Divotání

Divotání https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256249/mid_splintered-divotani-O3c-256249.jpg 4 539 108

Šepotání série

Alyssa Gardnerová propadla králičí dírou a postavila se pentlochňapovi. Zachránila život Zachovi, klukovi, kterého miluje, a unikla intrikám zvráceně svůdného Morfea i pomstychtivé Červené královny. Teď musí odmaturovat, přežít maturitní ples a pak může nastoupit na vysněnou prestižní uměleckou školu v Londýně. Všechno by to bylo snazší, kdyby její matka, již právě propustili z ústavu pro duševně choré, nebyla tak přehnaně podezíravá a starostlivá. A mnohem snazší, kdyby se Morfeus jednoho dne neobjevil v její škole, aby ji nalákal na další nebezpečné dobrodružství v ponuré Říši divů – kam sama (tak trochu) patří. Alyssa se musí vyrovnat s jeho znepokojující přítomností ve skutečném světě a zároveň se pokouší Zachovi prozradit pravdu o minulosti, kterou zapomněl. Záblesky z Říše divů se postupně dostávají do jejích obrazů a vlastního života, Červená není daleko! Pokud Alyssa zůstane ve světě lidí, vystaví nebezpečí Zacha, své rodiče a všechny, které miluje. Ale když znovu projde králičí dírou, bude muset čelit smrtící bitvě, která by ji mohla stát mnohem víc než jen vlastní hlavu.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Unhinged , 2013

Knihomolkajá
28.08.2018 4 z 5

UPOZORNĚNÍ pro všechny, kteří o tom ještě nevědí. Je vážně důležité si nedělat mezi prvním a druhým dílem moc velkou pauzu. Každý detail z prvního dílu budete potřebovat i ve druhém!
Říká se, že druhé díly jsou jen trapná vycpávka mezi prvním a třetím. Ano, mají pravdu a tohle nebyla výjimka. Ale i přesto, že se v této knize prakticky nic nestalo, to bylo plné akce a opravdu mě to chytlo.
Šklíba konečně dostala větší roli. Jen Kloboučník mě stále mrzí. Chyběl mi tam.
Co musím vyzdvihnout, je konec, protože ten je prostě úžasný. Trochu depresivní, ale perfektní. Velmi mě zaujal a pozdvihl v mých očích knihu ještě o trochu výš. Dočtěte ji, opravdu ten konec stojí za to.
Co k tomu dodat? Přesto, že se nic nedělo, se vlastně pořád něco dělo a opravdu jsem zjistila, že jsem první díl vlastně četla zbytečně. To, co jsme se dozvěděli v prvním díle, naprosto popírá ten druhý. Ale s tím asi čtenář musí počítat, když se společně s Alyssou rozhodne bezhlavě skočit do králičí díry.

Mitculka
18.06.2018 4 z 5

Začátek byl trochu suchý. Chytla mě během něj čtecí krize a musela jsem si v Divotání dát na chvíli pauzu, ale když jsem se ke knize vrátila, konečně se to rozjelo. Oproti Šepotání, které působilo spíš jako příběh o milostném trojúhelníku s Říší divů na pozadí, je nyní Říše divů a kouzla konečně tím hlavním tématem! Bavilo mě to víc než první díl, kterému jsem v porovnání s tímhle srazila hodnocení na 3*.

mStationka
21.03.2018 4 z 5

Sice jsem knihu nezhltla tak rychle jako první díl (neměla jsem moc času-chyba knihy to nebyla) ale dočteno... co se týče porovnání mezi prvním a druhým dílem..první může zajímat čtenáře víc z jednoho prostého důvodu... být v říši divů a prožívat vše okolo s hlavní hrdinkou je něco-kouzelného, plného překvapení a zvratů, druhý díl je trošičku oddechový, kdy jsem měla pocit, jako bych chtěla zařvat tak už doprčic běž zachránit ten šílený druhý svět..na druhou stranu čtenář pozná taje a zákoutí i těch nejniternějších myšlenek (druhých), minulostí-rozklíčování věcí, které se staly a proč....což bylo místy dost překvapivé. Ukončení druhého dílu je samozřejmě čtenáře bravurně nabádán pro třetí díl, na který se neskutečně těším. A ještě k obálkám..první byla fajn, ale myslím si, že druhá a třetí by měla být bez tváří obou mužů..má představa pro M a Z je absolutně jiná, a věřím, že nejsem jediná.

ame
24.02.2018 4 z 5

Kniha mě neuchvátila tolik jako první, hlavně kvůli jinému prostředí a postavám které jsou stejné a žádné nepřibyly, taky vás napadlo:
Proč mění ty obálky, stačí přece přepsat název, no ne?
Ale to není chyba spisovatelky. Děj byl nic méně trhavý a čas od času jsem se musela podívat na spět.
Ale styl psaní úžasný, charakteri, zvraty a i ta láska byla vítaná : )
Mezi pěti a čtyřimi hvězdičkami jsem bojovala, ale nakonec vyhráli čtyři.

4laras
15.01.2018 5 z 5

Druhý díl byl slabší odvar, ale i přes to byl úžasný.
Ačkoliv se díl odehrává na povrchu, je stejně šílený jako v podsvětí. Na začátku se do knihy zažerete a ona Vás na konci vyplivne jako dřevo z Huňatého lesa.
Alyssa se snaží si užít život, který si vybrala, ale její podsvětní povinnosti jsou za ní i na povrch spolu s Morpheusem.
Kniha je hezdy zpracovaná a nemůžu dát nic menšího než pět hvězdiček. těším se na zakončení série.

