Senna versus Prost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh nejvražednějšího souboje v dějinách F1. Na konci osmdesátých let a na počátku let devadesátých se ve formuli 1 odehrával jeden z nejnebezpečnějších a divácky nejatraktivnějších soubojů ve světě motoristických sportů, možná i ve světě sportu vůbec. Probíhal mezi Alainem Prostem, francouzských šampiónem, inteligentním a citlivým jezdcem s přezdívkou Profesor, a živočišným a temperamentním Brazilcem Ayrtonem Sennou. Paralelní životopisy a příběh jejich bojů zachycuje kniha významného novináře specializovaného právě na formuli 1....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132682/big_senna-versus-prost-YCQ-132682.jpg 4.714
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Senna versus Prost

maple34
27.02.2015

Ojedinělý příběh dvou odvěkých rivalů a legend světového motorsportu. Kniha ztrácí dech při líčení zdlouhavých zákulisních epizod, nicméně o to zajímavější může pro čtenáře být. Nutno doporučit všem fanouškům F1

Veveruška1992
01.07.2014

Skvělá, opravdu skvělá kniha o jednom z největších soubojů (ne- li největším) v dějinách F1. Malcolm Folley mě dokázal strhujícím způsobem provést příběhem obou jezdců, velmi se mi líbila jeho snaha dostat se (i za pomoci svědectví kolegů a přátel Senny i Prosta) opravdu pod povrch, pochopit důvody jednání a motivace Ayrtona a Alaina, poukázat na charakterové rysy a představit je jako komplexní osobnosti s klady i zápory (což se podle mě nepovedlo ve filmu Senna, který mi připadal velmi, velmi nevyvážený a jehož zhlédnutí mě vlastně donutilo proklestit si cestičku k lepšímu pochopení celé problematiky stohy článků a videí, až jsem se dočetla o této knize, kterou jsem si hned zapůjčila v knihovně a přečetla takřka jedním dechem). Opravdu doporučuji všem fandům F1 a také všem, co by ocenili ještě jiný pohled na věc, něž jaký nabízí již zmiňovaný film. Je mi moc líto, že jsem tuto éru F1 nezažila osobně, muselo to být opravdu strhující. Pokud jde o Ayrtona a Alaina a jejich neustálé srovnávání, nevím, jestli je to na místě. Oba byli skvělí svým vlastním způsobem a měla jsem za ně radost, že nakonec i přes všechno dokázali zase najít společnou řeč. Video, kde Ayrton vzkazuje Prostovi "We all miss you" mě neskutečně dojalo.
Mrzí mě, že většina zavilých fanoušků Ayrtona dokáže Prosta i tolik let po tom všem neustále očerňovat a označovat ho za zbabělce a manipulátora (moc to nechápu, myslím si, že někdo tak rychlý, kdo se stal 4x mistrem světa nemůže být zbabělec, ani jako přehnaný manipulátor mi nepřišel, naopak mi přišel jako skromný, příjemný a inteligentní člověk a skvělý pilot - a nemluvím jen na základě těto knihy). Já sama si vážím obou, i když přiznávám, že nejsem příznivcem přílišného riskování a možná proto dokážu pochopit Alainovy postoje, zároveň však nelze neobdivovat Ayrtonovo nasazení pro věc a jeho talent. No, udělejte si názor sami, tato kniha Vám podle mě nabídne objektivní náhled na celou věc. I MISS YOU, ALAIN AND AYRTON!!!

Poznámka: Jediné, co mi trochu kazilo skvělý zážitek, byl překlad knihy, ve kterém se objevovaly místy menší, místy větší faktické chyby a překlepy. Určitě by to šlo udělat pečlivěji a lépe. Jelikož ale chci hodnotit především knihu jako takovou, tak se to na hodnocení neodrazí.