jsem odložila. Po dvou týdnech jsem se jí dnes donutila dočíst a až na posledních 10 stran jsem se nudila a přeskakovala dlouhé pasáže.. Ale přesto chápu o co v tom šlo - a musím říct, že to jsem nečekala.
Morfeus - není vyloženě nejhorší, ale že by to bylo něco extra...? K Zachovi prostě nemám, co říct.. Oba dva mě střídavě nehorázně vytáčeli a tak se hlásím do týmu "who cares"..
Nebylo to otřesné, ale do dalšího dílu se asi pouštět nebudu..

Anjesis
07.08.2015 5 z 5

Upřímně, prvních pár stránek se mi nečetlo zrovna samo a tak jsem se už málem obávala, že jsem jen naletěla pěkné obálce a lákavé anotaci. Po krapet nezáživném začátku jsem ale byla víc než příjemně překvapena, když do děje vstoupila ona magie Říše Divů a všechno se konečně správně bláznivě rozběhlo. I když bych knihu nikdy nedoporučovala příliš mladým dětem, ani nikomu se slabším žaludkem (vyskytují se tu sem tam trochu morbidnější prvky - které mě ale třeba dokonale vyhovovaly), musím říct, že je to jedno z ´nejúžasnouctnějších´ dílek, která jsem za poslední období četla.
Vážně zážitek, a to zelené písmo to ještě umocňovalo ;)

DominikaFuch
07.08.2015 5 z 5

Nesouhlasím s vámi. Tahle kniha je naprosto dokonalá! Morfea jsem si zamilovala hned od prvního okamžiku a a věřila mu! Stává se jednou z mých nejoblíbenějších knížek a hrozně se těším na Divotání. Všem doporučuji!!!!!♥♥♥♥♥

chytilka
04.08.2015

Mě se ta kniha moc nelíbila. Nevím proč, ale prostě ne. Jediné co mě zaujalo bylo zelené písmo. :)

lapetitedeny
01.08.2015 3 z 5

Wellp, nakonec to bylo celkem fajn. Ale často jsem absolutně nechápala, co se to děje a ztrácela se, huh.

Morefus je boží.

Kexina
31.07.2015

Arya26 - vliv na děj to má ten, že děj pro mě nebude žádný. I když chápu, že většina si toho prostě ani nevšimne, znám dost lidí jako já, kteří jsou na atypický font hodně citliví. A jak jsem psala - zvracet se mi chtělo už jen po chvilce prohlížení knížky v knihkupectví, s touhle nesmyslnou kombinací typu papíru a "zajímavého" fontu je pro mě naprosto nemožné si knihu přečíst. Někdy je moc "originality" prostě na škodu.

Arya26
25.07.2015 5 z 5

Kexina- Proč? Většině lidí se to líbí a nápad s barevným písmem měli už u spícího města. Vypadá to zajímavě :). Když se ti nelíbí písmo ,tak jaký vliv to má na děj? Nechápu :(

ledaver
24.07.2015 5 z 5

Úžasná fanasy. Sice jsem se u prostřed knihy trochu zastavila, ale i tak dávám pět hvězdiček. Kniha je napsána velmi čtivě. Zelene písmo je úchvatné. Už se těším na pokračování.

Kexina
23.07.2015

Docela jsem se na knihu těšila, abych nakonec zjistila, že ji číst nebudu. Kterého, s prominutím, blba napadlo vytisknout celou knihu zeleným písmem! Snaha o originalitu není nic špatného, ale co je moc, to je moc. Takže této knize bohužel mohu uznat jen jediné prvenství - špatně mi až doteď ještě nikdy v knihkupectví nebylo. Škoda.

Andreanis
21.07.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha s příjemnou atmosférou a osobitostí :) Naprosto mě okouzlila :) Již se velmi těším na druhý díl :)

HančaŠ
20.07.2015 3 z 5

Kdo by nemiloval Alenku a její Říši divů? Já teda rozhodně ano.

Když jsem viděla tuhle knihu, zaujala mě hned na první pohled. Líbila se mi jak obálka, tak představa příběhu o potomcích Alenky. A tak jsem se pustila do čtení s velkou chutí. Přesto musím říct, že knihu jsem louskala poměrně dlouhou dobu. Nedokázala jsem se prostě začíst tak, abych se od knihy nemohla odtrhnout. Šepotání mě tedy trochu zklamalo, ačkoli takový Morfeus se mi líbil, i přestože byl tak trochu parchant. Nicméně, i když kniha nebyla tak čtivá, jak jsem doufala, dám šanci i druhému dílu a ráda si ho přečtu, až vyjde.

kyticka152
17.07.2015 5 z 5

Tato kniha se mi strašně líbila. Sice se mi nelíbil Mosfeus, na můj vkus byl trochu moc přísný. Ale musím říct, kdyby se Zach nedostal do Říše divů s Al, tak by tato kniha byla o ničem. Zkrátka, spisovatelka to napsala, jak nejlíp mohla. Kdyby šlo dát šest hvězdiček, tak za tu obálku bych to rozhodně dala.

klarinka9974
12.07.2015 5 z 5

Kniha která vás nadchne už od začátku, pohltí vás do děje a z Říše divů nebudete chtít utéct. Je to pohádkový příběh podobný Alence v Říši divů, ale Alenka byla Alyssonina prapraprababička a tak si umíte představit kolik se toho v Říši divů změnilo, po tolika letech. Rozhodně doporučuji těm co mají rádi pohádkové příběhy.