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Kniha je skvělá stejně jako první díl a líbí se mi styl psaní autorky.

tyjá
12.11.2017 4 z 5

Jako krásný sen... vžijete se, ale až dojde do konce, pamatujete si jen půlku (a i za tu jste rádi).

Nathanielka
19.10.2017 3 z 5

Do tohoto dílu jsem se musela nutit ještě víc než do prvního. Vůbec netuším proč... Příběh se mi celkově líbí, ale asi mi vadí zpracování nebo jak autorka píše. Nevím. Je to po dlouhé době co jsem se fakt musím tlačit k tomu abych četla. Tím Vás samozdřejmě neodrazuji, jak jsem říkala, jako celek se mi to líbí. Uvidíme jak na tom budu s posledním dílem. :)

sd1992
22.09.2017 5 z 5

Ačkoliv jsem se do celé série bezhlavě zamilovala, tak paradoxně pouze tento díl mě bavil od samého začátku až do konce.. :D u jedničky a trojky jsem měla prvním cca 100 stran problém se začíst a nechat se vtáhnout do děje.. Tady to šlo lehce. Možná proto, že se první část knihy odehrává "v našem světě"... prostě celé to bylo dokonalé a z mého pohledu hned o poznání lepší než díl první.. :-) Alyssa se dozvídá spoustu pro ni neznámých faktů a tajemstvích o mámě a příběh nabírá úplně jiný směr... takže napííínavýýý jak kšandy... :-)

Adele02
16.09.2017 3 z 5

Slabší než jednička; čekala jsem tolik akce a ono nic... a to se mi Šepotání docela zamlouvalo. Alyssa je tak neskutečně pitomá, až to bolí. A ostatní postavy taky. Jen Morfeus stojí za to. Do dalšího dílu jdu jen kvůli jeho šťastnému konci, protože fakt doufám, že si to Alyssa trochu urovná v hlavě a shodí Zacha ze srázu.

vandalindakova
13.09.2017 3 z 5

Druhý díl je ještě o něco lepší jak první. Napínavý je snad od začátku do konce. Líbí se mi, jak si vždycky na něco udělám nějaký názor a najednou bum, a vše je jinak. Mám ráda jak Morfea, tak Zacha (takže prostě dilema! :D). A ten konec, bože! Jsem fakt zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Adriana21
31.08.2017 4 z 5

Skvělý díl, děj se mi líbil, mělo to děj...
Už se moc těším, na třetí díl, jsem zvědavá, jak to všechno dopadne :)

HankaL
18.08.2017 5 z 5

Knížku jednoznačně hodnotím 5*, druhý díl se mi líbil víc a v knížce jsem prostě nenašla nic, co by mi nesedělo. Tenhle komentář píšu s krátkým odstupem po dočtení knížky, protože krátce po dočtení jsem nebyla schopná napsat ani čárku, obsah se mnou hodně zamával a celou knížku jsem četla s otevřenou pusou. Musím jen obdivovat jak to má autorka promyšlené a všechno jí na sebe navazuje. Nemůžu se dočkat až si přečtu poslední díl a jsem zvědavá na další autočinu sérii.

16.08.2017 5 z 5

Já vím,že to tady píšu už po několikátý,ale hrooooooooooozně moc miluju Morfea!!! Vždycky mě odzbrojily ty jeho hlášky a něha k Alysse.A ta vize Slonovinové mě nejvíc potěšila! Vždycky jsem si představovala,že jsem Alyssa a úplně jsem si užívala ty nádherný řečičky a něhu k ní! Morfeus je můj knižní boyfriend a nejlepší kluk jakýho jsem kdy poznala! Já ho potkat ve skutečnosti,tak na místě roztaju!! ") :) ") :)

Kuki007
12.08.2017 3 z 5

Takže znova bych to hodnotila na 3,5 hvězdiček, nicméně tentokrát ta půlka hvězdičky není jen za grafické zpracování. :)
Musím říct, že tento díl je rozhodně lepší, než Šepotání - na jednu stranu se mi možná Šepotání zdálo více čtivé, ale Divotání aspoň není plné různých klišé (pokud nepočítáme milostný trojúhelník, kterému jsem bohužel nepropadla). Musím říct, že někdy v polovině knihy jsem byla rozhodnutá do třetího dílu nejít, ale nakonec mě otevřený konec přesvědčil o opaku. Přece jen jsem zvědavá, jak to autorka nakonec ukončí. :)

11alice22
10.08.2017 4 z 5

Wooow
Po přečtení prvního dílu jsem si myslela, že tuto trilogii ani nedočtu. Jsem ale příjemně překvapena.
Je vidět, ze se autorka poučila, protože se tam překvapivě pořád něco dělo. Byla jsem napnutá od začátku až do konce.
Už se nemůžu dočkat, až si pořídím 3. díl.

06.08.2017 5 z 5

IvankaM Jo no! Já Morfea taky úplně miluju!!!! Zachovi jsem vůbec nepropadla,ale Morfeovi úplně! Ahhhhhhhhhhhhhh.

IvankaM
06.08.2017 5 z 5

Pokračování se mi líbilo mnohem víc jak první díl. Perfektní! Morfea prostě miluju. Kam se na něj hrabe Zach.

19.07.2017 5 z 5

Oh bože! Skvělé pokračování! Miluju tuhle trilogii!!! :)

Alethea_k
09.07.2017 5 z 5

2 věci, které mě na knize štvaly:
1) děj se odehrává pouze ve světě lidí
2) v knize je tuna gramatických chyb
Jinak.. děj byl poněkud svižnější, než si pamatuji z prvního dílu. Upřímně se bojím, jak celá série dopadne. Morfeus je prostě pán :)

pro dospívající mládež (young adult)

A.G. Howard (p)
americká, 1970