Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 420 133

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

raty
raty
08.04.2021 5 z 5

Tak, co tu máme? Jak je u autora zvykem, jsou zde tři hlavní postavy, které se z různých důvodů dostanou do Buenos Aires a jejichž osudy se v určitém okamžiku propojí. Máme tu neskutečně "ošklivý" svět popsaný tak, že z toho mrazí. Brutalita, chudoba, drogy, mafie .... To vše jde ale ruku v ruce s nadějí. Opět velmi čtivý a sugestivní román a já budu netrpělivě čekat na vydání dalšího.

PavlineCZka
PavlineCZka
04.04.2021 4 z 5

Cte se to dobre, to jo. Je to 4. kniha autora, kterou jsem cetla. Dej ubiha, je svizny, napinavy.. ale proste vsechny knihy od autora jsou tak nejak naivni pohadky, kde dobro vitezi nad zlem a hlavni hrdinove maji temer nadlidske schopnosti a z prdele kliku (: jinak ale nektere detaily a popisky znasilnovani bych si klidne rada odpustila..

Ksyu
Ksyu
03.04.2021 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh od autora.
Velmi krásný a čtivý román, nemohu hodnotit více ani lépe než v předchozích komentářích.

Leona333
Leona333
14.03.2021 4 z 5

Souhlasím s názorem, že knihy - příběhy od Luca Di Fulvia, jsou skvělé k přečtení v zimním období, nebo v období jarních plískanic s dobrou kávou, anebo i něčím jiným... Jsou to takové příběhy se šťastným koncem. I zde tomu není jinak. Každopádně, abychom si mohli v závěru knihy v klidu a uspokojivě vydechnout, musí se jeden prokousat, pročíst všemožnou brutalitou, intrikami, bolestí a beznadějí hlavních hrdinů, než své odměny v podobě happyendu dosáhnou. Moc hezká kniha, která za pozornost rozhodně stojí.

rezina94
rezina94
06.03.2021 2 z 5

Vadilo mi, ze byl pribeh tezko uveritelny, naivni. Sice se to cetlo svizne, ale znovu uz bych to cist nemusela.

Trustty
Trustty
04.02.2021 5 z 5

Již v pořadí třetí kniha, kterou jsem od Luci di Fulvia četla.
Asi nikdy nebudu schopna vyjádřit co přesně ve mě kniha od tohoto autora zanechá, ale rozhodně se ve mě zabydlel pocit štěstí, že jsem příběhy měla možnost číst. Je neskutečné s jakou grácií a někdy i surovostí dokáže příběh napsat :).
Čtení Fulviových knih je pro mě neskutečný čtenářský zážitek.
Děkuji a doporučuji :))

Renka931
Renka931
11.01.2021 5 z 5

Wow. Tahle kniha je pohlcující, nikdy jsem podobnou knihu nečetla, ale asi si něco takového za čas zase přečtu. Děj je napínavý, plný zla a naděje na lepší zítřky. Kniha ukazuje jaký má smysl bojovat za svobodu a za zivot! Jsem plná dojmů a myslím, ze ve mě vážně nebo zanechala. Vřele doporučuji!

otesánek
otesánek
05.01.2021 5 z 5

Zřejmě se budu opakovat- úžasné. Strach , napětí , romantika , radost i ten smutek. Semele malou Ráchel nový svět? A jak uspěje Rosseta při útěku před baronem, dokáže ještě milovat muže? A co Rocco , zvládne v sobě přeprat krev mafiána ? Stránky, které tak rychle ubíhají před očima. Všechny ty stránky, které člověk hltá a chce nakouknout o kus dál a najednou je mu líto ,že už dál nic není..... konec byl úplně přesný jaký jsem si přála.... jen možná Francezovi bych přála lepší konec s druhou šancí na lepší život :)

Terka1975
Terka1975
15.12.2020 4 z 5

Tři hlavní postavy se vydávají na cestu do Buenos v Aires na začátku 20. století, každá je jedinečná, každá si projde peklem, každá má naději, odvahu a sílu svůj sen uskutečnit. Všem to přejete. Ale povede se jim to? Bahno drog, násilí, rvaček, bídy, prostituce a znásilňování je velmi naturalistické, víc než v thrillerech. Jednu hvězdičku ubírám pouze za konec, který mi na typ knihy neseděl. Ale nechci ho prozrazovat.

