Sen noci svatojánské

Sen noci svatojánské https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96787/bmid_sen-noci-svatojanske-eOk-96787.jpeg 4 1054 104

Sen noci svatojánské je nejhranější a nejslavnější komedie Williama Shakespeara. Vypovídá především o lásce a jejích bláznivých proměnách, zároveň o básnické a divadelní imaginaci. Divadelní mág a iluzionista William Shakespeare v ní virtuózně a s hýřivou, strhující obrazností předvádí hru „bláznů a milenců a básníků“, která dodnes fascinuje diváky a čtenáře celého světa a zcela bezprostředně se nás týká. Vyšlo v rámci edice Souborné dílo Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského, v souboru s dalšími třemi svazky: Večer tříkrálový, Jak se vám líbí, Marné lásky snaha.... celý text

Literatura světová , Divadelní hry

Vydáno: , Knižní klub , ELK - Evropský literární klub

A Midsummer Night's Dream , 1600

Beltrix
11.03.2016 3 z 5

Velmi příjemné počtení. Děj místy dost zamotaný, ale přesto všechno dává na konci perfektní smysl.

konicekbily
03.03.2016 5 z 5

I komedie uměl nejslavnější autor.

terkaT
31.12.2015 4 z 5

Tato kniha mě bavila .

helmiczka
22.09.2015 3 z 5

Budem hnidopich. Je možné, že to je českým prekladom z 19. storočia, ale nesedeli mi termíny ako "francouzská paruka" a "svatojánská noc". Každopádne to inak bolo príjemné čítanie. Veľmi ma pobavila "hra v hre" :)

KarinaB
15.08.2015 3 z 5

Kniha se velmi snadno a rychle čte, asi jako většina Shakespearových komedií. Příběh byl hezký, i když nadpřirozeno mě moc nenadchlo. Nejvíce mě pobavila scéna s ochotnickým divadelním představením.

Daniel.95
01.05.2015 3 z 5

Hezká, milá pohádková komedie, ale moc mi neuchvátila.

sarekaslukova
24.03.2015 5 z 5

Opravdu povedená komedie, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Od Shakespeara jsem četla zatím jen tragédie a sonety. Myslela jsem si, že má talent jen pro ty tragédie, ale teď jsem svůj názor přehodnotila, dokonce i komedie byla velmi vydařená. Možná se mi líbila dokonce více jak Romeo a Julie.

fany.fancy
07.02.2015 5 z 5

Tato komedie je od Shakespeara má nejmilejší! Je to tím kouzlem, které v sobě má ... Jedna noc svatojánská v začarovaném lese a tolik příběhů, zamotané lásky, kouzla, elfové a hlavně Puk, nepovedení herci a vtip, vše propletené a navzájem provázané. Dokonalé.

colis.72
13.01.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších příběhů co sem četla. Naprosto mě uchvátilo, jak se děj neustále proplétá. Pro mě rozhodně v top 5. ^_^

Samaret
17.11.2014 4 z 5

Rozhodně oí dost lepší a hezčí než Romeo a Julie. A také příjemnější.

veronika9471
24.07.2014 5 z 5

Jedna z těch úplně nejoblíbenějších. Některý knížky jsou vtipný, některý jsou smutný. A některý uměj to, že jsou oboje. A vy se smějete, i přestože je to vlastně docela tragický. Shakespeare prostě věděl.

Markett
12.05.2014 5 z 5

Klasika, která nikdy neomrzí. Pohádkový zábavný příběh. :)

moonchild
03.03.2014 5 z 5

U této knihy velmi ráda sním.

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Krásná pohádková kniha :) občas je uvolňující ponořit se do nesplnitelného příběhu

lucin_a
25.09.2013

Tato kniha mne neuchvátila a velice jsem se při čtení nudila. Bohužel jsem ji ani nedokázala dočíst. Prostě nic pro mne :/

aalexiis
07.02.2013 2 z 5

Přesto, že autor patří k takzvané špičce světové literatury a miluje ho snad každý, stále mu nemůžu přijít na chuť a prostě to není můj šálek kávy. Musím ale uznat, že mi pan W. S. přijde rozhodně více sympatický v této knize a líbí se mi mnohem víc, než ostatní hry, které jsem od něj četla. Plusové body za nadpřirozeno, hravost a prostředí, jinak by mě to prostě nebavilo.

Christina Marie
13.09.2012 3 z 5

Povedená zápletka, ze začátku dramatická, ale s dobrým koncem, promyšleno do nejmenšího detailu. Ze všech postav se mi asi nejvíce líbila Titanie - složitá komplikovaná postava. Skvělé!

Amaranta
18.03.2012 4 z 5

Na mě až moc překombinované, takové zápletky mě tolik nebaví. Ale dialogy, monology, atd. samozřejmě skvělé.

Naglice
19.12.2011 5 z 5

správně zamotaný děj. je to velmi zajímavé a povedené dílo. zatím nejlepší, co jsem od Shakespeare přečetla.

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Roztomilé, kouzelné, vtipné, s happy endem. Děj zamotaný, ale po druhém přečtení už přehlednější.