Senso

Senso https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310565/bmid_senso-5GJ-310565.jpg 4 41 7

Usagi Yojimbo série

Usagi Yojimbo... proti útočníkům z vesmíru? Králičí ronin už narazil na mnohá podivná stvoření, ale tentokrát ho čeká přímo válka světů – invaze chapadlovitých bestií z jiné planety. K jejich poražení nestačí jen odvaha, chce to i zcela nové zbraně! Stan Sakai vždycky miloval klasickou Válku světů a neodolal touze včlenit ji do svého vesmíru. Jak by tedy dopadl souboj vyspělé vesmírné civilizace proti samurajům? Přečtěte si sami v epickém příběhu, který vyšel mimo běžnou sérii, takže je v něm možné opravdu všechno a vůbec nikdo si není jistý životem!... celý text

martunka
12.01.2020 5 z 5

Tohle bylo moje první seznámení s Usagim. A jsem nadšená! Příběh se jí moc líbil. Kresba je svěží. A taky se mi líbí ten tvoreček, co dělá íííp!

niki-chan
21.10.2019 5 z 5

Tak tenhle díl trochu vybočuje z klasického Usagiho, ale možná i proto je tak skvělý. Nikdy by mě nenapadlo, že se Usagi setká s jinou formou života z vesmíru a dokonce s ní bude bojovat. A ejhle, je to tady. Opravdu pořádná porce kvalitního příběhu a kresby.

Mercatino
13.05.2018 5 z 5

Je to zakončení serie Usagiho Yojimba? Pokud ano, pak jsem si to představoval úplně, ale úplně jinak. V každém případě je tento díl naprosto svůj. Na konci mi proběhly vzpomínky všech předchozích dílů a tento mi tam zapadl také a přitom vůbec né. Tento díl je tak nějak zvláštně dokonalý a není to tím, že jsou tam sci-fi prvky, ale spíše tím, že se loučíme s těmi, které jsme tak dlouho poznávali.

RaptoR
03.01.2017 5 z 5

Usagi Yojimbo: Senso je stejný a přesto odlišný Usagi. Stejný kvalitou, kterou dokázal Stan Sakai zvládnout adaptaci Wellsova románu do svého universa, odlišný způsobem vyprávění, který má blíže k drsné akci, než k poklidnému putování Japonskem jak je tomu v normálním Usagim. Není tedy divu, že zatímco mimozemštani ve Válce světů skolily běžné pozemské mikroorganismy, Senso jim takový luxus nedopřeje.
Více v odkazu v recenzích.

OldaB
21.12.2016 5 z 5

Rozhodně nový vítr v králíkových příbězích, které mě poslední dobou baví spíše méně. Příjemně se to čte a není to tak svázané základní linií. Celkem mě to navnadilo ke koupi dalšího dílu.

martinstefko
14.10.2016 5 z 5

Já jsem za tenhle speciál skutečně velmi vděčný.

Lusa
20.09.2016 5 z 5

I když je dějová linie stejná, máme tu přece jenom jiný příběh, ale ne tak jiný, jako ve Vesmírném Usagim. Vracejí se postavy, které moc dobře známe a příběh je o to dojemnější. Otázkou teď je zda se tento dílek nějak dotkne budoucích příběhů Usagiho dobrodružství, i když i zde bylo už něco naznačeno. Uričtě spíše doporučuji pro ty, kteří už Usagiho znají a chápou dějové souvislosti.

Japonsko samurajové japonská kultura

Stan Sakai