wikca
wikca
15.11.2020 5 z 5

Krásný příběh, který autor píše tak barvitě, že máte pocit, jakoby jste tam byli a prožívali to s nimi. Hodně stránek, které budete chtít dočíst, abyste o něco nepřišli. Až tak je to napínavé :-)

leanyka
leanyka
05.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od tohoto autora. Kniha se čte téměř jedním dechem. Neskutečné množství zla a krutostí hned od začátku. Ke konci mi ale vše už ale přišlo jako nekonečná telenovela.
Rocco, Ráchel a Rosetta. Tři lidé prchající za lepším životem do Buenos Aires.
Rocco a Rosetta se potkají a zamilují na lodi. Po vylodění se však jejich cesty ne jejich vinou rozcházejí. Rocco se chce vymanit ze spárů mafie, Rosetta prchá ze své domoviny, kde přišla, díky Baronovi který je plný nenávisti, o všechno - půdu, ovce i panenství. Baron jí však pronásleduje, a tak i v Buenos Aires nemá klid.
Ráchel není pohledná jak ostatní dívky, ale zato velmi chytrá a gramotná. Osud ji však zanese do nevěstince, kde je svědkem obchodu s bílým masem. Chce rovnoprávnost za každou cenu, té však docílí až poté, co začne vystupovat jako chlapec.
Osudy všech tří hrdinů se propojují. Rocco s Rosettou se znovu setkávají..

monika0356
monika0356
02.11.2020 5 z 5

Zamilovala jsem se do těchto knížek...sice je to občas opravdu drsné, ale i tak je to moc krásný příběh..

Ticiana
Ticiana
01.11.2020 5 z 5

Z třech knih, které jsem od autora cetla, byla tahle nejdrastictejsi. Vic než půlku knihy potkávají hrdiny téměr samé pohromy. Baron a jeho šlechtična a Amos a jeho Chorizo, ti jsi hodně zasloužili, co je potkalo. Nejdřív jsem si oblíbila Rosettu, pak Rocca a Raquel. Celá kniha je plna akce a proto se dobře čte. Doporučuji jako všechny knihy autora, ale tuhle spis silnějším povahám.

mladkovazuzana
mladkovazuzana
24.10.2020 4 z 5

Pro silnější povahy,silný,napínavý, krutý příběh,ale s dobrým koncem...

Semerink
Semerink
16.10.2020 5 z 5

Strhující příběh,ve kterém se snoubí romantika a napětí. Nejsem milovníkem knih s historickou tematikou, ale z této knihy jsem byla nadšena.

ANDY28
ANDY28
14.10.2020 4 z 5

Tak tohle byla vážně síla! Brutálnější než triller, měla jsem i špatné sny a fakt jsem myslela že to v půlce vzdám. Abych to vůbec dočetla, přečetla jsem mezitím další dvě knížky. Naštěstí od 270 strany se to začne obracet a skončí to skvěle.

seredomi
seredomi
30.09.2020 4 z 5

Historický román, připomínající sérii “Kočovná nevěstka”.
Sledujeme osud tří různých postav, který se ve správný moment protne.
Všechny jsou velmi sympatické a jejich životy jsou drsné.
Autor se s námi nemazlí a popisuje vše na přímo. To se mi líbilo. Hlavní postavy jsou velmi sympatické a vy jim okamžitě držíte palce, kdežto záporáky přímo ze srdce nenávidíte a nejraději by jste je šli sami stlouct!:D
Přeji příjemně strávený čas s touto knihou, věřím, že neprohloupíte.

Elis.n
Elis.n
29.09.2020 3 z 5

Poprvé jsem od autora četla knihu Chlapec, který rozdával sny a nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem byla uchvácená příběhem a postavami. Ač má i tato kniha podobnou atmosféru, nabitou napětím, romantikou a snahou najít ten správný americký sen, nevyvolala ve mně stejné nadšení. Příběh není vůbec špatný, postavy jsou poměrně rozmanité a oceňuji i emancipovanost žen. Občas jsem ale ztrácela pozornost a musela jsem si pasáž přečíst znovu.

Eleanor-ka
Eleanor-ka
27.09.2020 4 z 5

Jde poznat, že je to psáno chlapem, protože tak autenticky a krutě, dokáže psát jenom chlap. Nutno podotknout, že Sen, který se naplnil, je moje první zkušenost s autorem. Určitě však ne poslední.

Ovšem, jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Občas jsem se při pasážích s baronem a z Choriza, musela přemlouvat číst dál a tak se mi kniha zdála nekonečná. O to víc jsem byla napnutá, co bude dál a zda si odporný prase baron a ďábel Amos dojdou pro svůj konec a jestli hlavní trojka konečně zažije svůj happyend.

Kniha je psaná skvěle, byť zpočátku jsem se nemohla začíst. Mrazí mě při představě, že obchod s masem se v Argentině tou dobou skutečně odehrál a že to i dnes může být někde pořád aktuálním tématem.

Sen, který se naplnil, je kniha, která vás jistojistě nenechá chladným. Vyvolala ve mě směsici pocitů, které nedokážu úplně setřást. Ale podruhé bych se do knihy už určitě nepouštěla.

Kiki22
Kiki22
24.09.2020 5 z 5

Já se na tu knížku tak těšila! Židovské děvčátko Ráchel toužící po rovnoprávnosti mužů a žen, nezlomná divoká Rosetta prahnoucí po spravedlnosti a sympaťák Rocco, syn mafiána snažící dostat se ze spárů svého rodinou daného osudu. A tihle tři se potkají v Buenos Aires. Jako vždy je to drsné a zároveň plné lásky. Miluju Fulviovy příběhy.