Navěky

Navěky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257811/bmid_sempre-naveky-m9N-257811.jpg 4 315 80

Sempre série

1. díl

Sedmnáctiletá Haven Antonelli nikdy nepoznala svobodu. Od malička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se ale na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a dává Haven šanci na nový život. Ta se musí rozhodnout – buď opustí matku a odejde s DeMarcem, nebo zemře. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se Haven seznámí s jeho dvěma syny Dominicem a Carminem. Ti nikdy nepoznali nouzi a nic jim v životě nechybí – ovšem kromě matky, která záhadně zemřela. Carmine je výbušný, nezvladatelný mladý muž, kterému není nic svaté a odmítá jakoukoli odpovědnost. Láska k Haven ho ale změní a oba brzy musí přehodnonit všechno, čemu doposud věřili. Čím hlouběji se zaplétají do pavučiny lží a tajemství, tím víc zjišťují, že i přes zdánlivé rozdíly jsou si velmi podobní. Oba chtějí uniknout okolnímu nebezpečnému světu, jemuž vládnou moc a peníze, ale řetězec událostí, které se daly do pohybu už dávno před jejich narozením, ohrožuje jejich životní plány i samotnou existenci. Ve světě mafie jsou zrada a násilí všední součástí života, nic není zadarmo a slovo navěky – sempre dostává trpkou příchuť.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Sempre , 2014

dudunka
04.04.2016 5 z 5

Úžasné hned sem se zamilovala do Carmina a Dominika kdo taky ne že :D doufám že bude pokračování!

Emma-3
13.03.2016 4 z 5

bylo to super ♥ sempre forever ♥

koala
10.03.2016 5 z 5

Než jsem knihu otevřela, do poslední chvíle jsem pochybovala, že by to téma mohl být můj šálek kávy. O to větší bylo překvapení, když jsem knihu jedním dechem přečetla. Poprvé jsem zatoužila dát víc hvězdiček než pět :-) A to mi ani nevadil přisprostlý, hlavně z počátku opravdu nesnesitelný Carmin. Všechno to mělo svůj důvod a své opodstatnění. Postavy úžasně vykreslené, napětí ani na vteřinu nepolevilo - a to přesto, že má kniha 500 stran. Všechno jsem si s nimi prožila skoro jako na vlastní kůži. Díky za nevšední zážitek.

Š.Ala
08.02.2016 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Nevím, jestli bych řekla, že je to až tak uvěřitelný příběh (tím nechci zpochybňovat otroctví), ale tak nějak jsem občas cítila z knihy naivitu. Každopádně mě mrzí, že YOLI nebude vydávat pokračování, protože by mě celkem zajímalo, jak to bude pokračovat dál. Škoda. Moc nechápu proč nakladatelství překládá knihy, které mají navazující díly, když nechtějí pokračovat v překladech...

tarabas
31.01.2016 4 z 5

Kniha je, víc než co jiného, popis zrodu nového člověka. Přetváření osobnosti, která dostala možnost se rozvíjet. Moc dobře se čte, příběh je uvěřitelný.
Láska, mafie, otroctví - velmi přitažlivé téma.

Danča:))))
28.01.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších YA/NA knih co jsem četla. Řadí se hned za sérii Deset malých nadechnutí.
Škoda že jsem na ni neměla víc času jinak bych ji přečetla mnohem rychleji. Už je to dlouho co jsem se fakt "zažrala" do knížky.
Postavy byly úžasné a neuvěřitelně napsané. Všechny i ty záporné jsem si oblíbila. Haven, Carmine, Dia (ta měla páru :D), Corrado (boží) a Vincent. Všichni byli skvělí.
Určitě si ji koupím abych si Sempre mohla přečíst znovu.

Veeria
26.01.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, kterou jsem četla. Tolik nezapomenutelných okamžiků, tolik prožitků, tolik emocí.... Postavy tak rozdílné, ale ve své podstatě bojující o to samé - o své místo v životě. Tento příběh prožíváte spolu s nimi, cítíte jejich strach, bolest, odhodlání, lásku, nervozitu, radost, smutek, pocit vítězství. Neviditelným štítem ochraňujete vše a všechny. Každý zde má svoje místo. Stejně jako v životě. Tato kniha je jako život. Sempre!

