Běsnění

Běsnění https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308793/bmid_besneni-WXZ-308793.jpg 4 215 37

Šepotání série

Soubor povídek z alenkovského světa Šepotání Alyssa Gardnerová prošla králičí dírou a rozhodla o svém osudu. Přežila bitvu o Říši Divů i bitvu o své srdce. V tomto povídkovém souboru se můžete společně s ní a její rodinou vrátit do Říše Divů. Zároveň si můžete přečíst i několik vymazaných scén z předešlých knih! V povídce s názvem Šest nemožných věcí Alyssa vzpomíná na nejvzácnější okamžiky svého života předtím, než přišlo Zrcadlení, a na to, jak velkou roli hrají kouzla ve štěstí těch, které miluje. Alyssina matka pak v povídce Kluk v pavučině nostalgicky vypráví o čase, který strávila v Říši Divů, a zachraňovala muže, jenž se následně stal jejím manželem. A Morfeus v povídce Můra v zrcadle pátrá v Zachových vzpomínkách na Šepotání.... celý text

Literatura světová Povídky Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Untamed , 2015

Jahoda197
24.08.2017 4 z 5

Části vypravěné Alyssou mě nebavily, za to bych se ráda víc dozvěděla o její mamince a jejích dobrodružstvích v Říši Divů.

Alethea_k
23.08.2017 5 z 5

Tohle já můžu. Dozvídat se víc a víc o Říši divů v podání A. G. Howard. Díky této autorce asi nikdy úplně nedospěju. A nevadí mi to :D
Naštěstí je tady dost často Morfeus, takže moje dušička zaplesala.

Bettybook
31.07.2017 5 z 5

Jakože WOW! Nemám slov fakt super!!

Princezna22
05.04.2017 4 z 5

Povídky jsou krásné. Všechny mají nějaké to kouzlo. Nelze hodnotit každou povídku zvlášť,jelikož jak už jsem psala každá byla něčím výjimečná. Obálka knihy je naprosto nádherná!! Kniha je to čtivá a určitě pokud máte rádi Sepotani a celou sérii tahle kniha by měla být pro vás povinnost.. Doporučuju ji přečíst až po přečtení těch třech dílů,jelikož tato kniha je prakticky ukončení a navazuje na dej v knihách. . Za mě spokojenost.

Jakahol
05.04.2017 3 z 5

První dvě povídky mě bohužel zklamaly. V první jsme se nového nedozvěděli skoro nic a ta druhá na tom nebyla o moc lépe. Celou dobu jsem se těšila, až se jimi prokoušu k té poslední, ve kterou jsem vkládala naděje na záchranu knihy. Naštěstí nebyly plané a závěrečná povídka mne potěšila natolik, že knize odpouštím prvotní zklamání. Takže pokud se ještě na chvíli chcete vrátit do říše divů, tato kniha by vám neměla chybět.

SBH
17.03.2017 odpad!

Nemohla jsem se zbavit pocitu, že se autorka pokusila z jednoho sáčku čaje udělat další (už několikátý) nápoj. V LSD Říši divů se navíc všichni plácali po ramenou, jak jsou skvělí a každý z nich ten svět vlastně zachránil. Hrůza. Krásná obálka v tom kontextu působí jako klamavá reklama.

Pedruska01
16.03.2017 4 z 5

Bylo příjemné se po takové době opět alespoň částečně podívat do Říše divů. Kniha obsahuje povídky, kde je pokaždé někdo jiný vypravěčem. Nejvíce se mi líbila ta poslední - Šest nemožných věcí. Hodně mě dostalo, až k slzám, vyprávění o jejím lidském životě a nakonec i jejím stáří a lidské zákonnitosti, tedy smrti svých nejbližších. Z těch tří povídek se tato opravdu povedla excelentně. Za to nejméně povedenou je povídka první - Kluk v pavučině. Ano, je dobré znát pohled Alyssiný matky, ale dle mého kapku zbytečná věc. To už se místo toho autorka mohla rozepsat někde jinde - za mě škoda.
Však četlo se to krásně, takže kdo je skalním fanouškem, nemůže se bez přečtení této knihy obejít. :)

LuCyMcLy
15.02.2017 5 z 5

Nemůžu ani slovy popsat, jak úžasné bylo se zase po tak dlouhé době vrátit zpět do Říše divů. Jsem neskutěčně šťastná, že jsem se dozvěděla, jak to bylo v minulosti, a co se potom odehrálo v budoucnosti. Všechny tři povídky, které se v knížce vyskytovaly, mě bavily. Každá byla svým způsobem vtipná, poutavá a hezká. Přiznávám ale, že povídku třetí - Šest nemožných věcí - jsem si užila ze všeho nejvíc, jelikož jsem se těšila na Morfea a Alyssu v Říši divů.
Už od začátku téhle dokonalé série jsem si všechny zamilovala, ale tahle poslední možnost "setkat" se s nimi ještě jednou, mě donutila je milovat ještě víc.

