Šepot v bouři

Šepot v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481841/bmid_sepot-v-bouri-Lbt-481841.jpg 4 199 55

Pochopíme někdy, jak některý věci, na kterých tak moc lpíme, jsou bezcenný, a ty, kterých si máme skutečně vážit, bereme jako pohou samozřejmost? Po náhodném návratu do rodné vsi Michal netuší, jak dramatické chvíle ho čekají. Musí čelit nejen bolestivým vzpomínkám, ale také se vyrovnat s naprosto nečekaným rozuzlením a odhalením strašlivého tajemství, které po tolika letech vyplouvá na povrch. Tohle byla ta nejpodivnější podoba naděje, jakou jsem kdy spatřil. Naděje, ty dvířka v naší mysli, který dokážeme pootevřít natolik, abychom vklouzli dovnitř a pořádně za sebou zabouchli. Naděje, ve který se chceme ztratit. A přesně takovou jsi tu po sobě zanechala…... celý text

Marekh
Marekh
14.09.2022 5 z 5

Hlavní postavou je MICHAL (26 let), který ztratil lásku svého života - EVELIN. Nevyrovnal se s její smrtí, pije velké množství alkoholu. Michal můze některým čtenářům připadat nesympatický kvůli tomu, že se utápí v alkoholu a jakoby se zasekl na jednom místě, ale já jsem se ho snažil pochopit. Někdo se nedokáže vyrovnat se smrtí blízkého člověka, kterého miloval a ve vzpomínkách se k němu neustále vrací jako tomu byla u Michala. Jednoho dne se vrací do své rodné vsi a tam na něj čekají další dramatické chvíle.

Je to román o lásce, rodinných a partnerských vztazích, o kamarádství a naději. Autor používá nespisovnou češtinu, úsečné věty, kniha je skvěle napsaná. Je to autorova první kniha pro dospělé čtenáře. Na docela malém prostoru tento román obsahuje hodně témat. Kniha má 2 části, Prolog, Epilog a Medailonek autora.

Zpočátku mi trvalo, než jsem se dokázal začíst, ale potom jsem se nedokázal od knihy odtrhnout. Moc pěkně napsaná kniha.

Citáty:

Někdy je naděje jako právě vycházející slunce, stále zářivější, krásnější a silnější, ale jindy je jako uschlej drobnej kvítek, utrženej z rozmaru a opuštěně uvadající u okraje silnice.

Jenny46
Jenny46
08.09.2022 4 z 5

Pochopíme někdy, jak některý věci, na kterých tak moc lpíme, jsou bezcenný, a ty, kterých si máme skutečně vážit, bereme jako pouhou samozřejmost?

Taková jednohubka, začátek mi dělal problém se začíst, ale silný příběh k zamyšlení...

Anie94
Anie94
12.08.2022 5 z 5

Tahle knizka ma asi jen 180 stran a mate ji prectenou fakt za chvilicku. Ale tohle rozhodne nebrani fakt suprovemu ctenarskemu zazitku.

Michal nas nechava nahlednout do sveho nitra, do svych vzpominek a myslenek. Nektere pasaze, kdy se Michal zamysli nad svym zivotem vam mozna budou pripadat zdlouhave, ale je nutne si tim vsim projit, abyste to vse pochopili, stejne jako svuj vlastni smutek.

Pribeh je to verohodny a na svem konci vas chytne za srdce a mozna i donuti k zamysleni.

Moncele
Moncele
06.08.2022 5 z 5

Tak tohle pro mě byla jízda! Nevadila mi rozervanost hlavního hrdiny, vždyť lidé občas v životě nadělají přešlapů a bot, se kterými si pak nevědí rady. Nevadila mi hovorová čeština, všimla jsem si, že kniha není napsaná ve spisovném jazyce až po pár stránkách. Užila jsem si v podstatě vnitřní monolog vypravěče, jeho vzpomínky, běsy a frustrace. A zároveň jsem obdivovala jeho odvahu, že ač neustále v lihu, přece jen se sebral a alespoň se pokusil podívat se své minulosti do očí. Ráda si od autora přečtu něco dalšího.

Krisařka
Krisařka
02.08.2022 3 z 5

Přečteno za pár hodin . Rozhodně kniha která neurazí . Je vidět ,že je to taková prvotina ale musím říct, že alespoň styl psaní byl odlišný než jsem zvyklá. Za mě vlastně dobrý

veronikau2374
veronikau2374
03.07.2022 5 z 5

tato kniha byla pro mne milým překvapením. Prvních pár stran se perete se způsobem mluvy, ale rychle vás vtáhne silný příběh. Moc podařené!

tonda0
tonda0
30.06.2022 5 z 5

Kniha o vztazích. Nejen partnerských, ale i kamarádských a rodinných. Díky a těším se na další knihy. Balzám pro duši, číst tak hezkou češtinou formulované myšlenky a vnitřní svět hrdiny. Čím méně je to kniha o ději, tím víc je to kniha o emocích. Na detektivky je autora škoda :-) . Přimlouvám se, ať píše dál takovéto knihy. Trochu mi styl psaní připomněl mého oblíbeného Hermanna Hesse, který podobným stylem popisoval přírodu. Krása.

tittanie
tittanie
09.06.2022

Nevím proč, ale byla jsem přesvědčená, že kniha má být o něčem jiném. Ze začátku mě dost štvala hlavní postava - ztroskotanec, který neví, co s životem, pak se ale kniha začala odvíjet a začala být docela zajímavá. Co mi ale vadilo, že kniha se odehrává na jižní Moravě a bylo psané v pražském nářečí. Je pravda, že jsem ho slyšela i v Brně, ale tak nějak jinak.

knihomolkaMist
knihomolkaMist
28.05.2022 4 z 5

Aleš je jeden z mých nejoblíbenějších českých autorů, proto není divu, že jsem si pořídila i tuto knížku.
Opět skvělá zápletka a naprosto dokonalý styl psaní, ten mi prostě fakt sedí!
Ale není to za mě tak dobré jako Pamatuj na smrt, Zvěsti a potažmo i ta povídka v Nejkrásnějším dárku.
I tak mohu ale knihu doporučit, protože Aleš si prostě zaslouží mnohem větší pozornost!