NikaMirka
23.01.2016 3 z 5

No nevím. Knihu jsem začala číst s nadšením, které vyprchalo zhruba v polovině knihy, na 350 stránce jsem začala přeskakovat listy a zhruba sto stran před koncem jsem čtení vzdala. Myslím, že kdyby byla kniha o polovinu kratší, vůbec by se nic nestalo. Zbytečně natažený děj rozhovory o ničem. Tři hvězdičky dávám za čtivost a dobrý námět, kniha mě ale neuchvátila :(.

evelýny
22.01.2016 4 z 5

Překvapivě se mi kniha četla dobře i když nejsem cílovou skupinou. Téma bylo standardně nestandardní s napínavým dějem. Po dočtení pojmenování knihy ,,Sempre - Navždy" pro mě získalo patinu smutku, zoufalství, nemohoucnosti, odevzdanosti, strachu. A nakonec i velké osudové lásky a NADĚJE. Protože naděje přeci umírá jako poslední.
Takže s nadějí v srdci čekám na druhý díl.

frukeška
13.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha se skvělým příběhem. Doporučuji. :)

LibraryGirl
04.01.2016 5 z 5

Tak tohle byla fakt bomba:-) Kmotr pro holky? To je 100%! Byla to fakt pěkná jízda. Že to má přes 500 stránek? Ani jsem si nevšimla:-) Je to příběh plný napětí, lásky, romantiky a naděje. Moc jsem všem zúčastněným držela palečky, aby se dostali do svého dobrého konce, ale mám pocit, že se tam ani jeden nedostal. Po přečtení poslední stránky mám tolik otázek a žádné odpovědi. Honem sem s druhým dílem!! Všechny postavy mají své osobité kouzlo a chyby. Zamilovala jsem si je. Je překvapivé, jak se historie opakuje, že kvůli malé věci z minulosti, se něco velkého stane v budoucnosti. Prostě už chci druhý díl, tečka:-)

LilianaFalcon
18.12.2015 4 z 5

Už dlouho se mi nestalo, že by takhle dlouhá kniha z Young adult udržela mou pozornost až do konce.
Ne že by to nemělo mouchy, ale prostě to mělo spád, zajímavé postavy a konečně to bylo takové jiné, než všechny ty tuctovky z VŠ s hodnou holkou a bad boyem, nadupané jen sexem ;-)
A ani konec v tomhle případě nebyl zklamáním. Doufám, že se dočkám pokračování, protože tohle je příběh, který mě zajímá... a těch otázek co bych k tomu ještě měla! :-D
Je to takový lehký odvar z Kmotra pro holky ;-)

Monys22
08.12.2015 5 z 5

Smutná a přesto krásná, emotivní knížka. Je těžké uvěřit, že dnešní svět je opravdu tak zkažený. Ano, je to kniha, ale od skutečnosti se moc neliší. Mafie, vraždy, otroctví. Vždyť je to děs! Kniha ale není jen o tom... Spása, láska a svoboda, přesně jak stojí na obálce. V tom je ukryta ta krása života!

Blo-Gerka
08.11.2015 5 z 5

Kniha se mi vélmi líbaila, všem ji doporučuji. Příběh je zajimavý a velmí strhující :)

Adris
29.10.2015 4 z 5

Krásná, smutná kniha. Určitě doporučuji. Pokud máte chuť, mrkněte se na můj blog, kde knihu recenzuji:)

Safienka
23.10.2015 5 z 5

Určitě překvapila! Příběh o nečekané lásce, o pokoře, otroctví, o touze, naději....o tom správném italském temperamentu a o mafii. Čtivé, napínavé. Prostředek se trochu táhnul, ale konec mi to vynahradil ažaž. Akorát teda nechápu, proč mafiáni nenosí neprůstřelné vesty :O :D

ElisR1
17.10.2015 5 z 5

Přestože tahle kniha nebyla to, co jsem čekala, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Taková příjemná oddechovka, která se rychle čte a má zajímavé náměty.

Nessa
01.10.2015 5 z 5

Kniha sem mi moc líbila. Nemohla sem se od ní odtrhnout. :) Byla napínavá do samého konce. Takové knihy mám ráda, nepředvídatelné. Jenom doufám že jich bude víc. Byla by škoda si ji nepřečíst. :))

kneslova
09.03.2015 5 z 5

Nu, mě se to docela líbilo, dobře se to četlo, připomínalo mi to Kmotra tak trochu . ...tudíž přidávám u mě plný počet hvězd, slušná kniha

Andulienka
01.03.2015 3 z 5

Láska, novodobé otroctvo, sloboda obetovanie, zrada....drogy, mafia. Príbeh zo súčasnosti, ktorý mal pekný priebeh, knihu som prečítala za 2 dni. Ale neupútala ma tak, že sa k nej raz vrátim. Niečo tomu chýbalo....ale vcelku odporúčam pre získanie obrazu, že aj v dnešnej dobe sa niečo takéto stáva....