Děkuji autorce za to, že všem fanouškům této dokonalosti dala možnost prožít neuvěřitelný napínavý příběh, plný zvratů, akce a napětí.
I když Howardová Říši divů a její tajemný svět nevymyslela, myslím, že jí patří velká poklona za to, jakým neuvěřitelným způsobem dokázala svět zdokonalit a vylepšit.
Tato knížka byla konečnou zastávkou po cestě za něčím šíleně skvělým. Už to skončilo, ale já jsem naprosto spokojená. Vše je hezky uzavřené a myslím, že pokračování už není třeba. Už se jen stačí vracet ke starým dílům a číst je znova a znova. (Což já bez pochyb udělám!!)
A nic bych nevyměnila za možnost poznat nejen obyvatele Říše divů, Zacha, Alyssu, nebo její matku, ale hlavně Morfea, naprosto dokonalého, vychytralého a prohnaného můráka ♥

KateChatt
14.02.2017

Když jsem v Divotání přečetla epilog, byla jsem naštvaná, že tam toho bylo tak málo. Proto jsem tak šťastná z tohoto dílu. Ty povídky byly navíc velmi úžasné.
Nejvíc se mi překvapivě líbily povídky se Zachem (mám raději Morfea), přijde mi hrozně nefér, že s Morfeem bude Alyssa už opravdu navěky a navždy mladá, zatímco Zach s ní byl jen 60 let. Pro Alyssu se obětoval víckrát než M a to že hned jakmile Alyssa přijde do Říše divů a skoro na něj zapomene, je hnusné. Zach si to nezasloužil.

Bookgirl
01.02.2017 5 z 5

krásná kniha! Když jsem ji viděla, musela jsem si ji hned koupit. Rozhodně toho nelituji. Kniha byla opravdu skvělá. Možná ne tolik, jako samotná série, ale i tak super!

FreeDragon
01.01.2017 5 z 5

Na Běsnění jsem se opravdu těšila. Opravdu hodně. Šepotání patří mezi moje nejoblíbenější série a byla jsem celá žhavá na to, až si počtu o něčem, co se nedostalo do této úžasné trilogie.
SPOILER?
Běsnění rozhodně naplnilo má očekávání. Ráda jsem se podívala do dětství Allyssininy maminky, vžila jsem se do Morfeových pocitů a prožívala s Alyssou krušné chvilky jejího lidského života, když přišla o milovanou osobu, dokonce jsem si pobrečela.
Stejně se mi ale nejvíce líbila část "Šest nemožných věcí" - už jen kvůli tomu, že jsem se octla zpět v Říši divů se svým oblíbencem.

Myslím, že Běsnění je perfektní zakončení celého Šepotání. Teď už můžu umřít spokojená :))

Arya26
27.12.2016 5 z 5

U některých prekvelů a nebo povídek napsaných ke knižní sérii máte ten pocit, že by jste se bez nich i obešli a jsou spíše taháním úspor z fanoušků. To ovšem není případ Běsnění..... Myslím si, že je to čtenářská povinnost pro všechny milovníky Howardové. Děj se skládá ze třech povídek (Kluk v pavučině, Můra v zrcadle, Šest nemožností) z toho první dvě jsou spíš doplňky a popisují momenty, které jsme předtím jaksi nemohli zažít a to z jiného úhlu pohledu. Třetí je spíš o Alyssině budoucnosti, jak té lidské se Zachem, tak i v roli šílené podsvětnické vladařky po Morfeově boku. Ta se mi ze všech líbila nejvíce. Díky této knize jsem po dlouhé cestě konečně dospěla k poznání, proč byl právě obyčejný a lidský Zach pro Alyssu tak nezbytný, když měla k dispozici originálního a neobyčejného Morfea. Zacha jsem delší dobu neměla ráda a nemohla jsem si k němu jako k postavě najít cestu, teď jsem ho i ,,možná´´ začala mít i ráda, ale stále stojím na opačné straně propasti, jejíž okraje se aspoň přiblížili k sobě. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že nakonec přeci jenom definitivně zvítězil Morfeus, protože získal Alyssu a její srdce navždy.

Aivinka
26.12.2016 5 z 5

Užasné, tuhle triologii jsem upřímě milovala a tohto bylo nádherné a čarovné zakončení u kterého jsem si ráda pobrečela. :)

K.Lara
28.11.2016

Příšerné. Radši bych znovu přečetla všechny učebnice fyziky než tohle...

maca1245
19.11.2016 5 z 5

Suprové čtení. Dokonce to vykompenzuje krátký epilog v Zrcadlení. Super závěr celé série.

adela3429
15.11.2016 5 z 5

Tak tohle byla opravdu nádhera! Nejsem žádná cíťa, ale i mně při čtení nějaká ta slzička ukápla... :)

Ni_kita
04.11.2016 5 z 5

Bylo opravdu krásné moct se zase vrátit do Říše divů. Po Zrcadlení, mi trilogie opravdu chyběla, takže jsem strašně moc šťastná že mi bylo umožněno, se ještě jednou (a snad ne naposled) naprosto dokonale vžít do příběhů, a dozvědět se jak to bylo dál. :)

povídky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Část díla

A.G. Howard (p)