Seňor Vivo a drogový baron

Znetvořené mrtvoly, které se člověku pravidelně objevují na prahu, jsou už pořádným důvodem k zamyšlení. Mladý profesor filosofie Dionisio Vivo je z nich jen zmatený… zato jeho přítel Ramón, jeden z mála čestných policistů ve městě, má ve věci jasno: pokud Dionisio nepřestane psát populární dopisy do prestižního listu La Prensa, v nichž odhaluje nečisté praktiky drogových baronů, musí se bát o život. Jako dítko Štěstěny Dionisio skutečně prvních pár atentátů přežije, pak ovšem narkomafie změní taktiku a zaměří se na jeho nejbližší – a seňor Vivo pochopí, že se nechal vtáhnout do boje na život a na smrt. Vzal-li si Louis de Bernières ve své prvním románu Válka o zadnici Dona Emmanuela na paškál latinskoamerické tajné služby a armádu, v druhém dílu volné latinskoamerické trilogie podobným způsobem zpracoval latinskoamerickou drogovou scénu (předobrazem hlavního zlosyna El Jerarcy není totiž nikdo jiný než nechvalně proslulý Pablo Escobar). A přestože de Bernières nezůstal nic dlužen svému smyslu pro humor, čtenářům bude tentokrát nejspíš mrznout úsměv na rtech… Román do češtiny přeložil Viktor Janiš. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/5162/senor-vivo-a-drogovy-baron-5162.jpg 4.478

Jihoamerická trilogie (2.)

Seňor Vivo and the Coca Lord (1991)

Vydáno:, BB art

Kniha Seňor Vivo a drogový baron

jana3526
04.08.2018

Možná trochu slabší než první díl (chyběla mi tam surovost 1.dílu), ale i tak opět paráda! Bylo mi líto Aniky i Lazara a uvítala jsem i zmínky o starých postavách z 1. dílu. Autora už dlouho řadím mezi své oblíbence a po přečtení Vivy tomu není jinak.

RyxiraAmyGinger
08.01.2018

Miluji knihy tohoto autora. Je to pro mě takový modernější a méně vážný Márquez (kterého mám taky nesmírně ráda). Jméno Louis de Berniéres je pro mě (téměř) bez výjimky zárukou mimořádného čtenářského zážitku.
P. S. Tak málo hodnocení a komentářů? Spousta lidí neví, o co přichází.

pecka02
05.06.2017

Kniha se dobře četla a lze v ní najít vše od vtipu přes lásku až po neuvěřitelnou krutost. Některé násilné pasáže jsou podány s jakousi lehkostí, jiné vylíčeny až příliš detailně, ale přesto se mi to líbilo.

Taťka Hraboš
25.07.2016

Skvělá kniha, od níž se takřka nedalo odpoutat. Silný příběh plný humoru, fantazie a působivých postav. Dlouho se tváří jako groteska a pak najednou přijde rána do palice. Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední.

zazvorek
20.08.2015

Jak to ten chlap dělá?! Nevím o autorovi nic víc než to, že bych s ním rozhodně zašla na pivo. Protože pokud jsou jeho díla odrazem jeho osobnosti, musel by to být ohromně zábavný večer plný sžíravých komentářů a urážek, za které mu ještě poděkujete. Jihoamerická trilogie se okamžitě vyšvihla mezi mé nej knihy a velkou měrou se na tom určitě podílí skvělý překlad (díky za Jonathana Strange!).

25.04.2015

Má nejdražší a nejmilovanější kniha ze všech. Objevila jsem ji před lety, kdy jsem nevěděla, že nějaký Berniéres vůbec existuje a okamžitě jsem si ji i ostatní jeho díla zamilovala. Říká se, že výborná kniha se pozná podle výborné první věty. Myslím, že první věta z této knihy hovoří za vše :)

"Od té doby, co prezidentova mladá manželka následkem jeho experimentů v sexuální alchymii nečekaně povila kočku a co on sám čirou náhodou vynalezl originální výbušninu, jež popřela zákony newtonovské fyziky, neboť zcela ztrácela sílu dva metry od epicentra výbuchu, považoval se prezident nejen za adepta hermetických nauk, ale i za intelektuála."

galiana
29.07.2014

Vesele o vážných věcech. Opravdu zvláštní kniha, ale líbila se mi.

Kapis
29.07.2014

Vynikající, úžasné. S jakou lehkostí dokáže míchat masakry nejhrubšího zrna, znásilnění, vraždění a nespravedlivé krutosti s láskou, vášní a nadpřirozenem, ještě tak čtivým stylem. Přečetl jsem to jedním dechem, Viktorův překlad je výborný a Louis se okamžitě katapultoval mezi mé oblíbené spisovatele.

vikina75
20.04.2014

Nečetla jsem knihy popořádku a ty bylo chyba, proto se mi další díl o dítku kardinála Guzmána hrozně těžce četl, přesto jsem zkusila i tuto knihu a ta jela jak po drátkách, někdy je realita v knize vylíčena až příliš reálně(Anika) nebudu se tu rozepisovat, ať má čtenář své vlastní pocity. Kniha se mi líbila a vyhledám další knihy tohoto autora

Skjaninka
10.11.2013

Opäť zamrznutý úsmev, rozdrásané vnútro a dych berúce stránky. Berniéres opäť nesklamal. Groteska ako vyšitá, ale čo sa stalo potom, na to ti Louis, nezabudnem do konca života. Chudák Dionisio, a o osude Aniky radšej pomlčím. 4/5

Makrela Liška
06.11.2013

Krásně odvyprávěno. příběh nabitý humorem a emocemi stejně pestrými a opravdovými jako celá jižní amerika.neuvěřitelný kolotoč postav a událostí mě strhl, byl nepředvídatelný a i ve své tragice vždy nakonec vlídně úsměvný aby mě na konci nenechal tápat v beznaději a smutku, ale ukonejšil ve voňavém sametovém kožíšku jaguárů z Cojadebajos de los Gatos

Holly
16.10.2013

Místy mi to připomínalo Sto roků samoty...

Elisa.Day
20.10.2011

Můžu už jen znovu opakovat to, co jsem napsala u Mandolíny kapitána Corelliho - krásný dojemný příběh, nezapomenutelný ironický humor a výborný překlad. Děkuji.