Kopretina_aku
Kopretina_aku
22.05.2022 3 z 5

Příběh krátký, ale plný bolesti, smutku, vzpomínek a beznaděje. A to vlastně tak nějak u všech postav, které se v knize objeví. Možná by mi to celé víc sedělo k někomu, kdo má už ledacos odžito a má na krku čtyři nebo pět křížků, než k mladíkovi věku 25 let. U tak mladého člověka, kterého potká odchod blízkého člověka v 19 letech, bych nečekala, že ještě po sedmi letech bude jeho život jeden velký zmar a pouhé přežívání utápěné v alkoholu.

Kekik
Kekik
11.05.2022 5 z 5

Kniha je sice útlá, ale i přesto mně trvalo, než jsem se začetla. Když jsem poté přivykla na dlouhá souvětí a převážně vnitřní monolog Michala, příběh mě velmi bavil.
Kniha je prostoupena bolestí, ztrátou, smutkem, pocitem viny. Také se odhalí tajemství.

Od autora na mě čeká doma kniha s názvem Zvěsti. Na její čtení se moc těším.

mufimuf
mufimuf
15.04.2022 1 z 5

Zajímavý, ale příliš jednoduchý příběh, kterému vůbec nesedí lyrický styl psani. A nejvíc mě rušilo množství přirovnání. Myslím, že nejčastější slovo v knize je "jako".

veronika9761
veronika9761
02.04.2022 2 z 5

Na me prilis malo pribehu a presprilis popisnych casti. Slovni zasoba autora je jiste obdivuhodna, ale samotnymu dilu to uplne neprospelo.

lapagerie
lapagerie
28.03.2022 2 z 5

Já nějak nevím, prostě mi to nesedlo. Nemám ráda nespisovnou psanou řeč, rušila mě a pořád jsem si připadala, že čtu fňuky nějakého sjetého puberťáka. Příběh mě nevtáhl, Michala mi nebylo líto. Spíš mě pěkně lezl krkem jeho přístup ke všemu a všem. Dočetla jsem a ráda odnesu zpět do knihovny.

josska
josska
27.03.2022 4 z 5

Byla jsem překvapena,jak te ja knižka malá a utlá,,pěkná obála i název,,ráda zkouším české autory,podívám se i po dalších knihách autora,,no a knize,,napřed jsem se nemohla začíst,,ale podařilo se a já četla a četla a hned jsem byla na konci,,smutek ze ztráty partnerky,alkohol,vzpomínky,tajemství,emoceje to spíš smutná kniha ,,,

Eliškam
Eliškam
18.03.2022

Spousta lásky v jedné knížce. Celou dobu jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že je to spíš knížka pro teenagery než pro střední věk . Nicméně to neznamená, že by to nebylo dobré... Nějak se ale nemohu rozhodnout, kolik hvězd dát.

Ivana11
Ivana11
22.02.2022 4 z 5

Původně jsem čekala něco úplně jiného, ale nebylo to špatné.

medialstar
medialstar
20.02.2022 4 z 5

Laťka u Pamatuj na smrt byla dána docela vysoko. Příběh fajn, pěkně to plynulo, napětí fungovalo, konec taky spokojenost. Co mě však trochu rušilo, byla nadmíra popisů rozervané duše hlavního hrdiny. Bylo to snad na každé druhé stránce a za půlkou už to začlo být trochu moc. Obávám se, že autor tak úplně nevyskočil ze žánru YA jak zamýšlel, protože tam by to samozřejmě pro cílovku bylo ideální. Já už jsem na takovou pitevnu depek trochu stará. :) To ale nevylučuje fakt, že pan Novotný umí vyprávět a já se těším, co si od něj přečtu příště.

Arwen777
Arwen777
20.02.2022 3 z 5

Tak já nevím, proč se u knih tohoto autora tak diametrálně rozcházím s většinovým názorem, ale opět jsem se nechala strhnout davem a kýžený výsledek se nedostavil. Musím uznat, že od knihy Pamatuj na smrt se pan Novotný přeci jen kousek posunul, ale jeho knihy patrně nejsou pro mě. Asi jsem cynik, ale tato kniha, ač většina slov pojednává o emocích, ztrátě, žalu a minulosti, se mě prostě nedotkla. Nevidím to, co nadchlo tolik čtenářů, a ačkoliv autorovi kladná hodnocení přeji, pro mě to byla spíše ztráta času.
Ale jak všichni víme, kolik lidí, tolik chutí, tak zkuste ochutnat i tuto jednohubku.

ela1972
ela1972
06.02.2022 5 z 5

Tak to teda byla jízda. Za mě super. Taková jednohubka, která je plná emocí a tajemství.