Sen, který se naplnil

Sen, který se naplnil https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408876/bmid_sen-ktery-se-nesplnil-bfC-408876.jpg 4 421 133

Masová emigrace Evropanů do zámoří na přelomu 19. a 20. století. Tři mladí lidé na nebezpečné cestě za lepším životem. Velkolepá barvitá freska, jež se odehrává v rozmanitém prostředí od židovské vesnice kdesi v Rusku po chudinskou čtvrť Buenos Aires, od noblesních paláců po noční podniky a nevěstince. Dech beroucí příběh, v němž navzdory temné stránce plné násilí, prostituce a drog vítězí láska, lidská důstojnost, právo na sebeurčení a lidská pospolitost.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Quando la vita trovó i nostri sogni , 2018

PetrzOlomouce
10.04.2022 5 z 5

Skvělá kniha nalezená jen díky čtenářské výzvě.
Krásně popsané tři dějové linky, které se postupně k sobě přibližují a nakonec i propletou.
Jako otci se mi moc dobře nečetlo o zneužívání 12-15 letých děvčat. I když příběh fiktivní, podobných osudů musely být tisíce. Jen bohužel s jiným koncem.

dvalachova
05.04.2022 5 z 5

Skvělá a zajímavá kniha. Nešlo se od ní odtrhnout.

bábuška
04.04.2022 5 z 5

Krásné, ale smutné čtení. V rodné zemi chudáci, kteří chtějí v zemi za mořem začít nový a lepší život, se setkávají se stejnou bídou a zneužíváním před kterým utekli. To jsou osudy tří hlavních protagonistů, židovky Ráchel a mladíka Rocca ze Sicilie, a dívky Rosetty. Každý z nich si projde vlastním peklem, brodí se mořem slz i krve a všude přítomným zlem.
Krásná kniha, která stojí za přečtení.

Alinke
21.03.2022

naprosto brilantní popis tří osudů hlavních aktérů. Trochu drsné, ale psané způsobem, jako by se všeho dění autor zúčasnil. Děje je tolik, že někteří spisovatelé by to vydali jako trilogii po tisíci stránkách. Jen velká škoda, že napsal tak málo knížek. Ale stojí za to.

iveta3689
20.03.2022 5 z 5

Strhující čtení. Postav a příběhů je hodně, ale není to přeplácané. Navzájem se proplétají, několikrát se minou a zase najdou. Je to napínavé, kniha graduje do velkého finále.

boeink
19.03.2022 3 z 5

Uuuufff, koooonečně dočteno! Jupí!
Nevím proč, ale touhle knihou jsem se prokousávala nekonečně dlouho, celých 18 (osmnáct!) dní.
Máme tu tři mladé lidi, kteří odjedou za novým, lepším životem do Buenos Aires. Tam je ale čeká bída, drogy, prostituce, mafie, utrpení.. Jejich osud se protíná a společně bojují za vytouženou svobodu.
V knize je brutality více než v ledasjakém thrilleru. Je tu popsáno mraky násilných scén, po kterých zůstávají hromady mrtvých a zmučených těl a pak trochu kýčovitý konec ve jménu lásky.
Jestli si přečtu dalčí Dí Fulviovu knihu, toť otázka.

Vlaďkaa4
14.12.2021 5 z 5

Lidskost je to, co by mělo hýbat světem. Ne chamtivost, zloba a lhostejnost.

Jana.Kuc
13.12.2021 5 z 5

Třetí kniha od autora a opět skvělé čtení! Mohu jen doporučit.

Evaho73
03.11.2021 3 z 5

Pútavý a čitateľský veľmi atraktívny román so zaujímavou témou poukazujúcou na hromadné emigrácie Europánov do Buenos Aires tesne pred 1. sv. vojnou, ale za mňa zatiaľ najslabší z troch, ktoré som od tohto autora doposiaľ čítala.
Určite mu po jazykovej stránke nemôžem nič vytknúť. Rovnako sa mi páčili ústredné tri hlavné postavy, ktoré spája túžba po oslobodení,  zrovnoprávnení alebo vymanení sa spod útlaku, podriadenosti, či závislosti - skrátka jedným slovom po emancipácii.
To všetko jedinečné až príliš zatieňuje surovosť, násilie, sex, nereálnosť niektorých scén tiahnúcich sa naprieč celým príbehom, ale hlavne gyčový záver.
Nemôžem si pomôcť, ale žiadalo sa mi nazrieť aj do pokojnejšich a na tú dobu trochu normálnejšich sfér života jednotlivých spoločenských vrstiev, možno aj rozsiahlejším opisom okolo vynálezu zdvíhacieho zariadenia, aby to do určitej miery vyvažovalo všetku tu opísanú bezmocnosť.
Napriek tomu sa už teraz teším na ďalšie diela od tohto autora.