Mishak
07.07.2015 5 z 5

Co mě naprosto ohromilo, bylo zelené písmo! Dokonalý nápad dokonale dokreslující příběh, i když je pravda, že barvu písma při čtení moc nevnímáte, ale pro ten efekt? Krása… =)

Nějak jsem nevěděla, co od příběhu ze začátku vlastně čekat. Přiznám se, že původní Alenku od Carrolla jsem nečetla – bohužel… Ale byla jsem opravdu příjemně překvapená. Příběh se mi velmi líbil, byl poutavý, neustále se v něm něco dělo a kolikrát se člověk musel nad ním i zamyslet. Fantazii má autorka opravdu nekonečnou a báječnou =) Moc se mi její představy líbily a byly úžasně popsané. Opravdu to byla pořádná ŘÍŠE DIVŮ!
Postavy jsou krásně vykresleny, ihned jsem si je oblíbila. Pouze u jedné tak nějak stále nevím, co si myslet. Ten zatracený Morfeus! Je na jejich straně, nebo na jiné? Pořád jsem si nebyla jistá a pořád tápala a dumala. A stejně k ničemu nedospěla. Pro mě to byla sobecká, ale zamilovaná a opravdu vynalézavá postava.
Jediné, co mě na knize mrzelo, byly překlepy, vynechaná slova, ale i jiná slova, která v příběhu neměla co dělat.
Doufám, že druhý díl bude psán fialově =D (soudím podle obálky) – zelená obálka = zelené písmo, tak proč ne fialová obálka = fialové písmo? =)
Každopádně si teď moc ráda přečtu původní Alenku, abych věděla, co tomuhle dílu vlastně předcházelo =) (zhruba si to dokáže vybavit asi každý, ale není nad příběh pěkně čtený, no ne?)

Nezbývá mi, než knize věnovat 5 hvězdiček a očekávat pokračování… =) Těším se na další pořádnou dávku fantazie =)

PandaGirl
07.07.2015 5 z 5

Podle mě je tohle velice zajímavý počin. Hodně mě to zaujalo a navíc se to skvěle četlo. No možná jsem jí četla delší dobu, než jsem chtěla, ale i tak jsem jí dočetla. Musím říct, že tahle kniha pro mě byla jedno velké překvapení. Jsem strašně ráda, že jsem si jí přečetla. A to, že jsem nečetla originální Alenku mi vůbec nevadilo.
Nikdy jsem v příběhu nevěděla kam mě vede. Jistě, že jsem "zmůrysyna" podezírala z nějakých záludností, ale málokdy jsem je odhalila. Proto je pro mě tahle kniha fakt skvělá! V podstatě jsem na ní nenašla jedinou chybu. Plus ta nádherná obálka :)

Arya26
06.07.2015 5 z 5

Originál Alenky jsem nikdy nečetla ,ale mám doma dvojjazyčnou verzi (anglicko-českou) a tak ji musím zkusit :). I když jsem nikdy Alenku nečetla ,tak ten příběh miluju. Jako malá jsem se té kreslené pohádky bála děsila mě představa spadnutí do králičí díry ,ale nejvíc jsem se bála Červené královny , která je i v šepotání pořádná mrcha :).,Po tom co natočili tu hranou (však vy víte kterou myslím) a byla jsem starší , prošla jsem si fází okouzlení tímto příběhem. Proto je Šepotání výborné čtivo pro ty ,kteří mají rádi Alenku.
Přejdu k postavám. Alyssa - mi hodně sedla a okamžitě jsem se do ní vcítila. Zach - s tím to bylo horší ,hodně hodný kluk ,ale za jeho tým kopat nebudu :). Morfeus - nevím co říct, ten co si ho nezamiluje bude ho nenávidět, když vás okouzlí nemáte šanci utéct :D. Jednoznačně jsem pro něj.Rose AK- To patří k jeho povaze ,je zkrátka vrtkavý. Celou dobu byl ,ale s Alyssou ,protože jsem si znovu četla část ,kde líčí dětství. -Alyssu rád jako malou provokoval ,protože věděl ,že tím ji donutí zabojovat. Ale i tak je to šmejd :) ,ale i když je to šmejd ,je to má oblíbená postava :).

napětí romantika milostný trojúhelník pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970