Allys
03.11.2021 5 z 5

Krásny a strhujúco napísaný príbeh, ktorý sa napriek väčšiemu množstvu strán čítal sám. Z tohto obdobia dejín som veľa kníh zatiaľ neobjavila.
Vykreslenie života prisťahovalcov za oceánom bolo miestami snáď až príliš drsné a kruté, ale možno o to viac realisticky to pôsobilo. Čitateľ môže nahliadnuť do zákulisia či už židovskej, alebo sicílskej mafie. Z príbehu veľmi cítiť ducha danej doby. Postavenie žien v spoločnosti bolo pred cca 100 rokmi inde ako dnes, aj keď mnohé ženy žiaľ v podobnom postavení žijú aj v súčasnosti.
V knihe nie je núdza o dramatické a nečakané zvraty. Autorov štýl a spôsob podania príbehu je na veľmi vysokej úrovni.
Viac vecí mi prišlo nereálnych - napríklad 13 ročné dievča z Ruska sa za pár mesiacov naučí jazyk na takej úrovni, aby mohlo písať do novín ( bez kníh, prípadne učiteľa).
Záver bol vzhľadom k predošlému deju trochu moc presladený a rozprávkový. Celkovo 90%, určite odporúčam :-)

evask
03.11.2021 3 z 5

Ano, strhující čtení od první stránky. Ale časem člověku dojde, že čte pětisetstránkový popis krutostí, týrání, zvrácenosti, zabíjení, aby hrdinové na závěr konečně “splynuli v jedno tělo”.

prochajda
01.11.2021 5 z 5

Strhující čtení od první stránky. Příběh plný násilí, ale se šťastným a dojemným koncem, chvílemi mě až mrazilo. Mohu jen doporučit.

twiggynka
28.10.2021 5 z 5

Úžasná kniha, která nešetřila jak citem, tak naopak bezcitností. Příběhy lidí které život nešetřil , ale dokázali , že má cenu bojovat :)

zdenaR
19.09.2021 4 z 5

Moje druhá knížka od autora a opět nelituji.
Zajímavý příběh tří hlavních protagonistů, napínavý děj, drsné zacházení s ženami, beznaděj, ale i snaha změnit svůj život - vše na historickém podkladě chudinské čtvrti BA.
Přesto kniha nevyznívá depresivně.

Rosana
25.07.2021 5 z 5

Čím dál tím lepší Luca di Fulvio! Sice to byla místy dost drsná kniha (pro silné povahy), ale velice doporučuji. Těším se na další autorovu knihu.

pydla
28.06.2021 5 z 5

Nádherně a čtivě napsaný příběh. Temný, drsný, plný lidské bolesti, zoufalství, bídy a smrti. Zároveň však s pohledem do budoucna, s jiskrou dobra, možnosti změnit svůj osud, postavit se zlu a bojovat za lepší zítřky.
Někdy i z úplně vysušeného malilinkého semínka se dá vypěstovat nebesky krásná květina, musí se však v to věřit.
Jak píše sám autor, kniha je pro všechny, kteří se neodvrací na druhou stranu.
Rozhodně stojí za přečtení.

Martens77
24.06.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, která pojednává o ne zcela tradičním tématu.

Szilvia1
09.06.2021 5 z 5

Byla to pěkná kniha,byla to dost drsná doba,ale hlavní hrdiny z toho vyvázli dobře.Autor píše moc pěkně,určitě přečtu od něho i další knížky co vyjdou.

Evka271
20.05.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla čtivá a zajímavá. Některé popisné pasáže bych možná trošku zkrátila, ale i přes tuto výhradu hodnotím kladně. Líbil se mi příběh hlavních hrdinů, jak bojovali proti svému osudu, který chtěli změnit. Určitě budu číst další o tohoto autora.

zandu
14.04.2021 5 z 5

Krásný příběh, ale zároveň drsný. Přesto, že je to vymyšleno, dokážu si představit, že se něco takového skutečně stalo. Skvělá kniha.